Ważna informacja News: Wygraj oficjalną figurkę Dragon Ball Z!

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Zakaz handlu w niedziele
Dodane: 05.09.2016 09:13 /
MaRyJiJusz - Profil - user - 100% - 7184
cholek56 napisał/a:
Deadbolt napisał/a:
#cholek56

No właśnie nie jest wolna droga, bo tego też zabronią, tylko właściciel będzie mógł sprzedawać i bez żadnych innych możliwości.

I dobrze ze właściciel jak chce sprzedawać w niedzielę to niech Zapieprza nie musi innym wolnego dnia zabierać

Nie o to chodzi, jeśli jakiś mniejszy sklepikarz ma sieć takich sklepików, to tylko jeden może otworzyć i nie może nawet wtedy kogoś chętnego do pracy zatrudnić...

-
Dodane: 05.09.2016 10:47 - Edytowane przez zajadacz /
zajadacz - Profil - user - 0% - 4
cholek56 napisał/a:
Zdaje. Ale jak masz w grafiku ze robisz w. Niedzielę to robisz w niedzielę. Niektórzy wolą ten dzień spędzić w domu a nie w środku tygodnia wolne
To niech zmienią pracę, jeśli pracodawca nie chce się zgodzić na inny grafik. W końcu są dorosłymi ludźmi i DOBROWOLNIE podpisali umowę i zgodzili się pracować. No ale żeby zmienić pracę to jeszcze trzeba umieć coś więcej niż kasować produkty na kasie i wykładać towar. Ale to przecież nie wina pracodawcy, że pracownik ma tak małe kompetencje, że boi się utraty pracy i patrzy z pozycji "muszę pracować".

-
Dodane: 05.09.2016 11:12 /
Tomo1989 - Profil - user - 10% - 152
W mojej ocenie pomysł zakazu handlu w niedziele jest idiotyczny. Komu ma on służyć? Pracownikom, by mieli wolne? W takim razie wyłączmy z ruchu pojazdy komunikacji, w tym samoloty, autobusy, busy, taksówki. Trzeba zamknąć hotele, restauracje, kina, centra rozrywki, w tym baseny. Dlaczego, ano dlatego, żeby ci pracownicy też mieli wolne...

-
Dodane: 05.09.2016 11:35 /
zajadacz - Profil - user - 0% - 4
Zakaz handlu w niedzielę ma służyć stacjom benzynowym, bo one będą otwarte. To jest jedyna grupa która zyska. Wszyscy inni (łącznie z pracownikami) stracą. Jak sklepy będą czynne 1 dzień mniej to 1/7 pracowników sklepów zwyczajnie nie będzie potrzebna i wylecą z pracy. No ale skoro pracownicy sami tego chcą...

-
Dodane: 05.09.2016 12:00 /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1126
Kogoś ostro pojebało, no ale może coś PiSowi słupki za to polecą.
Dobrali się, socjaliści jedni z 2gimi...

-
Dodane: 05.09.2016 12:13 - Edytowane przez namso91 /
namso91 - Profil - user - 60% - 1758
Czytajc ten temat , przypomniało mi się narzekanie dwóch babsztyli ode mnie z pracy, jaki ten PIS jest zły. Nie dostały 500+ bo mają tylko po jednym dziecku. :d Na dodatek , ostatnio w pracy mówili w radio , że 500+ będzie także dla uchodźców. Gdy jedna z nich to usłuszała , stanęła jak wryta i zaczęła krzyczeć że już jej ręce odpadają i tak być nie może.
Chciałem jej powiedzieć że mogła sobie drugie machnąć , ale już ugryzłem się w język. XD

-
Dodane: 05.09.2016 12:15 /
Salatar - Profil - user - 0% - 10
Tylko kretyn może wpaść na coś takiego. Są ludzie którzy porządne zakupy mogą zrobić właśnie tylko w niedzielę, ze względu na swoją pracę. A jak politycy nie mają nic lepszego do roboty, to niech się idą w piaskownicy pobawić, bo do niczego innego się nie nadają.

-
Dodane: 05.09.2016 12:24 /
bekson - Profil - user - 50% - 1382
zajadacz napisał/a:
Zakaz handlu w niedzielę ma służyć stacjom benzynowym, bo one będą otwarte. To jest jedyna grupa która zyska. Wszyscy inni (łącznie z pracownikami) stracą. Jak sklepy będą czynne 1 dzień mniej to 1/7 pracowników sklepów zwyczajnie nie będzie potrzebna i wylecą z pracy. No ale skoro pracownicy sami tego chcą...

W ten sposób będą mogli spędzać nie tylko niedzielę, ale cały tydzień ze swoją rodziną.
Niesamowity sukces !

Komunikacja miejska też znacznie na tym straci.
U mnie w mieście jest linia, która na swojej trasie zahacza o 3 supermarkety i 2 galerie handlowe. Jak to wszystko będzie zamknięte, to takiej linii nie będzie po co utrzymać, bo będzie przewozić powietrze.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 05.09.2016 12:33 - Edytowane przez suttaka /
suttaka - Profil - user - 10% - 216
zajadacz napisał/a:
cholek56 napisał/a:
Zdaje. Ale jak masz w grafiku ze robisz w. Niedzielę to robisz w niedzielę. Niektórzy wolą ten dzień spędzić w domu a nie w środku tygodnia wolne
To niech zmienią pracę, jeśli pracodawca nie chce się zgodzić na inny grafik. W końcu są dorosłymi ludźmi i DOBROWOLNIE podpisali umowę i zgodzili się pracować. No ale żeby zmienić pracę to jeszcze trzeba umieć coś więcej niż kasować produkty na kasie i wykładać towar. Ale to przecież nie wina pracodawcy, że pracownik ma tak małe kompetencje, że boi się utraty pracy i patrzy z pozycji "muszę pracować".

w stu procentach się zgadzam, to takie biadolenie o wolnym w środku tygodnia jest zwyczajnie żałosne... a czym niedziela się tak wyróżnia? czemu nie środa?! przecież to środek tygodnia więc niech będzie wolne!

dorośli ludzie ujadają bo muszą pracować w niedzielę no litości... nie macie 5ciu lat...

edit;

zmieńcie pracę...a sorry nie możecie XD bo nie macie żadnego lepszego wykształcenia XDD ani roboty XDDD wieczna beka z takich idiotów

Wiadomość doklejona:
namso91 napisał/a:
Czytajc ten temat , przypomniało mi się narzekanie dwóch babsztyli ode mnie z pracy, jaki ten PIS jest zły. Nie dostały 500+ bo mają tylko po jednym dziecku. :d Na dodatek , ostatnio w pracy mówili w radio , że 500+ będzie także dla uchodźców. Gdy jedna z nich to usłuszała , stanęła jak wryta i zaczęła krzyczeć że już jej ręce odpadają i tak być nie może.
Chciałem jej powiedzieć że mogła sobie drugie machnąć , ale już ugryzłem się w język. XD

twój intelekt na minusie mnie zadziwia... przecież ci ludzie robią aferę o niesprawiedliwe i oszukańcze obietnice to źle?

a wiesz jak niektórym jest ciężko bo im się noga powinęła? wiesz jakie u nas jest niedoje***ne prawo które nawet takim osobom nie pomaga? ja od prawie roku szukam zwyczajnej pracy fizycznej i nie mam ŻADNEJ pomocy od państwa, gdyby nie rodzic to bym zdechł w pi...u taki jest ten kraj

dlatego komunizm rozwiązany z głową to nad system [a przynajmniej prawo kontrolujące zatrudnienie wtedy ci ludzie nie mieliby żadnej wymówki -szczególnie zagraniczne firmy]

edit;

u nas rządzą takie błazny że najpierw wprowadzają potem myślą nad konsekwencjami, jeśli chcą wprowadzać niedziele wolną to niech ustanowią prawnie wolny weekend dla wszystkich poza gastronomią itp. [żartuje, bez sensownego prawa pracy to tylko pogorszy sytuację chociaż z drugiej strony...]

edit; nah... najpierw niech te gnoje naprawią prawo pracy a potem dają ustawowo wolne

-
Dodane: 05.09.2016 12:43 - Edytowane przez SirPsychoSexy /
SirPsychoSexy - Profil - user - 40% - 797
No ale przecież chcieliście "dobrej zmiany" to teraz macie. PiS to taka parta która pod publiczkę i do kamer zrobi jedną rzecz dobrze ale przy okazji 10 inny spie***** ale o tym się już przecież głośno nie mówi.

-
Dodane: 05.09.2016 12:58 /
Bulma 3110 - Profil - user - 60% - 1533
Już sporo mówiono o tej ustawie w TV. Mi się to kompletnie nie podoba. Wiele rodzin czasami tylko w niedziele ma czas pojechać na jakieś porządne zakupy, bo w inne dni tygodnia pracują do późnych godzin. Takie kupowanie bieżących rzeczy na zapas, też nie wydaje się być dobrą alternatywą. Już lepszym rozwiązaniem byłoby skrócenie godzin handlu w niedziele, skoro chcą wprowadzać aż takich zmian.

Sama często robię zakupy w niedzielę, bo bywa i tak, że w tygodniu nie mam czasu, a w sobotę mi się nie chce. Druga sprawa to to o czym wspominał kordos (dużo na tym 'ucierpi'; wiele ludzi kupuje rzeczy niepotrzebne, takie które po prostu wpadają w oko). Bywa grono takich konsumentów, którzy często w niedzielę włóczą się po super/hipermarketach w poszukiwaniu jakiś fajnych promocji i przez przypadek zawsze zdarza się im coś kupić. Mam wrażenie, że jeżeli ta ustawa wejdzie w obieg, będą z tego same problemy. Ja jako potencjalna konsumentka wolę, a raczej jest to dla mnie wygodniejsze, jeżeli handel może obowiązywać we wszystkie dni tygodnia.

Dobrym rozwiązaniem zamiast wprowadzania tej ustawy byłoby podwyższenie zarobków dla osób pracujących w niedziele. No i oczywiście żeby mieli oni wybór, czy mają ochotę poświęcać swój cenny czas spędzany z rodzinami, czy lepiej wolą zarobić trochę więcej pieniędzy i pracować w niedziele.

-
Dodane: 05.09.2016 14:30 - Edytowane przez Rork /
Rork - Profil - user - 0% - 14
co oni chcą od niedzieli - dzień jak co dzień - tylko robole, którzy podobno zeżarli jabłko odpoczywają - w raju co dzień były niedziele - jak ktoś wygra w lotto - to co dzień ma niedziele - musi to na rusi a w Polsce jak kto chce; będzie mi jakiś rząd mówił kiedy mam robić zakupy a poseł z księdzem, warował pod drzwiami, żebym w niedzielę do sklepu nie szedł; jak ktoś ma kasę to co dzień ma niedzielę i w niedzielę też wychodzi z domu - tacy mafiosi na przykład - tylko w niedziele; jak mi chuligani popsują sofę to będę ich tropił aż nie utopię w wiśle; co się i już raz miało miejsce; ja tu stanowię prawo jak mi ktoś nadepnie na odcisk - to samoobrona była wysoki sądzie i piszę do was dalej

-
Dodane: 05.09.2016 15:41 /
KaKa - Profil - user - max% - 13428
To co tu piszecie jest żałosne :|

Ci, którzy chcą wprowadzić ten zakaz są równie żałośni. Po pierwsze - nie widze związku między religią a tym zakazem.

#cholek to już w ogóle leci tu po bandzie. Zacytuję tu jedną z najmądrzejszych odpowiedzi kierownika, o której kiedykolwiek słyszałem. Znajomy poprosił wspomnianego przełożonego o zmianę systemu zmian, na którym jest zatrudniony. Cytat jest uniwersalny, dla każdego, kto ma jakiś problem z podstawą swojej posady:

"To się zwolnij."

Tyle w temacie. Ja bym poszedł krok dalej - policjanci, żołnierze, strażacy, ratownicy medyczni, kierowcy autobusów - powinni mieć wolne w niedzielę, bo chcieliby spędzać czas z rodziną :|
Jak szukasz pracy, to się licz z tym, że możesz pracować w każdy z siedmiu dni. Jak ci się coś nie podoba to zdobądź jakieś kwalifikacje i znajdź pracę, gdzie będziesz pracował 5 dni w tygodniu. Wielu ludzi chce pracować jak najwięcej, bo potrzebują pieniędzy, do tego wiele instytucji płaci za niedzielę znacznie wyższe dniówki.

Pominę fakt, że niedziela to często najwygodniejszy dzień do zrobienia zakupów. Swoją drogą... Jeśli przyjąć, że sklepikarki będą pracować od poniedziałku do soboty, to... kiedy zrobią zakupy? :|

a wiesz jak niektórym jest ciężko bo im się noga powinęła? wiesz jakie u nas jest niedoje***ne prawo które nawet takim osobom nie pomaga? ja od prawie roku szukam zwyczajnej pracy fizycznej i nie mam ŻADNEJ pomocy od państwa, gdyby nie rodzic to bym zdechł w pi...u taki jest ten kraj

Chyba kpisz. W mieście ok. 70 tysięcy widziałem tyle ofert dla osób bez kwalifikacji, że gdyby nie to, że miałem inną pracę, bez problemu coś bym znalazł, nie mając nawet ukończonej szkoły średniej.

Dobrym rozwiązaniem zamiast wprowadzania tej ustawy byłoby podwyższenie zarobków dla osób pracujących w niedziele. No i oczywiście żeby mieli oni wybór, czy mają ochotę poświęcać swój cenny czas spędzany z rodzinami, czy lepiej wolą zarobić trochę więcej pieniędzy i pracować w niedziele.

Po pierwsze - wiele instytucji ma wyższe dniówki w weekendy, po drugie - państwo nie powinno się mieszać w wysokość stawek. W nic nie powinno się mieszać, jak są chętni do pracy i są chętni do kupowania, to się tego trzymajmy. Co najwyżej skrócić dzień pracy dla każdej z osób do 6h.

Czynne będą mogły być także kina i restauracje działające w galeriach handlowych

A nie w galeriach to nie? Niedzielę trzeba spędzić w czterech ścianach albo w galerii :|

Bekson nie chodzi. O kościół. Tylko w niedzielę. Każdy ma wolny czas więc też wolałbym spędzić czas z rodziną niż w pracy a potem wolne w środku tygodnia

Można rzucić pracę i zrobić czwórkę dzieci. Dwa tysiące i calutki dzień z rodziną.

-
Dodane: 05.09.2016 16:30 /
Bulma 3110 - Profil - user - 60% - 1533

Po pierwsze - wiele instytucji ma wyższe dniówki w weekendy, po drugie - państwo nie powinno się mieszać w wysokość stawek. W nic nie powinno się mieszać, jak są chętni do pracy i są chętni do kupowania, to się tego trzymajmy. Co najwyżej skrócić dzień pracy dla każdej z osób do 6h.

Niestety niekoniecznie. Dla wielu pracodawców niedziela jest zwykłym dniem pracy, a wydawana pensja jest taka sama jak zawsze. Niektórzy pracodawcy liczą tylko na duże zyski, a wgl nie biorą pod uwagę swoich pracowników.

-
Dodane: 05.09.2016 17:00 - Edytowane przez namso91 /
namso91 - Profil - user - 60% - 1758
suttaka napisał/a:
zajadacz napisał/a:
cholek56 napisał/a:

w stu procentach się zgadzam, to takie biadolenie o wolnym w środku tygodnia jest zwyczajnie żałosne... a czym niedziela się tak wyróżnia? czemu nie środa?! przecież to środek tygodnia więc niech będzie wolne!

dorośli ludzie ujadają bo muszą pracować w niedzielę no litości... nie macie 5ciu lat...

edit;

zmieńcie pracę...a sorry nie możecie XD bo nie macie żadnego lepszego wykształcenia XDD ani roboty XDDD wieczna beka z takich idiotów

Wiadomość doklejona:
namso91 napisał/a:

twój intelekt na minusie mnie zadziwia... przecież ci ludzie robią aferę o niesprawiedliwe i oszukańcze obietnice to źle?

dlatego komunizm rozwiązany z głową to nad system [a przynajmniej prawo kontrolujące zatrudnienie wtedy ci ludzie nie mieliby żadnej wymówki -szczególnie zagraniczne firmy]

edit;

u nas rządzą takie błazny że najpierw wprowadzają potem myślą nad konsekwencjami, jeśli chcą wprowadzać niedziele wolną to niech ustanowią prawnie wolny weekend dla wszystkich poza gastronomią itp. [żartuje, bez sensownego prawa pracy to tylko pogorszy sytuację chociaż z drugiej strony...]

edit; nah... najpierw niech te gnoje naprawią prawo pracy a potem dają ustawowo wolne

Zdanie zaczyna się z dużej litery , intelektualisto. Skojarzyłem sobie tę sprawę z tematem o 500+ i podałem śmieszny przykład z pracy , gdzie non stop jest narzekanie na PIS i ludzie chyba zapomnieli co było za rządów "Peło".
Wiem , że niektórym jest ciężko , ale takie jest życie. Żaden rząd jeszcze wszystkim nie dogodził i nie dogodzi.
Obietnice wyborcze? Nie bądź śmieszny dzieciaku. Gdzie ta "Zielona Wyspa" którą obiecywał Donaldinho?

Radzę takim jak ty , pozostać w tematach o dbs , bo tylko po to tu wchodzicie. A nie wiedzieć czemu , co jakiś czas skaczecie po tematach które was przewyższają i piszecie głupoty. Już nie będę cytował kolegi , który chciał być Niemcem , a ludzi grających w Battlefielda uważa za debili. Gimb Alert [wot]

Tutaj już się popisałeś swoją wiedzą na temat Brexitu:

suttaka napisał/a:
Bartek30 napisał/a:
suttaka napisał/a:
tak czytam te opinie i wychodzi na to, że, albo moja wiedza jest fałszywa, albo wy dyskutujecie o czymś o czym nie macie ZIELONEGO POJĘCIA... trochę to smutne

To może oświeć wszystkich skoro ty masz pojęcia a inni NIE ? :d

A nie że jest "to smutne" i koniec.

nie będę się rozpisywał :* szkoda mi czasu

[facepalm]
Polecam temat "Koryto +". Tam poznacie lepiej , poglądy Pana Suttaki i w przyszłości będzie wam łatwiej z nim dyskutować. http://dbpolska.n...opic/23542

-
Dodane: 05.09.2016 18:28 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1384
Były już poruszane różne argumenty za i przeciw.
Nie będę ich powtarzał.
Ja uważam, że zakaz handlu w niedzielę to zły pomysł.
Niestety o wszystkim decydują politycy.
Kto nacisnął na PiS?Na czyje zlecenie jest ten zakaz?

-
Dodane: 05.09.2016 20:14 /
Właśnie się dowiedziałem, że w niedzielę wg tego zakazu nie będzie można zamawiać nic z allegro i sklepów internetowych :|

-
Dodane: 05.09.2016 20:45 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2290
#Deadbolt
Przecież to jest śmieszne... I tak nikt nigdy nie wysyłał w niedzielę rzeczy. Przelewy też raczej nie przychodziły w niedzielę. Po co to?

-
Dodane: 05.09.2016 20:45 /
KaKa - Profil - user - max% - 13428
Deadbolt napisał/a:
Właśnie się dowiedziałem, że w niedzielę wg tego zakazu nie będzie można zamawiać nic z allegro i sklepów internetowych :|

Źle się dowiedziałeś, sklepów internetowych to nie dotyczy, dodają to w odpowiedzi na każde pytanie zadane w tej sprawie. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

-
Dodane: 05.09.2016 20:49 /
#KaKa

No to ok, gdzieś na innym forum to przeczytałem, z resztą... co o tym sądzę już napisałem, a to i tak temat zastępczy więc... :(

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy