Ważna informacja News: Dragon Ball Daima: Drugi zwiastun i projekty Toriyamy!

Polecamy

One Piece: Unlimited World Red - Deluxe Edition / ワンピース アンリミテッドワールドレッド


Typ: Gry konsolowe i PC
Platforma: Playstation 4 / Nintendo Switch / PC
Gatunek: Role Playing (RPG)
Premiera: 24.08.2017 (25.08.2017, Polska)
Status: Wydana (Wydana, Polska)
Kategoria wiekowa: 12
Wydawca: Bandai Namco Entertainment (Japonia), Cenega (Polska)
Ocena recenzenta: | Black


One Piece: Unlimited World Red - Deluxe Edition - Morska przygoda ponownie nas wzywa! Załóż swój piracki kapelusz, załóż przepaskę na oko i ruszaj wraz z Luffy'm w podróż swojego życia!

Choć tytuł ukazał się już w 2014 roku na konsole PlayStation 3 i Vitę, to dopiero w tym roku posiadacze PlayStation 4 otrzymali odświeżoną wersję naładowaną masą dodatków z DLC, a wszystko to spakowane w edycji Deluxe. Jak można się spodziewać fani najpopularniejszej mangi na świecie, One Piece, będą zadowoleni.

Ci, którzy już poznali ten tytuł kilka lat temu, mogą powrócić do Luffy'ego i jego nowego przyjaciela, Pato, szopa, którego specjalnością jest ożywianie wszystkiego co narysuje na liściu. Piraci spod znaku słomkowego kapelusza wraz z Pato wyruszają na zapomnianą wyspę, gdzie niemalże cała załoga zostaje uprowadzona przez pirata Red Counta.

Po wstępie fabularnym, przechodzę szybko do grafiki, wyglądu otoczenia i bohaterów. Rozpoczynając od filmu wprowadzającego poprzez pierwszy kontakt z treningiem można odebrać wrażenie, że twórcy robili wszystko, aby jak najlepiej przełożyć obrazy z anime i mangi na świat w grze. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że zabieg wyszedł im w 100%. Lokacji jest co nie miara, są różnorodne, każda wyróżnia się specjalnymi projektami grafik i ujęciami. Scenerie walk zostały zaprezentowane wyjątkowo dobrze, mamy masę dynamicznych walk, podczas których otacza nas paleta kolorowych i czaderskich efektów. Projekty postaci wyglądają znakomicie, Luffy i jego gumowe ciało rozciąga się estetycznie, dziewczyny Nami i Robin zostały odwzorowane z zachowanymi walorami, a Zoro budzi respekt już nie tylko w mandze. Zadbano również o czarne charaktery, o ile zwykłe pachołki nie są istotną częścią bijatyk, to główni antagoniści czy nawet potwory takie jak smoki wyglądają świetnie.

Mocnym elementem One Piece: Unlimited World Red jest rozgrywka. Gracz dostaje standardowy jak na ten gatunek system poziomów rozwijania postaci. Zdobywamy kolejne poziomy bohatera, otrzymujemy specjalne umiejętności w walce, a także przedmioty, dzięki którym możemy rozwijać nasze miasto-bazę TransTown o dodatkowe lokalizacje czy sklepy. Do zabawy otrzymujemy tryb fabularny, który niestety jest krótki, ale w międzyczasie możemy wykonywać masę misji pobocznych, szkolić się lub brać udział w mini-gierkach.

Słabą stroną tego tytułu jest tryb kamery, często nie nadąża za szybkimi akcjami, a także jest zbyt statyczna, przez co doznajmy sporo dyskomfortu podczas penetrowania lokacji. Ścieżka dźwiękowa, szału nie robi, zdecydowanie lepiej pod tym względem wygląda anime. Jest solidna, ale to za mało dla kogoś, kto zna tytuł od podszewki.

Reasumując, dostajemy kawałek dobrej historii ze świata One Piece, w ładnej oprawie z ciekawymi wątkami fabularnymi. Otrzymujemy pakiet dodatków, dlatego warto powrócić do gry nawet, jeżeli zna się pierwowzór z 2014 roku. Świat pełen morskich przygód i piratów ponownie czeka na podbój.Wydawcą pierwowzoru na polskim rynku jest firma Cenega. One Piece: Unlimited World Red można kupić w poszczególnych sklepach dystrybuowanym graczom.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy