Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Przekleństwo Siedemnastej Wiosny / Sugiru Juunana no Haru / 過ぎる十七の春


Typ: Manga
Autor/zy: Yamamoto Kotetsuko (ilustracje), Ono Fuyumi (scenariusz)
Gatunek: Horror, tajemnica, dramat
Data publikacji: 2007 - 2008 (2014, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 2 (2, Polska)
Wydawca: Gentosha (Japonia), Ringo Ame (Polska)
Ocena recenzenta: | Darknes


Przekleństwo Siedemnastej Wiosny – Czyli krótko mówiąc klątwa ciążąca na rodzie Sugata.

Naoki i Noriko wybierają się na wakacje na wieś do domu swojej ciotki, która ma syna Takashiego. Panuje sielanka a nasi bohaterowie chwalą sobie strasznie pobyt tutaj jednak wkrótce z ich kuzynem zaczynają się dziać dziwne rzeczy, najpierw noce bezsenności, które wzbudzają jakieś podejrzenia ale rodzeństwo nie traktuje na początku tego zbyt poważnie jednak kilka dni później w domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy a opowieść z sielankowej wakacyjnej opowieści zamienia się w mroczne badanie tajemniczych okoliczności. Naoki powoli i skrupulatnie próbuje odkryć całą prawdę o rodzie Sugata i zaczyna prowadzić swoje własne śledztwo w celu ocalenia swojej rodziny...

Tyle o fabule. Więcej szkoda zdradzać bo manga ma zaledwie 2 tomy a czyta się to na prawdę miodnie. Historia nie jest jakoś mocno skomplikowana ale manga potrafi zaciekawić i wciągnąć a z każdą stroną chce się odkryć jak to naprawdę było, co się zdarzyło w przeszłości i jak się pozbyć klątwy. Bohaterowie to zwykli ludzie, wykreowani na przeciętną rodzinę tylko ich problemy nie są przeciętne co sprawia, że klimatycznie manga jest nieco mroczna i tajemnicza.

Kreska na niezłym poziomie, miło się patrzyło na kolejne kadry przewracając strony. Prosta, schludna, równa ale jednak nie jakaś typowo generalizowana jak to często teraz w mangach bywa, więc można dostrzec tu własny kunszt rysowniczki.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo Ringo Ame. Jak na młode wydawnictwo to manga ma świetną jakość. Dobry druk, papier świetny, wydawał mi się nawet lepszy niż w niektórych mangach tych wielkich wydawnictw. Piękne obwoluty, edycja dobra, korekta też na bardzo dobrym poziomie, nie ma się do czego przyczepić. Powiększony format, solidne tomiki, naprawdę warte zakupu bo czyta się to w tym wydaniu bardzo wygodnie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy