Ważna informacja News: Konkurs: Turniej Przetrwania - Drugi Etap

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa: Polski Rynek > J.P.Fantastica
Temat: J.P.F. - Japonica Polonica Fantastica
Dodane: 16.06.2017 08:08 /
#Adik - Profil - user - 10% - 177
Generalnie zmiany w cenie nie dotyczą tylko naszego rynku, w kilku krajach, w których byłem w niedalekim odstępie czasu, starsze tytuły w ogóle nie są dostępne, zostały wydane w nowej odsłonie albo ceny za dodruki wystrzeliły jak z procy.

-
Dodane: 07.08.2017 21:51 /
#Morex - Profil - user - 20% - 254
http://koszzksiaz...antastica/

Polecam wywiad redakcji JPF'u, w któym zawarte jest wiele ciekawostek m.in., powody dla których wydawnictwo nigdy nie wyda w Polsce Gintamy, początki wydawania mangi w Polsce, problemach w wydawaniu mang josei i ich całkowitym wstrzymaniu, gdyż okazały się klapą wydawniczą, oraz o tym ile osób pracuje w wydawnictwie :)

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo ciekawa lektura do poduszki ;)

P.S. Dziwi mnie trochę ilość osób w dziale licencji, edycji, marketingu, PRu, przygotowania do druku (3 osoby). Sam też pracuje na takim samym stanowisku i powiem, że 3 osoby czasami potrafią dostać mocno po dupie i mieć nawał pracy, stąd pewnie i te rzadkie, bo rzadkie, ale występujące opóźnienia ;(

-
Dodane: 08.08.2017 11:26 /
Z tego wywiadu dwie rzeczy mnie zaciekawiły, nie licząc historii rozpoczęcia działalności, to słaba sprzedaż takiego tytułu jako Kobato i ilość pracowników, mają bardzo wąskie grono jak na tak duży rozmach wydawniczy. Ciekawe czy zarobki idą w parze z wymaganiami.

-
Dodane: 08.09.2017 09:36 /
Wraz z "końcem" mangi Bleach, wydawnictwo na swojej stronie stworzyło pakiety Bleacha w promocyjnych cenach, i tak:
Pakiet Bleach 1-48 możemy kupić za 670 zł ~ 14 zł za tom, lub podzielić sobie płatności na 4 mniejsze pakiety (12 tomów) za około 15 zł.

Dodatkowo pojawiła się u nich bardzo ciekawa promocja dotycząca "Pomocy dla mieszkańców Kaszub", podczas której za przekazaną kwotę dostaniemy przypisany gadżet/figurkę itp., plus dodatkowy jednorazowy rabat 10% na zakupy.
Bardzo fajna inicjatywa, tym bardziej że całość zarobionej kwoty przekażą w terenie.
http://www.mangar.../preview/1

-
Dodane: 08.09.2017 10:25 /
#Bulma 3110 - Profil - user - 50% - 1458
Morex napisał/a:
Wraz z "końcem" mangi Bleach, wydawnictwo na swojej stronie stworzyło pakiety Bleacha w promocyjnych cenach, i tak:
Pakiet Bleach 1-48 możemy kupić za 670 zł ~ 14 zł za tom, lub podzielić sobie płatności na 4 mniejsze pakiety (12 tomów) za około 15 zł.

Te pakiety "Bleach" są już chyba na stronie mangarden dostępne co najmniej od kilku dni, bo już ostatnio je wyczaiłam :d 14 zł za tomik świetna sprawa, ale zastanawiam się, czy bardziej nie opłaca się czekać do jakiś świątecznych promocji, bo wtedy mam wrażenie że będzie jeszcze taniej. Z drugiej strony bardzo podoba mi się pomysł podziału na początkowe, środkowe i końcowe pakieciki, bo każdy może dostosować zakup do swoich potrzeb.

Tak trochę poza tematem ... co do uzupełniania braków, polecam wyczajać oferty na różnych grupach, przeszukiwać olx i allegro. Ostatnimi czasy kupiłam nowiuśkie tomiki "Bleach" po 9zł [serce]

-
Dodane: 08.09.2017 11:44 /
Mamy w końcu dla Was oficjalne ogłoszenie kontynuacji dwóch przebojowych serii shounen! Chodzi oczywiście o "Boruto" i "Dragon Ball Super" - obie serie zostaną wydane w taki sam sposób jak ich poprzednicy.
1️⃣️"Boruto" - premiera styczeń 2018
2️⃣️"Dragon Ball Super" - premiera luty 2018
Oba tytuły będą ukazywać się w trybie 3 miesięcznym (ze względu na małą ilość tomów w Japonii).
Już niebawem uruchomimy pre-ordery.
Cena za tomik to 18,90 zł.

No tak tamta wiadomość była troche starsza, bo z początku tygodnia, ale ta jest świeża i mega mnie ucieszyła :)

-
Dodane: 12.09.2017 12:40 /
Jeszcze przyjdzie poczekać na obie serie, ale bankowo zamówię, liczę że Dragon Ball Super zostanie w formacie, takim jak oryginalna manga.

-
Dodane: 12.09.2017 22:16 /
Tak, obie serie będą miały parametry i specyfikacje wydania takie jak wcześniejsze tomy :) Także tutaj nie będzie żadnych niespodzianek pod postacią ohydnych obwolut, czy zwiększonych formatów :)

Osobiście czekam z kupnem na promocje świąteczną i dodatkowe rabaty i upominki od JPF'u :)

-
Dodane: 13.09.2017 06:22 /
#PunishedVenom - Profil - user - 20% - 271
#Morex masz coś obolut? Ja nie mogę wygodnie czytać mang od jpfu przez ten brak obwolut, już mi się dwa tomy FMA rozwalił bo nie miały żadnej asekuracji od najspanialszego wynalazku w historii literatury [cfaniak] . A tak na serio (no dobra pół-serio) to z moim z OCD mam problem z kupowaniem mang bez oboluty.... i w sumie tyle.

-
Dodane: 13.09.2017 21:28 /
Nie lubię obwolut :( Przesuwają się, rozdzierają, przy odkładaniu na półkę wysuwają się do góry i się gną. No nie jest to dla mnie dobry pomysł. Swoje FMA czy Naruto czytane po kilka razy mam w dbb stanie, a są bez obwolut ;)

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy