Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Zapowiedź

Polecamy

Forum > Hydepark > Kulinaria
Temat: Wegetarianizm
Dodane: 14.05.2009 16:16 /
Zuza - Profil - user - 70% - 2509
Kiedy ja ostatnio zakładałam temat.. xD
Jakkolwiek zdziwiłam się, że jeszcze takiego nie ma :p Tak więc każdy z nas chyba wie, na czym polega wegetarianizm, ale dla formalności wkleję notatkę z wikipedii:
Wegetarianizm – rodzaj diety charakteryzujący się wyłączeniem z posiłków produktów pochodzenia mięsnego i ewentualnie jaj lub nabiału z pobudek moralnych, etycznych bądź zdrowotnych.

Tak więc co o tym sądzicie - czy to w jakiś sposób pomoże tym zwierzętom? Czy warto być wegetarianinem? Może ze względów zdrowotnych? Czy sami praktykujecie dietę wegetariańską? ;>

-
Dodane: 14.05.2009 16:59 /
Dexteros - Profil - user - 40% - 581
Nie byłem, nie jestem i nigdy nie będe wegetarianinem. Moge jeden dzień nie zjeść mięsa, może 2 ale później musze zjeść jakieś mięcho.
Mięcho jest mięcho i nic nie zastąpi dobrego kotleta czy kiełbasy :)

-
Dodane: 14.05.2009 17:05 /
syngohana - Profil - user - 70% - 2753
Zwierzaczkom może i pomoże, ale czy ludzie są przez to szczęśliwsi??
Nie był bym taki pewien. Oczywiście wegetarianinem nie jestem ani nikt z moich bliższych znajomych nie jest. Nie wiem aż tak dokładnie co oni mogą jeść a czego nie mogą bo mnie to naprawdę nie interesuje. Jeżeli nie zjem mięsa każdego dnia czuje się głodny mimo iż zajadam się innym pokarmami, niemięsnymi. W roku jest parę (chyba 2) dni, kiedy jest ścisły post i wtedy powstrzymuję się od spożywania mięsa, ale czuje się jakoś nieswojo.

Nie mam nic przeciwko wegetarianom, ale na pewno do nich nie dołączę :d

-
Dodane: 14.05.2009 17:09 /
okonon - Profil - user - 10% - 104
Zwierzętom i tak nie pomoże bo je dadzą tak czy inaczej do rzeźni, a ludziom wychodzi to na złe, ponieważ mięso ma tam jakieś witaminy których nie mają warzywa. Stają się przez to słabsi itd

-
Dodane: 14.05.2009 17:23 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4409
Odkąd rozrosły nam się mózgi musimy jeść mięso. Nie ma innej rady, szczególnie w okresie dorastania potrzebujemy odpowiednich kwasów tłuszczowych, które występują tylko w mięsie. Bycie wegetarianinem jest zdrowe, jak się przestrzega odpowiedniej diety, co może być w pewnym stopniu kłopotliwe. A ja się o zwierzęta nie martwię. Okrutne są prawa natury - albo ja albo kurczak. Dla mnie wybór jest oczywisty

-
Dodane: 14.05.2009 17:35 - Edytowane przez Macias /
Macias - Profil - user - 70% - 2848
Nie mógł bym być wegetarianinem za żadne skarby. Jestem strasznym mięsożercą, który opiera w głównej mierze swój jadłospis na mięśniach zwierzęcych. Nienawidzę wszelkiego rodzaju kluch; pierogów, spagetti, naleśników i placków. Nie przepadam też za warzywami, no chyba że pojawiają się obok mięska xD Dieta wegetariańska jest chora. Ludzie boją się "zabijać" zwierzęta, więc żrą roślinki... Przecież naturalnym procesem jest, żywienie się zwierzętami. My ludzie, jesteśmy mięsożercami. Ne powinniśmy sobie z tego powodu robić jakiś kompleksów. Pozdrawiam.

-
Dodane: 14.05.2009 17:36 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13722
Uchronisz zwierzęta ale za to roślinność bardziej ucierpi xDD
Jeśli nie je się mięsa nie będzie się wcale zdrowszym a wręcz przeciwnie, trzeba je spożywać bo zawiera białka i tłuszcze potrzebne naszemu organizmowi, rośliny nie mają ani dużo białka ani tłuszczu a niektórych składników w ogóle.
Białko niezbędny składnik budowy tkanek, Tłuszcz niezbędny składnik żywności zapewniający prawidłowy rozwój organizmu Skąd to wiem? nie to nie internet xD Dzisiaj miałem z tego sprawdzian :p
Jestem szkolony na Technologa do spraw żywności wiec przez dwa lata nauki mam jedną prostą radę: Trzeba spożywać posiłki wszelkiego rodzaju tylko w ograniczonej ilości[tyle ile domaga się organizm]. Jeśli chce nam się kiełbasy to jemy, jeśli mamy ochotę na jabłko to jemy, nie obżeramy się tylko mięsem i zero warzyw bo to nie zdrowo tak samo i na odwrót jeżeli ktoś pozbawia siebie posiłków mięsnych traci cenne składniki odżywcze których nie znajdzie w żywności pochodzenia roślinnego. Ja dowiadując się z czego powstają rozmaite produkty czasem mam ochotę ich już więcej nie jeść xD jednak gdy organizm się domaga to nie patrzę ile jest w tym tego co powiedziała nam pani xD
Wegetarianizm nie jet aż taki zdrowy jak się wydaje i radziłbym od czasu do czasu zjeść mięcho.
Ja bym nie mógł moje ulubione posiłki to schabowy czy kurczak albo żeberka <mniam> Pycha ! xD Ale w przeciwieństwie do Maciasa lubię spaghetti, pierożki też są pycha, naleśniki też mniam xD Warzywa ? sałatek nie jadam jakoś mi nie przechodzą przez gardło xD ale lubię sobie schrupać marchewkę lub jakieś kanapki z sałatą czy ogórkiem i pomidorem. Czasami nawet zjadam samego ogóra czy pomidora bo mi się zachciewa xD [bo organizm się domaga].

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 14.05.2009 19:09 /
Bociak - Profil - user - 100% - 6212
Jak dla mnie nie wiem jak można wytrzymać bez mięsa :) . Bardzo się dziwie jak wegetarianie mogą to wytrzymać. Do tego trzeba mieć naprawdę silną wolę, a poza tym tak dieta jest ryzykowna. Uch, dobrze że mi jeszcze nie odbiło ;) .

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 14.05.2009 19:23 /
AHKrzych - Profil - user - 0% - 33
Chyba bym umarł z głodu i wycieńczenia [umarl] . Przy trybie życia jaki prowadzę to bardziej przyda mi się kawał pieczonego mięcha niż korzonki, ba nawet w post trzeba zjeść coś takiego, a zwłaszcza po 6 godzinnym ASG :d ... Osobiście nigdy nie spotkałem żadnego wegetarianina.

-
Dodane: 14.05.2009 19:27 /
Kayleigh90 - Profil - user - 70% - 2178
Jak dla mnie to jest taka idea, którą jednak trzeba zweryfikować. Na pewno taka dieta nie jest dobra dla dzieci i młodzieży w okresie rozwoju fizycznego, gdyż mięso i produkty zwierzęce zawierają najbardziej przyswajalne białko dla człowieka, które jest potrzebne do prawidłowego rozwoju. Ja sama to jest prawie wegetarianką, bo rzadko jem mięso, ale jem :p . Po prostu wszystko musi być w diecie zrównoważone i tyle, nie można żyć samym mięsem, ale też i samymi warzywami nie (na pewno, gdy nie jesteśmy w pełni dojrzali fizycznie czy nie jesteśmy zdrowi).

-
Dodane: 14.05.2009 19:28 /
Karolex - Profil - user - 40% - 974
Macias ma rację. Nie jedzą mięsa bo przez to umierają biedne zwierzątka. Natura tak sprawiła, że człowiek zabija po to żeby jeść. Ja na warzywkach długo bym nie pojechał. Nie ma to jak schabowy. Żaden kwiatek go nie zastąpi.

Pozdrawiam.

-
Dodane: 14.05.2009 19:34 /
AHKrzych - Profil - user - 0% - 33
Prawdą jest, że nic nie zastąpi starego dobrego schaboszczaka :) . A i człowiek to wg. programów TV najlepsza broń więc zabija = żre mięcho, fakt niektórzy mogą być inni, w sumie każdy jest.

-
Dodane: 14.05.2009 19:48 /
blade81 - Profil - user - 40% - 653
Same warzywa to nawet niezdrowe po dłuższym czasie.Zresztą lubię mięso,a zwierzęta?Jak jem nie myślę o tym,pewnie że szkoda tej słodkiej krówki czy świnki ale takie prawo silniejszego.A zabijać to będziemy chociażby dla zabawy co i tak już robimy,bądź pod pretekstem zmniejszenia populacji szkodników bo przeszkadzają nam na ICH terenie.A kiedy powiedzą że nas za dużo i zaczną polowanie z nagonką.
"w mięsie siła"

-
Dodane: 14.05.2009 20:23 /
enigma - Profil - user - 80% - 3428
Ja osobiście za nic nie mógłbym być wegetarianinem, nie mógłbym ograniczać posiłków do bezmięsnych potraw. Jednak nie mam nic do ludzi którzy taki rodzaj diety preferują, chociaż dla mnie jest to trochę głupie, bo nie sądzę że to coś daje, bo produkty roślinne nie posiadają wszystkich aminokwasów, a mięsne owszem. (albo na odwrót, nie pamiętam, nigdy na biologii nie uważałem :d ) W każdym bądź razie ja uważam że to jest daremne.

-
Dodane: 14.05.2009 20:34 /
animka - Profil - user - 10% - 244
Ja jestem wegetarianką już od 6 lat i mi z tym bardzo dobrze :) :) :) :) Nie jadam nic, co byłoby w jakimś sensie związane ze zwierzątkami. Nie wiem w sumie dlaczego przestałam jeść mięso. Dużo się naoglądałam programów gdzie męczą zwierzątka i chyba dlatego. A teraz nie potrafiłabym inaczej. Tak mi jest bardzo dobrze. Nie tyję, bo nie mam po czym. A do tego jeszcze od 7 lat nie miałam w ustach słodyczy, wiec jest jeszcze lepiej ;) ;) ;)
A czy warto być wegetarianinem?? W sumie to każdego sprawa indywidualna. Po prostu ktoś sam musi to poczuć i tyle.

-
Dodane: 14.05.2009 21:12 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14840
A pffff nie jedzcie mięsa, co mi tam tylko nie męczcie tym swoich dzieci przypadkiem, osobiście uważam to za głupotę, ale to moje zdanie, skoro zwierzęta sobie zjadają inne zwierzęta by zaspokoić głód to czemu mam być inny bo co? Pff.. Nawet czasami myślę o zupie z mojego żółwia : D Jak już powiedziałem ludzie zawsze znajdą jakieś beznadziejne pomysły tak więc niech się ich trzymają, bo trzeba być tolerancyjnym dopóki nie wchodzą z buciorami na twoje posesję :p

-
Dodane: 14.05.2009 21:22 /
Tomson - Profil - user - 50% - 1093
Kompletnie nie rozumiem jak można nie jeść mięsa. Jak ja przez jeden dzień muszę pościć to mi odwala i zapycham się 3 razy więcej niż normalnie, a tak to wziąłbym jakieś kotleta i miałbym spokój na cały dzień (no może na pół :p ).

-
Dodane: 14.05.2009 21:32 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14840
Olciiak napisał/a:
Gdyby nie te kurczaki w KFC to byłabym wegetarianką. Mięso mi po prostu nie smakuje (ale te kurczaki to cuuuud...).

Właśnie i jak z takich przysmaków można zrezygnować dla uchronienia jednego kurczaka więcej? :p

Pozatym jeżeli chcemy chronić tym zdrowie zastanówmy się czy napewno to daje nam zdrowie? Jeżeli mamy chronić zwierzęta, to rozważmy czy chronimy właściwe?

-
Dodane: 14.05.2009 21:38 /
Bogini - Profil - user - 20% - 308
Nie pochwalam zabijania zwierząt dla mięsa. Aczkolwiek wiem, że jeżeli przestanę je jeść nie zmieni to ilości zabijanych dla mięsa zwierząt. A nie wierzę na tyle w ludzi, aby robić kampanie "nie żryj zwierząt, je to boli" bo na głupotę ich nie mam co liczyć z takim hasłem, a jak powiem, tą formułkę "czy chciałbyś żeby zabili cie na mięso" to mnie wyśmieją. i w sumie to nie jem mięsa, ew. w parówkach raz na ruski rok, bo od dawna ich nie jedłam bo nie mam ochoty jakoś. bez mięsa da się żyć i nie prawdą jest, że jak przestaniesz jeść mięso to od razu padniesz z niedoboru żelaza. I w sumie to nie jest mi to obojętne [zabijanie zwierząt dla mięsa] ale nie zostanę wegetarianką. Sama kupę zrobię, jak to mówią.

-
Dodane: 14.05.2009 21:40 /
C@rL - Profil - user - 60% - 1969
Mój kuzyn jest wegetarianem xD Nie, że ma jakiś wstręt do mięsa xD Je co lubi, a tego nie lubi tak bardzo xD

Siebie nie wyobrażam bez jedzenia mięsa xD Podobnie jak Luffy lubię mięso (one piecowcy będą wiedzieli ock xD).

Po za tym nie spożywanie mięsa nie zawsze wpływa pozytywnie na nasz organizm :p Dlatego też nie polecam robienia eksperymentów xD

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy