Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Persona 4 Arena Ultimax / ペルソナ4 ジ・アルティマックス ウルトラス―プレックスホールド


Typ: Gry konsolowe
Platforma: Arcade / Playstation 3 / Xbox 360
Gatunek: Role Playing (RPG)
Premiera: 28.08.2014 (21.11.2014, Polska)
Status: Wydana (Wydana, Polska)
Kategoria wiekowa: 12
Wydawca: Atlus (Japonia), Cenega (Polska)
Ocena recenzenta: (8/10)


Persona 4 Arena Ultimax - To kolejna porcja zabawy z dobrze znaną serią "Persona". W tej odsłonie rozgrywki możemy ponownie wcielić się w bohaterów znanych z poprzednich części gry, a także w tych nowych.

Choć miałem już przyjemność spotkać się na konsoli PlayStation 2 z grami z serii "Persona", tak na następną generację konsoli od Sony przyszło mi się zmierzyć z "Arena Ultimax" i mogę powiedzieć już na wstępie, że jestem bardziej na tak, niż na nie. Cóż tak? Już tłumaczę skąd u mnie ten optymizm związany z kolejną bijatyką wśród moich perełek.

"Arena Ultimax" sprowadza się do dużego zaskoczenia już na starcie zabawy. Otrzymujemy bowiem sporo różnych trybów, poza tymi, które są dobrze znane z innych bijatyk, najważniejsze jak zwykle okazują się te, które pozwalają graczowi, przynajmniej w moim przypadku, trochę rozwinąć skrzydła. Sam tryb treningowy może i nie powala na pierwszy rzut oka, ale zanim opanujemy to co założymy aby móc wyruszyć na podbój turnieju, spokojnie minie nam kilka/naście dobrych godzin. Najmocniejszymi trybami gry są jednak Story oraz Golden Arena.

Tryb Story to zdecydowanie najmocniejsza strona gry, tryb, który naszpikowany został kawałkiem porządnej fabuły, potrafi zdrowo wciągnąć na kilkanaście (ba! nawet na więcej) godzin. Gracz otrzymuje visual novel w pięknej formie, tła rodem z serii dzielą ekran z postaciami, które wymieniają między sobą całą masę tekstu, dzięki czemu udaje nam się poznać całą fabułę. Całej historii oczywiście towarzyszą pojedynki bohaterów, ale im bardziej zagłębiamy się w rozgrywkę, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że walka to temat na boczny tor. Całość trybu jest naprawdę zacna, jednak tym, którzy wcześniej nie sięgali po gry z serii "Persona" może być ciężko nadążyć. Twórcy gry wiedzieli do kogo iść z takim produktem. Oczywiście, do fanów uniwersum. Każdy pragnący wczuć się w historię, powinien mieć choć podstawową wiedzę na temat postaci oraz uniwersum z poprzednich części.

Drugim fajnym trybem jest wcześniej wymieniony Golden Arena, w tym trybie wybieramy postać, którą będziemy przedzierać się przez kolejne poziomy, które z każdym następnym etapem mają zwiększany stopień trudności. Spokojnie, nasza postać wraz z rozwiązywaniem kolejnych trudności zyskuje nowe umiejętności, a także cenne doświadczenie.

System walki, w tej dosłownie, Arc System Works dość uprościł, technicznie sporo kombosów możemy wyklepać na jednym guziku, jednak nie zniechęcajcie się, to oczywiście dobra opcja dla leniwych, bowiem aby wykonać setki kombosów z prawdziwego zdarzenia, przyjdzie graczowi sporo się napracować. Serie ciosów i ataków są naprawdę prężnie rozbudowane i minie sporo czasu, aby choć część z arsenału postaci wycisnąć.

Wizualnie gra prezentuje się wyśmienicie, żywe kolory oraz szczegółowe animacje postaci i ciosów, a także wybujałe i różnorodne tła powodują, że jak najszybciej chcemy dostawać się na kolejne areny. Najbardziej pochłonął mnie opening tej odsłony "Persona 4", utwór oraz ogólna kompozycja otwarcia już dawno nie wgniotły mnie tak w fotel jak w tym wypadku. Doskakując jeszcze na chwilę do strony dźwiękowej, to ta też nie pozostawia wiele do życzenia, utwory zostały dobrane idealnie aby pasowały do znanego fanom uniwersum.

Więc komu mogę polecić "Persona 4 Arena Ultimax"? Zdecydowanie fanom tego tytułu, aby cieszyć się w pełni rozgrywką, gracz musi znać lub choć trochę liznąć uniwersum Persony, ale fani animowanych bijatyk nie powinni się obawiać, że wyrzucą pieniądze w błoto, bowiem walki 2D stoją na wysokim poziomie, co zadowoli nie jednego gracza.

Recenzent: by_black
Recenzowane w oparciu wydania Cenega
Skomentuj/Oceń: Persona 4 Arena Ultimax
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy