Ważna informacja News: 2x2 TV: Miłość, gimbaza i kosmiczna faza! Za mną leć na DVD i Blu-ray w październiku

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: Liga Europy 2018/19
Dodane: 04.07.2018 20:42 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 955
Nie chce mi się dawać tych wszystkich drużyn występujących w rundach wstępnych skupię się tylko na naszych, narazie ;)

Pierwsza runda kwalifikacyjna

Górnik Zabrze - Zarea Bielce (12.07)
Zarea Bielce - Górnik Zabrze (19.07)

Lech Poznań - Gandzasar Kapan (12.07)
Gandzasar Kapan - Lech Poznań (19.07)

Postrachy z lig mołdawskich i armeńskich więc może się nie udać, i nie ma co pompować balonika xD Tak serio, oby przeszły obie drużyny ale wszyscy wiemy jak to u nas jest. Ważne żeby nie stracili u siebie.

Druga runda kwalifikacyjna

Jagiellonia Białystok - Rio Ave (26.07)
Rio Ave - Jagiellonia Białystok (02.08)

No trzeba drżeć takie potęgi portugalskiej piłki to już nie nasza liga, może być pogrom xD

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 04.07.2018 21:19 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13868
Górnik - licze na 2 zwycięstwa i pewne przejście dalej. Prześlizgnięcie się po jakimś fartownym remisie potraktuje jak porażkę. Z tego co wiem Górnik nie rozsprzedał tej zdolnej młodzieży więc powinny z nimi powalczyć.

Lech - to samo w sumie co Górnik. Śmieją się trochę z nich, że żadnych "wzmocnień" ale u nas to czasem te wzmocnienia się okazują totalnie nietrofione więc może to i lepiej, że zostają z tym co mają. Chcą aspirować na mistrza kraju? To oba mecze powinni wygrać.

Jagiellonia - No, tu już sprawa ma się nieco gorzej. Rio Ave to Portugalski średniak, drużyna niby w zasięgu ale może napsuć sporo krwi "polakom". Czasami jednak u nas bywa tak, że pewniaki przegrywają z ogórkami, a ktoś po kim się nie spodziewamy potrafi przeciwstawić się jakiemuś średniakowi z poważniejszej ligi. Liczę, że przejdą dalej.

-
Dodane: 12.07.2018 22:57 /
Ciekawe czy mecz Lecha z Gandzasarem też będzie w PPV xD Ogólnie z Lech Górnik na pewno na priorytecie będzie u mnie śledzenie meczu Lecha, obstawiam, takie trudne 2:0 ;) Górnik nie wiem śmierdzi mi bezbramkowym, ale oby nie

Wiadomość doklejona:
Mecz górnika nudny w wuj wymęczone 1:0. Poza jakimś zamieszaniem po stałych fragmentach i pojedynczymi zagraniami Żurkowskiego, który notabene odjebał z tą czerwoną kartką, no naprawdę mega głupio chłopak postąpił. Tempo spacerowe, mecz do wyparcia z pamięci, z taką grą bardzo prawdopodobne że odpadną już w tej rundzie, zwłaszcza że wiemy jak trudne są dla nas takie wyjazdy.

O lechu też będzie co pisać negatywnie ale to po meczu :d

Wiadomość doklejona:
Miałem trochę napisać o słabej grze lecha 3 obrońcami ale po tym co zobaczyłem w drugiej połowie , a w zasadzie we wszystkch trzech meczach polskich drużyn to odechciało mi się rozkładać to na czynniki i dużej się wogóle zastanawiać nad ich stylem. To jest zwyczajny dramat, gdyby nie lekka zawiecha przeciwnik na początku to ten meczy skończyłby się pewnie remisem, Gandzasar dwukrotnie w końcówce pierwszej połowy był wstanie zamknąć lecha na ich połowie przez dłuższy czas. Do tego przez słaba gre trójką, nie wywiązywanie się z zadań defensywnych wahadłowych i brak wsparcia środka pola ten cały Musonda miał autostrady w bocznych strefach. W drugiej połowie mecz stał się już całkowicie wyrównany, a Gandzasar miał coraz więcej dobrych okazji (Gdyby w jednej z ostatnich akcji, doszło do jeszcze jednego przepuszczenia, albo chociaż lepszego uderzenia, to mieliby akcję meczu). A To co Tomczyk zrobił El Kabaret, narazie zapowiada sie na to że jak zwykle już w lato nikogo nie będzie w Europie, eh.

-
Dodane: 12.07.2018 23:27 /
Meczy nie oglądałem...

Cieszą jednak wyniki. Mniej cieszy jak czytam w jakim stylu wyszarpane :(

Górnik dosłownie w końcówce. Szkoda, że Kądziora i Kurzawy nie udało im sie zatrzymać jeszcze przynajmniej do zimowego okienka. Żurkowski trochę pokpił sprawę. Mała zaliczka przed rewanżem. A to będzie jak zwykle trudny teren - zwłaszcza dodając fakt, że już u siebie było trudno xD No i zabraknie Żurkowskiego.

Trochę się obawiam ale trzymam kciuki.

Lech dobra zaliczka przed rewanżem ale jak czytam opis meczu i patrze w statystyki to ciśnie się na usta "wygrała drużyna słabsza". Jak można tak zagrać przeciwko Armeńczykom :|

-
Dodane: 19.07.2018 20:59 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Sięgamy dna, rewanżowy mecz górnika w ppv :d To już nawet nie jest śmieszne zrozumiałbym takie zabieg przy poważnych rywalach na etapie 3, 4 rundy, ale nie w przypadku meczy ogórkowych, ten pierwszy mecz był antyreklamą tego rewanżu, zwłaszcza w wersji płatnej. Jakoś wątpie w wysoki słupek sprzedaży u emocje.tv ;)

Wiadomość doklejona:
Pierwszy eurowpierdol ale z awansem. Dzisiejszy mecz lecha był nieoglądalny, w pierwszej połowie tempo spacerowe może z dwiema czy trzema okazjami po obu stronach. Druga połowa, truchtem chodzonym, i od razu dwa zero dla Gandzasaru, Lech nie miał praktycznie nic do zaproponowania w ofensywie, na szczęście udało się ze stałego, bo oglądanie dogrywki tego gówna byłoby katorgą ;) Cywka na prawej obronie jak za najlepszych czasów w Wiśle xD Idealnie podsumowanie wywiadu o zawodniku którego się sprowadza(A chcą 3 z poza UE to dopiero będą kabarety), zawodnik który nie radził sobie na tej pozycji na poziomie ekstraklasy, ba nawet poziomie początkowych faz Pucharu Polski, gra jako prawy obrońca na poziomie europy(nawet na tak słabym etapie to nie ten rozmiar kapelusza, co tylko potwierdził ten mecz), i jest jednym z nielicznych "wzmocnień" drużyny która podobno jest największym obecnie rywalem Legii o koronę... No chyba jednak Jagiellonia ;)

Wiadomość doklejona:
Grubo czyżby eurowpierdol razy dwa? Górnik ledwie się mecz zaczął i już dostaje w dupę, coraz dłuższe te nasze przygody z europą xD

Wiadomość doklejona:
Daniel Smuga ratuje górnik przed dogrywką, CZWARTKOWY DRAMAT Polskich zespołów, ale nie ma co drążyć, ważne że są awanse.

z tym że nie jestem optymistą jeżeli chodzi o następne etapy, nie z taką grą

-
Dodane: 20.07.2018 09:27 /
KaKa - Profil - user - max% - 13651
Mocno na farcie. Taki gol w ostatnich sekunda, nie wiadomo czy się cieszyć czy nie. Pamiętajmy jednak, że Francja też zaczęła słabo a wygrała mistrzostwa świata xD

-
Dodane: 20.07.2018 10:35 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Dobrze, czas na następnych przeciwników.

Szachcior Soligorsk - Lech Poznań 26.07
Lech Poznań - Szachcior Soligorsk 02.08
- Klub z Białorusi, przy obecnej formie Lecha bardzo prawdopodobne że tutaj skończy się przygoda poznaniaków w europie, zwłaszcza ze oni odprawili z kwitkiem słabszego od siebie przeciwnika 5:1 ;) Bardzo ważny będzie gol na wyjeździe, bo jednak nawet słaby Lech u siebie potrafi dać z siebie dużo więcej i wygrać.

Górnik Zabrze - FK AS Trencin 26.07
FK AS Trencin - Górnik Zabrze 02.08
- Bardzo ciężka przeprawa dla górnika, imo faworytem jest Trencin ale może odpalą, oby ;)

Jagiellonia Białystok - Rio Ave (26.07)
Rio Ave - Jagiellonia Białystok (02.08)
- Wkaracza Jaga w ten weekend się przekonamy w jakiej są dyspozycji tuż na starcie, biorąc też pod uwagę że nasze drużyny mimo wszystko potrafią się zmotywować na przeciwnika z silniejszej ligi, to sądzę iż nawet jeśli odpadną to na pewno pod ciężkich bojach. 45-55 tak oceniam szanse, ważny będzie pierwszy mecz aby nie stracić

-
Dodane: 20.07.2018 13:22 /
Jaga widzę ma poważnego rywala. Nie mam pojęcia w jakiej dyspozycji są oba zespoły, ale raczej nie wróżę sukcesu polskiej ekipie

-
Dodane: 20.07.2018 15:16 /
Dno i wodorosty. Lech gra z ostatnią drużyną Ligi Armeńskiej, który u siebie w lidze wygrał 1 na 14 meczy i przegrywa xDDD Awansuje fuksem wbijając bramke w doliczonym czasie. Aż żal to komentować. Niby mieli pecha bo słupek trafili i wybili im piłkę z linii... ale to marne pocieszenie :|

Jeśli przejdą kolejną rundę będę mile zaskoczony. Ich rywal w I rundzie przeszedł na luzie.

Górnik wcale nie lepszy. Ale oni chociaż nie pier*** że chcą walczyć o mistrzostwo z Legią tak jak dumnie zapowiada to Lech xD Sporo fajnych zawodników odeszło, Żurkowski nie mógł grać ale i tak wypadają lepiej od Lecha bo chociaż zremisowali i punkty do rankingu dorzucili. Mizerna gra.

Jeśli przejdą kolejną rundę będę mile zaskoczony. [2] Trenczyn nie miał łatwego rywala. Czarnogóra to trudny terem. Ale też bez większych trudności grają dalej.

Ja wierzę w Jagę. Ostatnie sezony pokazują jasno, że najlepiej wypada ta drużyna, która z góry jest skazana na porażkę, a odpadają te, które miały na luzie przejść dalej xD Droga do LE cięzka i nawet nie licze na to, że wejdą. Ale do III Rundy mają szansę się przebić.

-
Dodane: 02.08.2018 23:21 /
No dobra nie było okazji wcześniej więc teraz trzeba nadrobić zaległości.

Hmm, Jaga wymęczyła u siebie zwycięstwo, sporo pomogła jej w tym meczu natura granie w takich warunkach mocno ograniczyło możliwości Portugalczyków, a sam gol szczęśliwy. Jednak patrząc jak Rio gniotło przez większość czasu Jagę nie jestem raczej optymistą. O ile nie wpadnie szybko jakaś wyjazdówka to spokojne 2:0 w rewanżu dla Portugalczyków.

Lech wymęczył remis, z potęgą białoruskiej ligi, wynik dobry ale przy tak marnym lechu to jest ewentualne odwlekanie wyroku, ale miejmy nadzieje że jednak w końcu się ta Poznańska lokomotywa rozpędzi. Z tym że trzeba drżeć bo wczoraj na wyjeździe w Pucharze Szachcior wygrał aż 0:11, więc jest się czego bać xD Ja obstawiam brzydkie 0:0 albo szybkie 2:1 również po brzydkim meczu :)

Górnik... cóż sfrajerzył tak samo jak Legia, przegrać z drużyną która ma problemy z prostymi czynnościami na boisku, no i sędzia też dołożył do tego swoje trzy grosze. Widowisko to ogólnie było nudne i niewarte uwagi xD A górnik może awansować, i to chyba im mimo wszystko dawałbym największe szanse ze wszystkich jeżeli sędzie nie będzie przeszkadzał i się wstrzelą to 1:2 jest realne.

Wiadomość doklejona:
Spodziewałem się od początku że Górnik może tu zakończyć przygodę(zresztą jak chyba wszyscy), ale nie spodziewałem się że dojdzie do tego w tak żałosny sposób. Po pierwszym meczu wydawało się że górnik ma szansę jeszcze to wygrać (zwłaszcza ze wystarczyło po prostu wygrać mecz rewanżowy, żadnych przewag bramek czy innych dupereli),1:2,2:3 czy inna konfiguracja, tylko i aż wygrać jak się okazało, Trencin nie pokazał nic wielkiego w tym dwumeczu a z łatwością ośmieszył Górniczą młodzież, która była wielką rewelacja w ostatnich dwóch latach ;) No cóż ostatnie mecze w europe pokazują w jak wspaniały poziom prezentuje polska liga, poziom który z roku na rok jest coraz niższy a nie jak to zwykło nam się wmawiać coraz wyższy :d

Wiadomość doklejona:
Jaga 4:4, o ile można się było spodziewać że jeżeli Polska drużyna strzeli szybko i oczywiście jako pierwsza to awansuje, to raczej nikt nie przewidział takiego wora bramek. Kibice Jagi mogą być bardzo bardzo dumni ze swojego klubu bo jako jedyny reprezentuje godnie Polską ligę w europie, teraz można tylko napisać "szkoda że to nie oni zostali mistrzami" ;)

Lech ponownie dramacik w europie, bramka kuriozum xD Oby im się udało w tej dogrywce

Wiadomość doklejona:
Udało się, ale nie obyło się bez kabareciku pod koniec dogrywki xD

-
Dodane: 03.08.2018 11:59 /
Legia w III rundzie eLE [xd]

No i najmniej spodziewany awans się udał, natomiast Górnik zawiódł. Oczekiwałem, że się postawi bardziej a tymczasem przytulił 4 gole.

Świetny mecz Jagielloni, szkoda że ostatecznie tylko zremisowany. Portugalczycy mieli fajne widowisko na stadionie, a Polacy zostawili po sobie dobre wrażenie. Należą się im gratulacje. Niech cisną po mistrzostwo w tym sezonie.

Lech w lekkich męczarniach ale w dogrywce potrafili jednak dobić rywala i wyprowadzić z równowagi czego skutkiem było kartkowanie [xd]

Teraz zaczynają się jednak schody :d

Legia Warszawa vs F91 Dudelange - Luksemburg i na tym można by było skończyć ten komentarz. Jeśli przegramy nawet z nimi to przestane chyba oglądać ekstraklase xD

Lech Poznań vs Genk - wspomniane schody. Trudny rywal do przeskoczenia ale Lech w dobrej formie ma jednak szanse. Pytanie tylko czy oni w tej formie są xD Na razie Gytkjaer spisuje się całkiem nieźle i ma dobre wejście w sezon. Jestem dobrej myśli.

Jagiellonia Białystok vs Gent - też trudny rywal ale jak Jaga powalczy to myślę, że również ma szansę przetrwać.

-
Dodane: 03.08.2018 12:39 /
No i przeszli. I Lech i Jagiellonia. Mecz Lecha trochę kiepski, ale im dalej, tym lepiej :p Jagiellonia sporo strzelała i to się opłaciło. Czekamy na potknięcia xD

-
Dodane: 03.08.2018 13:01 /
Potknąć może się już tylko Legia. Lech z Jagą mają na tyle wymagających rywali, że porażki ciężko już będzie nazwać potknięciem, a bardziej po prostu obnażeniem słabszych umiejętności graczy. Natomiast zwycięstwa będą miłym zaskoczeniem. Oby się nie skończyło mocnym oklepem to nie będę miał za bardzo pretensji o odpadnięcie. Gent i Genk to nie jakieś potęgi ale dobre europejskie średniaki już tak. Myślę, że spokojnie obie ekipy ograły by wszystkich dotychczasowych rywali polaków z tych eliminacji.

-
Dodane: 03.08.2018 13:58 /
Kostropaty - Profil - user - 0% - 26
Oglądałem mecz Lecha tylko 30 minut, ale podobało mi się to co widziałem - oskrzydlenie fajne, dużo wrzutek, mogło być 5:0 nawet, rywale mieli farta mimo że grają w innym systemie i sa rozpędzeni - a wygrali 13 z 14 ostatnich meczów czyli w sumie wynik niezły. Hattrick napastnika i lewy skrzydłowy to najjaśniejsze punkty tego meczu. Moim zdaniem ładnie to wyglądało, choć nie obyło się bez potknięć

-
Dodane: 06.08.2018 15:53 /
https://pbs.twimg....jpg:large rywale Polskich drużyn po ewentualnym przejściu 3 rundy.

Ostatnia runda nie będzie nikogo rozpieszczać nawet Legia nie ma prostych potencjalnych przeciwników, Jaga będzie miała kolejną bardzo ciężką przeprawę, jeżeli przeszliby całą tę ścieżkę zdrowia do LE, to czapki z głów ;) Hmm... Lech jeżeli zepnie dupe to faza grupowa jest realna, ale muszą być top nastawieni i przygotowani do czwartkowych meczy, bo ścieżka też bardzo trudna, ale jednak minimalnie łatwiejsza niż ta Jagi, no i Poznaniacy teoretycznie mają większy potencjał, okaże się ile ten Amaral rzeczywiście jest warty ;)

-
Dodane: 07.08.2018 16:11 /
Większej rozdzielczości już nie było? xD

Powiedzialbym, że Legia ma szanse na LE ale po tym co pokazali z Trnavą to myślę, że taki Cluj będzie stanowił wyzwanie :( Będę trzymał kciuki żeby się udało. Luksemburskiego klubu to nawet nie biorę pod uwagę. Zasrany obowiązek to 2 zwycięstwa i przejście dalej, jak z takim klubem się prześlizgniemy po jakichś remisach albo co gorsza odpadniemy to się chyba załamie xD Wiem, że nie mają trenera więc jest na co zwalić winę, ale na miłośc boską powinni miec na tyle własnych chęci aby nawet bez trenera grać dobrze dla samych siebie, dla drużyny, dla kibiców... chociaż na chwilę się trochę pokazać w tej Europie (6 meczów grupowych).

Jagiellonia prawdopodobnie Bordeaux... więc dla mnie to już etap nie do przejścia - o ile w ogóle przejdą jakoś Belgów. Odpadnięcie z takim Bordeauxem to już by nie był na pewno wstyd. Chociaż akurat w przypadku Jagi nie powinno być o tym mowy, bo od samego początku mają rywali z ciut wyższej półki niż pozostałe ekipy. I niektórzy nie dawali im szans już od samego początku.

Lech ma jakieś szanse, IV runda wydaje sie mi łatwiejsza niż III. Oby sie udało pokonać Belgów to potem Spartak czy Broendby są w zasięgu Lecha. Aby tylko Gytkjaer utrzymał formę.

-
Dodane: 09.08.2018 23:11 /
Czy ktoś jest zaskoczony tym hat trickiem? Oczywiście że nie! Trzeba było się spodziewać takiego scenariusza, Lech od początku grał tragicznie i to ze słabszymi drużynami, wiec w tym przypadku były dwie opcje albo będą pruli na 100% a może i 110% i wymęczą przyzwoity wynik, albo zagrają jak zwyklę i dostaną w dupę, niestety doszło do tego drugiego. Legia największa kompromitacja Polski w tegorocznych pucharach! Tu też niema zaskoku męczenie się z Cork i odpadnięcie z potęgą europejskiego futbolu Trnavą, pokazuje jak beznadziejna jest sama Legia w tym sezonie, więc mogli by zagrać nawet z drużyną z San Marino a i tak na 80% byłoby w dupe, i Krzysztof Judasz Mączyński nawet tu nie pomoże ;) Jaga, no cóż, przegrali ale, na pewno nie można mieć do nich wielkich pretensji bo przynajmniej pokazali się na boisku, w przeciwieństwie do dwóch drużyn na L.

-
Dodane: 10.08.2018 14:07 - Edytowane przez Darknes /
Zacznę może od pozytywnej strony xD Tak, imho jest taka pomimo 3 porażek.

Jagiellonia. Może i przegrali 0:1 ale grali jak równy z równym, Jaga nawet nieco przeważała i to raczej zwykły pech niż brak umiejętności zadecydował o końcowym rezultacie. Zespół z podlasia pokazał się naprawdę dobrze i nie powinni się niczego wstydzić tylko na wyjeździe powalczyć o zwycięstwo. Jedyny zespół, w który jeszcze wierzę.

Lech. Gorzej wypadł. Deklasacja ze strony Belgów. Jeden celny strzał Lecha przez cały mecz, 8 Genku. Belgowie ponad 20 sytuacji, Lech raptem 5. Gdyby nie Burić i walenie w słupki i poprzeczki mogło być śmiało z 5:0 Marne szanse na awans. Lechowi pozostało tylko zmazać plamę na honorze i po prostu zagrać jak najlepiej potrafią i nie dać się tak zdeklasować.

Legia... no tu już brak słów. Myślałem, że są na dnie ale oni skutecznie się przez te dno przebili i spadli w otchłań piekieł xDD To nie była zwykła porażka z Luksemburgiem, nie ma tu mowy o żadnych pechu, ciężko nawet powiedzieć o wyrównanym meczu. Dundelage dominowało przez większość spotkania xDDD Można wręcz powiedzieć, że mielismy szczęście bo mogło się skończyć wyżej. A strzelona przez Legię bramka to nie był kunszt rozgrywania akcji polskiej drużyny tylko raczej błąd przeciwników xD Niby Legia nadal zachowuje szanse na awans ale są to bardzo nikłe szanse. Równie nikłe jak w poprzednim starciu, gdzie próbowano odrabiac wynik i prawie się udało ale jednak odpadli. Teraz będzie podobnie. Im się nawet pressingu stosować nie chciało tylko sobie truchtali nawet w momentach gdzie było widać, źle rozegraną przez przeciwnika piłkę, źle przyjęta i śmiało można było przycisnąć i spróbować ją odebrać... nasi sobie po prostu truchtali :|

15 minuta, Legia idzie z akcją 4 vs 2 (nie licze bramkarza) i co robi? Pudłuje xD To już była zapowiedź meczu. Dno, kompromitacja... brak słów po prostu. My chyba chcemy wyzerować sobie konto - czyli najpierw przegrać ze wszystkimi w europie aby już mieć to z głowy i potem zacząć mapę malować na nowo np z kim z europy jednak damy radę wygrać xD

Powolutku możemy się już żegnać z pucharami w tym sezonie... a poważne ligi nawet jeszcze nie zaczęły. Oby Jagiellonia zdobyła mistrzostwo w tym roku bo nikt inny na nie po prostu nie zasługuje.

Górnik usprawiedliwiony. Niby dostał 4:1 w drugim meczu ale po tym co Trencin zrobił Feyenoordowi to jestem w szoku, że Polacy przegrali jednak i tak dość nisko xDDD

Trnava też się źle nie zaprezentowała. 1:1 na wyjeździe z Chorwatami nie jest złym rezultatem.

Trzeba przyznać, że albo Słowacy mają sezon konia albo po prostu już nas piłkarsko zaczęli przerastać...

-
Dodane: 11.08.2018 18:40 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4667
Nasze ekipy zrobiły co mogły, Jagiellonia i Lech zagrały co mogły. Legia trochę gorzej, ale z drugiej strony jeszcze ich nie skreślać, jest rewanż do rozegrania.

Na uwagę zasługują wyniki Dynama Mińsk które ograło Zenit, Slovana Bratysława ogrywający Rapid Wiedeń, no i Trencin rozbijający Feyenoord. Coś słabo sobie poradziła Sevila z ekipą z Wilna, u siebie tylko jedną bramkę wbiła ekipa z Andaluzji.

-
Dodane: 16.08.2018 23:11 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Jedziemy na dno piłkarskiego świata, "Futbol się rozwija i niema już słabych ekip (oprócz naszych oczywiście)" to fakt, ale problem polega na tym że my od lat stoimy w miejscu czyli się cofamy, ligi które kiedyś były od nas słabsze są lepsze, te które były na podobnym poziomie wyprzedzają nas o lata świetlne a te które i tak były dużo ponad nami są teraz...

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy