Ważna informacja News: Konkurs: Turniej Przetrwania - Drugi Etap

Polecamy

ostatnie newsy

Resident Evil: Marhawa Desire / バイオハザード~マルハワデザイア~


Typ: Manga
Autor/zy: Naoki Serizawa (ilustracje), CAPCOM (scenariusz)
Gatunek: Horror, akcja
Data publikacji: 2012 - 2013 (2012 - 2013, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 5 (5, Polska)
Wydawca: Akita Shoten (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Ocena recenzenta: (8/10)


Resident Evil: Marhawa Desire - W elitarnej azjatyckiej szkole Marhawa jedna z uczennic niespodziewanie zamienia się w zombie. O zbadanie tej sprawy zostaje poproszony Doug Wright, który zabiera w podróż swego siostrzeńca o imieniu Ricky. Na początku wszystko wygląda niegroźnie ale w dnia na dzień zarażonych pojawia się coraz więcej. Chcąc zbadać teren i znaleźć epicentrum wirusa bohaterowie przeczesują podziemia, dowiadują się, że za wszystkim stoi zakapturzona tajemnicza postać, która zaczyna coraz bardziej się panoszyć po terenie szkoły. Gdy Ricky odkrywa w końcu całą prawdę jest już za późno by powstrzymać sprawców, bohaterom pozostaje jedynie ucieczka i walka o przeżycie, wtedy do akcji wkracza oddział specjalny.

To tyle jeśli chodzi o zarys fabularny. "Resident Evil" to tytuł znany na całym świecie, mający ogromne uniwersum filmowe jak i również ogromne zaplecze w świecie gier komputerowych. Wydawać by się mogło, że to kolejna nudna historia o zombie ale jednak okazuje się inaczej. Dostajemy fajną i dobrze opowiedzianą historię o tajemniczej zakapturzonej postaci, której intencje nie są do końca jasne. Wykorzystuje ona naiwność i złość uczennic aby przetestować działanie wirusa. Możemy się tu spodziewać nawet zaskoczenia jeśli chodzi o fabułę, historia jest tak zbudowana, że naprawdę ciężko się domyślić kto tak naprawdę zaraża uczniów i pracowników szkoły. Oprócz zombie pojawiają się też dziwne mutanty.

Nie wiem w sumie co sądzić o postaciach, tytuł jest krótki, nie liczyłem nawet na to, że będą tu rozbudowane jakoś mocno charaktery. Mamy dobrą, twardą i odważną drużynę ratowniczą w postaci Chrisa Radfielda, Piersa Nirvasa i pięknej Merah Biji, którzy są świetnie wyszkoleni i sami potrafią poradzić sobie z całą armią zombie. Uczniowie i uczennice są bardzo fajnie stworzone, jak przystało na obecne standardy, jest szydzenie z innych, naśmiewanie się z biedniejszych czy chęć zaistnienia w jakiejś grupie, cała esencja współczesnej szkoły. Głównym bohaterem jest tu Ricky, który w fajny sposób z mięczaka zaczyna zmieniać się w twardziela walczącego o przeżycie, oprócz tego wydaje się zwyczajnym studentem, który ma problemy z zaliczeniami.

Z tomiku na tomik akcja nabiera tempa i nie czuć to w ogóle nudy, tomiki pochłania się bardzo szybko i przyjemnie. Styl rysunku jest bardzo miły dla oka, dostajemy nawet drobny bardzo subtelny fanserwis, który opiera się bardziej na kształtnych pupach niż wielkich przerośniętych piersiach, których ostatnio wszędzie pełno. Dzięki temu manga wydaje się jeszcze przyjemniejsza w odbiorze. Spodziewałem się raczej kolejnej zwykłej sieczki a dostałem też całkiem fajną tajemniczą fabułę. Zwłaszcza 3 tomik robi wrażenie bo akcja się naprawdę zagęszcza. Śmiało mogę polecić ten tytuł każdemu fanowi horrorów i nie tylko bo manga jest na tyle fajnie stworzona, że powinna spodobać się również miłośnikom shōnen'ów czy seinen'ów.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo J.P.Fantastica, które bardzo mocno trzyma się terminów światowych premier nowych tomów i wydaje mangę równo z Japonią. Koszt każdego tomu to 19,90 zł. Otrzymujemy tu kilka kolorowych stron i obwolutę. Wydanie ogólnie jest dobre jednak mam małe ale w kwestii obwolut, wydawnictwo mogło by bardziej zwracać uwagę na to czy tytuł wraz z informacjami na grzbiecie faktycznie jest równo umieszczony bo już dwa razy osobiście musiałem sobie prasować i na nowo zginać obwolutę bo napisy na grzbiecie zjeżdżały na bok i jak się tomiki stawia obok siebie to dziwnie to wyglądało, jeden zjeżdża na lewo a drugi na prawo, gdy są na środku wszystko jest już super. Samo wykonanie obwolut całkiem dobre. Przeglądając inne wydania tego tytułu stwierdzam też, że nasze okładki należą do grona tych najbardziej udanych. Korekta tomów też jest bardzo dobra i na prawdę nie ma się tu do czego przyczepić.


Recenzent: Darknes
Recenzowane w oparciu wydania J.P.Fantastica
Skomentuj/Oceń: Resident Evil: Marhawa Desire
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy