Ważna informacja News: Polsat Games: Start 15 października, na antenie Dragon Ball Super i My Hero Academia

Polecamy

Forum > Hydepark > Kulinaria
Temat: Fast Food vs Zdrowa Żywność
Dodane: 30.03.2012 00:13 /
Remas - Profil - user - 0% - 44
Psia karma jest zdrowsza od tych fast foodow. MC, KFC dobre może to jest ale czuć,że to nadmuchane sztucznie wszystko. I pomyśleć, że ludzie jedzą codziennie. Łeee.
Oto ciekawy artykuł o Michale Konowalskim, a właściwie ''Choice'' projekt http://www.gloswa...urger.html

-
Dodane: 09.05.2012 10:59 /
Cover - Profil - user - 70% - 2944
Najczęściej odżywiam się w zdrowy sposób jeśli chodzi o fast foody to odwiedzam je na prawdę sporadycznie, gdy nie mam okazji zjeść czegoś zdrowego, i muszę koniecznie zjeść coś na szybko ogólnie prawie zawsze staram się jeść zdrowo. ;)

-
Dodane: 09.05.2012 20:25 - Edytowane przez KaKa /
KaKa - Profil - user - max% - 13649
Wiadomo że jak się mieszka na wsi jak ja to nie ma możliwości wpieprzania na okrągło Hot Dogów, ale Chipsy i inne słodycze to jem, gazowane piję.
Ale jak jestem gdzieś np. w kinie ze szkoły to 10zl do KFC idzie bo przed i po seansie coś zjeść muszę, a kanapki, drożdżówka mi nie wystarczają.

Co do zdrowej żywności to lubię warzywa, sałatki, owoce. Jem wszystko oprócz krupniku., kaszanki, cebuli i czosnku.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 09.05.2012 20:41 /
slander - Profil - user - 40% - 876
Jeśli chodzi o Fast Food, to mało tego jem. Czasami znajdzie się jakiś Hamburger czy Hot Dog. Aha, ale uwielbiam słodycze, najbardziej białą i mleczną czekoladę. Bardzo lubię naturalne produkty, najlepiej z własnego gospodarstwa. Wtedy wszystko jest naprawdę dobre. Mogę zjeść wszystko oprócz szpinaku.

-
Dodane: 10.05.2012 17:01 /
Esey - Profil - user - 50% - 1462
Fastfoody to i owszem, jem, ale nie często, raz na jakiś czas pizza czy hot-dog, nie są to "dania", które mógłbym jeść codziennie. Tak więc typowy obiad to schabowy i ziemniaki. Słodyczami nie wzgardzę! Batoniki, wafelki <3 Chrupki <chociaż to nie słodycze> i jakaś czekoladka wedla nadziewana. To już jadam parę razy na tydzień, oczywiście nie wszystko naraz [serce] ! Z takiej pełnowartościowej żywności; warzywa&owoce, to jadam, zdarza się, że tu przekąszę bananka, kiwi, pomarańczkę, winogronko, pomidorka zjem, ogóreczka [serce] . Chociaż warzywa najczęściej jak już jest obiad, jakaś surówka, sałatka czy coś koło tego ^^.

Time waits for no one
-
Dodane: 19.05.2012 21:43 /
Wonsik - Profil - user - 20% - 291
Ja staram się odżywiać zdrowo, ale fastfoodami nie pogardzę :d Otóż staram się odżywiać zdrowo, bo chce zdrowo wyglądać. Można połączyć obie rzeczy (z przewagą dla zdrowej żywności) tylko w wypadku gdy ktoś ćwiczy i nie jest przy kości, bo ludzie przy kości tylko zdrowa żywność i dużo sportu, bo jedząc fastfoody będąc "puszystym" to troszke mało odpowiedzialne zachowanie :d Trzeba o siebie dbać !

-
Dodane: 19.05.2012 21:47 - Edytowane przez Seba-TQ /
Seba-TQ - Profil - user - 0% - 30
Ja wole zdrowa żywność na co inni mówią "ble" dla mnie jest to bardzo dobre. Kiedyś jadłem kebaby a teraz ich nie lubię tak samo hamburgery przestaje je lubić. Wole zrobić sobie jakieś warzywa i rybę niż zjeść jakiegoś fast fooda.

-
Dodane: 19.05.2012 23:15 /
theonlyone - Profil - user - 10% - 103
Zależy co rozumiemy przez pojęcie "zdrowa żywność". Ja widzę w tym naturalne produkty (bez chemii) z pewnych źródeł - niestety, nie zawsze jesteśmy pewni co do chemicznego składu produktów spożywczych, nawet jeśli kupujemy je sami, a nie zdajemy się na fast foody. Osobiście preferuję domowe obiady, jednak raz na jakiś czasem pozwolę sobie na jakiegoś fast fooda - nie jestem fanatykiem zdrowego odżywiania się, jak i ogólnie nie prowadzę zbyt zdrowego trybu życia.

-
Dodane: 09.07.2012 09:04 /
Dratinnio - Profil - user - 10% - 177
U mnie proporcja zdrowej żywności do niezdrowej żywności wynosi 8 do 2. Mieszkam na wsi ale mam blisko do baru i do czasu do czasu kupię sobie jakiegoś hamburgera albo zapiekankę :d

-
Dodane: 29.07.2012 18:57 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14855
Przedwczoraj oglądałem program na TVN Style "Wiem co jem!" i była mowa o frytkach, było strasznie dużo negatywnych opinii, poza tym, że robiąc frytki musimy zwracać uwagę na ich kolor, bo od złocistego do brązowego koloru frytek zaczyna się wydzielać substancja, która wykorzystywana jest do produkcji przykładowo plastiku, zapamiętała mi się jedna ciekawa, informacja, że w Polsce restauracje fast food korzystają ze sztucznych tłuszczów, które są nie zdrowe i można ich używać maksymalnie 1-3%, tak przykładowo jest np. w Danii, gdzie praktycznie substancja ta jest zabroniona, w Stanach wynosi to 18%, kiedy u nas aż 45-50%! tłuszczu wykorzystywanego do robienia frytek, to tragiczna liczba. Najbardziej nie zdrowe są frytki z Mc'Donalds'a.

-
Dodane: 29.10.2012 13:05 /
Megumin - Profil - user - 70% - 2585
Mnie ostatnio mało obchodzi co jem, ważne aby mi smakowało.Nie stosuje żadnych zdrowych diet .Nie przesadzam jednak z niezdrową żywnością, nie kupuje takich produktów za często, ja już napisałem jem po prostu to co mi smakuje :p .

rafis_fikoł.mp4 /// osu
-
Dodane: 08.05.2014 15:45 /
Akki1234 - Profil - user - 40% - 660
Fast food jest smaczniejszy, ale zdrowa żywnośc jest lepsza dla organizmu. Staram się jeść tą zdrowszą, ale nie zawsze to wychodzi, ponieważ fast food można szybciej zrobić i jeszcze raz podkreślę jest smaczniejsze. [ninja]

-
Dodane: 08.05.2014 17:11 /
KaKa - Profil - user - max% - 13649
Mało fastfoodów jem, bo mieszkam na wsi i nie mam okazju ku spożywaniu ich :p W sumie smaczne, ale takim hamburgerem to za bardzo się człowiek nie naje, a racze zapcha. W sumie wolę jeść coś pożywnego.

-
Dodane: 15.12.2015 18:01 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3896
Ostatnio się u mnie zmieniło. Prawie nie piję słodzonych soków czy gazowanych, przeszłam na zieloną herbatę i wodę niegazowaną. Przeszłam na owoce i warzywa. Czytam skład produktu. No cóż, niedoczynność tarczycy swoje zrobiła.

-
Dodane: 25.11.2016 14:55 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5558
#KaKa

Uuu... Kako ale masz fajnie, mieszkasz sobie na wsi [placze] ty to masz dobrze [placze]
Tam to masz cisze i spokój, nie to co ja gdzie od rana do wieczora hałasują samochody, ludzie i inne takie...

No ale nie o tym, fast foodów nie jem bardzo często, ale czasem się zdarza, natomiast nigdy nie jadam w MCdonaldach i KFC, a raczej takie pizzerie.

Raz na jakiś czas to nic złego, ale zdaje sobie sprawę że to niezdrowo, jednak bardzo smacznie :p

BTW: Kako da się nażreć jednym hambuksem i to bez problemu :]
Ale nie takim z MCdonalda oczywiście :p u nas w takiej fajnej Pizzeri, jeden Hamburger za 9zł jest tak wielki, i tyle w nim jest napchane, że spokojnie idzie się najeść jednym, a zjeść takie dwa to byś się chyba porzygał z przejedzenia :d

Także to oczywiście wszystko zależy od tego jaki to Hamburger i jak i fast food, są lepsze są gorsze, niestety najgorszym syfem jest MCdonald i KFC, mimo tego że dbają tam bardzo dobrze o czystość.

-
Dodane: 25.11.2016 15:38 - Edytowane przez bekson /
bekson - Profil - user - 50% - 1436
Skoro temat odkopany, to dorzucę coś od siebie.

Dosyć często jadam w North Fish. Za 20 złotych mam solidny kawałek ryby + dodatki.

Do kfc ostatnio wpadłem ze 2 razy przy okazji wtorkowego kubełka za 15zł, ale tak to raczej rzadko zaglądam.

W BK wziąłem sobie kiedyś dwa burgery na drogę, to zanim doszedłem na przystanek zapomniałem, że coś jadłem xD. Z galerii do pętli mam koło 10 min luźnym krokiem.

Do maka jestem uprzedzony i omijam szerokim łukiem. Cały czas siedzi mi w głowie, że te ich bułeczki są śmiesznie małe, a szkoda mi kasy by sprawdzić czy faktycznie tak jest.

-
Dodane: 27.11.2016 16:05 - Edytowane przez by_black /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14855
To jest tak, jadam to co mi odpowiada, lubię eksperymentować, sushi czy przegrzebki to ostatnie nowinki w naszej kuchni, lubię jeść owoce, ale fast foodowi też nie odmówię.

Z Mc Donald's lubię tak naprawdę tylko Big Mac'a i desery lodowe. Z KFC akurat lubię wszystko co kurczakowe, ale najbardziej lubię Qurrito, Burger Kinga akurat nie kosztowałem, a po wypowiedzi powyżej, nie wiem czy warto [xd] North Fish nie polecam, przynajmniej tego co sam próbowałem.

-
Dodane: 27.11.2016 20:56 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4667
Co do jedzenie, z fast foodów, to tylko Mc Donalds i cheeseburger. Ale to bardzo rzadko, kiedyś się tym zajadałem. Czasy minęły i już raczej zaglądam do dobrych kącików z kuchnią "normalną".

-
Dodane: 27.11.2016 22:52 /
JackSkellington - Profil - user - 0% - 13
Nie jem nic z fastfoodów, uważam, że jeśli za młodu się nie będzie o siebie dbało to wraz z wiekiem przyjdą tego konsekwencje.

-
Dodane: 28.11.2016 00:57 /
Faceless - Profil - user - 0% - 16
zle podchodzicie do zywnosci
problemem fast foodow nie jest ze jesz cos niezdrowego, a to jak czesto to jesz

to ze zezresz ociekajacego tluszczem burgera cie nie zabije, co najwyzej pomeczysz troche watrobe
zbedne rzeczy poleca w kanal...

jesli natomiast non stop obzerasz sie niezdrowym zarciem to wykitujesz

proste jak budowa cepa

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy