Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Chainsaw Man / チェンソーマン


Typ: Manga
Autor/zy: Tatsuki Fujimoto
Gatunek: Komedia, dramat, akcja, horror, super moce
Data publikacji: 2019+ (2020+, Polska)
Status: Wydawana (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 8+ (1+, Polska)
Wydawca: Shūeisha (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: | Black


Chainsaw Man - Cóż to za wytwór wariacki na okładce i tytuł niedorzeczny? Człowiek-piła? Piła-człowiek? Czy należy oceniać książkę po okładce? Czy może ten szalony wytwór ma większy sens? A może w tym szaleństwie jest właśnie metoda? Zaraz o tym Wam opowiem co piszczy w środku mangi autorstwa Tatsukiego Fujimoto.

Początek historii z pozoru nie jest nadzwyczajny bowiem Denji, główny bohater, to ubogi chłopak, który musiał zderzyć się ze ścianą długów zaciągniętych u Yakuzy. Spłacać je musi przy pomocy niezbyt ciekawych prac, w tym jako Łowca Demonów na zlecenie Yakuzy. W niedoli Denjiemu towarzyszy jego pupil Pochita, pies-piła łańcuchowa. Zaczyna się ciekawie? Już tak. Najlepsze jednak dopiero przed nami, bowiem Denji, jakby już miał mało problemów, zostaje zdradzony przez Yakuzę i ginie z rąk demonów, Pochita postanawia połączyć się ze swoim panem, ratując mu życie, lecz jednocześnie sprawić by ten stał się również demonem posiadającym specjalną umiejętność Pochity, czyli piły łańcuchowe! Nowe umiejętności szybko przydają się Denjiemu do zemsty, ale równie szybko pchają go w kolejne tarapaty, czyli w ręce Specjalnego Oddziału Demonobójczego.

Tak więc jak można wywnioskować z powyższego tekstu, na czytelnika cała masa dziwacznych i szalonych historii, które co najciekawsze prezentują się naprawdę dobrze, od początku mamy do czynienia z zabawą gatunkową, Fujimoto szarżuje między dramatem, horrorem, komedią i gore, do tego pojawia się nić erotyzmu, która kusi bohatera, a należy pamiętać że to wciąż shonen! Choć jestem w szoku, że taka historia została zamknięta przez wydawnictwo w takich ramach. Bohaterowie zaprezentowani są w pierwszych rozdziałach dość lekko, nie ma tutaj zaznaczonych wyraźnych cech charakteru, jednak możemy założyć jaki brud za paznokciami mają Denji i spółka.

Wartym uwagi jest styl rysunków Fujimoto, są one lekkie, wyraziste, ale gdy przychodzi do scen walki czy gore, to widać jak zmienia się styl na ciężki i drapieżny. Ogólnie prace wychodzą na plus choć nie należą do kategorii zapierających dech w piersi.

Podsumowując Człowiek-Piła łańcuchowa jest na pewno historią, po którą warto sięgnąć, jest tu na dzień dobry tyle szaleństw i wariactw ale tak dobrze prowadzonych przez autora, że nie idzie przejść obojętnie wobec tej pozycji.Za polskie wydanie odpowiedzialne jest wydawnictwo Waneko. Dostajemy tutaj standardowe wydanie z obwolutą. Druk i tłumaczenie w porządku, nie ma się do czego przyczepić.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy