Ważna informacja News: 2x2 TV: Miłość, gimbaza i kosmiczna faza! Za mną leć na DVD i Blu-ray w październiku

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa: Polski Rynek > Anime w Polsce
Temat: A/M: Anime emitowane w Polsce
Dodane: 28.12.2009 19:25 - Edytowane przez by_black /
Gokufight - Profil - user - 20% - 307
Co myślicie o Anime emitowanych w Polsce ? Nie mam na myśli samego rtl7 bo na różnych kanałach leciały Anime. Czy denerwowało was że w anime które emitowano w Polsce była cenzura (oczywiście nie we wszystkich anime była cenzura). Czy np. chcielibyście żeby jakieś anime wogóle nie było emitowane w Polskiej telewizji?

Encyklopedia Anime które leciały w Polskiej telewizji http://anime.info...

Jeśli temat już był to przepraszam.
Jeśli temat sie przyjmie to sie później w nim wypowiem.

-
Dodane: 28.12.2009 21:00 /
Blade - Profil - user - 70% - 2884
Myślę że gdyby nie emisja anime przez polskie programy to nie było by nas tutaj, gdyż mało kto albo i nikt nie wiedział by o anime :) wkurzała trochę ta cenzura, dubbingi w niektórych anime były żenujące (np. naruto w Jetix) a niektóre zbyt okrojone przez cenzure (w DB na rtl7). Niestety, trafiały do nas przeważnie wersje amerykańskie albo francuskie które były już mocno okrojone.

-
Dodane: 28.12.2009 21:41 /
Kayleigh90 - Profil - user - 70% - 2178
Racja, cenzura trochę wkurzała, ale jako dziecko na to uwagi nie zwracałam, oglądając np. Czarodziejkę z Księżyca :p . Lepsze to niż nic. W zasadzie, gdyby nie emisja anime na Polsacie, TV4 czy RTL7 to raczej mało kto by tutaj był na tej stronie ;)

Czy chciałabym, żeby jakieś anime nie było emitowane? No jest parę takich nieco mniej ambitnych produkcji, jak Pokemon, czy Yattaman ^^, ale żeby nie było emitowane, to nie... Właśnie chciałabym, żeby już był ten Animax :d

Co do naszych wersji. Racja, dostawaliśmy najczęściej wersję francuską, włoską lub amerykańską, przy czym najczęściej ta ostatnia była najbardziej okrojona. W Europie jeszcze nie było tak źle. Porównajcie sobie początkowe odcinki DB z amerykańskiej wersji i z tej naszej, to zobaczycie.

-
Dodane: 28.12.2009 21:47 /
syngohana - Profil - user - 70% - 2753
Wow! Nie miałem pojęcia że aż tyle anime leciało w naszych telewizjach. Prawdopodobnie gdyby nie to że Dragon Ball leciał na RTL 7 do którego miałem dostęp to nigdy nie obejrzałbym tej wspaniałej produkcji. Co do innych to oglądałem ich naprawdę śladowe ilości i gdyby nie były u nas emitowane prawdopodobnie nic wielkiego by mi się nie stało :)

I czy przeszkadzała mi cenzura? W jakimś stopniu na pewno, lecz z nią czy bez żył bym dalej :) nie przykładałem do tego zbytniej uwagi :)

-
Dodane: 28.12.2009 22:33 /
aniontko - Profil - user - 20% - 263
ale mimo cenzury anime było popularne, duzo kanałów emitowało japońskie bajki. A teraz? w ogóle nie ma ich np na Polsacie, Tvn czy Tvn7.
Fajna ta encyklopedia, ale zapomnieli w niej o "Yattamanie" ! :)

-
Dodane: 29.12.2009 01:36 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13868
Kurczę nie wiedziałem, że aż tyle tego było xDD Ja to wprawdzie nic nie oglądałem w dzieciństwie tylko co u babci trochę Dragon Balla widziałem no i 'Mały rycerz El Cid' też oglądałem ale nawet nie wiedziałem, że to anime było xD No i tam Transformery, Beyblade i Pokemony tez widziałem a pozatym to chyba nic więcej. Ale Blady dobrze napisał gdyby nie oglądanie DB w dzieciństwie teraz by nas tutaj nie było, nie wiedzielibyśmy... no może nie wszyscy wiec będę mówił za siebie xD nie wiedziałbym co to w ogóle jest anime i najprawdopodobniej nazywał bym to bajką :p

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 29.12.2009 09:38 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14855
Cenzury jako dzieci nawet nie widzieliśmy, z czasem wszystko wyszło na jaw i wszyscy zaczęli psy wieszać, takie głupie to trochę. Sam oglądałem anime na RTL7, Polonia1, Viva De, Italia Uno, NT1, RTL2 i paru innych kanałach, jak byłem mały to z cenzurą spotykałem się na RTL7 czy Polonii1 ale i tak wtedy nie robiło mi to różnicy bo nie wiedziałem o niej :p Zaś na Viva De oglądałem np. Agent Aika, Hellsing czy Noir więc o cenzurze mowy nie było zwłaszcza w Aice ^^

-
Dodane: 29.12.2009 11:28 /
malpex - Profil - user - 90% - 4369
Ja nawet nie wiedziałem ze niektóre 'bajki' to były anime :p Ja pamietam 'Kapitan Dajmons' czy coś takiego xD wtedy byłem jeszcze młody jak to lecialo, jeszcze te bo Darknes wymienił, a tak to wiecej do mnie anime nie trafił z tv, albo nie pamietam.

-
Dodane: 29.12.2009 16:03 /
Bociak - Profil - user - 100% - 6226
Wszyscy narzekamy jaką to DB ma cenzurę, ale ja nie. ;) Gdyby nie to na pewno dziś nie interesował bym się anime i z resztą miałbym zupełnie odmienny światopogląd który wyrobiłem sobie dzięki temu forum. Jak powiedział black wtedy nie wiedzieliśmy o cenzurze, dopiero teraz jak się o niej dowiedzieliśmy jesteśmy wybredni. xD w każdym razie ja pamiętam z dzieciństwa DB, Tranformersy , Bleyblede, pokemony, może znam jeszcze jakieś ale nie wiem ze to anime, ale że to zwyczajna bajka.

-
Dodane: 29.12.2009 16:36 /
Karolex - Profil - user - 40% - 974
O Bociek przypomniałeś mi o anime Transformers. Bardzo mi się podobało, nawet zbierałem te śmigła z czipsów. Co do anime emitowanych w telewizji to pamiętam tylko Pokemony, Beyblade, Bedamen, Transformers i tym podobne produkcje. Niestety nie miałem RTL7, Polonii ani innych kanałów, które by je emitowały. Dowiedziałem się o M&A z tej strony, gdy wyszukiwałem odcinków dragon balla, bo przypomniał mi się ten tytuł po latach. Nie sądzę, że gdybym miał kanały emitujące anime, coś by się zmieniło w moim życiu, bo tak czy siak dowiedziałem się o tym z internetu.

-
Dodane: 29.12.2009 19:09 /
aniontko napisał/a:
(...)Fajna ta encyklopedia, ale zapomnieli w niej o "Yattamanie" ! :)

Nie zapomnieli o nim : http://anime.info...itle=yatta Ale brakuje mi też jednego anime (bynajmniej z tego co kojarzę to chyba było to anime) były tam walki robotów ale co do fabuły to już cienko ją kojarzę. I było emitowane na Polsat Junior (późniejszy Smyk)

-
Dodane: 30.12.2009 09:47 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14855
O kurdę, o tym kanale to mało kto pamięta, w końcu Polsat go zdjął, ale mi się wydaje że chodzi ci o Voltrona, który do dzisiaj chyba leci na Polonii1.

-
Dodane: 30.12.2009 10:32 /
malpex - Profil - user - 90% - 4369
Ooo niezła to encyklodepia, nawet nie wiedziałem ze az tyle anime było w polsce puszczane. Dopiero teraz sobie przypomniałe take tytuły jak: W królestwie Kalendarza, Kapitan Jastrząb, Rycerze Zodiaku czy Baseballista.... jako dzieciak je ogladałem :)

-
Dodane: 30.12.2009 22:06 /
O Voltrona mi nie chodziło. Ale nie odpuściłem, przeszukałem neta i znalazłem o tym zapomianym dziele które jednak pochodzi z Korei (więc to anime nie jest chociaż styl rysowania na to wskazuje) i nosi tytuł "Lazenca". Nigdzie w spisach emitowanych seriali w polsce tego nie znalazłem, na szczęście pamiętałem opening i na Youtube go znalazłem, może ktoś też to oglądał ;)

http://www.youtub...tkFBGX_Uck

-
Dodane: 02.01.2010 11:07 /
enigma - Profil - user - 80% - 3428
Łooo ! Nie wiedziałem, że w polskiej telewizji było tyle anime ! :d W sumie to ta cenzura wtedy była dobra, teraz już wszyscy jej byśmy nie chcieli, ale wiadomo, trzeba myśleć o najmłodszych odbiorcach. Na prawdę sporo tych anime się przewinęło, ale chyba to stare jest, bo na HYPERZE leciał czy tam leci Bleach, którego tam nie wymienili, o ile się nie mylę. :d

-
Dodane: 02.01.2010 16:08 /
Macias - Profil - user - 70% - 2848
Anime, które przewinęły się w polskiej telewizji bywały bardzo fajne. Może większość już na dzisiejsze czasy wymięka, bo już rynek anime się rozwinął, ale część z nich dalej prezentuje wysoki poziom. O Dragon Ballu nie ma co w ogóle wspominać, bo to prawdziwy klasyk, którego powinien obejrzeć każdy. Z anteny RTL7 najmilej wspominam Soul Huntera oraz Slayersów, które obejrzałem po latach i wcale nie zmieniłem o nich dobrego zdania z dzieciństwa. Przeciwnie stało się u mnie w przypadku Saint Seiya, które obejrzawszy po latach stwierdziłem, że jest zbyt dziecinne, przestarzałe, nudne i monotonne.

-
Dodane: 02.01.2010 16:25 /
Ippo - Profil - user - 40% - 828
Znałem już tą stronę wcześniej i bardzo się zdziwiłem, że tak dużo anime leciało w Polsce najlepsze tytuły prezentuje chyba Hyper szkoda że nie mam tego programu ale od czego jest internet :)

-
Dodane: 20.11.2017 18:58 /
siemasPL - Profil - user - 0% - 2
Ja poszukuję anime Exo Squad, ma ktoś to może w języku polskim? Odnalazłem odcinki po angielsku. Może jest ktoś chętny do przetłumaczenia takiej wersji na język polski?

-
Dodane: 20.11.2017 19:25 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 857
siemasPL
Potem sprawdzę w jakim języku mam na płycie. Trochę mi to zajmie bo nie mam podłączonego odtwarzacza płyt.

-
Dodane: 06.02.2018 01:45 /
MatiX1988 - Profil - user - 0% - 18
Kill a Kill, to było dobre anime puszczane na 4TV lub na Polsacie, albo Kapitan Jastrząb :-D Stare dobre czasy

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy