Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Dziewczyna do wynajęcia / 彼女、お借りします


Typ: Manga
Autor/zy: Reiji Miyajima
Gatunek: Komedia, romans
Data publikacji: 2017+ (2020+, Polska)
Status: Wydawana (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 20+ (3+, Polska)
Wydawca: Kōdansha (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Ocena recenzenta: | Black


Dziewczyna do wynajęcia – Są ludzie, którzy szukają atencji, są tacy którzy szukają spokoju bądź bliskości, ale są też ludzie, którzy szukają połączenia tego wszystkiego. Do takich osób można zaliczyć zdecydowanie głównego bohatera tej mangi, czyli Kazuyę, zdesperowanego prawiczka, którego odstrzeliła właśnie Mami, aby lepiej znieść porażkę rozstania z dziewczyną Kazuya postanawia sięgnąć po pomoc dziewczyny do wynajęcia, jaki to wszystko może mieć koniec?

Na początku muszę zaznaczyć, że kilka romantycznych mangowych produkcji mam już za sobą, zaliczyło się sporo pozycji od CLAMP-a, więc nie zasiadałem do tego tytułu ze sceptyczną miną rozgoryczonego mężczyzny po trzydziestce, który za karę musi poddać się lekturze.

Zatem co mogę powiedzieć o tytułowej Dziewczynie do wynajęcia? Otóż jest to dość sprytna zagrywka ze strony autorki, w obecnych czasach, szczególnie w rozwiniętych krajach Azji nastąpił zaskakujący spadek korelacji międzyludzkich, ludzie bywają tak bardzo samotni w tym wszystkim co wokół nich się dzieje, że rynek został zapełniony nową formą rozrywki, nie trzeba mieć męża/żony, rodzica, czy dziecka, aby móc te relacje poznać, tego problemy dotyczy właśnie ta manga. Główny bohater ma ewidentne problemy z samym sobą, szuka akceptacji i adoracji, a że w dodatku jest totalnie zboczonym, napalonym chłopakiem nie pomaga. Kiedy jego dziewczyna, Mami, postanawia się z nim rozstać jego życie runęło. Choć Kazuya otrzymał równy milion jenów na przetrwanie na studiach, postanawia wykorzystać te pieniądze aby poprawić sobie samopoczucie, wynajmuję dziewczynę z agencji, która ma chodzić z nim na randki. Nie spodziewał się jednak, że czeka go masa zaskakujących sytuacji związanych z wynajętą partnerką.

Aby nie zdradzać zbyt wiele, dorzucę tylko i wyłącznie jeszcze relacje, jakie pojawią się w na łamach mangi, Kazuya, który nie spodziewał się, że jego wynajęta dziewczyna mieszka tuż obok, uczy się na tej samej dzielnicy, to jeszcze babcie obojga sprawią, iż oboje będą musieli zawrzeć pakt i współdziałać, na domiar złego, Mami, do której Kazuya wciąż czuje mięte, postanawia sprawić, aby Chizuru, wynajęta dziewczyna Kazuyi z nim szybko zerwała. Do tego dorzućmy przyjaciela głównego bohatera, który za wszelką cenę nie chce by Kazuya stracił Chizuru Mizuharę i można tylko czekać z zegarkiem w ręku jak zaraz atmosfera eksploduje.

Historia jest zabawna, dość często dochodzi do sytuacji, które komplikują zerwanie umowy Kazuyi z Chizuru, a na dodatek była dziewczyna chłopaka postanawia nie odpuścić i nie pozwolić by dziewczyna o urodzie modelki była lepszą zmianą w życiu studenckiego prawiczka. W tym wszystkim przykro jest spoglądać na Kazuyę, chłopak ewidentnie marzy o bliskości z dziewczyną, szuka jej na każdym kroku, a uroda obu dziewczyn nie pomaga mu zgubić myśli o ich krągłościach. Choć wielokrotnie rzuca ciekawe przemyślenia na swój temat i tego co musi zrobić aby iść naprzód nie oglądając się za siebie, tak kilka dni po tym wraca na te same tory sfrustrowanego prawiczka. Jego wynajęta partnerka jest zaś jego absolutnym przeciwieństwem, jest pewna siebie, wie czego chce, w normalnym życiu nie zwraca na siebie uwagi, a gdy trzeba potrafi dopiec a nawet przyłożyć. Jeszcze inną postacią jest Mami, która choć sprawia wrażenie słodkiej i niewinnej, to ma za paznokciami grubą warstwę brudu.

Ta cała sytuacja sprawia, że mamy w grze dwie piękne dziewczyny, jednego ogłupiałego chłopaka i masę ludzi i sytuacji, które komplikują im plany. Jak wygląda dalsza historia? Polecam poznać ją samemu. Dziewczyna do wynajęcia to zdecydowanie ciekawa historia, z wieloma plot twistami, śmiesznymi scenami, a także fanserwisem, którego fanom takich historii nigdy za wiele.

Na koniec jeszcze coś odnośnie rysunków i warsztatu Reijiegi Miyajimy, jego prace są estetyczne, postacie zgrabne, wśród ilustracji można zauważyć iż lubi wykazać się scenami pełnymi detali, jak i prostymi, zabawnymi "obrazkami". Jego styl idealnie pasuje do takich gatunków, więc liczę, że dalsze tomy sprawią mi sporo uśmiechu.Polskie wydanie zostało przygotowane przez wydawnictwo Waneko. Wydana w standardowym dlatego wydawnictwa formacie, z obwolutą, manga również okładki ze scenami z mangi. Jakość druku jest naprawdę zadowalająca. Nie wyłapałem błędów, a dialogi bardzo dobrze pasują do relacji młodzieży znajdujących się w obecnych czasach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy