Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

No Game No Life: Practical War Game / ノーゲーム・ノーライフ プラクティカルウォーゲーム


Typ: Light Novel (Powieść)
Autor/zy: Yū Kamiya
Gatunek: Komedia, przygoda, fantasy, dramat, ecchi
Data publikacji: 2016 (2018, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 1 (1, Polska)
Wydawca: Media Factory (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: | Black


No Game No Life: Practical War Game (Light Novel) - Kolejna, tym razem niezobowiązująca pozycja umiejscowiona w uniwersum No Game No Life, Practical War Game to zbiór kilku historii, w których poznajmy wydarzenia i losy dobrze znanych nam bohaterów z trochę innego punktu. Więc czy warto przysiąść do lektury?

Aby przysiąść do lektury tej powieści zdecydowanie trzeba być w temacie No Game No Life zorientowanym co najmniej na poziomie głównej historii, ponownie odwiedzamy Disboard i ponownie mamy do czynienia z wydarzeniami, które do tej pory dane było nam poznać lecz jesteśmy obserwatorami z innej perspektywy. Pośród zamieszczonych historii Yū Kamiya ukazuje nam dość sporo nowych smaczków, odnośnie batalii i różnorodnych intryg na przestrzeni wielu dziejów.

Czytelnik wraca do czasów, których pamięcią sięgać mogą już najstarsze Elfy, poznajemy możliwości Shinku Nilvalen, przodek Feel, a także to dlaczego ta została sojusznikiem Zell. Na łamach powieści nie brakuje również historii bieżących wydarzeń, w tym wypadku z perspektywy biednej Steph, której porażki dały jej dostatecznie w kość.

No Game No Life: Practical War Game to zdecydowanie przyjemny zapychacz, który został wrzucony gdzieś pomiędzy najnowsze tomy, daje możliwość spojrzenia na znane i mniej znane wydarzenia w nowy świeży sposób, jednocześnie pozwalając na odetchnięcie od ciągu głównej fabuły, w której nieraz można się zdrowo zakręcić. Spodobał mi się fakt, iż w całości znalazło się miejsce na wszystko to, co lubię w No Game No Life, jest tutaj trochę dramatyzmu, odrobina szaleństwa i walk, doza komedii i ecchi, więc podobnie do mnie fani tego uniwersum powinni być zadowoleni. Na kartach powieści znalazły się ciekawe ilustracje.

Podsumowując, nie chcąc zdradzić za wiele wytypowałem kilka punktów, dla których warto sięgnąć po No Game No Life: Practical War Game, z perspektywy może nie fana, ale czytelnika, który polubił Disboard i chętnie wraca do tego świata gdzie tylko gra ma znaczenie.Za polskie wydanie No Game No Life (Light Novel) odpowiada wydawnictwo Waneko. Otrzymujemy solidnie przygotowany tom w kolorowej, połyskowej obwolucie, w środku nie zabrakło ilustracji. Przekład i tłumaczenie wydają się być w porządku, czyta się przyjemnie. Ogólnie oceniam pozytywnie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy