Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Sonic Forces / ソニックフォース


Typ: Gry konsolowe
Platforma: Playstation 4 / Xbox One / Nintendo Switch
Gatunek: Akcja, przygoda
Premiera: 07.11.2017 (07.11.2017, Polska)
Status: Wydana (Wydana, Polska)
Kategoria wiekowa: 7
Wydawca: Sega (Japonia), Cenega (Polska)
Ocena recenzenta: (6/10)


Sonic Forces - Kolejna odsłona przygód Sonica, niebieskiego jeża biegnącego szybciej od wiatru. Co tym razem otrzymaliśmy od Sonic Team? Czy fani kultowego jeża będą zadowoleni? O tym przekonamy się już za chwilę.

Przez lata fani starych dobrych gier z dzieciństwa mogli bawić się w kolejne odsłony Sonica i jego spółki. Tym razem, nadszedł czas, kiedy to otrzymujemy tryb fabularny oparty o zwycięstwo Eggmana, porażkę Sonica i nadzieję, że stworzony ruch oporu przywróci ład i pokój na świecie. Wcielamy się w rekruta ruchu oporu, który swoje doświadczenie dopiero zaczyna zbierać wraz z każdym nowym poziomem, każdą nową misją. Tutaj pojawia się pierwszy plusik dla gry, bogaty tryb tworzenia własnego awatara powoduje, że możemy stworzyć i z każdym nowym etapem rozwijać swojego własnego bohatera uniwersum Sonica.

Niestety nie ma co ukrywać, że tryb fabularny, który miał duży potencjał został stosunkowo za mocno okrojony, otrzymaliśmy bowiem 30 etapów, które bywają niezwykle krótkie, nawet dla kogoś kto nie jest wytrawnym graczem bądź znawcą serii. Poświęcono dużo czasu dla samej fabuły, która momentami bywa niespójna, nawet dla tych, którzy znają realia Sonica od strony seriali anime.

Podróż przez rozgrywkę umila możliwość operowaniem własnym bohaterem, kiedy stworzymy swojego awatara i zaczniemy zaliczać pomyślnie kolejne etapy, to czeka na nas masa nagród w postaci kolejnych przedmiotów do dalszego spersonalizowania swojej postaci. Z prostych przyczyn nasz bohater nie jest taką torpedą prędkości jak sam Sonic, ale dzięki specjalnym broniom, podzielonym na różne typy, posiądziemy szansę na odkrycie zakamarków prowadzących na skróty lub odnalezienie ukrytych dodatków.

Najlepszą zabawę, przynajmniej dla mnie, miałem przy klasycznych etapach, które zawierały akcję w dwóch wymiarach. W sumie można na chwilę się tu zatrzymać i spojrzeć na grę od strony wizualnej, prezentuje się ona przyzwoicie, grafika została utrzymana w przyjemnym stylu znanym z uniwersum, jest kolorowo i ciepło, elementy składające się na całość dobrze współgrają i jest to największy plus tego tytułu. Muzyka również przyjemna, do teraz nucę utwór lobby.

Na koniec do plusów projektu mogę dorzucić dzienne misje, które starają się nam wydłużyć rozgrywkę i zachęcić do powrotu, jednak niestety są to często mini achievementy.

Podsumowując gra Sonic Forces mogła przynieść więcej radości fanom marki, jednak pomimo dobrych pomysłów i idei, całą przygodę z tytułem można zakończyć po kilku godzinach zabawy, która także została okrojona przez wiele zautomatyzowanych elementów. Mimo to, śmiało można dać szansę temu projektowi, szczególnie jeżeli ktoś zna i lubi przygody niebieskiego jeża, Sonica.Wydawcą gry na polskim rynku jest firma Cenega. Sonic Forces jest pierwszą grą z serii, która została wydana polskiej wersji.

Recenzent: by_black
Recenzowane w oparciu wydania Cenega
Skomentuj/Oceń: Sonic Forces
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy