Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Remina - Gwiazda piekieł / 地獄星 レミナ


Typ: Manga
Autor/zy: Junji Ito
Gatunek: Horror, sci-fi
Data publikacji: 2005 (2014, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 1 (1, Polska)
Wydawca: Shōgakukan (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Ocena recenzenta: | Darknes


Remina – Gwiazda piekieł – Remina to córka słynnego naukowca, doktora Ooguro, który odkrywa nowe ciało niebieskie w kosmosie i postanawia je nazwać właśnie imieniem córki ponieważ odkrył gwiazdę w dniu jej 16-stych urodzin. Doktor zyskuje dzięki temu sławę, a Remina poprzez fakt, że jest urodziwą dziewczyną zaczyna być rozchwytywana przez media, które próbują wykorzystać jej wizerunek i sławne nazwisko do promowania własnych firm. Jednakże rok później astrologowie odkrywają coś niepokojącego, nowa gwiazda zdaje się poruszać w chaotyczny i nieokreślony sposób i niszczy wszystkie inne planety napotkane na swej drodze, według wszelkich obliczeń zmierza aktualnie wprost na ziemię. Gdy informacje na ten temat zaczynają wypływać w wiadomościach społeczeństwo popada w histerię i rozpoczyna zamieszki. W obliczu zagrożenia ludzie przestają racjonalnie myśleć i stwierdzają, że za tym wszystkim stoi doktor wraz z córką. Tłum postanawia, że aby ocalić ziemię trzeba zabić rodzinę Ooguro i gdy zginie Remina gwiazda z jej imieniem też zniknie. Zaczyna się mordercza walka o przetrwanie, kto wyjdzie z niej zwycięsko? Dowiedźcie się sami.

Tyle z zarysu fabuły, więcej nie zdradzę. Jak na mangi Ito ta akurat ma w miarę sensową fabułę, w recenzji Black Paradox wspominałem, że to jak na razie najlepsza manga Ito pod tym względem ale Remina dorównuje tutaj Paradox'owi. Historia wciąga, jest dobrze opowiedziana i w sumie nie kończy się wcale tak najgorzej. To kolejna dość dziwna, pokręcona i fantastyczna opowieść grozy, która mimo wszystko jest mniej obrzydliwa niż inne tytuły dostępne na naszym rynku. Czyta się to przyjemnie, kreska bez rewelacji, po prostu tradycyjny Ito taki sam jak w innych dziełach, może w innych tytułach by się kreska nie sprawdzała ale w historiach jakie serwuje nam Ito ten styl sprawdza się wyśmienicie.

Oprócz głównej historii dostajemy też dodatek pt. "Army of One", który u nas brzmi "Miliardy szwów". Historia opowiada losy Michio Watanabe, chłopca samotnika, który przez ostatnie 7 lat prawie wcale nie wychodził z pokoju. W mieście Aono zaczynają dziać się natomiast dziwne rzeczy, które rozprzestrzeniają się na cały kraj, mianowicie odnajdywane są ciała zaginionych osób, które w momencie odnalezienia są ze sobą pozszywane, częstotliwość i skala zbrodni narasta coraz bardziej a celem zbrodniarzy padają grupy osób. Ludzie postanawiają więc żyć samotnie i nie spotykać się ze sobą aby nie prowokować morderców do działania. Michio jednak czuje coś do jednej ze swoich dawnych koleżanek więc dzwoni do niej i postanawia mimo wszystko się z nią spotkać, gdy wychodzi z domu odkrywa mroczną tajemnicę. I tyle z tej historyjki. Opowieść liczy sobie tylko 40 stron więc i tak chyba napisałem nawet nieco za dużo z tej historii, ale starałem się zostawić nutkę tajemniczości aby was zachęcić do jej przeczytania. Pomimo tego, że jest nieco dziwna i słabo się trzyma kupy to jednak fajnie się ją czytało. Potrafiła wciągnąć i te 40 stron łyknęło się w sumie bardzo szybko. Kolejna fajna dodatkowa historia w mangach od pana Ito.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo J.P.Fantastica. Tytuł został wydany w cyklu Mega Manga. Wydana tak jak reszta w cyklu MM, brak niestety kolorowych stron, druk i korekta w normie, obwoluta bardzo ładna. W środku dostajemy główną historię liczącą 250 stron i dodatkową opowieść pt. „Miliardy Szwów” liczącą 40 stron. Kolejny świetny tytuł od pana Ito, który każdy fan jego twórczości musi mieć na półce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy