Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Wilcze dzieci / おおかみこどもの雨と雪


Typ: Manga
Autor/zy: (ilustracje), Mamoru Hosoda (scenariusz)
Gatunek: Dramat, romans, fantasy
Data publikacji: 2012 - 2013 (2015, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 3 (3, Polska)
Wydawca: Kadokawa Shoten (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: | Black


Wilcze dzieci - Poruszająca historia budząca u czytelnika skrajne emocje, od śmiechu do łez i odwrotnie, japońska baśń przełożona do nowoczesnego świata, idealny scenariusz na hollywoodzką produkcję, a to tylko kilka pierwszych myśli związanych właśnie z tym tytułem. Piękna opowieść o młodej kobiecie, której miłość i dobroć okazały się silniejsze od najtrudniejszych przeszkód.

Manga Wilcze dzieci jest wierną adaptacją filmu animowanego o tym samym tytule, ale w tym wypadku skupimy się tylko na mandze. Cała historia przedstawia 13-letni okres, gdzie główną bohaterką opowieści jest Hana oraz dwójka jej dzieci, Yuki i Ame. Hana podczas zajęć na studiach poznaje młodego i przystojnego mężczyznę, jej nieoparta pokusa bliższego poznania nieznajomego doprowadziła do pierwszej rozmowy i kolejnych spotkań, a gdy ich więź stała się silniejsza, młodzieniec postanowił ujawnić lubie swój największy sekret. Okazuje się, że jest on ostatnim żyjącym japońskim wilkiem, choć sytuacja była dla młodej Hany zaskakująca, to nie zmieniała nic w jej uczuciach. Niewiele czasu później na świat przyszło ich pierwsze dziecko, córeczka Yuki, a rok później syn Ame, niestety sielanka nie trwa długo ponieważ wkrótce partner Hany ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając ją samą z dwójką małych człeko-wilków.

Jak można się domyślić wychowanie dwójki maluchów nieznających jeszcze swojej natury jest nie lada wyzwaniem dla młodej kobiety. Na barkach Hany nie spoczywa bowiem tylko wychowanie i dbanie o rozwój maluchów, ale także okiełznanie ich dzikiej strony, mała Yuki jest niezwykle energiczną postacią, która odkąd zaczęła sama chodzić co chwilę coś broiła, a Ame choć przejawiał wilcze zapędy jest raczej wycofanym chłopcem dojrzewającym do nowej roli. Sekret, który do tej pory spoczywał wyłącznie na ojcu tej dwójki spadł teraz na Hanę, a rozwój szkrabów sprawiał coraz większe problemy, co zmusiło ją do radykalnej zmiany, przeniesienie życia z miasta na niemalże bezludną wieś, aby małe mogły żyć w zgodzie z naturą i w spokoju od wścibskich sąsiadów.

Więcej z fabuły zdradzać nie będę, każdy powinien poznać ją samodzielnie, dlatego teraz coś o stronie wizualnej, za ilustracje odpowiada Yū, jak sama zaznacza, jest jeszcze mało doświadczona, ale włożyła w ilustracje wiele serca. Pomimo małego bagażu doświadczeń w tym biznesie, mogę z ręką na sercu powiedzieć, że ilustracje zostały wykonane idealnie w duchu całej historii, wiele stron prezentuje się jak z bajki, szczególnie te kolorowe, przykładowo małe słodkie wilczki bawiące się na śniegu czy hasające na spacerach z miejsca łapią za serce, kreska jest przyjemna dla oka, a postacie i tło choć nie są przygotowane w milionach szczegółów to budzą sympatię.

Podsumowując, Waneko trafiło z wyborem tytułu w dziesiątkę, piękna historia powiązana z japońskimi opowieściami przedstawiająca realia i trud samotnej matki porzucającej wszystko dla dobra swoich pociech, by któregoś dnia poznały swoją własną drogę oraz poznawanie zmian zachodzących w dorastających wilczkach i decyzji, które odmienią ich życie. Wilcze dzieci to obok Muzyki Marie jedna z najpiękniejszych, a zarazem krótkich pozycji, które sprawiły, że wzruszenie nie ustępowało u mnie nawet na moment.Za polskie wydanie tego tytułu odpowiada wydawnictwo Waneko, które wydało komplet trzech tomów w formacie, okładkowa cena tomiku to 19,99zł i jest to cena niezwykle przyjemna za to wydanie. Otrzymujemy bowiem trzy tomy w obwolutach z pięknymi kolorowymi stronami oraz bardzo dobrze przygotowanym tłumaczeniem i edycją graficzną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy