Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Demon Maiden Zakuro / おとめ妖怪 ざくろ


Typ: Manga
Autor/zy: Hoshino Lily
Gatunek: Fantasy, romans, komedia
Data publikacji: 2008+ (2012+, Polska)
Status: Wydawana (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 9+ (6+, Polska)
Wydawca: Gentosha (Japonia), Studio JG (Polska)
Ocena recenzenta: (8/10)


Demon Maiden Zakuro - Japonia. Trwa epoka otwarcia Japonii na świat, w kraju kwitnącej wiśni obok siebie żyją ludzie i demony. Demony niestety lub stety traktowane są jako istoty drugiej kategorii, często upominając się o swoje prawa, buntują się przeciwko rządowi, a ten potrafi dolewać czasami jeszcze oliwę do ognia, czego przykładem było przyjęcie kalendarza gregoriańskiego, bez najmniejszej mediacji z demonami. Fala niezadowolenia ze strony demonów powoduje powstanie Ministerstwa do spraw Demonian, w skład którego wchodzą cztery, młode dziewczyny pół-demony oraz trzej podporucznicy armii cesarskiej. Główną bohaterką mangi jest Zakuro, dziewczyna-lis, która do współpracy otrzymuje podporucznika Keia Agemakiego, od razu wpada jej w oko i gdy już dziewczyna zachwycona nowym partnerem nie może się do czekać dalszej współpracy, poznaje jego drugą stronę... Chłopak bowiem boi się demonów i choć jest wojskowym, zachowuje się przy nich jak wrzeszcząca kobieta widząca w zasięgu wzroku mysz... Mimo narosłej niechęci Zakuro do Keia, powoli zaczynają współpracować w dobrym kierunku.

Historia przedstawiona w tej mandze jest naprawdę dobra, od początku mamy do czynienia z lekkim i przyjemnym humorem, którego w dalszej części mangi również nie brakuje. Jesteśmy w samym centrum nowo powstałych znajomości i romansów, a także mamy do czynienia z przesłanką o braku tolerancyjności ludzi, do innych istot, zamieszkujących ten sam kraj. Zakuro oraz jej przyjaciółki są, jak już wspominałem, pół-demonami, urodziły się takie pomimo tego, że ich rodzice to zwykli ludzie. Narodziny pół-demona wiążą się z uprowadzeniem ciężarnej kobiety przez demona, gdy kobieta się już odnajduje, jej płód jest już pół-demonem. Fakt, iż dziewczyny różnią się od ludzi, często odbija się to na relacjach z ludźmi, którzy nie chcą ich w swoim społeczeństwie, oczywiście zawsze znajdą się wyjątki, o czym dziewczyny z czasem się dowiadują.

"Demon Maiden Zakuro" od pierwszych stron przypadło mi do gustu, ekscesy jakie towarzyszą bohaterom bywają niezwykle zabawne, a czasami nawet pouczające, moce bohaterek oraz ich przygody (walka ze złymi demonami) również stoją na poziomie, choć większość mija bardzo szybko. Dawno nie wciągnąłem się do lektury mangi o podobnym profilu, szczególnie, że niektóre przejawy zachowań bohaterów, szczególnie powinny podobać się damskiej części czytelników.

Do kreski przyczepić się nie przyczepię, kadry mangi podobają mi się, tła są wykonane dość estetycznie, a postacie charakteryzują się ciekawymi design'ami, szczególnie pół-demoniaste dziewczyny. Demony bywają różnorodne, od słodkich stworków, po przerażające kreatury, więc nie ma monotonności związanej z tymi istotami. Mangę tą mogę spokojnie polecić każdemu, ponieważ jest humor, są walki z demonami, są zagadki i tajemnice, jest szczypta romansu i świetne historie. Jednak póki co daję ocenę tylko 8/10, z racji, że poznałem obecnie fabułę z dwóch pierwszych tomów.W naszym kraju, mangę tą wydało wydawnictwo Studio JG, koszt każdego tomu to standardowo 19.90zł. Wydanie tomikowe wygląda całkiem przyzwoicie, jedynie nie mogłem się przyzwyczaić na początku do papieru, nie wiem, czy jest on taki sam jak w innych wydaniach tego wydawnictwa, ale wydaje mi się, że jednak tak. Ważnym elementem okazuje się być przekład, tłumaczenie zdaje się być bardzo dobre, cieszy to, bowiem w mandze występuje wiele ciekawych dyskusji lub wymian zdań, które w scenach przykładowo o zabarwieniu komediowym są strzałem w dziesiątkę w przypadku polskiego wydania.


Recenzent: by_black
Recenzowane w oparciu wydania Studio JG
Skomentuj/Oceń: Demon Maiden Zakuro
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy