Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Rappa / 乱波


Typ: Manga
Autor/zy: Hideyuki Kikuchi (scenariusz), Kō Sasakura (ilustracje)
Gatunek: Przygodowe, akcja, fantasy
Data publikacji: 2007 - 2009 (2013, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 2 (2, Polska)
Wydawca: Gentōsha (Japonia), Studio JG (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)


Rappa - Tak właśnie nazywa się główny bohatera mangi. Arama i Kumosuke to para drobnych oszustów, którzy bawią się też w łowców nagród. Pewnego razu w gęstej mgle spotykają czwórkę innych groźnych łowców o złej sławie i zaczyna dręczyć ich pytanie czemu tacy silni wojownicy się zjednoczyli. Okazuje się, że polują oni na człowieka wartego 100 milionów w złocie.

Pierwszy tom sprawia, że mamy do czynienia z dziwnym rodzajem westernu, czemu dziwnym? Bo w mandze występują dziwne stworzenia takie jak dinozaury, ogromne dżdżownice czy nawet jednorożce. Zaś drugi tom to już czysta akcja rodem z jakiegoś filmu science­‑fiction. Dostajemy tam ogromne roboty o ludzkich cechach i widowiskowe walki.

Fabuła jest tu raczej szczątkowa i w sumie na końcu nie otrzymujemy praktycznie żadnych odpowiedzi. Manga jest raczej czystym rodzajem pustej rozrywki rodem jak popularne ostatnio filmy typu „Niezniszczalni”. Akcja jest całkiem niezła i wciągająca ale sama fabuła nie powala. Jednak jest w niej pewno doza tajemniczości, która sprawia, że chce się jak najszybciej przeczytać ją do końca i dowiedzieć się prawdy.

Pozycję oceniam jednak na 7. Zawiodłem się zakończeniem. Manga zostawia po sobie straszny niedosyt, niewykorzystany w pełni potencjał, podobnie jak „The Innocent” jest świetnym czytadłem, krótkim, można sięgnąć w każdej chwili jak się człowiek nudzi, ale na końcu i tak znów będzie nam mało, będziemy chcieli więcej a niestety więcej nie dostaniemy. Szkoda trochę bo to by mógł być całkiem niezły tytuł na co najmniej 5 tomową historię.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo StudioJG. Większy format, ładna obwoluta, dobra jakoś wydania. Drugi tomik troszkę nieporęczny się wydaję ale jakoś udzie. Ogólnie jakoś wydania całkiem niezła.


Recenzent: Darknes
Recenzowane w oparciu wydania Studio JG
Skomentuj/Oceń: Rappa
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy