Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Blue Heaven / ブルー ヘヴン


Typ: Manga
Autor/zy: Tsutomu Takahashi
Gatunek: Akcja, thriller, psychologiczny
Data publikacji: 2002 - 2003 (2014+, Polska)
Status: Zakończona (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 3 (2+, Polska)
Wydawca: Shūeisha (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Ocena recenzenta: (8/10)


Blue Heaven – Największy na świecie luksusowy okręt. To właśnie na jego pokładzie dzieje się akcja komiksu. W pewnym momencie okręt napotyka na pełnym morzu mały statek rybacki, jak się okazuje cała jego załoga zniknęła, poza dwoma tajemniczymi mężczyznami, którzy przeżyli, ale są nieprzytomni. Trafiają oni na pokład okrętu i lądują w zamkniętych pomieszczeniach pod kroplówką. Potem zostaje nam ukazany właściciel tego luksusowego okrętu – Pan Juneau oraz troszkę innych bohaterów i ogólnie atmosfera rejsu.

Akcja skupia się bardziej na tajemniczych ocalonych. Jeden z nich jest w poważnym szoku pourazowym i próbuje powiedzieć co się stało, jednak jego bełkot jest niezrozumiały, natomiast drugi mężczyzna uwalnia się z zamkniętego pomieszczenia i podszywając się pod inne osoby przemierza dolne pokłady statku. Po jego ucieczce z zamkniętej kajuty drugi mężczyzna zaczyna dochodzić do siebie i pod naporem pytań zaczyna opowiadać historię jaka wydarzyła się na łodzi oraz historię tajemniczego mężczyzny, który uciekł z pomieszczenia. Kim jest ten tajemniczy facet? I co zamierza? O tym musicie przekonać się sami.

"Blue Heaven" to bardziej w sumie thriller w stylu dreszczowca trzymającego w napięciu niż horror z prawdziwego zdarzenia. Ale całość jest bardzo dobrze stworzona. Historia jest w sumie dość prosta bo ogranicza się do trzech tomików ale budowanie akcji przez autora wyszło świetnie i czyta się tę mangę bardzo przyjemnie, a kolejne strony wciągają na maksa. Kreska w komiksie też jest bardzo ładna i klimatyczna względem treści. Z czystym sumieniem mogę gorąco polecić zakup tej pozycji, na pewno nie będziecie zawiedzeni. Chociaż muszę zaznaczyć, że recenzja jest pisana na podstawie dwóch tomów więc sam nie wiem jeszcze jak się skończy cała historia, ale na razie zapowiada się to wszystko bardzo fajnie i trzyma w napięciu.

Zobacz alternatywną recenzję autorstwa: by_black

Blue Heaven - Podczas morskiej podróży najbardziej luksusowym statkiem, grupa dystyngowanych pasażerów nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ich wymarzony rejs może przemienić się w walkę o życie. Wszystko zaczyna się od pozornie niewinnego wypadku na morzu, podczas którego, kapitan Blue Heaven decyduje się na akcję ratowniczą bezwładnie unoszącego się na wodzie kutra.

Historia w "Blue Heaven" zdecydowanie należy do thrillerów, jest to tym bardziej zadowalające, iż na naszym rynku, mang w tym gatunku jest jak na lekarstwo, a jeżeli już takie się pojawiały, to graniczyły między horrorem a sensacją. W tym wypadku otrzymujemy mocną dawkę dreszczowca, który zaczyna się już od samego początku, kiedy to na wspomnianym kutrze odnalezieni zostają wyłącznie dwaj mężczyźni, wyczerpani i wygłodzeni. Towarzyszą im wyłącznie ślady krwi, lecz brak innych pasażerów.

Czytelnik od początku może zdać sobie sprawę z czym wiąże się ta przypadkowa i dobroduszna interwencja załogi luksusowego statku, jednak o to właśnie chodzi, aby mieć świadomość nadchodzącego niebezpieczeństwa, które za moment się ujawni, ale nikt na to już nie ma wpływu. Po mimo tego, że pierwszy tom to praktycznie wprowadzanie nas do chorej sytuacji, którą zgotują uratowani, to w drugim nadchodzi prawdziwa metamorfoza, otrzymujemy pełną dawkę akcji, gdzie trup pada za trupem, a swoimi szarżami popisują się już nie tylko ocaleni.

Historia jest krótka, zamknięta w trzech tomach, więc wprowadzać w dalsze odmęty mangi już nie powinienem, więc wspomnę jeszcze tylko, że w trzecim tomie otrzymujemy także dwie odrębne historie od tego samego autora, więc z rejsem na Blue Heaven musimy pożegnać się gdzieś w połowie trzeciego tomu.

Kreska w wykonaniu Tsutomu Takahashiego jest naprawdę zadowalająca, styl autora "Blue Heaven" nie pozostawia wiele do życzenia, pełne grozy i akcji scenerie wypełniane są po brzegi szczegółami co nadaje całej historii wspaniałego smaczku.

Podsumowując, tytuł ten mogę polecić fanom dobrego scenariusza z gatunku thrillerów, którzy szukają sensownej fabuły okraszonej wspaniałymi rysunkami. Fakt, iż fabuła mieści się w trzech tomach, w tym wypadku wychodzi na plus, bez zbędnego przeciągania historia kończy się epicko.W Polsce za wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest wydawnictwo J.P.Fantastica. Manga została wydana w większym formacie niż przeciętne wydania tego wydawnictwa. Wyszło to bardzo fajnie i zostało dobrze przyjęte. Druk jest niezły, papier dobry, kilka ładnych kolorowych stron i bardzo piękne i dobrze wykonane obwoluty. Manga naprawdę warta swojej ceny.


Recenzent: Darknes
Recenzowane w oparciu wydania J.P.Fantastica
Skomentuj/Oceń: Blue Heaven
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy