Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Tokyo Toy Box / 乱波


Typ: Manga
Autor/zy: Seo Asako, Takahiro Ozawa
Gatunek: Przygodowe, akcja, fantasy
Data publikacji: 2006 (2011 - 2012, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 2 (2, Polska)
Wydawca: Gentōsha (Japonia), Studio JG (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)


Tokyo Toy Box - Historia Taiyo Tenkawy i Hoshino Tsukiyamy w świecie japońskiego biznesu gier wideo. Taiyo to mężczyzna z wielką pasją, poświęcił dobrą posadę tylko po to aby założyć własną firmę i stworzyć idealną grę. Hoshiro to bizneswoman, dla której liczy się tylko praca, ale kobieta naraża się swemu przełożonemu i w ramach kary zostaje wydelegowana do upadającej już firmy, która jak się potem okazuje należy właśnie do Tenkawy. Razem próbują postawić firmę na nogi.

Tak mniej więcej przedstawia się zarys fabuły. Cała manga to dość luźna i krótka opowieść. I jak zwykle 2 tomowe wydanie okazuje się za krótkie. Wszystko zaczyna się fajnie rozkręcać i mamy koniec historii. Jednak fajnie się to nawet czytało, chociaż musze przyznać, że manga jakoś mocno nie potrafiła mnie wciągnąć. Miałem wrażenie, że historia się powolnie wlecze i momentami nawet przynudzała.

Było troszkę humoru, była bardzo ładna kreska ale manga nie potrafiła mnie tak na prawdę mocno wciągnąć. Wyróżnia ją to, że bohaterami nie są jacyś nastolatkowie tylko ludzie w okolicach 30-tych urodzin. Taiyo to czysty przykład kogoś bez życia poza pracą, nawet w niej śpi, a do domu wraca tylko raz na jakiś czas. Nie myje się, chodzi przymulony przez co pewnego razu przez pomyłkę mylą mu się piętra w budynku, w którym mieszka. Mieszkańcy mają go dość i wyrzucają go z mieszkania. Manga próbuje poruszać smutne tematy próbując pokazać co może zrobić z człowiekiem niezdrowa pasja i brak znajomych poza pracą. Bohater ma w sumie dużo szczęścia, że trafia na ogarniętą i dobrze zorganizowaną menedżerkę, która pomaga mu w pracy i poza pracą też. To dzięki niej bohater w końcu zaczyna podejmować słuszne decyzje w sprawie wydania swojej gry. W pewnym momencie postacie zaczynają się do siebie zbliżać i wtedy właśnie manga ma swój koniec. A nam zostaje potworny niedosyt. Na szczęście jest kontynuacja nosząca tytuł "Giga Tokio Toy Box" więc trzeba mieć nadzieję, że nasze wydawnictwo wyda też ową kontynuację abyśmy mogli bardziej się wciągnąć w ten japoński świat gier i biznesu.

Nie napiszę, że gorąco polecam, ale przeczytać se można, mnie osobiście momentami leciutko przynudzała ale jak ktoś lubi gry i jest ciekawy jak to mniej więcej wygląda od środka to sądzę, że warto sobie to przeczytać. Jakbym miał to z czymś porównywać to chyba z "Bakuman", który też mnie momentami nudził ale mimo wszystko miał swoje ciekawe momenty.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo Studio JG. Większy format, ładna obwoluta, kilka kolorowych stron. Tomiki troszkę droższe niż przeciętnie. Dostajemy tu sporo nawiązań do prawdziwego świata i tu bardzo dobrze sprawdziły się notki od tłumacza na końcu tomików. Ogólnie kolejny solidnie wydany tytuł.


Recenzent: Darknes
Recenzowane w oparciu wydania Studio JG
Skomentuj/Oceń: Tokyo Toy Box
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy