Ważna informacja News: Wygraj oficjalną figurkę Dragon Ball Z!

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball Super: Spoilery i teorie
Dodane: 18.01.2018 10:26 /
Harrymaster - Profil - user - 10% - 184
Widzę, że będzie jakaś retropekcja z pominiętej w mandze sagi. Fajnie, chociaż ja wolałbym specjalne chaptery, które uzupełnią tę lukę lub dodatkowy chapter, który uzupełni 3 częściową mangę na podstawie filmu.

-
Dodane: 18.01.2018 11:13 - Edytowane przez musial3211 /
musial3211 - Profil - user - 20% - 367
Karotte napisał/a:
Niespecjalnie bawi mnie opanowywanie ssj1 w jeden dzien. Widac, ze Caulifa pierwszy raz na oczy to widzi. Dla mnie to troche slabe. Lepiej by bylo, jakby po prostu pokazali od razu ssj1 u caulify, i dali jakis motyw o kale, ze raz uzyla ssj, ale nie kontrolowala swojej mocy, przez co nigdy wiecej nie uzywala tego poziomu, bo sie bala. Ale teraz potrzebuja jej mocy i musza ja zmusic do szybkiej kontroli swojej mocy ;p. To byloby 100 razy lepsze. Troche szacunku dla ssj1, by sie przydalo ;p.

Ale o co chodzi? Przecież Goten miał tak samo. Ja tam nie mam do czego się przyczepić bo jak widać walczą, także na 100% ssj odpali pod wpływem walki presji czy agresji jak cabba na turnieju. Póki co nie widać swędzenia czy nędznych prób obrażania. Jeśli odpali w ten sposób to logika Db zachowana.

Edit
Z reszta nie zdziwie sie jak Kale odpali swój pod wpływem agresji z takiego powodu że jej "siostrzyczka" dostaje po dupie. Z drugiej strony widać ze cabba się powstrzymał.

I tak jak pisałem gdzieś już wcześniej, że pewnie będą retrospekcje z powrotu Friezy, tak okazuje się ze miałem rację. Tak myślałem ze jak Goku pójdzie do niego to będzie przypomnienie, bo manga pominęla sagę.

-
Dodane: 18.01.2018 12:20 - Edytowane przez Karotte /
Karotte - Profil - user - 20% - 298
musial3211
No z Gotenem tez sa kontrowersje
Ale przy nim mozna bylo chociaz zwalic na to, ze zostal urodzony jak Goku opanowal juz ssj1, poza tym Vegeta tez mowil, ze mieszanka ziemianina i saiyanina daje niezlego kopa, ale w dbs juz nawet zadnej teorii nie da sie wymyslec.

w super ten ssj1 odpala sie taki w sposob:
Vegeta- zabije wszystkich na twojej planecie
Cabba- odpala ssj1

Goku odpalilby poziom super saiyanina juz w zwyklym db przy arcu piccolo daimao, gdyby saiyanie z 7 wszechswiata tak szybko opanowywaliby ssj1, jak ci z 6.
W przypadku Gohana bylaby to walka z Raditzem ;p.
Troche zeszmacili ten poziom ssj ;p.

Gdyby opanywanie ssj1 byloby takie proste, to co drugi saiyan na planecie Vegeta bylby super saiyanem.

-
Dodane: 18.01.2018 13:27 /
Problem w tym, że nie możesz się cofać aż tak daleko w logice db. Jeśli już masz doszukiwać się logiki to szukaj jej od momentu pierwszych wspominek o legendarnym ssj o którym mówi vegeta. Tym bardziej, że w Db nawet nie było mowy ze goku jest Saiyaninem. Gohan tez odpalił ssj pod wpływem złości w czasie treningu. A równie dobrze mogl to zrobić po śmierci Goku, Piccolo, ponownej prawie śmierci Piccolo na namek. Zasada ssj jest taka ze albo odpalasz go w złości albo pod presją podczas treningu czy walki. Cabba odpalił w złości bo Vegeta miał wybić jego lud. Gohan w czasie treningu. Wiec nie widzę problemu dlaczego inni nie mieliby w podobny sposób tego zrobić.

Wiadomość doklejona:
https://dragonbal...apitre-32/

Jest juz cały. Niestety większość dzieje się offscreen. Kale juz w podstawie jest szybka jak.cabba na ssj. Ale ssj się nie pojawia

-
Dodane: 18.01.2018 13:46 /
furryat - Profil - user - 10% - 120
strasznie słaby ten rozdział, on to wszystko tak przeleciał... szczerze to naprawdę, niewiele mnie obchodzi czy manga byłaby dzisiaj 3 sagi za anime, ja zwyczajnie bym chciał by to wszystko miało wolniejsze tempo jak w oryginale i było lepiej napisane, korygując błędy anime itd, wkurza mnie to, bo anime ma lepszy klimat mimo idiotyzmów i takie samo coś tylko lepsze bym chciał zobaczyć w mandze

-
Dodane: 18.01.2018 13:54 - Edytowane przez Karotte /
Musial3211
Czemu nie?
To, ze nie mowili na poczatku db o tym, ze goku jest saiyaninem, to nie ma wiekszeog znaczenia ;p. Jego pochodzenie nawet wyjasnia pozniej, czemu on sie tak szybko rozwijal i byl tak silny przez cala serie zwyklego db. Gohan nie odpalil ssj jednego dnia, tylko trenowal caly rok. Goku odpalil ssj1 po ciezkiej walce, podobnie jak ultra instykt, wiec jest inaczej. Cabbie prawie nic nie zrobiono i odpalil ssj1 tak po prostu.
Zawsze odpalano ssj1 przez zlosc i ciezki trening, czy ciezka walke. W super wystarczy, ze zupa byla zaslona i mozna sie zamienic w super saiyana.

No i w mandze pomineli wiekszosc rzeczy, tak jak myslalem. odpalania sjj1 tez nie bylo ;p, co w sumie dla mnie na plus ;p.

-
Dodane: 18.01.2018 14:51 /
Harrymaster - Profil - user - 10% - 184
Brakuje wielu rzeczy. Akurat to że Caulifla nie odpaliła ssj na plus. Ale brakuje treningu Gohana mimo, że koniec rozdziału zapowiadał, że jednak coś będzie pokazane. Brak informacji o tym co się dzieje w innych wszechświatach (oprócz 6 i 11). Brak czegoś o Hicie czy Froście co byłoby moim zdaniem ciekawe. Mam cichą nadzieję, że zostało to specjalnie tak przedstawione, żeby potem wszystko ujawnić w trakcie turnieju. Odnoszę wrażenie, że jakość mangi trochę spadła, prawdodpodobnie przez to, że trzeba dużo pokazać na niewielu stronach.

-
Dodane: 18.01.2018 17:48 - Edytowane przez by_black /
furryat - Profil - user - 10% - 120
ja już pisałem, albo toyotaro to debil, albo go cisną by zrobił to skrótowo by manga nie odbiegała tak od anime, to co się dzieje z tą serią domaga się pioruna sprawiedliwości i hakaia

edit; jakby ktoś się zastanawiał jak wizualnie oni prezentują się obok siebie, dla mnie to wygląda kozacko

https://i.imgur.c...zvsoai.png

Wiadomość doklejona:
a i jeszcze co do spoilerów, ktoś zauważył że jiren nie daje rady parować ciosów dwójki przeciwników na raz, niby pierdoła, ale być może goku i vegeta pokonają jirena współpracując

-
Dodane: 19.01.2018 13:53 - Edytowane przez Karotte /
https://pbs.twimg...AA2iSc.jpg

Android 17 cisnie Toppo :d . Ciekawe, co sie stanie z jego cialem, Ultra-Toppo-instykt :d ?

-
Dodane: 19.01.2018 16:45 - Edytowane przez redi87 /
redi87 - Profil - user - 50% - 1437
Karotte napisał/a:
https://pbs.twimg...AA2iSc.jpg

Android 17 cisnie Toppo :d . Ciekawe, co sie stanie z jego cialem, Ultra-Toppo-instykt :d ?

Klaun pewnie odda mu w ostatniej chwili status Goda i dostanie power upa ;-).

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 19.01.2018 21:26 /
spajdach - Profil - user - 0% - 22
Witam mam taką małą teorie. Czy Goku ultra instinct był by w stanie otworzyć pozytywkę, w której uwięziony był Tapion ?? Nurtuje mnie to pytanie odkąd Goku osiągnął tę forme w walce z Jiren'em.

-
Dodane: 21.01.2018 01:31 /
iglo13 - Profil - user - 40% - 795
Gohan, ahahaha, twórcy zrobili z niego to czym był od zawsze :d :d Zeby ludzie sie nie łudzili czy moze to on uratuje U7 :d

-
Dodane: 21.01.2018 01:33 /
No i Gohan odpadł... tag team z Frieza się prawie udał, ale niestety się poświęcił, przy okazji zabierając ze sobą królika.

Wiadomość doklejona:
Ja mówię, że Dragon Ball Heroes zaspoilerowało finał, w finale będzie Goku i Frieza vs Jiren, zobaczycie. Teraz odpanie kolejno 17, później pewnie Vegeta, kolejnie Toppo.

-
Dodane: 21.01.2018 03:14 - Edytowane przez markus20x /
markus20x - Profil - user - 10% - 178
Mi trochę śmierdzi ta cała dzisiejsza akcja z Freezą, już od samej gadki Freezy że jest jeszcze za wcześnie i szkoda marnować stamine.. potem stoi jak kołek kiedy Dyspo spycha go z areny po czym w kluczowym momencie niby brakuje mu siły na utrzymanie klatki... cwaniak pozbył się 2 za jednym zamachem :p
Ech szkoda że znowu Gohanek nie zabłysnął zbyt mocno, no ale to nie jemu jest pisane zostać gwiazdą tego turnieju..

Co ciekawe, to Toppo w zapowiedzi wygląda na rasowego Bad asa w aurze hakashina.. to już nie będzie byle Janusz :)

-
Dodane: 21.01.2018 12:16 /
BlackEdge - Profil - user - 0% - 20
A ja się założę ze Toppo wywali freeze i będzie taka akcja ze vegeta sam stwierdzi ze na Jirena jest za słaby i zostawi go Goku a sam pójdzie na Toppo.

Tytuł kolejnego odcinka mówi oś w rodzaju „silniejszy od Boga vegeta ryzykuje życie” wiec zapewne vegeta stwierdzi ze na jirena może i jest za słaby ale pokaże swoją sile przeciwko hakaishinowi.

Już widzę to epickie podejście to Toppo jak vegeta mówi ze nawet hakaishin w obecnej formie nie jest dla bieg wyzwaniem. No i zostaje vegeta be Toppo i Jiren be Goku

-
Dodane: 21.01.2018 14:04 /
Fytyny - Profil - user - 0% - 64
@BlackEdge Raczej będzie tak, że Toppo stanie się zbyt silny dla Freezy i A17 i szybko wywali ich z ringu przez co będzie walka 2v2 i nie będą mogli już dłużej walczyć 2v1 z Jirenem. Możliwe jest nawet, że Toppo zbliży się mocą do Jirena i Vegeta będzie zmuszony do nieświadomego wejścia w UI żeby go pokonać.

-
Dodane: 21.01.2018 14:22 /
A moim zdaniem będzie tak https://imgur.com... jest to bardzo prawdopodobne, że Frieza połączy siły z Goku.

-
Dodane: 21.01.2018 15:52 /
MN777 - Profil - user - 0% - 19
powiedzcie mi jedną rzecz, może w mandze jest to rozszerzone ale nie wiem stąd pytanie. Toppo będzie teraz mocny tak samo jak bóg zniszczenia, czyli typuję że równy beerusowi. Czy Goku teraz w tej formie Blue i kaiken lub Vegeta są w pojedynkę mocniejsi od Beerusa? Przewyższyli mocą bogów zniszczenia? Jiren oczywiście także?

-
Dodane: 21.01.2018 16:18 - Edytowane przez kewson /
kewson - Profil - user - 0% - 7
Nie, manga opowiada o tym jak to długo Belmod panuje jako bóg zniszczenia 11 wrzechświata i w związku z tym przygotowuje Toppo na swojego następcę. Manga mówi sugeruje także że Toppo jest mocniejszy od SSG lecz prawdopodobnie słabszy niż SSB.(Goku przegrał z Toppo, lecz raczej przez brak zachowania uwagi- za bardzo zaufał swojej mocy i to go zgubiło) W mandze przedstawiona jest scena w której Vegeta opanowuje w 100% SSB ( charakteryzuje się tym że nie spada stamina i można korzystać cały czas z pełnej mocy) w walce z Beerusem walka wyrównana do czasu gdy Vegeta zadaje celny cios beerusowi, ten się wścieka i miażdży Vegetę, także jest między nimi przepaść. Goku osiąga perfect SSB w walce z fused Zamasu.w mandzie nie ma żadnych Kaio-kenów itp itd Jako ciekawostkę powiem że w mandze po wygranej walce z Vegetą Beerus pyta Rybią wyrocznię (tą samą która potwierdziła sen o SSG)czy to prawda że faktycznie Goki i Vegeta będą w przyszłości równorzędnymi przeciwnikami dla niego a ta to potwierdza i że w jej proroctwie nie może być błędu. Mam nadzieję że ci wszystko wyjaśniłem.

-
Dodane: 21.01.2018 16:25 /
MN777 - Profil - user - 0% - 19
kewson napisał/a:
Nie, manga opowiada o tym jak to długo Belmod panuje jako bóg zniszczenia 11 wrzechświata i w związku z tym przygotowuje Toppo na swojego następcę. Manga mówi sugeruje także że Toppo jest mocniejszy od SSG lecz prawdopodobnie słabszy niż SSB.(Goku przegrał z Toppo, lecz raczej przez brak zachowania uwagi- za bardzo zaufał swojej mocy i to go zgubiło) W mandze przedstawiona jest scena w której Vegeta opanowuje w 100% SSB ( charakteryzuje się tym że nie spada stamina i można korzystać cały czas z pełnej mocy) w walce z Beerusem walka wyrównana do czasu gdy Vegeta zadaje celny cios beerusowi, ten się wścieka i miażdży Vegetę, także jest między nimi przepaść. Goku osiąga perfect SSB w walce z fused Zamasu.w mandzie nie ma żadnych Kaio-kenów itp itd Jako ciekawostkę powiem że w mandze po wygranej walce z Vegetą Beerus pyta Rybią wyrocznię (tą samą która potwierdziła sen o SSG)czy to prawda że faktycznie Goki i Vegeta będą w przyszłości równorzędnymi przeciwnikami dla niego a ta to potwierdza i że w jej proroctwie nie może być błędu. Mam nadzieję że ci wszystko wyjaśniłem.

jako tako mi rozjaśniłeś. Powiedz mi jeszcze jedną rzecz. Jiren wykracza mocą poza bogów zniszczenia? czyli beerus nie miałby z nim szans?

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy