Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia / 乙女ゲームの破滅フラグしかない悪役令嬢に転生してしまった…


Typ: Manga
Autor/zy: Nami Hidaka (ilustracje), Satoru Yamaguchi (scenariusz)
Gatunek: Komedia romantyczna, fantasy, harem
Data publikacji: 2017+ (2020+, Polska)
Status: Wydawana (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 6+ (5+, Polska)
Wydawca: Ichijinsha (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: | Black


Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia - Rzadko widuje się tytuły, które są tak długie i tak dużo zdradzają. Więc skoro sam tytuł nie ukrywa zbyt wiele, to czy jest co jeszcze odkrywać? Czy to kolejna manga z podgatunku isekai? Czy może jest nadzieja i tym razem czytelnik nie wkroczy do kolejnego świata fantasy? Sprawdziłem i się zaskoczyłem.

Odrodzona, to tak naprawdę ośmioletnia księżniczka Catarina Claes, która podczas pewnego incydentu zdaje sobie sprawę, że to nie jest jej pierwsze życie, a to w którym egzystuje obecnie to tak naprawdę fabuła gry Otome, w którą grywała w poprzednim życiu. Dodatkowo zdaje się wylądowała wcale w nie najlepszej pozycji, bowiem szybko orientuje się, że została osadzona w roli głównej antagonistki! Tak, tym razem bohater, a raczej bohaterka pierwszoplanowa zostaje zdegradowana do pozycji nr 2, a na domiar złego, to jej czyny sprawią, czy protagonistka gry Otome wybierze drogę, która zakończy się dla Catariny wygnaniem, w najlepszym wypadku, lub kwitkiem z dopiskiem - śmierć. Jak widać Catarina nie ma za łatwego losu, ale ma jeszcze czas aby wszystko starać się dopieścić, tak, aby jej rywalka może odnalazła dla niej lepsze wyjście?

Historia jak widać brzmi interesująco, przynajmniej mnie kupiła już po pierwszym tomie, a danych było mi pochłonąć pięć, czuję że w końcu ktoś sięgnął po coś, co jest już mocno przemielone, a jednak autor Satoru Yamaguchi, zgrabnie potrafił wyciągnąć coś ponad to co do tej pory w tej kategorii zostało wydane.

Co do linii fabularnej, to jest udana, Catarina po skończeniu 15 lat trafia do Akademii Magii, gdzie poznaje swoją rywalkę, od której zależy jej los. To właśnie od tego momentu zaczyna się wiele przygód, zabawnych gagów i sytuacji, które Catarina musi naciągać czasami nie zauważając, całkiem przypadkowo, że to ona jest "na górze". Bohaterowie są różnorodni, ale jak w takich tytułach bywa, wiele cech bohaterów jest skopiowanych, co oczywiście w żaden sposób nie umniejsza oceny całości w moich oczach.

Wizualnie manga wygląda przyzwoicie, nie ma tutaj tu wybitnych artystycznych kreacji bohaterów bądź szczegółowych teł, ale choć większość rysunków jest prostych, to są sympatyczne i estetyczne. Nami Hidaka, ilustratorka, często sięga po wiele zabawnych zabiegów, takich jak chibi, czy cieniowanie postaci odnośnie danej sytuacji, co dodaje jeszcze bardziej komediowej otoczki do historii.

Odrodzona to zdecydowanie mieszanina komedii, fantasy, a od nadmiaru przystojnych młodzieńców można uznać, że i fani haremówek znajdą tutaj coś dla siebie. Osobiście odniosłem wrażenie, że manga sprawiła mi sporo odprężenia, więc śmiało mogę polecić każdemu kto chce odpocząć od zagadek, batalii czy drapieżnych interakcji bohaterów.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo Waneko. Techniczne wykonanie obwoluty cieszy wzrok, pozostawiona w oryginalnym stylu o ładnej kolorystyce. Użyty materiał jak i druk jest solidny, nie dopatrzyłem się błędów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy