Ważna informacja News: miniRecenzja: Guilty Gear -Strive- (zamknięta beta)

Polecamy

Dragon Ball Z: Kakarot: Recenzja (PlayStation 4)

Dragon Ball Z: Kakarot, gra kt├│ra mia┼éa premier─Ö 16 stycznia w Japonii, a 17 stycznia w Polsce i Europie zawojowa┼éa na rynku gier, z┼éapa┼éa za serca fan├│w, a tak┼╝e przynios┼éa ┼Ťwie┼╝y powiew w uniwersum gier opartych o ┼Ťwiat mangi i anime autorstwa Akiry Toriyamy - Dragon Ball. By┼éo dane mi zapozna─ç si─Ö z najnowsz─ů produkcj─ů CyberConnect2 i Bandai Namco Entertainment, sp─Ödzi┼éem z Dragon Ball Z: Kakarot wiele udanych godzin, a poni┼╝ej prezentuj─Ö moje odczucia co do tego tytu┼éu. Zapraszam do lektury.

Typ: Gry konsolowe i PC
Platforma: Playstation 4 / Xbox One / PC
Gatunek: Bijatyki
Premiera: 16.01.2020 (17.01.2020, Polska)
Status: Wydana (Wydana - polska wersja j─Özykowa, Polska)
Kategoria wiekowa: 12
Wydawca: Bandai Namco Entertainment (Japonia), Cenega (Polska)
Ocena recenzenta: (9/10)

Dragon Ball Z: Kakarot - Dragon Ball to marka, kt├│rej nie trzeba nikomu za bardzo przedstawia─ç, znaj─ů j─ů fani nie tylko z Japonii, fani mangi i anime czy kultury kraju kwitn─ůcej wi┼Ťni, w Polsce za spraw─ů p├│┼║nych lat '90 Son Goku i jego przyjaci├│┼é zna praktycznie ka┼╝dy m┼éody cz┼éowiek, a nawet jego rodzice, kt├│rzy poniek─ůd musieli odst─Öpowa─ç telewizor m┼éodzikom ┼╝─ůdnym pozna─ç losy swojego ulubione super bohatera. Nie dziwi wi─Öc zatem, ┼╝e w niedalekich odst─Öpach otrzymujemy kolejne gry oparte o uniwersum Smoczych Kul, niemniej jednak fani zawsze czekaj─ů na prze┼éom, kt├│ry pozwoli im niemal┼╝e przenie┼Ť─ç si─Ö do ┼Ťwiata Dragon Ball, wi─Öc czy najnowsza produkcja od CyberConnect2 i Bandai Namco Entertainment unosi ten ci─Ö┼╝ar fanowskich marze┼ä? (czytaj dalej...)


Dodał: by_black, 05.02.2020 13:27

Komentarze

Bartek30 dnia 15.02.2020 06:43
Weźmy już tego Kame sennina, jego mangowe tłumaczenie to boski miszcz tak?

No to proszę mi powiedzieć gdzie się podział "żółw" z oryginalnej nazwy w naszym ponoć dobrym tłumaczeniu?

Jak już to powinien być żółwi pustelnik, albo żółwi mistrz, to byłoby wierniejsze tłumaczenie z oryginału.

Btw: t┼éumaczenie CZARODZIEJA BABIDIEGO te┼╝ mnie roz┼Ťmieszy┼éo, bo on nie by┼é czarodziejem tylko czarnoksi─Ö┼╝nikiem to jednak lekka r├│┼╝nica ;)

Btw: Żarłomir to też jest dobre tłumaczenie jak rozumiem?
Darknes dnia 14.02.2020 10:10
To, ┼╝e nazwa polska ci si─Ö nie podoba i "┼║le brzmi" nie jest dla mnie ┼╝adnym argumentem. Mo┼╝e w Japonii tez ona brzmi ┼║le? Za bardzo przywyk┼ée┼Ť do kulawych fanowskich t┼éumacze┼ä albo do RLTowskiego dziadostwa :p
Darknes dnia 14.02.2020 10:08
Ja jednak bardziej ufam osobom, kt├│re dobrze znaj─ů j─Özyk Japo┼äski ni┼╝ Tobie :p
Bartek30 dnia 12.02.2020 08:16
Manga jest bardzo dobrze przetłumaczona? bzdury.
Okej rozumiem aby nie robi─ç rozbie┼╝no┼Ťci w t┼éumaczeniu zgoda, co nie zmienia faktu ┼╝e manga JEST ┼╣LE przet┼éumaczona

Kto to jest kame senin? w jaki sposób można to przetłumaczyć na "Boski Miszcz"? gdzie w kame senin tosz w tej nazwie nie ma nic boskiego...
Nie wspominaj─ůc o tym ze ca┼éy oddzia┼é ginyu jest ┼║le przet┼éumaczony.
Jako┼Ť Polski lektor z DB KAI takich baboli nie posiada┼é, nawet w wersji na rtl7 nie by┼éo takiego odpa┼éu jak doktor ┼╝ygago...

To jest poziom odpału polskiego tłumaczenia nazw własnych z gier blizzarda ostatnio, tragedia dla uszu.
Darknes dnia 10.02.2020 14:13
Manga jest przet┼éumaczona bardzo dobrze. Gra po prostu to odzwierciedla aby nie robi─ç rozbie┼╝no┼Ťci w t┼éumaczeniu.
Bartek30 dnia 07.02.2020 19:58
To w takim razie manga jest ko┼Ťlawo przet┼éumaczona, bo absolutnie nie ma usprawiedliwienia dla DR. ┼╗YGAGO bo nie ma kogo┼Ť takiego jest DR. GERO.
Inigo_Montoya dnia 07.02.2020 17:37
To tłumaczenie zgodne z tłumaczeniem mangi.
Bartek30 dnia 07.02.2020 14:52
Grałem w Kakarota i przeszedłem całego wraz z