Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Szczęśliwa paczka

Polecamy

Sword Art Online: Fatal Bullet / ソードアート・オンライン フェイタル・バレット


Typ: Gry konsolowe i PC
Platforma: Playstation 4 / Xbox One / PC
Gatunek: Sci-fi, przygoda, RPG
Premiera: 23.02.2018 (23.02.2018, Polska)
Status: Wydana (Wydana, Polska)
Kategoria wiekowa: 12
Wydawca: Namco Bandai (Japonia), Cenega (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)


Sword Art Online: Fatal Bullet - To kolejna produkcja oparta na uniwersum popularnej wśród młodzieży serii powieści. Tym razem naszą przygodę przenosimy do świata gier tworzonych dla fanów wirtualnej rzeczywistości. Fani tytułu będą mile zaskoczeni, że tym razem dostajemy edytor postaci, który udostępni dla nas bogaty wachlarz możliwości stworzenia własnego bohatera, którym zwojujemy realia gry Gun Gale Online.

Tak jak wspominałem powyżej, fan serii, a także każdy laik fabuły spod znaku Sword Art Online będzie mógł odnaleźć się w nowej odsłonie przygód takich bohaterów jak Kirito, który jest już marką samą w sobie, a mimo to, to właśnie Ci znani weterani przechodzą w odstawkę na rzecz naszego, nowo stworzonego bohatera.

Wracając do tematu tworzenia własnego bohatera, naprawdę jest w czym wybierać. Mamy pełny zestaw tworzenia bohatera, od układu/długości włosów czy brwi, po wiele charakterystycznych elementów. Poświęcając na rozgrywkę już prawie 9 godzin mogę stwierdzić, że czeka mnie jeszcze wiele zabawy, a jednym z elementów, który właśnie pożera sporo czasu, to dobór własnego awatara.

Co w kwestii fabularnej? Otrzymujemy stare/nowe schematy, ale w zupełnie odmienionej rzeczywistości przygotowanej przez Rekiego Kawaharę. Przechodzimy do świata w niedalekiej przyszłości, toczymy rozgrywkę w realiach science fiction, nasz bohater rozpoczyna przygodę od poznania zniszczonego świata i swoich kompanów, po krótkim czasie otrzymujemy również bezpośrednie wsparcie w postaci istoty SI, czyli vArFA-Sys. Wiele nowych elementów sprawia, że rozgrywka staje się jeszcze przyjemniejsza, gdy w naszym gronie pojawiają się znane z serii postacie.

Jakie atrakcje przynosi nam rozgrywka? W końcu to gra skupiająca się na broni palnej, choć do zabawy mamy takie zabawki jak biała broń i miecze świetlne (tak, tak poczuj moc i bądź Jedi), łudząco przypominające te z Gwiezdnych Wojen. Skupiając się jednak na broni palnej, to jej mamy bez liku, zaczynając od małych "gnatów" przechodząc przez różne karabiny i broń maszynową aż po wielkie karabiny snajperskie czy wyrzutnie rakiet. Na swojej drodze spotykamy wiele zagrożeń, zaczynając od humanoidalnych pachołków, przez wielkie mechaniczne skorpiony aż po głównych bossów będących technologicznymi destrukcyjnymi bombami. Nie zapomnijmy także o tym co cechuje RPG, dzięki kolejnym zaliczonym misjom pobieranym w naszej bazie, a także kontakcie z NPC zbieramy punkty doświadczenia, zbieramy również przedmioty, które nie tylko rozwijają nasze zabawki ale także wzmacniają naszą postać.

Wiele frajdy przynosi łupanie antagonistów w towarzystwie innych graczy. Poza trybem fabularnym i singlem mamy bogaty multiplayer, który daje możliwość gry w doborowej ósemce w systemie kooperacji, a także rywalizacji, gdzie podzielni na dwie czteroosobowe drużyny walczymy bezpośrednio z innymi graczami. Cała zabawa obserwowana jest z widoku trzeciej osoby, czyli kamera porusza się tuż za naszymi plecami.

Grafika jest mocno utrzymana w animowanym stylu znanym z anime Sword Art Online, więc jest to zdecydowany plus, mamy możliwość zwiedzać wielkie bunkry, hangary, technologicznie rozwinięte "zamczyska", a także smutne pustkowia, które zostały wykonane z całkiem dużą dozą odzwierciedlenia wymarłego świata. Kwestia ścieżki dźwiękowej dobrze dopełnia całość obrazu.

Podsumowując, gra Sword Art Online: Fatal Bullet jest ciekawą pozycją dla każdego, kto lubi pobiegać z bronią palną i rywalizować w sieci, zarówno dla tych, którzy kochają anime i uniwersum Sword Art online, jak i dla tych, którzy sięgną po ten tytuł pierwszy raz. Gra dostarczyła mi sporo zabawy w czasie, który na nią poświęciłem, a już z całą pewnością mogę stwierdzić, że gra wyciągnie na moim wolnym czasie jeszcze dwa razy tyle uwagi. Żeby nie było tak słodko, to mimo ciekawych projektów terenów i antagonistów, jest z nimi mały problem. Niestety po pewnym czasie mogą zmęczyć eksploracje podobnych, ciemnych i przygnębiających terenów, a także odstrzeliwanie kopii kolejnych przeciwników, dlatego polecam zabawę z przerwami, czyli odpocząć i wrócić do gry znów wtedy, kiedy zbierzemy siły na kolejne misje.Wydawcą gry na polskim rynku jest firma Cenega. Polskie wydanie posiada jedynie japoński dubbing oraz angielskie napisy. Dla fanów tytułu została również przygotowana edycja kolekcjonerska, która zawiera dwie figurki w specjalnych strojach, drukowany artbook i mapę świata.

Recenzent: by_black
Recenzowane w oparciu wydania Cenega
Skomentuj/Oceń: Sword Art Online: Fatal Bullet
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy