Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa: Polski Rynek > Anime w Polsce
Temat: A/M: Anime emitowane w Polsce
Dodane: 19.02.2018 17:59 /
feniks13 - Profil - user - 0% - 3
Ja poszukuję osoby, która przetłumaczy serial EXO skqad. Dostęp do anglojęzycznych odcinków posiadam, ale przydała by się osoba, która potrafi tłumaczyć

Wiadomość doklejona:
Mateo Frozen napisał/a:
siemasPL
Potem sprawdzę w jakim języku mam na płycie. Trochę mi to zajmie bo nie mam podłączonego odtwarzacza płyt.

Poszukaj, poszukaj, kurczę obejrzałbym chętnie

-
Dodane: 22.05.2018 08:34 /
Adik - Profil - user - 20% - 386
Obecnie Canal+ nadaje Czerwonego żółwia, premiera już się odbyła, ale są powtórki emitowane.

A na DisneyXD widziałem, że wrzucili nową serię anime Pokemon.

Wiadomość doklejona:
Podbijam temat, tak jak zauważono w newsie, tak wspomnę o tym też tutaj, na TVP Sport emitowana jest seria anime Kapitan Tsubasa, jest to naprawdę duże zaskoczenie, że po anime sięgnął kanał czysto sportowy i to jeszcze od publicznego nadawcy.

-
Dodane: 16.08.2018 16:13 /
plewka098 - Profil - user - 0% - 64
Szczerze brakuje mi takiego typowego kanału, gdzie lecą przeróżne serie anime, a sama stacja co jakiś czas za pomocą mediów społecznościowych raz na jakiś czas zrobi ankietę co ludzie chcieliby zobaczyć. Żaden polski dubbing, tylko oryginalny VA z napisami jak za dawnych czasów na Hyperze. Jasne wiem, że z tym jest problem, jednak warto pomarzyć.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 13.10.2018 16:30 - Edytowane przez by_black /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14702
Polsat Games startuje 15 października i z tej okazji otrzymamy już na dzień dobry sześć anime:

- Dragon Ball Super (Premiera 15/10/2018 16:00)
- My Hero Academia i uwaga (Premiera 15/10/2018 16:30)
- Monster Hunters Stories: Ride On (Premiera 15/10/2018 23:00)
- One Piece (Premiera 15/10/2018 23:30)
- Assassination Classroom (Premiera 16/10/2018 00:00)
- Bleach (Premiera 16/10/2018 00:30) od 168 epizodu

Większość anime będzie posiadać do wyboru lektor lub napisy, Dragon Ball Super będzie posiadać do wyboru opcję dubbingu lub napisy.

-
Dodane: 13.10.2018 16:37 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
W sumie spoko jak dają wybór.

Osobiście jestem albo za dubbingiem albo za napisami. Lektor w bajkach wypada jednak dość słabo. Swoją drogą dziwne, że tylko jedną serię robią na full wypas a reszta tak trochę potraktowana po macoszemu.

Opłacić jednego lektora taniej niż masę aktorów podkładających głos. No i mniej z tym roboty. No ale trochę słabo :| Chociaż narzekać nie powinniśmy bo w końcu coś się w Polsce w ogóle ruszyło w kwestii anime.

-
Dodane: 13.10.2018 16:48 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2450
- One Piece! (Premiera 15/10/2018 23:30)

Co ja widzę i OP od początku?
wreszcie będzie sens włączać TV wieczorem hehehe

-
Dodane: 13.10.2018 22:35 - Edytowane przez kryst87 /
kryst87 - Profil - user - 10% - 140
Seneka napisał/a:
- One Piece! (Premiera 15/10/2018 23:30)

Co ja widzę i OP od początku?
wreszcie będzie sens włączać TV wieczorem hehehe

Ciekawe jak będą puszczać, bo jak po 1 odcinku dziennie to czeka ich wiele lat zanim dojdą do aktualnych wydarzeń. Ba, OP może się skończyć zanim wyemitują u nas te 850+ odcinków. Mnie oglądając po kilkanaście odcinków dziennie zajęło nadrobienie pół roku, a teraz jak muszę tydzień czekać na kolejny odcinek (zwłaszcza, że zakończenie arcu jest) to chciałoby się by tydzień jakoś szybciej leciał. Fajnie, że będzie Bleach, choć szkoda, że tak od środka.

-
Dodane: 14.10.2018 02:20 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2546
kryst87
Patrząc na to, że w roku jest około 250 dni roboczych, to nadrobienie wszystkich odcinków OP zajmie im około 4 lata xD Pewnie więcej biorąc pod uwagę fakt, że nowych odcinków w roku jest około 50. Z drugiej strony obstawiam, że prędzej polsat games padnie lub przestanie emitować OP niż ich nadgonią oryginał.

Szkoda, że lektor, wolałbym jednak dubbing :v

Swoją drogą co to za chora godzina? 23:30? To chyba tylko dla starych fanów OP, których w Poolsce nie ma super dużo, a jeszcze mniej z nich ma polsat games.

-
Dodane: 14.10.2018 12:49 - Edytowane przez kryst87 /
kryst87 - Profil - user - 10% - 140
Ruqer
Godzina faktycznie słaba ale pewnie wynika to z tego, że targetem są mimo wszystko gry a nie anime. I tak miło, że ktoś się w ogóle zainteresował wydanie OP w Polsce. Może powtórki będą o jakiejś sensowniejszej godzinie w weekendy np.

Ten lektor brzmi niekiedy dość komicznie dla mnie. Jakbym Rambo oglądał albo Predatora jakiegoś. :d

-
Dodane: 15.10.2018 11:22 - Edytowane przez Darknes /
Zawsze można oglądać z napisami jak lektor przeszkadza :p

Godzina transmisji jest podyktowana tym, że Polsat nie będzie cenzurował One Piece tak jak to zrobili Amerykanie. Dragon Ball Super jest dostosowany dla młodszych i już oryginał jest okrojony z krwawych scen. W One Piece krew się leje dosyć często i podczas walk postacie są dośc mocno zakrwawione więc dlatego będzie emitowane o późniejszej porze :p

Amerykanie to w OP cenzurowali nawet palenie papierosów i zastępowali je lizakami [xd]

-
Dodane: 15.10.2018 12:31 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2546
Darknes
To ma sens i prawdopodobnie o to chodzi :p mogliby chociaż te 30min szybciej wepchnac op, ale to kanał o grach, więc pewnie one mają priorytet.

Co do cenzury w op, fakt była taka wersja, ale z tego co pamiętam była ona robiona na kanał typowo dla dzieci, zwykłą wersję też chyba mieli
No i wydaje mi się, że w nowszych odcinkach op też jest już ugrzecznione jak dbs.

Co do bleacha od 170 odcinka. W sumie to db też leci od końca, od najnowszej serii, która jest bezpośrednia kontynuacją. Gdyby świat db nie był podzielony na serię to byłoby tak samo jak w przypadku bleacha.

-
Dodane: 15.10.2018 16:35 /
GucioGucek - Profil - user - 0% - 33
by_black napisał/a:
Polsat Games startuje 15 października i z tej okazji otrzymamy już na dzień dobry sześć anime:

- Dragon Ball Super (Premiera 15/10/2018 16:00)
- My Hero Academia i uwaga (Premiera 15/10/2018 16:30)
- Monster Hunters Stories: Ride On (Premiera 15/10/2018 23:00)
- One Piece (Premiera 15/10/2018 23:30)
- Assassination Classroom (Premiera 16/10/2018 00:00)
- Bleach (Premiera 16/10/2018 00:30) od 170 epizodu

Większość anime będzie posiadać do wyboru lektor lub napisy, Dragon Ball Super będzie posiadać do wyboru opcję dubbingu lub napisy.

Od 168 epka bodajże

"Sko­ro mam bym być zły, to będę w tym dobry"
-
Dodane: 15.10.2018 16:42 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14702
GucioGucek, tak, dzisiaj zaktualizowali ramówkę, początkowo ustawili 170 epizod, a 168 miał wystartować wraz z maratonem.

-
Dodane: 15.10.2018 17:03 /
Sobie sprawdziłem co to za epek :d

Poroniony pomysł xD W połowie sagi Arracanów puszczą serię xD Ludzie nie będą wiedziec o co chodzi. Zwłaszcza, że 168 odcinek to początek dziwnej sagi fillerowej, która została z dupy wciśnięta w połowie walki z Arracanami [xd] Uraczą ludzi długim średnio ciekawym fillerem a potem nagle powrócą do epickich walk.

Niezły mind fuck dla widza nieznającego kompletnie tytułu [xd] Zwłaszcza, że osobiście uważam pomysł w przerwaniem sagi w połowie za najbardziej poroniony w historii anime. Fillery się zazwyczaj dzieją między sagami aby nie psuć ciągłości wydarzeń a tutaj ludzie na pół roku zostali oderwani od głównej historii. Prościej było zawiesić tytuł jeśli nagonił mangę a tę sagę miec przygotowaną i puścić dopiero potem.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy