Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Naruto / ナルト


Typ: Manga
Autor/zy: Masashi Kishimoto
Gatunek: Komedia, sztuki walki, super moce, akcja
Data publikacji: 1999 - 2015 (2003 - 2015, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 72 (72, Polska)
Wydawca: Shūeisha (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Ocena recenzenta: (8/10)


Naruto - Tak właśnie nazywa się główny bohater. W dużym skrócie, jest to wciągająca opowieść o ninja, pełna tajemnic, spisków, intryg, romansu i akcji z dobrą dawką humoru. Chyba nie ma osoby w świecie M&A, która nie znała by tego tytułu, każdy o nim przynajmniej słyszał więc czy naprawdę trzeba tu coś pisać o fabule? Chyba warto to zrobić jedynie po to aby zachęcić młode pokolenie, które dopiero wkroczyło w nasz świat. Naruto jest sierotą mieszkającą w Kanoha-gakure (Wioska Ukryta w Liściach), okazuje się, że ma w swoim ciele zapieczętowanego demona, który kiedyś sterroryzował wioskę, przez co ludzie krzywo spoglądają na chłopca. Jest to opowieść o chłopcu szukającym akceptacji, zrozumienia, przyjaciół i pokoju, który próbuje udowodnić innym, że dzięki ciężkiej pracy i wierze we własne możliwości można osiągnąć wszystko.

Bohaterowie są ciekawi i różnorodni chociaż tu akurat pojawia się minus serii. Autor nie stara się rozwijać za bardzo historii innych bohaterów skupiając się tylko na kilku istotniejszych postaciach, ale mimo wszystko można w nim znaleźć swoich ulubieńców bo na prawdę jest z czego wybierać.

Kreska jest raczej prosta i schludna, przez co przyjemna dla oka. Wygląda raczej zwyczajnie nie wyróżniając się zbytnio z utartych schematów tak jak ma to miejsce np. przy "One Piece" czy "Hunter x Hunter".

Tytuł jest naprawdę wart polecenia. Potrafi wciągnąć i zainteresować czytelnika, a także skłania do myślenia, jednych tylko na temat tajemnic i spisków związanych z samym tytułem, innych zaś, do głębszego rozważania na temat pokoju i tego jak go można osiągnąć. Początkowo lekko komediowy shōnen przeradza się w bardziej dojrzały i wciągający tytuł, a ninja bardziej zaczynają przypominać czarodziejów z super mocami zamiast zwykłych wojowników.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo J.P.Fantastica, które wydaje tytuł już 10 lat. Wydanie moim zdaniem jest bardzo dobre i jak przystało na każdy młodzieżowy tytuł nie ma obwoluty i jest w identycznym formacie jak pozostałe młodzieżowe serie. Może starsze tomy są czasem niedopracowane, słabo sklejone i korekta mogła by być lepsza, tak w najnowszych tomach praktycznie wszystkie wady zostały wyeliminowane i z każdego nowego tomu można czerpać przyjemność.


Recenzent: Darknes
Recenzowane w oparciu wydania J.P.Fantastica
Skomentuj/Oceń: Naruto
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy