Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Klonoa Phantasy Reverie Series / 風のクロノア 1&2アンコール


Typ: Gry konsolowe i PC
Platforma: Playstation 4 / Playstation 5 / Xbox One / Xbox Series X/S / Nintendo Switch / PC
Gatunek: Zręcznościowe, akcja, przygoda
Premiera: 07.07.2022 (08.07.2022, Polska)
Status: Wydana (Wydana, Polska)
Kategoria wiekowa: 7
Wydawca: Bandai Namco Entertainment (Japonia), Cenega (Polska)
Ocena recenzenta: | Black


Klonoa Phantasy Reverie Series - Nostalgia to bardzo potężna broń, zarówno dla twórców jak i odbiorców, obecnie często wracamy do przeszłości nie tylko po to aby powspominać stare dobre czasy, ale także po to aby zaczerpnąć inspirację pod nowości, które mają wzbogacić rynek, czy to kinowy czy to gamingowy. Dziś wracamy do przeszłości bohatera zwanego Klonoa, którego możecie kojarzyć z późnych lat '90!

Klonoa to główny bohater historii ze świata snów, a akcja toczy się w Phantomile, gdzie sny napędzają życie. Pewien sen głównego protagonisty sprawia, że rozpoczyna się wielka przygoda, w celu zbadania incydentu, który się wydarzył się pierw w śnie Klonoy, a następnie na jawie. Tak pokrótce można nakreślić historię pierwszej części przygód wesołego liska, który jest twarzą tej kultowej pozycji.

Klonoa Phantasy Reverie Series to tak naprawdę odnowiona edycja dwóch pierwszych części gry, która powstała z okazji dwudziestych piątych urodzin serii.

A o cóż tu chodzi? Gra jest dość prosta, ot mamy bohatera, który prze przed siebie, wykonując zabawne misje, skacze, wywija fikołki, szybuje na uszkach, zbiera kryształy, ratuje w potrzebie kolejnych NPC i od czasu do czasu stara się rozwiązać łamigłówki.

Znane i lubiane motywy, które towarzyszyły graczom przez lata wracają w bardzo przyjaznej odsłonie, odnowiona grafika, dostosowana do wymogów konsol nowej generacji powoduje duży uśmiech na twarzy, jest kolorowo, ciepło, po prostu sympatycznie, do tego dopełnia obrazu wyjątkowo dobrze dograna muzyka i odgłosy bohatera, które mimo pierwszego kontaktu nie są irytujące podczas dalszej rozgrywki.

Rozgrywka i mechanika Klonoa Phantasy Reverie Series jest dość przyjemna i nie wymaga zbyt wielu umiejętności aby czerpać z niej radość, istnieje możliwość zmiany poziomu trudności, a także powrotu do poprzednich poziomów, aby móc dopieścić swoje wyniki, co jest kolejnym plusem tego tytułu.

Podsumowując, Klonoa Phantasy Reverie Series to sympatyczna wycieczka do przeszłości w odświeżonej odsłonie, sam tytuł mimo upływu ponad dwudziestu lat trzyma się dobrze i powinien zagościć na półce każdego młodego fana platformówek 2.5D, ale także tych, którzy pamiętają dobre czasy spędzone na pozycjach takich jak przygody Klonoa.W Polsce za dystrybucję gry odpowiada Cenega Polska.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy