Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Carciphona


Typ: Manhwa
Autor/zy: Shilin Huang
Gatunek: Fantasy, dramat, komedia
Data publikacji: 2012+ (2012+, Polska)
Status: Wydawana (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 3+ (3+, Polska)
Wydawca: Yumegari (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)


Carciphona - Carciphony to ludzie, którzy zostali skażeni przez demony. Jedną z nich jest Veloce, główna bohaterka, która jest jednym z najpotężniejszych magów. Cztery lata po wprowadzeniu zakazu używania magii, czarodziejka Veloce żyje samotnie w ukryciu, ale to się zmienia gdy ratuje młodego szlachcica Keritzela. Młodej czarodziejce wkrótce przyjdzie zmierzyć się z przeciwnikiem przez którego zakaz został wprowadzony. Jak potoczą się losy Veloce...?

Shilin prezentuje nam kawałek dobrego komiksu fantasy, w którym sporo się dzieje. Niestety gorzej z ilustracjami, a dokładniej z postaciami, które znajdują się na drugim planie, i małą ilością teł. Jednych może to irytować, a drugich nie. Niestety ja jestem osobą która ceni sobie dobrze wykonane tła. Co do kadrów są zbyt chaotyczne, ale im dalej tym kadry lepiej wyglądają. Młoda autorka więc można jej to wybaczyć.

Polecam komiks osobom szukającym dobrego fantasy, z niebanalną fabułą. Nie przejmujcie się jakością wydania gdyż ona w bardzo szybkim tempie się polepsza. "Carciphonie" i wydaniu rodzimemu mogę dać mocne 7/10 zwłaszcza gdy ciężko u nas o dobre fantasy.Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze, okładki prezentują się ładnie, ale zmienia się wszystko kiedy bierzemy tomik do ręki. Cienkie okładki, które gną się strasznie łatwo (jak zwykła kartka papieru), papier jest dość cienki gdyż prześwituje, co czasami potrafi zdenerwować. Sporo poucinanych kadrów, ale to z winy autorki, gdyż "Carciphona" nie była robiona z myślą o druku. Najbardziej boli mnie druk laserowy, o ile "Carciphona" jest w odcieniach szarości, to przez druk laserowy dużo rzeczy się ze sobą zlewa, co przy szczegółach może irytować. Tłumaczenie jest dobre ale nie idealne. Znalazło się kilka zauważalnych błędów np. w pierwszym tomie, jednak tłumaczenie staje się coraz lepsze.


Recenzent: daniel122
Recenzowane w oparciu wydania Yumegari
Skomentuj/Oceń: Carciphona
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy