Ważna informacja News: Recenzja: My Hero Academia, Wilcze dzieci i Wolverine: Snikt! (Waneko)

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja
Temat: Starsi uprawiają sport
Dodane: 12.07.2009 15:42 - Edytowane przez by_black /
Rewinger - Profil - user - 40% - 923
Temat o starszych osobach uprawiających sport. Już kiedyś założyłem temat o starszym biegaczu, ale teraz chcę tak bardziej ogólnie. Wczoraj wybrałem się na rower w góry, robiąc taką dłuższą wycieczkę, przejeżdżając przez kilka szczytów i muszę powiedzieć, że trasa nie należała do łatwiejszych. Potem pod względem zjazdu także. Pod koniec trasy, będąc jeszcze w górach spotkałem ponad 70-letniego mężczyznę, który jechał podobną trasą co ja. Heh, nieźle co? Mówił też, że startował ostatnio w mini maratonie ze swoim wnuczkiem.

Teraz pytanie do was. Chcielibyście być na starość w dobrej kondycji czy raczej nie chcę się wam wysilać i wolicie mieć "spokojną starość". Czy znacie też takie osoby?

-
Dodane: 12.07.2009 17:26 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13921
Sport to zdrowie, można powiedzieć że znam taką osobę :p jest nią mój pradziadek [99 lat] na wojnie się nabiegał potem od kąd pamiętam często chodził na spacery, pomagał w gospodarstwie, biegać nie biegał ale rowerkiem jeździł codziennie a do drogi asfaltowej było 2 km po piaszczystych terenach, więc nawet taki młodziak jak ja musiał się trochę napocić żeby przejechać a dziadziuś codziennie sobie kursował xD a przed snem zawsze pił pięćdziesiątkę wódki xD w wieku 92 lat jeździł nadal rowerkiem był dość sprawny fizycznie jak na taki wiek, przez ostatnie 3 lata mu się pogorszyło ale to już siła wieku, rowerem już nie jeździ bo nie ma na to siły ale na spacery chodzi dość często.

Chciałbym mieć taką kondycję i zdrowie jak on.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 12.07.2009 21:02 /
Blade - Profil - user - 70% - 2866
Tak jak u Dareksa, mój dziadek ma już z 85 lat ale naprawdę w porwaniu do niektórych 70 latków to okaz zdrowia (nawet lekarz się zdziwił gdy przeprowadził badania na serce) . Od kiedy pamiętam to pomagał w gospodarstwie nawet gdy miał 70 to robił za chłopa. Teraz już nie te zdrowie i musi uważać ale nie wytrzyma bez swojego ok 2 godzinnego codziennego spaceru.

Ale tak szczerze to kiedyś ludzie mieli ogólnie lepsza kondycję, nie było samochodów to ciągle rowerami, konno lub z buta chodzili, więcej się napracować musieli itp. Ale teraz też ten kto przez całe życie biegał, uprawiał sport to i na starość jeszcze tej kondycji mu trochę zostanie.

-
Dodane: 12.07.2009 21:18 /
olek_mi - Profil - user - 80% - 3139
Mój dziadek ma 76 lat i wciąż jeździ codziennie samochodem do pracy ;) Temat zaczyna nabierac wyrazu mój dziadek ma .... xD Sport to zdrowie i zamierzam się go trzymac do końca życia ;)

-
Dodane: 12.07.2009 21:25 /
Zuza - Profil - user - 70% - 2483
Ja na starość oczywiście, że chciałabym się trochę poruszać. :) Mój dziadek ma ponad 70 lat, a codziennie chodzi na kilkukilometrowy spacer i dla niego nie ma opcji żeby nie iść. Osobiście jak roznosiłam wodę na Maratonie Poznańskim to była jedna bardzo stara kobieta, miała lekko 80 lat, a biegła, była daleko za wszystkimi, ale nie odpuściła, biegła i oczywiście zrobiła furorę. Potem mi ktoś powiedział, że ona tak biega od kilku lat :p

-
Dodane: 12.07.2009 21:28 /
Karolex - Profil - user - 40% - 971
Doskonałym przykładem jest moja sąsiadka. Nie wiem ile ma lat, ale myślę, że ok 75. O godzinie 5:00 jest na podwórku. Ma poletko, z ziemniakami, kawałek działki z warzywami. Od 5-tej pieli swój ogródek. Rąbie drewno, zrywa warzywa i owoce. Kiedyś jak wyjeżdzaliśmy na jeden dzień, na festiwal muzyki myśliwskiej, i pozwoliliśmy zerwać jej trochę czereśni. Gdy wróciliśmy, ani jednej czereśni na drzewie nie było xDDDD Kobieta z jajem, zdrowa jak ryba. Więcej takich ludzi potrzeba.


Pozdrawiam.

-
Dodane: 12.07.2009 22:34 /
Cheon - Profil - user - 50% - 1207
Moim zdaniem to owocuje dobrym zdrowiem, więc starsi robią dobrze :)
Ale owszem, przyzwyczailiśmy się, że babcia robi na drutach, tralalalala, a jednak zdarzają się mądrzy, a nie ''ja już za starA/Y''
Podziwiać, nic więcej!
Pozdrawiam

-
Dodane: 12.07.2009 22:47 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4397
Też znam takiego gościa, ma na oko ponad 60 lat. Biega na spore odległości ze swoim plecaczkiem. Widywałem go i rankiem i późnym wieczorem. Kiedyś miał jeszcze psa, ale ostatnio już go z nim nie widziałem. Pewnie nie wytrzymał i zdechł xD

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 12.07.2009 23:38 /
Mario7504 - Profil - user - 20% - 343
Gdzieś kiedyś czytałem, że pewien około mężczyzna w wieku około 70 lat przebiegł maraton. Osobiście kiedyś na zawodach widziałem babcie, która na zawodach przebiegła dystans 5 km. Co prawda nie wygrała, ale i tak byłem pod wrażeniem. :)

-
Dodane: 12.07.2009 23:46 /
Sayan_SSJ - Profil - user - 10% - 224
Wiesz ja mam na dole sąsiadów starsze małżeństwo ok. 75 lat. Kiedyś poszedłem im zanieść ciasto bo kochana mamusai zrobiła, podchdozę pod drzwi i słyszę jęki. :o Albo dziadek pornosa oglądał albo oni tak jechali. Sport wkońcu. :d

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 13.07.2009 19:43 /
Macias - Profil - user - 70% - 2832
Podziwiam takich staruszków, którzy nawet w tak zaawansowanym wieku potrafią wykrzesać w sobie takie siły i motywację. Jest to bardzo dobre podejście, godne pochwały. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną jest bardzo ważne w życiu człowieka, także w latach starości, a może nawet przede wszystkim. Taki staruszek zamiast borykać się z problemami nadwagi, krążenia i po prostu nudami, dzięki sportom, pozbywa się ich w mgnieniu oka. Być może dzięki temu tacy ludzie żyją statystycznie dłużej. Gdy będę w takim wieku z pewnością chciałbym utrzymywać dobrą kondycję. Z tym chciałbym to bywa w życiu różnie, nie mniej jednak zdrowie jest najważniejsze i powinno być dla ludzi priorytetem. Pozdrawiam.

-
Dodane: 16.08.2015 23:15 /
Daiki_Ninomiya - Profil - user - 50% - 1411
Zgadzam się z poprzednikami, podziwiam starszych ludzi uprawiających sport regularnie i pro zdrowotnie chociaż przeraża mnie gdy starsi ( No, powiedzmy 40 + ) wstają z fotela i idą biegać, bardzo ostro :| Jak dla mnie tacy co chcą się wziąć za siebie jakby mieli 18-20 lat i pozbyć się brzucha, powinni zaczynać bardzo delikatnie, co jest w sumie oczywiste, choć nie dla każdego.

Jeden zawał na maratonie warszawskim już oglądaliśmy w telewizji. :|

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 23.03.2016 19:15 /
Geronimo - Profil - user - 0% - 10
Najlepsze są te panie +70 z kijami jak to Ferdek Kiepski je nazwał : Noking Toking ;d wiadomo że lepsze to niż picie piwa pod sklepem trzeba dbać o kondycję i swoje zdrowie ale niektóre przypadki naprawdę śmieszą jak właśnie owe panie czysto na pokaz przy wszystkich chodzą przy kijkach a w domu od razu niezdrowy futer ;d

-
Dodane: 23.03.2016 19:31 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3886
Ja i sport? Buhahaha dobre. Kilka lubię sobie porobić ,ale żeby regularnie to po moim trupie. Lubię np. spacery a co do starszych osób uprawiających je- podziwiam, że są w stanie.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 23.03.2016 21:18 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4702
Ja miałem okazję poznać starszego pana około 70. Facet jeździł na koniu, oczywiście nie skakał przez stacjonaty i inne pierdoły. Nie galopował, tylko stęp i kłus, ale jeździł i z konia nie spadł.
Kiedyś też słyszałem o facecie który startował na igrzyskach w wieku też około 70 w jeździectwie, w konkurencji ujeżdżenia. Sport to zdrowie. :)

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 21.01.2018 12:01 /
BobTheDog - Profil - user - 0% - 98
Osoby, powiedzmy po pięćdziesiątym roku życia, nie tylko mogą, ale i powinny miedź na uwadze wysiłek fizyczny. W tym wieku to bardzo ważne, ponieważ po przekroczeniu piątek dekady życia procesy starzenia zachodzą znacznie szybciej. Ja rozumiem, że jeśli ktoś przez większość czasu siedział na kanapie, będzie mu trudno zabrać się za sport. Z drugiej strony nie można ulec wrażeniu, iż aktywność fizyczna jest wyłącznie dla nastolatków. W maratonach z powodzeniem startują osiemdziesięciolatkowie, a są i nawet siedemdziesięcioletni gimnastycy. Jest jednak "ale". Jeżeli chcesz się cieszyć sprawnością i zdrowiem w wieku senioralnym, to musisz dbać o siebie od młodości.

----- Podpis --------------------
Plastuś
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy