Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Służąca Przewodnicząca / 会長はメイド様!


Typ: Manga
Autor/zy: Hiro Fujiwara
Gatunek: Komedia, romans
Data publikacji: 2005 - 2013 (2013+, Polska)
Status: Zakończona (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 18 (6+, Polska)
Wydawca: Hakusensha (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Ocena recenzenta: (8/10)


Służąca Przewodnicząca - Misaki Ayuzawa, uczennica liceum Seika, które do niedawna było mekką dla chłopców, jest przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Misaki znana jest z rygorystycznego nastawienia wobec uczniów, szczególnie męskiej części, która wciąż przeważa w liceum Seika. Misaki pomimo swojej żywiołowości w dążeniu do harmonii i porządku w swojej szkole ma pewien sekret, którego wolałaby nikomu nie zdradzać, ale jak można się domyślić w romantycznej historii, musi być ktoś, kto owy sekret pozna.

Historia "Służącej Przewodniczącej" jest typowym shoujo, jednak czy to ma przeszkadzać w lekturze? Oczywiście, że nie, jeżeli tylko historia jest tak dobra i zabawna jak w tym wypadku. Od samego początku poznajemy bohaterów, a także ich historie, dramaty oraz relacje. Przez większość czasu czytelnikowi podawane są przyjemne i humorystyczne sceny, które ciągną do kłopotów główną bohaterkę, Misaki. Jak przystało na dobrą mangę typu shoujo, musi też być ktoś, kto piękną damę uratuje od wcześniej wspomnianych kłopotów i tutaj pojawia się on...

Takumi Usui, o którym mowa jest jednym z najbardziej szanowanych uczniów liceum Seika, szanują i podziwiają go zarówno chłopcy jak i dziewczęta, "pech" chce, że najbardziej irytujący typ w szkole (według Misaki) poznaje jej sekret! Dowiaduje się, że ta pochłonięta jest pracą, niby to nic takiego, ale Misaki pracuje jako kelnerka ubrana w strój pokojówki! Obawia się, wiadomość o jej pracy mogłaby zaburzyć jej obraz w oczach uczniów, a szacunek, który tak długo budowała mógłby rozsypać się w jednej chwili.

Misaki, która z natury jest wrogiem numer jeden samczej części populacji, mimo przerażenia odkrywa, iż Usui, istny książę z bajki, nie zdradza jej sekretu, w zamian jednak zdobywa swojego amatora, który nie odstępuje jej na krok, a wręcz zaczyna być częścią jej codziennego życia, nawet w pracy!

"Służąca Przewodnicząca" to kawałek świetnej mangi, która niesie za sobą wiele gagów i zbiegów okoliczności, romantycznych scen i przygód, które towarzyszą Misaki wraz z Takumim. Paleta postaci mimo standardowych cech dla swojego gatunku jest dość bogata, co tylko wzbogaca cały obraz historii i prowadzi do kolejnych śmiesznych, a czasami uroczych scen, które często bywają jak oderwane od rzeczywistości, ale to w żaden sposób nie odrywa od lektury.Za rodzime wydanie odpowiedzialne jest wydawnictwo J.P.Fantastica, które przygotowało tomy w swoim standardowym formacie z dodatkową obwolutą, co jest miłym dodatkiem do całości. Grafiki prezentują się przyjemnie dla oka, a tłumaczenie przygotowane przez Pana Pawła Dybałę trzyma poziom, choć zdarzały się podczas lektury zbyt oficjalne/sztywne zwroty, które śmiało można by zmiękczyć do poziomu uczniów liceum.


Recenzent: by_black
Recenzowane w oparciu wydania J.P.Fantastica
Skomentuj/Oceń: Służąca Przewodnicząca
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy