Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Uzumaki / うずまき


Typ: Manga
Autor/zy: Junji Ito
Gatunek: Horror, dramat psychologiczny
Data publikacji: 1998 - 1999 (2011, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 3 (3w1, Polska)
Wydawca: Shōgakukan (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Ocena recenzenta: (8/10)


Uzumaki - W mieście Kurouzu dochodzi do bardzo dziwnych zdarzeń, choć początkowo niezwracających większej uwagi. Ludzie zaczynają mieć coraz większa obsesje na punkcie spirali, zaczynają ją dostrzegać niemal wszędzie, a ona sama zdaje się mieć magiczną moc gdyż za jej przyczyną dzieją się wręcz niemożliwe chore rzeczy... miasto wydaje się być przeklęte i nie można z niego uciec.

To tyle o fabule, jeśli w ogóle można powiedzieć tu o jakieś fabule bo każdy rozdział stara się nam opowiadać tak jakby inną historię o innych osobach, chociaż we wszystkich pojawia się jednak główna bohaterka. Jest to horror zupełnie innego rodzaju, nie zobaczycie w nim wielkiego rozlewu krwi, zobaczycie natomiast straszne, dziwne i niemożliwe rzeczy, które wprawią chyba każdego czytelnika w obrzydzenie.

Ito to mistrz jeśli chodzi o dziwne i poskręcane historie, szczególnie ta jest mocno skręcona. Bohaterowie zdaje się nie błyszczą za bardzo inteligencją i nie są zbyt wyraziści, w sumie to horror, lepiej się nie przywiązywać do żadnej z postaci, chociaż głównej bohaterki może nam być troszkę żal. Kreska jest troszkę awangardowa, przynajmniej dla mnie, ale mimo wszystko dość ładna i dodająca klimatu tej serii. "Uzumaki" to na prawdę dobry tytuł w swoim gatunku, choć nie przepadam jakoś mocno za horrorami to "Uzumaki" pochłonąłem w ciągu kilku godzin i naprawdę polecam ten tytuł, w szczególności miłośnikom dziwnych horrorów.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo J.P.Fantastica, które wydało mange w serii Mega Manga. Otrzymujemy tu 3 tomowy tytuł w jednym egzemplarzu, cena to 58.85 zł. Jest to wydanie z obwolutą w formacie A5, obwoluta jest wykonana bardzo dobrze z dość fajnym desingiem, natomiast sam tomik jest wykonany dosyć dobrze, jednak na tak grube wydanie przydała by się trochę grubsza okładka bo osoby, które lubią szeroko otwierać tomiszcza mogą sprawić, że grzbiet popęka, na szczęście jest obwoluta, która wszystko zasłoni, więc nawet oni powinni być z serii zadowoleni. Większe wydanie to też większe rysunki, trochę się obawiałem jak to wypadnie, ale wyszło na prawdę nieźle, w dodatku na końcu dostajemy dodatkowy rozdział specjalny, więc wydanie w 100% kompletne i zadowalające chyba każdego.


Recenzent: Darknes
Recenzowane w oparciu wydania J.P.Fantastica
Skomentuj/Oceń: Uzumaki
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy