Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

The Innocent / イノセント


Typ: Manga
Autor/zy: Avi Arad (scenariusz), Ko Ya Sung (ilustracje), Junichi Fujisaku
Gatunek: Fantasy, supermoce, dramat, sensacja
Data publikacji: 2010 (2011, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 1 (1, Polska)
Wydawca: Mag Garden (Japonia), Studio JG (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)


The Innocent - Historia życia po śmierci. Opowieść o detektywie, który zostaje skazany na karę śmierci za zbrodnie, której nie popełnił, trafia w dziwne miejsce i dowiaduje się, że ma możliwość powrotu na ziemię aby pomagać innym ludziom. Ash, bo tak nazywa się główny bohater, korzysta z danej mu szansy, ale zamiast skupić się na powierzonym mu zadaniu postanawia wykorzystać daną mu szansę do własnych celów.

Kawałek dobrej mangi i właśnie dlatego znów te 7/10 bo to tylko kawałek. To bardzo ciekawa wizja co się dzieje z duszą po śmierci, ładnie i sensownie opowiedziana i aż żal, że jest to takie krótkie, bo miało swój potencjał na coś więcej niż tylko jeden tom.

Zważywszy, że to tylko jeden tomik, akcja od samego początku nabiera tępa niczym dobry klasyczny film akcji, a bohater szukający zemsty odkrywa skrupulatnie wszystkie powiązania pomiędzy ludźmi, którzy go wrobili. Bohaterowie są wyraziści i jak przystało na dobry film akcji, główny bohater jest dość przebojowy zaś sceny walk dosyć widowiskowe. Sama kreska też stoi na dość wysokim poziomie, jest miła dla oka i doskonale pasuje do klimatu całej historii.

Warto mieć, warto przeczytać. Niektórzy powiedzą, że historia na jeden raz ale gdy ją już raz przeczytają na pewno chętnie do niej wrócą za rok czy dwa tak samo jak lubimy wracać czasem do starszych filmów akcji.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo Studio JG. Manga moim zdaniem jest świetnie wydana. Większy format niż przeciętne mangi JPF-u, ładna obwoluta, dobry papier i druk, nie ma się do czego przyczepić, a całość jest dostępna w dość przystępnej cenie.


Recenzent: Darknes
Recenzowane w oparciu wydania Studio JG
Skomentuj/Oceń: The Innocent
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy