Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Charytatywność
Dodane: 12.12.2009 15:40 - Edytowane przez by_black /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14702
W temacie poruszymy sprawę dotyczącą charytatywnych akcji oraz organizacji. Co sądzicie o Polskich oraz międzynarodowych akcjach, mających na celu zebranie darów bądź funduszy na "potrzeby" ludzi, którzy nie są w stanie sami przeżyć.

Dodatkowo chciałbym wiedzieć czy sami, gdy widzicie ludzi z puszkami, wrzucacie tam jakieś drobne, czy jednak wierzycie tylko i wyłącznie rzekomo sprawdzonym organizacjom?

-
Dodane: 12.12.2009 15:48 /
Pepe - Profil - user - 80% - 3727
Jak jest WOŚP to zawsze wrzucę pieniążka do puszki.Raz do roku można.W Polsce dużo jest takich różnych akcji charytatywnych jak i firm,które pomagają.Ostatnio w TV leciał Mikołajkowy Blok Reklamowy,który niestety nie oglądnąłem :( Co rok starałem się zameldować przed TV by pomóc dzieciom,ale w tym roku przegapiłem.Są jeszcze koncerty pod nazwą 'każdy może zostać świętym mikołajem' . Często występują tam młodzi,chorzy ludzie,którym nie da się nie pomóc.Wielu z nich jest np. niewidomych,ale to nie przeszkadza im by pięknie grać na danym instrumencie.Przy takich okazjach,gdzie naprawdę trzeba pomóc wyślę tego sms'a.Nie szkoda mi pieniędzy.Powinno się pomagać.

----- Podpis --------------------

-
Dodane: 12.12.2009 16:59 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
Mieszkam na wsi wiec jedynych jakich spotkałem z puszkami to księża zbierający na budowę nowego kościoła xD nic im nigdy nie dałem xD Co do WOŚP'u to jak w szkole były sprzedawane te serduszka naklejki to się kupiło kilka i nic więcej. Takie akcje są bardzo pomocne i na ile mogę na tyle pomogę, sms'a też mi się zdarzyło na coś wysłać, jak mam kasę to nie pożałuję gorzej jak jej nie ma a chciało by się coś dać.

-
Dodane: 12.12.2009 17:13 /
malpex - Profil - user - 90% - 4357
Ja powiem tak na pajacyka wchodziłem sporo razy, i pieniażki dla WOŚP daje. A jak widze ze siedzi taki koleś na ulicy i ma kartke ze zbiera na operacje córki to nigdy nie daje bo zaraz pojdzie sobie kupic denaturat i bedzie chlal.
Kiedys tez wysłałem sms'a do fundacji polsat czy tvn jak pokazywali takie dzieci to mi sie smutno zrobiłem i wysłałem. A no i blok reklamowy mikołajkowy tez ogladam.

-
Dodane: 12.12.2009 17:15 /
Bociak - Profil - user - 100% - 6200
Nie oszukujmy się, najbardziej takie akcje charytatywne pomagają tym co je zapoczątkowali... Oczywiście w jakimś tam sensie może pomogą, ale dlaczego Owsiak nie przyzna się reporterom z czego ma tyle pieniędzy na koncie? W końcu oni robią to nie dla potrzebujących, tyle dla siebie, dla pieniędzy, a pewną część z tego dadzą chorym... Może będziecie mnie mieli za jakiegoś odmieńca, ale ja nigdy nie daje pieniędzy na cele "charytatywne", bo sam z resztą nie śpię na pieniądzach. A ci co są chętni na oddanie pewnej kwoty, niech oddają to znanym, wiarygodnym organizacjom.

-
Dodane: 12.12.2009 22:21 /
Cyrus - Profil - user - 80% - 3547
Pieniądze im dawać? Nigdy w życiu! To jest banda złodziei.
Co nie znaczy, że nie pomagam w akcjach charytatywnych. Zamiast w zbiórce pieniędzy uczestniczę w zbiórce żywności. Mam pewność przynajmniej, że 100% tego co przekazałem otrzymają potrzebujący. U nas w szkole co roku organizowane są paczki na święta dla biednych rodzin. Jak wyrosnę z jakiś ciuchów to też zawsze moja mama gdzieś oddaje, a nie wyrzuca.

Co do sms'ów.. żal jest nie wysłać, ale z tego jest przekazywana tylko jakaś część na docelową akcję... powinny powstać numery na które byłyby odciążone od innych pobocznych kosztów.

-
Dodane: 12.12.2009 22:37 /
Blade - Profil - user - 70% - 2866
Czasem zdarzyło mi się dać jakiś datek, a to wysłanie sms, ostatnio wysłałem gdy to w radiu Z była zbiórka na rodziny górników którzy zginęli w jakieś tam kopalni. Wtedy cała ta kwota miała trafić na ten cel gdyż podobnież operatorzy sieci zrzekli się zysków z tego. I tak 2 tygodnie temu jak wychodziłem ze sklepu to na mieście trafiłem na jakiegoś faceta który przygrywał sobie na akordeonie, a jako że miałem złotówkę w ręce to mu rzuciłem :d co najmniej coś robi żeby tą kasę otrzymać a nie udaje kalekę siedzącego pod sklepem.

-
Dodane: 13.12.2009 16:03 /
by_ikar - Profil - systemadmin - 90% - 4433
Tak również uważam że nie robią tego czystko tylko i wyłącznie dla pomocy biednym. Tak jak matka teresa, pomagała biednym, niektórzy jej oddawali cały dobytek. Tak pomagała ludziom, tyle że nie podoba mi się druga strona medalu, na koncie miała 50 milionów dolarów a leczyła się tylko w najlepszych zagranicznych klinikach.

Tak i w przypadku owsiaka, przecież on nigdzie indziej nie pracuje tylko w tym wośpie i jeszcze ten woodstock organizuje czy go prowadzi. A tak to z czego on żyje? Czy go sumienie nie dręczy że te pieniądze za które on je, za które żyje w luksusie, ktoś inny mógłby przeżyć? Nie podoba mi się to, dla tego nie wpłacam na żadną akcje charytatywną. Może i to jest nieludzkie i bezduszne, ale nie chcę komuś pomagać, jednocześnie kogoś utrzymywać.

Są organizacje które pomagają niemal całkowicie, ale nie znam takich, dla tego wolę sam nieść pomoc niż powierzać to komuś i liczyć że ten ktoś nie wydupczy tych pozostałych.

-
Dodane: 13.12.2009 16:15 /
Zuza - Profil - user - 70% - 2484
Ja raczej nie wrzucam pieniędzy, jak już to jakieś zabawki, ubrania, przybory szkolne czy jedzenie. Sama jak mogę wziąć udział w jakiejś zbiórce to także chętnie się zgłaszam. Czasem nawet przebieram wszystkie rzeczy i te, których nie noszę, a nie są zniszczone odkładam i daję ludziom, którzy dobrze je wykorzystają. Jakkolwiek jakiś wielkich zbiórek pieniędzy nie popieram.

-
Dodane: 13.12.2009 16:28 /
Karolex - Profil - user - 40% - 971
Ja nie wierzę w każde słowo, jakie mówi telewizja, czyli główni organizatorzy tych akcji. Co do Wielkiej Orkiestry to jak najbardziej daję pieniądze symboliczną kwotę, ale każdy grosz się liczy. Do puszek ludziom nie wrzucam za bardzo, bo u mnie nie ma takich osób. Ale jak byłem np w Ciechocinku i kręcili się tam ludzie chorzy, pozbawieni nóg, czy z jakimś uszczerbkiem umysłowym to podarowałem jakiemuś. Osobiście jestem skory do pomocy osobom potrzebującym, ale tak jak Zuza powiedziała wolę dać jakieś ubrania, jedzenie, czy inne rzeczy, niż pieniądze które mogą być przetracone.

-
Dodane: 13.12.2009 18:05 /
syngohana - Profil - user - 70% - 2748
Właściwie to jestem neutralny w tym temacie. Z jednej strony wiem że jest wielu ludzi, którzy tej pomocy potrzebują i dobrze że są takie akcje organizowane. Z drugiej jednak strony nie udzielam się specjalnie w takich akcjach. Nie jestem jakoś obrzydliwe bogaty, choć też biedy nie klepię. Ale zamiast dać kilka złotych na pomoc innym wolę zaspokoić własne potrzeby. Takich już jestem...bardziej ze mnie egoista niż altruista :(

-
Dodane: 14.12.2009 07:52 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14702
Ja sam również nie wierzę w większość organizacji zwłaszcza tych działających na terenach kraju, a jeszcze bardziej tych co zajmują się wyłącznie zbiórką pieniędzy. Nie wrzucam pieniędzy do puszki, bo wszyscy chyba wiedzą jacy w większości są wolontariusze, którzy sami wyciągają przykładowo pieniądze z puszki na papierosy.. WOŚP dla mnie też jest też wielką firmą, na której zarabiają najwięcej nie ci, którzy powinni.

-
Dodane: 14.12.2009 11:39 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65517
Mam podobnie tzn. nie do końca ufam organizacjom charytatywnym, jednak kiedy jest WOŚP zawsze coś tam wrzucę podobnie z wysyłaniem sms-ów.

Jednak ostatnio słyszałem o bardzo fajnej akcji, nazywała się "świąteczna paczka" czy jakoś tak i co było w niej fajne to to, że wybierałeś rodzinę której pomagasz i naprawdę miałeś świadomość, że to co im ufundowałeś albo na co się zrzuciłeś z grupa ludzi do nich dotarło.

Akcje charytatywne to dobra rzecz, jest jednak sporo oszustów, którzy żerują na ludzkiej chęci pomocy i odbierają te pieniądze dzieciom - sory za przekleństwo ale dla mnie takie postępowanie to sku*****ństwo.

-
Dodane: 14.12.2009 15:42 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4398
Szczególnie z tymi większymi organizacjami to jest jak z ZUSem. Tam niby odkładane pieniądze idą na emerytury, a tak na prawdę to utrzymujemy tego wielkiego molocha. Te mniejsze jak i datki rzeczowe to dobra rzecz, tu już mamy większą pewność powodzenia akcji.

-
Dodane: 14.12.2009 15:45 /
Rocky - Profil - user - 50% - 1383
Jeśli chodzi o taką pomoc to wrzucę na wośp i co roku na parafii jest zbiórka paczek dla biednych rodzin... a na święta prezenty dla dzieci. Innymi akcją tego typu nie ufam bo się można nieźle przejechać z przekrętami i brakiem sumienia ludzi ;p

-
Dodane: 14.12.2009 18:03 /
enigma - Profil - user - 80% - 3403
Ja raczej takim bardziej medialnym akcjom ufam. Jak chodzą z puszkami z Wielkiej Orkiestry, to zazwyczaj cos tam sypnę. Najczęściej i najchętniej coś daję, jeśli chodzi o ludzi z mojego miasta. Ostatnio była taka akcja na małego Sebastiana który ma niedobór hormonu wzrostu czy jakoś tak i jest taki malutki. Na takie coś zawsze z radością coś wrzuce, jeśli mogę to pomogę. :)

-
Dodane: 24.05.2013 09:32 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
No dobrze, że są takie orgnaizajce. Fakt, mało im się napomagełem, bo mieszkam na wsi a tu adnych zbiórek nie ma. No tylko w szkole, ale zazwyczaj coś tam wrzucałem

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 28.02.2017 17:38 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3887
OStatnio dałam trochę na Szlachetną paczkę. Nieraz w życiu wspierałam WOŚP, zresztą to moja ulubiona organizacja.

-
Dodane: 28.02.2017 19:14 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
Meh, jeśli być szczerym, to sam jestem takim charytatywnym człowiekiem, bo oddaję krew dobroczynnie ;( a do tego należę do OSP :p Czasem wesprę jakąś zbiórkę, chociażby rzucając 10 groszy, bo czemu by nie?

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 26.11.2017 13:00 /
Mawrecki - Profil - user - 0% - 21
Zawsze i wszędzie, charytatywność oczekiwana będzie. Zawsze i wszędzie, Twój dobry gest nagrodzony będzie!

Nowy serwer ESF 1.2.3 z pakietem ECX RC2:

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy