Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Cowboy Bebop / カウボーイビバップ


Typ: Manga
Autor/zy: Shinichiro Watanabe, Hajime Yatate (scenariusz), Yutaka Nanten (ilustracje)
Gatunek: Komedia, akcja, sci-fi
Data publikacji: 1998 - 1998 (2003, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 3 (3, Polska)
Wydawca: Kadokawa Shoten (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Ocena recenzenta: (8/10)


Cowboy Bebop - Chyba każdy Otaku niezależnie od stopnia zaawansowania zna ten tytuł. A jak nie to radzę się zapoznać jak najszybciej bo to prawdziwy klasyk. Trudno nakreślać tu fabułę bo manga jest podobna do anime, każdy rozdział opowiada inną historię. Ogólnie mamy czterech bohaterów: Spike, Faye, Ed i Jet, którzy są łowcami głów. Każdy rozdział opowiada o jakimś innym zleceniu na jakiegoś przestępcę i czasem w rozdziałach jest pleciona jakaś prywatna opowieść o przeszłości bohaterów, ale o ile w anime takie skrawki zaczynają tworzyć fabułę o tyle w mandze jej kompletnie brak.

Trudno określić co było robione na podstawie czego, ma się wrażenie, że manga powstawała w tym samym czasie co anime i tak na prawdę ma ze sobą mało wspólnego, więc jeśli ktoś nie oglądał, to tak jak w przypadku "Wolf's Rain", polecam tez obejrzeć sobie anime po przeczytaniu mangi.

Mamy tu fajne rozdziały, każdy pomysłowy, nie wiem czemu ale pomimo braku jakiegokolwiek długofalowego wątku tomiki mnie wciągały i świetnie spędziłem przy nich czas. Bohaterowie byli sprytni, przebiegli, z własnymi zasadami, takich ich zapamiętałem z anime i tacy też są w mandze. Jeśli ktoś tu szuka czegoś głębszego to na próżno ją kupować ale jako rozluźniająca niezobowiązująca lektura jest w sam raz. Ja daje pozycji mocne 8 bo mi się podobała. Łatwo jest też do niej wrócić, wystarczy chwycić tomik i powrócić do ulubionych rozdziałów. Można czytać zawsze i wszędzie, może też ją czytać każdy, niezależnie czy zna serie czy jej nie zna, nie da rady tu zgubić wątku bo takowego nie ma, czytasz jeden rozdział, masz jedną fajną historię, tyle.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo J.P.Fantastica. Wydanie jest bardzo dobre, format i styl wydania raczej w standardach wydawnictwa, tylko papier inny, nie wiem jak go w sumie określić, bo żadna inna manga jaką posiadam takiego nie ma, jedynie kolorowe strony w niektórych mangach są drukowane na podobnym. Nie wiem czemu ale jakoś moje ręce miały na początku ciężko przyzwyczaić do tego papieru, dopiero przy 3 tomie mój zmysł dotyku się z tym oswoił. Zrobiono z tym tytułem to samo co z "Wolf’s Rain" - bawili się przy tytule i raz była obwoluta raz jej nie było i troszkę to dziwnie się prezentuje, ale jak się nie przywiązuje dużej wagi do takich szczegółów to na półce wygląda całkiem nieźle.


Recenzent: Darknes
Recenzowane w oparciu wydania J.P.Fantastica
Skomentuj/Oceń: Cowboy Bebop
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy