Ważna informacja News: Recenzja: Sonic Forces

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa: Polski Rynek > J.P.Fantastica
Temat: J.P.F. - Japonica Polonica Fantastica
Dodane: 02.12.2009 22:11 - Edytowane przez by_black /
dragonsyl - Profil - user - 10% - 228
Yo!

Co sadzicie o polskim wydawnictwie J.P.F jak dla mnie to najlepsze(bo chyba jedyne w Polsce) To wydawnictwo wydaje w polskiej wersji świetne tytuły znane użytkownikom dbp,takie jak: Dragon Ball, Naruto ,Bleach, Dr.Slump i inne.

Strona: www.jpf.com.pl

Co sądzicie o tym wydawnictwie może się nie starają ? Jakie są wasze poglądy na temat tego wydawnictwa ?

PS Ja tam zakupuję mangi i jestem z tłumaczenia i obróbki zadowolony.

-
Dodane: 03.12.2009 19:00 /
Cyrus - Profil - user - 80% - 3555
No fajnie byloby gdyby wypuścili One Piece :d Byłaby to chyba pierwsza manga którą bym kupił ;] Cały czas przymierzam się na DB, ale jakoś szkoda mi kasy :p Może kiedyś...

-
Dodane: 03.12.2009 19:27 /
HEROSPOL - Profil - user - 0% - 56
Jakie jedyne wydawnictwo. A co z Egmont, Mandragora, Waneko, Hanami xD Ostatnio jestem w temacie bo kompletuje trochę ostatnio pare mang :d :d A tak na marginesie ma ktoś na sprzedarz tomiki DB albo DN powyzej 7?? Jak cos to kontakt na PW. :p

-
Dodane: 03.12.2009 19:29 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13383
Wydawnictwo dobre, sam mam ochotę na kilka tytułów ale narazie muszę sobie odpuścić. Cyrus, zaczęli robić Bleacha to może i kiedyś One Piece zrobią :p Ja bym był zadowolony jakby wydawali To Love-Ru bo to ciekawa komediowa manga z odrobiną ecchi :d
(bo chyba jedyne w Polsce)
Nie jestem aż tak bardzo obeznany w polskim rynku A&M ale chyba jest jeszcze jakieś inne wydawnictwo, które wydaje np Axis Powers Hetalia :p i jakieś inne mniejsze pewnie też są :p

Edit: No HEROSPOL wymienił już kilka :p ale Matti pewnie zna więcej xD

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 03.12.2009 19:33 /
HEROSPOL - Profil - user - 0% - 56
Darknes napisał/a:
Axis Powers Hetalia :p

Właśnie czytał już ktoś to?? Bo może bym zaczął kupywać od 1ego zeby pozniej nie zamawiać. Słyszałem ze tytuł swietny. A co do Bleacha to juz 2 tomik wydali :d

-
Dodane: 03.12.2009 19:39 /
Killa_Bee - Profil - user - 60% - 1500
Ja osobiście mam 9 tomów Naruto i jestem zadowolony z zakupu. Tłumaczenie stoi na naprawdę wysokim poziomie ;) .

-
Dodane: 03.12.2009 19:50 /
Dragon SSJ4 - Profil - user - 10% - 158
Mam 4 tomy DB i musze powiedzieć, że są super. Niestety tylko tyle bo póżniej brakło mi kasy i nie miałem za co kupić :(

-
Dodane: 03.12.2009 20:02 /
Ibuki_Suika - Profil - user - 80% - 3732
Mi te wydawnictwo kojarzy się tylko z mangą DB.Nie kupiłem jej bo nie mam takiej potrzeby,ale jak zaczeli robić Bleacha to może sie na ten tytuł skusze . http://www.youtub...VCDDusbccg pamiętacie taki filmik :d ?

-
Dodane: 03.12.2009 20:13 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14852
Ja osobiście ostatnio zakupiłem sobie pięć tomów Dragon Ball i dwa tomy Hellsinga, jeżeli o czytanie ich, to oczywiście pierwsze chciałem oblukać Hellsigna, bo bardziej mnie ciekawi jego oryginalna fabuła, bo DB już dobrze znam :p Ogólnie J.P.F wydaje jak dla mnie tylko mangi, które mają popyt masowy, szkoda właśnie że nie wydają też mniejszych dobrych tytułów, no i szkoda że nie sprzedają mangi inaczej niż przez wielkie sklepy i internet..

-
Dodane: 03.12.2009 21:45 /
Cyrus - Profil - user - 80% - 3555
by_black napisał/a:
i szkoda że nie sprzedają mangi inaczej niż przez wielkie sklepy i internet..

O ile pamiętam to DB było sprzedawane u mnie w każdym kiosku :p Nie wiem jak teraz, ale na ich stronie jest napisane, że w kioskach też sprzedają.

-
Dodane: 03.12.2009 21:52 /
zadyma - Profil - user - 60% - 1693
ja mam chyba z 15 tomów DB dostałem je za free od kumpla, i są świetne,tłumaczenie stoi na wysokim poziomie, wiadomo bez cenzury i gdyby nie one to do tej pory na Goku mówił bym "Songo" czy na Gohana "Songokan" a na Picollo " Szatan Serduszko" więc gdyby nie one to by było kiepsko ze mną i moją wiedzą, na temat DB

-
Dodane: 03.12.2009 21:54 /
W kioskach które do tej pory odwiedziłem, nie spotkałem się z ich manga, to prawda że dragon ball był, ale to było dawno :p

-
Dodane: 04.12.2009 14:43 /
C@rL - Profil - user - 60% - 1979
Korzystam, polecam :p

Profesjonalne tłumaczenie, ciekawe mangi, puki co się nie zawiodłem. Manga FMA tłumaczona jest zaje....... więcej takich wydawnictw!

-
Dodane: 04.12.2009 14:51 /
Karolex - Profil - user - 40% - 978
Sam osobiście nie korzystam z żadnych wydawnictw, ale uważam, że jest to naprawdę porządna firma. Tłumaczenia mają podobno na bardzo wysokim poziomie, i wykonanie profesjonalne. Jest w Polsce kilka wydawnictw, ale te jest moim zdaniem najlepsze.

-
Dodane: 04.12.2009 18:27 /
Bociak - Profil - user - 100% - 6168
Jest oprócz JPF jeszcze parę wydawnictw, takich jak studio JG, które wydaje Axis Power Hentalia, ale jednak to JPF jest królem polskiego rynku mangowego. Ja osobiście zakupiłem całą serię DB ze swoich oszczędności i jestem zadowolony ;) . Tłumaczenie tam jest na bardzo wysokim poziomie no i oczywiście miło jest poczytać mangę przy biurku czy w łóżeczku na dobranoc, nie wpatrując się na monitor. No ale na jednym tytule się nie skończy, bo teraz kupuje Bleacha i składam pieniążki na zakup Naruto. Co do One Piece to na pewno w najbliższym czasie nie zakupią tego tytułu, bo co dopiero wszedli w Bleacha, który zapewne w odpowiednim czasie przejmie pałeczkę po Naruto, więc OP spodziewał bym się dopiero po zakończeniu wydawania "wybielacza" gdyż jakimś shonenem muszą żyć xD. Na zakończenie powiem iż to dobra firma, ale jednak na razie nie mogą się równać z zagranicznymi wydawnictwami.

-
Dodane: 04.12.2009 18:33 /
Chip00 - Profil - user - 50% - 1050
Hah, właśnie dzisiaj zostałem właścicielem tomikowej wersji Full Metal Alchemist'a by J.P.F i jestem dość zadowolony. Ogółem to jedyne takie "mangowe" wydawnictwo i myślę, że spisuje się całkiem nieźle ;)

-
Dodane: 06.12.2009 19:31 /
dragonsyl - Profil - user - 10% - 228
Ja też mam zamiar kupić tam Hellsing i FMA ale teraz zostaję przy naruto i bleachu ;pAle mam zamiar kupić sobie Death Note,Dr Slump,Wolf's Rain...Szkoda że nie sprzedają hentai xD Ale fajne wydawnictwo dla mnie najlepsze i jak tu Chip wspomniał One Piece gdzieś za 2 lata u nich wyjdzie.

-
Dodane: 06.12.2009 19:36 /
Rocky - Profil - user - 50% - 1387
Bardzo fajne wydawnictwo :p Miałem okazję czytać tom DB oryginalny i skany z tej strony i jestem zadowolony z tłumaczenia. FMA też było genialnie przetłumaczone. A czytając 'Locke Super Człowiek' i 'Detektyw Jeż' od Waneko nie byłem taki szczęśliwy. Inna jakość kartek, rysunki rozmazane. JPF to chyba najlepsze wydawnictwo w Polsce.

-
Dodane: 26.12.2009 18:58 - Edytowane przez Kayleigh90 /
Kayleigh90 - Profil - user - 70% - 2178
HEROSPOL napisał/a:
Darknes napisał/a:
Axis Powers Hetalia :p

Właśnie czytał już ktoś to?? Bo może bym zaczął kupywać od 1ego zeby pozniej nie zamawiać. Słyszałem ze tytuł swietny. A co do Bleacha to juz 2 tomik wydali :d

Axis Powers Hetalia jest wydawnictwa Studia JG. Mało znane wydawnictwo, ale zawsze. I można znaleźć w Empiku. Cena odstrasza, to prawda, ale tomów jest tylko dwa. Przeczytałam od razu i co tu dużo mówić, świetne! Może tam nieliczne literówki, które mogą być błędem w druku, ale tłumaczenie jest bardzo dobre i widać, jak kreska Himaruyi się rozwijała :) Polecam!

A co do JPF. Bardzo bym chciała mieć z tego wydawnictwa DB oczywiście :d , a tak to widuję w Empiku Death Note, Naruto i Imu-yashę, ale widzę, że tłumaczenia też są dobre :)

-
Dodane: 22.07.2010 14:07 /
Studio JG, to wydaje chyba dwa tytuły, z czego reszta to tylko jakieś lipne tytuły jakiś fanowskich dzieł :p

Jeżeli chodzi o J.P.F. to pewnie zauważyliście że nie dawno zmienili papier na ekologiczny, teraz dostałem maila, że wracają do starego, bo czytelnikom nie przypasował ten papier iiii każdy tomik podrożeje o 2zł bo papier podrożał.. 2zł!! Przesada jak na papier, co oni chcą komu wcisnąć..

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy