Ważna informacja News: Konkurs: Turniej Przetrwania - Drugi Etap

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa: Polski Rynek
Temat: A/M: Najlepsze Polskie wydawnictwo mangowe
Dodane: 06.09.2017 11:04 /
#Adik - Profil - user - 10% - 177
W temacie zapraszam do dyskusji na temat wydawnictw działających na naszym rynku. Chciałbym, aby każdy przedstawił swoje zdanie na temat swojego ulubionego wydawnictwa oraz opisał cechy, które powinno mieć, aby zajmować tak wysoką pozycję w hierarchii wydawnictw.

-
Dodane: 06.09.2017 18:30 /
#Bulma 3110 - Profil - user - 50% - 1458
Nie jestem jakimś wielkim znawcą tematów związanych z mangą i anime, a także nie mam olbrzymiej wiedzy związanej na jej temat. Ale od czasu, kiedy w jakikolwiek sposób się tym interesuje, największy podziw zawsze wzbudzało we mnie wydawnictwo JPF. Po prostu się starają. Posiadają dużą bibliotekę tytułów, często ogłaszają nowości, rzadko mają jakieś opóźnienia, są bardzo charakterystyczni i rozpoznawalni. Ważną cechą, która przykuwa moją uwagę, jest również wygląd tomików, a właściwie całych serii. Układając je obok siebie, świetnie wyglądają na półkach. Nie wiem dokładnie jak to określić, ale chodzi mi o to, że niby te wszystkie mangi są bardzo podobne pod względem wyglądu (rozmieszczenie symbolu wydawnictwa, okładki i inne szczególiki), ale jednak zupełnie inne xD

-
Dodane: 12.09.2017 13:09 /
#Adik - Profil - user - 10% - 177
Tak naprawdę liczą się trzy wydawnictwa, gdzie każde z wydawnictw ma swoje mocne punkty. Mimo tego, że konkurencja jest mocna i niewiele różnią się od siebie to tak wygląda moje TOP3.

- J.P.Fantastica, za świetny przekład tekstów, szczególnie Pana Dybały. Idealny format większości mang. Świetnie dodatki. Masa tytułów, które są niezwykle popularne lub kultowe.

- Waneko, za równie dobry przekład tekstów, przyjemny format mang. Rozmaite tytuły, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

- Studio JG, za piękne wydania, co jak co, ale nie żałują na dodatki, chociażby takie jak w Stigmata.

-
Dodane: 14.09.2017 08:26 /
#Morex - Profil - user - 20% - 254
Hanami jest na pierwszym miejscu, ale ma problemy z terminami i z rzadka ma jakieś paskudne błędy w tekście... Gdyby jeszcze dotrzymywali terminów to bym było super...

Kiedyś dałbym pierwsze miejsce JPFowi, ale oprócz wydawania sztampowych tytułów jakoś przestali mnie zachwycać, no i mają spore opóźnienia (raz na miesiąc zawsze im się coś przesunie...). Te wydawnictwo plasuje się u mnie na 2 miejscu

Także na podium zostało jeszcze Waneko, które nie ma opóźnień (przynajmniej, aż tylu co JPF) ma szeroki zakres wydawniczy od shojo do przeróżnych shonenów. Przeszkadzają mi natomiast obwoluty :p

Także mój obecny ranking to:

1. Hanami
2. JPF
3. Waneko

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy