Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Wolf’s Rain / ウルフズ・レイン


Typ: Manga
Autor/zy: Keiko Nobumoto (scenariusz), Toshitsugu Iida (ilustracje), Bones
Gatunek: Przygoda, akcja, fantasy
Data publikacji: 2003 - 2004 (2004 - 2005, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 2 (2, Polska)
Wydawca: Kōdansha (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)


Wolf’s Rain - To historia o poszukiwaniu raju i własnego miejsca na świecie. Główny wątek mangi to krążąca legenda, która mówi, że bramy tajemniczego Raju otwierają się, gdy księżyc zapłonie czerwienią krwi i zakwitną Księżycowe Kwiaty, a jedynymi stworzeniami jakie potrafią znaleźć drogę do bramy są wilki, które wymarły około 200 lat temu, ale czy na pewno wszystkie wymarły?

Jest to krótka, dwutomowa seria opowiadająca o przyjaźni i poświęceniu, którą czyta się bardzo przyjemnie. I tu minus serii, ledwo się człowiek zdąży wciągnąć, a już mamy koniec serii. Rozwijany jest tylko wątek głównych bohaterów, reszta postaci wydaje się być zwykłymi randomami. Na szczęście w tym przypadku to manga jest adaptacją anime, które było pierwsze i po zapoznaniu się z mangą polecam obejrzeć też serial, który rozwija bardziej całą historię.

Mamy tu czworo głównych bohaterów Kła, Pazura, Wąsika i Skowyta, którzy ciągnięci zapachem kwiatu postanawiają połączyć siły i razem dotrzeć do upragnionego raju, ale droga do szczęścia nie jest łatwa, ciągle na ogonie siedzi im Puent, myśliwy, który za wszelką cenę chce wybić resztki gatunku, są też tajemniczy potężni Patrycjusze więc akcji nie brakuje.

Kreska jest przyjemna dla oka i dobrze pasuje do klimatu opowieści o wilkach. Trudno się tu przyczepić do czegokolwiek, projekty postaci, budynków czy teł są bardzo dobrze zrobione.

Mimo, że dałem 7/10 to gorąco polecam mangę bo to na prawdę kawałek dobrej historii, ocena troszkę zaniżona głównie dlatego, że jest za krótka i wiele wątków zostało pominiętych dlatego dla uzupełnienia warto obejrzeć też anime.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo J.P.Fantastica. Wydanie jest bardzo dobre, format i styl wydania raczej w standardach wydawnictwa. Może troszkę drażnić, że się bawili przy tytule i raz była obwoluta raz jej nie było, ja osobiście mam oba tomy bez. Cena przystępna, tomiki ładnie wyglądają na półeczce, warto mieć, nawet wiedząc, że to jedynie główna, okrojona historia z anime.


Recenzent: Darknes
Recenzowane w oparciu wydania J.P.Fantastica
Skomentuj/Oceń: Wolf’s Rain
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy