Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Zapowiedź

Polecamy

Forum > Hydepark > Kulinaria
Temat: Wegetarianizm
Dodane: 14.05.2009 21:52 /
Tomson - Profil - user - 50% - 1093
Dobra, a teraz pomówmy jak normalni, biali ludzie (bez obrazy Black XD). Jeżeli chcemy uchronić zwierzęta, to nie rozwalajmy ich siedlisk, dla naszej wygody i w koncu jakoś powinny przetrwać. To że zabijamy je dla mięsa, to się nazywa naturalna elekcja, z tą jednak różnicą, że człowiek jej nadużywa i zabija dla jedzenia wszystko co się porusza (żółtki nawet meduzy jedzą [oczy] ). Gdzieś tam pod Azją normalnie, na legalu poluje się na zagrożone wyginięciem rekiny tylko dla ich płetw. Obcinają je nawet żywym jeszcze rekinom i wrzucają je z powrotem do wody. To się dopiero nazywa śmierć w męczarniach, bo ani oddychać nie może, ani pływać, a już o polowaniu nie wspomnę. Jeżeli chcemy chronić zwierzęta to musimy znaleźć umiar. W końcu nie tylko my żyjemy na tej planecie. I taka rada, albo nauka dla wegetarian: Jeżeli te kilkaset tysięcy osób przestanie jeść mięso, to te zwierzęta i tak będą dalej zabijane, tyle że ich mięso będzie marnowane.

-
Dodane: 14.05.2009 21:52 /
pacin - Profil - user - 60% - 1555
Szczerze mówiąc kiedyś, trochę już dawno myślałem nad tym, ale zrezygnowałem, nie próbowałem i do tego nie powracam. Nie wyobrażam sobie życia bez niedzielnego schaboszczaka :) ;) ! Tak jak Ktoś już wspominał niektórzy nie mogą zostać wegetarianami ponieważ ich organizm potrzebuje składników które zawiera mięso. Więc nie popieram organizacji typu "Uratuj świnkę/kurczaka nie jedz mięsa!", ale jeśli ktoś se nie chce jeść mięsa to jego strata. Więcej dla mnie... ;) .

-
Dodane: 15.05.2009 14:13 /
Usunięty - Profil - user - 10% -
Ja do nich nie należe...Choć czasem lubię sobie pożreć jakiegoś kurczaka xD
Ja tam lubie mięso...Jak można nie lubic ja bym tak nie wytrzymałe więc.SZACUN DLA NICH.Kto się ze mną zgodzi??

-
Dodane: 15.05.2009 20:25 /
Glamb - Profil - user - 30% - 401
Ja nie jestem wegetarianinem. Bardzo lubię mięso i gdybym go nie jadł to.. nie wiem czym bym zaspokoił głód xD Jeśli ktoś chce być wegetarianinem to dobrze, ale ja ciężko mi to zrozumieć :p Te zwierzaki są specjalnie hodowane, by je zabić i mieć skórę i mięso. Czasami ktoś mówi, że szkoda tych zwierząt i takie tam, ale czy tak naprawdę go to obchodzi? To ludzie rządzą na tym świecie i zabijanie zwierząt jest normalnie. Ale nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego wegetarianie jedzą ryby? Przecież to też zwierzęta co nie? xD

-
Dodane: 15.06.2009 10:35 - Edytowane przez Butek1 /
Butek1 - Profil - user - 30% - 417
Ja uważam iż bycie wegetarianinem za dużo nie zmieni,ponieważ jak jest przed tobą jakieś mięso i powiesz nie,nie zjem tego,bo jestem wegetarianinem to i tak nic nie zmieni,bo to zwierze juz nie żyje.Wpływ by był gdyby 3/4 ludności nie jadło mięsa.Choć jak ktoś jeść go nie lubi i nie je dlatego to spoko,lecz jeżeli nie je,bo chce uratować zwierzęta,które i tak nie żyją to mnie trochę dziwi.Jeśli już ktoś nie je mięsa musi uważać na anemię.Niech je białą fasolę i inne różne warzywa.Pozdro

-
Dodane: 15.06.2009 10:42 /
malpex - Profil - user - 90% - 4369
Ja wegetarianinem nie jestem i nie bede. Jak ktos nie lubi miesa to nich nie je. A jak ktos mowi ze zabijam zwierzeta to niech sie puknie w czerep. Mieso jest potrzebne naszemu organizmowi do prawidłowego rozwoju. Ma wiele potrzebnych zwiazków, wiec poprostu jest zdrowe. Mam wspołlokatorke wegetarianke i szczerze powiem ze jak sobie gotuje jedzonko to nie pachnie zachecajaco :p ale to wg mnie ;)

-
Dodane: 15.06.2009 11:42 /
by_ikar - Profil - systemadmin - 90% - 4472
Zawsze można zastąpić wartości odżywcze mięska czymś innym. Ale mięsko to mięsko.
Poza tym - chyba najlepszym wyborem, jeśli chodzi o ochronę zwierzątek, jest ich nie zabijać, nie?

Nie ma związków roślinnych które są w stanie zastąpić związki znajdujące się w mięsie zwierząt. To ci powie każdy dietetyk, tak ci powie każdy kucharz. Rozumiem ze niektórzy rezygnują z jedzenia mięsa żeby x zwierząt przeżyło. Jednak jest to trochę błędne koło, bo chcesz być człowiekiem i ratować zwierzęta, jednak rośliny też żyją, zjadanie ich to jest praktycznie to samo co zjadanie zwierząt. Moim zdaniem wegetarianizm jest trochę głupotą, ktoś chce zrobić dobrze ale nie bardzo wie jak, albo ktoś nie lubi mięsa :| to już jest efekt życia w zamożnej rodzinie i miastowe "nawyki". Jedyne co bym zmienił podczas "produkcji" mięsa to sposób w jaki zwierzęta były by zabijane, oraz podejście ludzi do tego.

-
Dodane: 15.06.2009 13:56 - Edytowane przez Zuza /
Zuza - Profil - user - 70% - 2509
Zawsze można zastąpić wartości odżywcze mięska czymś innym. Ale mięsko to mięsko.
Poza tym - chyba najlepszym wyborem, jeśli chodzi o ochronę zwierzątek, jest ich nie zabijać, nie?

Zastanawiałam się nad tym i stwierdzam, że zamiast być wegetarianinem to lepiej dbać o środowisko, aby zwierzęta nie umierały z powodu zmian klimatycznych, bo np. w lasach deszczowych nie będzie deszczu. Nie jedząc mięsa nikt im nie pomoże, bo albo i tak zostanie to mięso kupione przez kogoś innego, albo wyrzucone.

-
Dodane: 18.07.2010 18:02 /
Cheon - Profil - user - 50% - 1212
Zgodzę się z Zuzą. Czy nie lepiej dbać o środowisko? Zwierzęta już zaczynają przez to cierpieć, a co będzie dopiero za kilkadziesiąt lat... Ja nie jestem wegetarianinem, ale szanuję tych ludzi.

-
Dodane: 18.07.2010 18:05 /
Sango - Profil - user - 70% - 2431
Ciężko mi powiedzieć czy jak się bedzie wegetarianinem to się bedzie pomagać zwierzętom , już tak jest i tak ten zwierzak zginie i tak , dla mnie to lekka głupota , że ktoś lubi mięso a nie jada bo się boi o stan zwierząt , zrozumiem jak ktoś nie lubi i nie jada

-
Dodane: 19.07.2010 04:40 /
Cyrus - Profil - user - 80% - 3550
Dla mnie to jest głupota. Organizm potrzebuje mięsa by normalnie funkcjonować i przybrac masy. Zwierzęta nie uznają takiego czegoś.

-
Dodane: 10.06.2011 11:12 /
lssjbrolly - Profil - user - 20% - 366
tu akurat nie wtrącam się w to co jedzą inni czytaj nie zaglądam do żołądka. chce jeść same Big Maki z mięchem niech je. chce jeść same wodorosty, niech je. frytki są dobre a zrobione prawie wyłącznie z ziemniaków. kurczak w panierce jest przepyszny i nikt mi nie udowodni, że takk nie jest. nie widzę sensu gdy ktoś jest zagorzałym wegetarianinem a buty skórzane nosi.

-
Dodane: 10.06.2011 11:48 /
Master_of_Sword - Profil - user - 10% - 190
Hehe... Co Wy wiecie o wegetarianizmie. :d
Od urodzenia nie zjadłem ANI GRAMA MIĘSA.
Dziękuję, dobranoc.

Oczywiście nie dlatego aby chronić zwierzątka oraz nie z powodu wymysłu moich rodziców.
Niestety cierpię na dość rzadką chorobę, która w pewnym sensie uniemożliwia mi spożywanie wszelkiego rodzaju mięsa, ryb oraz w dużej części nabiału. I nie mówię tu o bulimii czy innych duperelach.
Wszystkie braki wynikłe z nie spożywania w/w pokarmów muszę nadrobić pijąc specjalny preparat.

Osobiście nie rozumiem ludzi, którzy ŚWIADOMIE obierają taki kierunek. Jest to jak najbardziej nienaturalne, a same ratowanie zwierzątek.. przestańcie.
Ludzie przestaliby zabijać foki, tygrysy, wieloryby oraz przykładowo (jak wyżej wspomniane) rekiny dla jakichś dupereli i byłoby pięknie. Zwierzęta hodowlane zaś mają po prostu przeznaczone miejsce w ludzkim żołądku.

Tyle.

----- Podpis --------------------

Nigdy nie uzyskam dostępu do ShoutBoxa :)
-
Dodane: 10.06.2011 12:17 /
malpex - Profil - user - 90% - 4369
No wegetarianizm z przymusu to co innego, niestety masz przerąbane kolego.
Ale ludzie którzy sami wybierają taką drogę są dla mnie trochę dziwaczni. Ja sobie nie wyobrażam jak bym miał być wegetarianinem. Choć wcale nie jest tak ze nie jem same mięso bez warzyw, warzywa też są ważną częścia moich posiłków.

-
Dodane: 10.06.2011 12:57 /
max112112 - Profil - user - 10% - 108
Hmmm ja osobiście nie wiem czy moge powiedzieć, że jestem wegetarnianinem ;) Ale mięsa mało jadam np. tylko w święta. Może raz na miesiąc jakąś kiełbase i schabowy, ale to tyle więć jem bardzo mało mięsa ;)

-
Dodane: 10.06.2011 14:02 /
GokuDBZ - Profil - user - 20% - 320
Ja nie jestem wegetarianinem . Jem mięso conajmniej raz w tygodniu , oczywiście zdarza się więcej niż raz ...

-
Dodane: 10.06.2011 14:16 /
Lady_phoebe - Profil - user - 10% - 191
Jak byłam mała to chciałam być wegetarianką... Zawsze było mi szkoda zwierzątek jak leżały na moim talerzu... Ale teraz... hm.. No owszem - jest mi ich żal ale nie znosze tofu czy soi.. Zresztą nie wyobrażam sobie życia bez schabowego czy kiełbasy z grilla xD

Niedawno (a dokładnie w dzień dziecka) w mojej szkole było organizowane śniadanie wegetariańskie pod hasłem "wegetarianizm wzmacnia organizm" ale wiem że ludzie potrzebują i miesa i warzyw.. Śniadani było dobre ale ne wyobrażam sobie takich posiłków do końca życia [cfaniak]

Pozdrawiam ;*

-
Dodane: 11.06.2011 21:04 /
Bociak - Profil - user - 100% - 6212
Wegetarianizm to dozwolona droga nielicznych, nie mam do nich żadnych osobistych urazów, jednak sam nie przystałbym na ich kulinarną wizję. Biegnąc po lesie rozdeptuje niechcący masakryczną ilość mrówek, gdyby zrobić ogólny bilans wynik byłby zadziwiający. Gdzie tu miejsce na sprawiedliwość? Dlatego jem mięso z oczywistych powodów.

-
Dodane: 29.03.2012 15:47 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3867
Wegetarianizm jest nie dla mnie.Ja ostatnio zaczęłam jeść dużo więcej mięsa niż jadłam kiedykolwiek a z resztą bez mięsa sobie diety absolutnie nie wyobrażam- bo lubię smak mięsa i wielu warzyw nie lubię.Osobiście też sama nie popieram absolutnie takiej diety- w mięsie znajdują się takie składniki, których w roślinach jest ich niewiele a nawet gdyby się jadło dużo warzyw i owoców to i tak to odpowiednio nie zbilansuje.

-
Dodane: 29.10.2012 15:09 /
Megumin - Profil - user - 70% - 2585
Jeżeli wszyscy zaczeli by być wegetarianami to by pomogło ale nie jesteśmy gatunkiem typowo roślinożernym, taki już jest porządek na świecie, że jedno zjada drugie .

rafis_fikoł.mp4 /// osu
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy