Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot! II

Polecamy

Dragon Ball Xenoverse 2 / 『ドラゴンボール ゼノバース』 2


Typ: Gry konsolowe i PC
Platforma: Playstation 4 / Xbox One / PC
Gatunek: Bijatyki, akcja
Premiera: 25.10.2016 (28.10.2016, Polska)
Status: Wydana (Wydana, Polska)
Kategoria wiekowa: 12
Wydawca: Bandai Namco Entertainment (Japonia), Cenega (Polska)
Ocena recenzenta: | Black


Dragon Ball Xenoverse 2 - Kilkanaście miesięcy temu było mi dane sprawdzić jak wypadła kolejna odsłona świata Smoczych Kul przeniesiona na realia gier na konsole PS3, Xbox360 czy PC, mowa oczywiście o "Dragon Ball Xenoverse". Ponownie wracam do tego tematu, ale wraz z kontynuacją historii o Patrolu Czasu w "Dragon Ball Xenoverse 2".

Jak pamiętacie w poprzedniej części zostaliśmy wprowadzeni do realiów Patrolu Czasu, zespołu mającego czuwać nad złymi duszyczkami, którym zapragnęło się zmienić bieg wydarzeń w historii stając po stronie, któregoś z dobrze nam znanych antagonistów. W drugiej odsłonie "Xenoverse", otrzymujemy zatem ciągłość wydarzeń, ponownie stajemy się członkiem drużyny czasu i wyruszamy w przeszłość, aby uratować przyszłość. Ciekawym dodatkiem, dającym nam poczuć się jakbyśmy jeszcze nie skończyli historii z poprzedniej części jest fakt, iż możemy zaimportować naszego bohatera z poprzedniej części. Niestety otrzymujemy tylko dodatkowe bonusy, bez możliwości używania naszego bohatera.

Gdy już przejdziemy standardową procedurę tworzenia postaci, w której ponownie możemy wcielić się w dowolną popularną rasę z "Dragon Ball", ruszamy z miejsca w bój. Tym samym możemy skupić się na mechanice gry i jej wizualnej stronie. Wszystkie znaki na niebie, a także po pewnym czasie rozgrywki, wskazują na to, iż twórcy zaciągnęli kilku rad i wsłuchali się w głos fanów, którzy wielokrotnie zwracali uwagę na pewne mankamenty powstałe przy pierwszej części. Przerzucenie się wyłącznie na nową generację konsol przyniosło znaczną poprawę jakości grafiki, dodatkowo twórcy pokusili się o dopieszczenie systemu walk, dzięki czemu nie odnotowałem opóźnień w wykonywanych ciosach i atakach, co w poprzedniczce niejednokrotnie potrafiło przyprawić człowieka o białą gorączkę. Natomiast w oczy kłuje mieszanie stylów animacji, podczas rozgrywki otrzymujemy zlepek animacji prosto z gry oraz starego i nowego stylu anime, taki element powinien być co najmniej ukierunkowany w jeden styl.

Gra od strony wizualnej, jak już wspominałem, prezentuje się naprawdę dobrze, jedynym elementem, nad którym graficy powinni jeszcze popracować, to usunięcie kanciastych szczegółów z otoczenia, które powinny zostać wygładzone, przynajmniej te widoczne na pierwszy rzut oka. Reszta w tej sferze nie uległa większym zmianom.

Fabularnie gra prezentuje się tak jak każda inna znana z uniwersum "Smoczych Kul", dostajemy te same wątki znane z wszystkich serii anime czy filmów kinowych, ważne jest jednak to, iż dorzucono smaczki z nowej serii anime, która choć nie powala, to przełożona na grę wydaje się być całkiem przyjazna dla odbiorcy, ponadto kilka kolejnych scen anime wyprodukowanych na potrzeby historii "Xenoverse 2" także ucieszy niejednego fana. Na uwagę także zasługują rozszerzone tryby gry, a także poprawiony tryb multiplayer, choć można pomarudzić nad współpracą z SI naszych partnerów.

Podsumowując, gra "Dragon Ball Xenoverse", to dobry remake poprzedniczki, w którym poprawiono wady pierwszej części, a także rozbudowano tryby gry, wzbogacono kreator postaci, a także ulepszono system walki.Na Polski rynek gra weszła za sprawą firmy Cenega, do dyspozycji graczy została oddana także edycja kolekcjonerska zawierająca figurkę Son Goku oraz ekskluzywne pudełko wraz z albumem dotyczącym grupy Time Patrol.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy