Ważna informacja News: Recenzja: Ao no Exorcist, Bakuman i No Game No Life (Waneko)

Polecamy

Forum > Hydepark > Kulinaria
Temat: Fast Food vs Zdrowa Żywność
Dodane: 25.09.2008 19:25 - Edytowane przez by_black /
C@rL - Profil - user - 60% - 1964
Mam przerwę w nauce i tak sobie pomyślałem, że może założę jakiegoś temacika ^^ Tego raczej nie było na forum, ostatnio dużo tematów czytałem i niczego takiego nie znalazłem xD Główne pytania tematu:

Czy odżywiacie się zdrowo, czy może żyjecie na chemii i fast foodach xD?

Czy często odwiedzacie takie punkty jak kfc czy też McDonald's

Odpowiadać szczerze i.... głównie szczerze ^^ Teraz powiem coś więcej o sobie...xD Ja staram się prowadzić raczej zdrowy tryb życia, wiadomo nie zawsze się to udaję ^^ Zawsze w sklepach kupuję zdrowe produkty...xD Uwielbiam włoszczyznę itd. ;D W Fast foodach nie jadam za dużo ^^ Czasem wpadnę do kfc, ale to rzadko bywa xD Tyle o mnie, czekam na was ;P

Pozdro all!!!

-
Dodane: 25.09.2008 19:31 /
Macias - Profil - user - 70% - 2832
No cóż. Ja osobiście staram się odżywiać zdrowo. Nie mam takiego zwyczaju, przyzwyczajenia, żeby kupować słodycze, chipsy i jeść w fast foodach. Oczywiście od czasu do czasu zjem ociekającego tłuszczem hamburgera albo paczkę chipsów. Jednak tylko w specjalnych okazjach, na imprezach, na wypadach z kolegami. Nie mam czegoś takiego w normie żeby jeść nie zdrowe rzeczy. W Mc Donald's nie wiem kiedy ostatnio byłem, chyba z rok temu na wycieczce szkolnej... więc odwiedzam go bardzo rzadko. Można powiedzieć przypadkiem. Bardzo lubię to nie zdrowe jedzenie, aczkolwiek staram się go unikać w dużych ilościach. Pozdrawiam.

-
Dodane: 25.09.2008 19:37 /
Mattiz - Profil - user - 40% - 914
Ja osobiście bardzo lubie fastfoody z mc i kfc ale kupuje tam nie za często tylko w tedy gdy mam okazje czyli jestem na zakupach w centrum w którym jest mac xD
Jesli chodzi o "chemie" to nie mam nic przeciwko ale bez przesady.
A ogólnie to staram sie zdrowo odzywiac :p

Pozdrawiam :p

-
Dodane: 25.09.2008 19:43 /
pongusiuu - Profil - user - 0% - 6
To znaczy tak: Jestem z małego miasta i tam brakuje swego rodzajów Mac Donaldów itd. Ale czasem gdy wybieram się do większych miast to okazyjnie odwiedzam takie lokale jak MC, KFC Ale w większosci jadam to co zdrowe :d (oprocz Lay'sów bo z tym to się nie mogę opanowac) to tyle Pozdro :d

-
Dodane: 25.09.2008 19:48 /
Falen - Profil - user - 20% - 259
No cóż tak to już jest że zazwyczaj niezdrowe jedzenie jest dość dobre ;p No to ja w kfc albo McDonald's też nie byłem od ponad roku no bo szczerze to nie mam zbytnio gdzie się wybrać bo niema xD ale co do samego odżywiania to nie przywiązuję do tego zbytniej uwagi. Jem zwykle to na co mam ochotę. Jeśli chcę zjeść hamburgera to sobie zjem xD A jak nie to nie ;p Żadnej filozofii. Jestem głodny to jem i nie zwracam uwagi na to czy to jest zdrowe w mniejszym lub większym stopniu ;p Pozdro

-
Dodane: 25.09.2008 19:56 /
enigma - Profil - user - 80% - 3400
Co jak co, ale teraz to z Piotrkiem się zgadzam xD mam tak samo, jem to na co w danej chwili mam ochotę. Podobnie jak parę osób które wyżej się wypowiedziały, ja także nie mam w mieście McDonalda czy też KFC, chodź pizzeri i innych kebabów nie brakuje.Przeważnie mój dzień wygląda tak że, na śniadanie jem jakieś kanapeczki z tym na co mam ochotę xD na obiad zazwyczaj to co moja kochana mamusia zrobi xD a na kolacje tak jak na śniadanie. Czyli bez żadnych wydziwiasów xD Chodź raz na tydzień albo dwa jem pizze albo kebaba na obiad, przeważnie w sobotę xD Chyba na tyle, może nie jest to 'zdrowy' tryb życia ale jak na swój wzrost i wagę i posturę to jestem w sam raz, chodź wszyscy i tak twierdzą że jestem za chudy ; < xDD
Pozdro

-
Dodane: 25.09.2008 20:36 /
Abstr@ct - Profil - user - 20% - 264
Ja próbuję odżywiać się zdrowo...Ale jak najdzie mnie ochota to jem jak chcę...Najgorsze jest to,że te niezdrowe jedzenie jest nadzwyczaj dobre...ale zdrowe też jest dobre tylko trzeba wiedzieć co ^^ W fastfoodach jem żadko,przy okazji.Frytki wolę sam zrobić(znaczy nie sam),smak jest nieporównywalnie lepszy...I coś jeszcze wam powiem jem dość dużo,ale nie jestem gruby,wręcz dużo ludzi mi mówi,że jestem chudy...mam szybką przemianę materii...Ważę 65kg przy 183cm wzrostu choć wpierdzielam dość dużo...Bardzo lubię te niezdrowe ale,staram się je ograniczać,przecież to zdrowe też jest dobre

Pozdro

-
Dodane: 25.09.2008 20:55 /
Korzel - Profil - user - 30% - 452
Ja mogę powiedzieć, że zdrowo się odżywiam, staram się jeść rano w południe a po godzinie 18 nic już nie jem. W moim meni zawsze znajdzie się jakieś warzywo bądź owoc, ale i też coś słodkiego :d Jeżeli chodzi o pizze itp. to zdarza mi się raz na miesiąc wypaść, jeżeli chodzi o wakacje to częściej. Jedynie do czego mam słabość to napoje gazowane kolorowe, ogólnie dużo piję, a to akurat stanowi jakieś 70% napojów które spożywam :d no i jeszcze do chipsów mam słabość, bo zdarza mi się ze 3 razy w tygodniu kupić, a nawet częściej xD. Pozdrawiam

-
Dodane: 25.09.2008 22:44 /
Kathryn - Profil - user - 0% - 11
Czuję się inna;p Z pewnością zdrowo się nie odżywiam, co jak widzę po powyższych postach nie jest popularne, czemu się w sumie wcale nie dziwę;p Ostatnio jednak stwierdziłam, że czas zmienić moje nawyki żywieniowe, a nie jest to takie proste. Fryteczek lub zapiekanki odmówić sobie nie potrafię, zwłaszcza gdy czekam po szkółce na busa. Chipsy wszelkiego smaku i rodzaju to u mnie norma. I moja największa obsesja - zupki chińskie lub wszelkiego rodzaju spaghetti w 5 minut;D Jak już wpadną mi w oko to nie mogę się powstrzymać, aby ich nie kupić i zjeść;D A jeżeli chodzi o różne KFC i McDonald's to nie wpadam do nich zbyt często, ponieważ w mojej okolicy ich po prostu nie ma;D
Jeżeli chodzi o zdrowe produkty to niestety one mi do gustu zwykle nie przypadają. Zielone warzywka nie przejdą mi przez gardło, a jeżeli chodzi o wszelakie mięso to nie przełknę niczego co sobie spaceruje po świecie. Można więc uznać, że jestem zwolenniczką jedzonka typu Fast Food, odżywiam się niezdrowo i dzięki temu miałam okazję przekonać się jak to się kończy. Nikomu nie polecam ;)

-
Dodane: 25.09.2008 22:51 /
Makym - Profil - user - 10% - 108
Ja jem i to i to choc w fastach jem jak jestem po za domem a musze coś zjeśc.Tzn nie mówie żeby tam jeśc ciągle,ale to jest dobre rozwiązanie jak nie masz czasu,lub ci sie poprostu nie chce iśc na chate.Jak mówiłem jem to i to choc fasty żadko.Za to pizza jest częstym gościem mojego żołądka ;].

-
Dodane: 25.09.2008 22:52 /
Shochuu - Profil - user - 0% - 61
Fast foodow raczej nie jem, najwyżej mała paczka chipsów i gorące kubki ;] STARAM się odżywiac zdrowo ale raczej mi nie wychodzi xD ale bardzo lubie marchewke ^^ Słodkich rzeczy też nie jem, czasami baton albo czekolada ;)

-
Dodane: 26.09.2008 10:05 /
spijspokojnie - Profil - user - 0% - 71
no więc ja chyba nawet nie znam czegoś takiego jak zdrowa żywność :p oczywiście lubię domowe obiadki ale jak pomyślę o kfc to zupełnie co innego ^^ w swoim miasteczku nie mam takich punktów i chyba to dobrze bo gdyby był choć jeden to pewnie w wieku 17 lat miałabym problemy z własną tuszą i cholesterolem :/ i dzięki temu, że najblizsze kfc znajduje się ode mnie o 20 km (bo w Poznaniu) nie mam takich problemów :d więc jeśli już jem fast food to tylko gdy zostanę sobie dłużej po szkole lub pójdę na wagary :d :d chociaż... potrafię się zdrowo odzywiać teraz jako, że jestem chora jem tonę jogurtów i serków ^^ jestem sportowcem co zjem to spalę :p P

-
Dodane: 26.09.2008 13:12 /
ja0lek - Profil - user - 40% - 866
Jadam kiedy tylko mam okazję, a więc kiedy pojade do Torunia. W moim mieście nie ma typowych sklepów z fast foodami, ale zawsze znajdzie sie jakiś hot dog ;P Jem i nie widze w nich nic złego, bo jakoś nie moge i tak przytyć. Waże 75 kg na 176 cm wiec chyba jest dobrze xD
Czipsy sobie jadam często... To nic, że nie są zdrowe. Wole to niż jarać fajki. Pozdro ^^

-
Dodane: 26.09.2008 14:53 /
by_ikar - Profil - systemadmin - 90% - 4422
Kathryn napisał/a:
Czuję się inna;p Z pewnością zdrowo się nie odżywiam, co jak widzę po powyższych postach nie jest popularne, czemu się w sumie wcale nie dziwę;p Ostatnio jednak stwierdziłam, że czas zmienić moje nawyki żywieniowe, a nie jest to takie proste. Fryteczek lub zapiekanki odmówić sobie nie potrafię, zwłaszcza gdy czekam po szkółce na busa. Chipsy wszelkiego smaku i rodzaju to u mnie norma. I moja największa obsesja - zupki chińskie lub wszelkiego rodzaju spaghetti w 5 minut;D Jak już wpadną mi w oko to nie mogę się powstrzymać, aby ich nie kupić i zjeść;D A jeżeli chodzi o różne KFC i McDonald's to nie wpadam do nich zbyt często, ponieważ w mojej okolicy ich po prostu nie ma;D
Jeżeli chodzi o zdrowe produkty to niestety one mi do gustu zwykle nie przypadają. Zielone warzywka nie przejdą mi przez gardło, a jeżeli chodzi o wszelakie mięso to nie przełknę niczego co sobie spaceruje po świecie. Można więc uznać, że jestem zwolenniczką jedzonka typu Fast Food, odżywiam się niezdrowo i dzięki temu miałam okazję przekonać się jak to się kończy. Nikomu nie polecam ;)

No właśnie, coś w tym jest że np moja siostra ma problemy z nerkami które sobie przeziębiła bo zawsze koszuleczka że pępek widać, i problem był taki że nawet miała problemy z oddawaniem moczu ale mimo to że wiedziała co jest przyczyną tego że ma problem i to nie mały to dalej nosiła koszuleczki że było widać pępek i to wszystko jest w tym najzabawniejsze że my sami świadomie się kaleczymy, robimy krzywdę. jak dla mnie jest tylko jedno określenie do tego "MASOCHIZM".

Wracając do tematu, jestem z zawodu kucharzem i na egzaminach czy różnego rodzaju zaliczeniach musiałem układać różnego rodzaju diety. Teraz powiem tak, większości z was wydaje się że dieta to jest wtedy kiedy się je chlebek z masełkiem albo można zjeść tylko chipsy, a to jest błąd. Bo są diety gdzie trzeba jeść bardzo dużo tłustego tak zwane wysoko tłuszczowe.

Wydaje się wam że jak zjecie jakieś warzywo to odrzywiacie się zdrowo, a to jest guzik prawda, bo od kiedy w warunkach naturalnych wyrośnie pietruszka ja wiem jesienią? Wydaje wam się że do tego wystarczy ciepło jakie zapewnia szklarnia? W dzisiejszych czasach nawet oddychanie jest nie zdrowe więc czy zjecie coś mniej strawnego czy bardziej to jaka to będzie różnica?

Smakują wam tak bardzo jedzenia fastfod ponieważ np do chipsów jest dodany jeden składnik który dodaje się również do betonu (xD) i sprawia to że jak jecie chipsy to nie możecie się powstrzymać i musicie ich jeść aż na prawdę was zaczną zęby boleć albo dziąsła. To jest właśnie taki trik żeby lepiej się to sprzedawało. Ja mało jadam chipsów, nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem w MC bo w KFC jeszcze nie byłem, a wydaje mi się jadam "zdrowo" i dużo ale mimo to i tak potrzeba mi wysiłku często żeby pozbyć się kilku cm;p Pozdro

-
Dodane: 26.09.2008 20:40 /
animka - Profil - user - 10% - 234
Nie wyobrażam sobie żeby jeść coś takiego jak chipsy czy inne takie paskudztwa.
Od ponad 3 lat nie miałam w ustach żadnej zapiekanki, żadnej czekolady, żadnego kawałka mięsa, gałki lodów, ciasta lub tym podobnych rzeczy. Moi znajomi mówią mi że sie w ten sposób torturuję, tylko że mnie jest z tym bardzo dobrze. Co prawda nie pamietam juz jak smakuje czekolada, ale to nic. Przynajmniej nie jestem gruba ;) ;) ;) i cieszę się figurą modelki (czego zazdrości mi wiele dziewczyn).
McDonald'sa czy KFC nie musze omijać szerokim łukiem, bo i tak mnie tam nie ciągnie. A nawet jakbym tam weszła, to i tak ten zapach mnie nie nęci. Po prostu po tylu latach jest to dla mnie obojętne.
Moja mama śmieje się ze mnie że firmy żywnościowe to na mnie zbankrutują :d :d :d :d :d

-
Dodane: 27.09.2008 08:08 /
pepcio - Profil - user - 20% - 308
Staram się odżywiać zdrowo, ale jak się nawinie jakiś Fast Food to go zjem xD Szkoda, żeby się marnował gdzieś w barze jak mogę go kupić xD Do Mc' Donalda i KFC nie chodzę, bo najbliższe są 25 km od mojego miejsca zamieszkania. Czyli nawet jak chcę sobie coś zjeść z KFC czy "Donalda" to raczej nie pojadę tyle, żeby tylko coś przekąsić xD W domu często jem warzywa i owoce. Obiady też raczej zdrowe mamuśka przygotowuje więc zajadam się zdrową żywnością xD

Pozdrawiam

-
Dodane: 27.09.2008 11:19 /
Napojasz - Profil - user - 50% - 1417
Jedzie to najprzyjemniejsza z czynności jakie muszę wykonywać w swoim życiu i jak na złość, często to co jest nie zdrowe, jest smaczne i nie można się temu oprzeć. Tak też jest z Fast Foodami wszelkiego rodzaju które uwielbiam ale z racji tego, że mam tendencję do tycia musiałem je ograniczyć do absolutnego 0!
Już nie jadam pizzy,zapiekanek,chipsów, nie piję coli i innych słodzonych napojów. Cukier i puste kalorie zastąpiłem pełnowartościowymi składnikami odżywczymi.
Jak niektórzy wiedzą, ostro ćwiczyłem przez wakacje, zmieniłem styl życia i odzywania się, od teraz jem dużo warzyw, szczególnie zielonych takich jak szpinak,brokuły, fasolka szparagowa...jeżeli mięso to smażone beztłuszczu lub gotowane na parze...jeżeli chodzi o napoje to zielona herbata lub kawa (Zawierają dużo przeciwutleniacz :) które są niezbędne dla naszego zdrowia)
Po zmianie diety czuję się świetnie, lepiej się wysypiam,czuję się mniej ociężały a ponadto lepiej wyglądam...
Zaraz idę sobie przyrządzić brokuły :) Smacznego!

-
Dodane: 27.09.2008 15:57 /
kaffi - Profil - user - 0% - 45
raczej staram się jeść zdrowe rzeczy, ale czasami jak mnie napadnie to muszę się chemia napchać. :) ale troszeczkę chemii nikomu nie zaszkodzi a jak kogoś napadnie ochota to co ma zrobić. ;) ale ostatnimi czasy jem bardzo dużo zdrowych rzeczy. nie ciągnie mnie do chipsów, zapiekanek, frytek, czekolady porostu do czegoś słodkiego. itd. nawet herbaty nie słodzę tyle co słodziłam i daje do niej dużo cytryny. jem bardzo dużo owoców i warzyw. :d myślę, że nie jest ze mną tak źle. np. jedząc kwaśne rzeczy rośnie apetyt na zdrowe jedzenie, warzywa, owoce. i odstawia się na bok fast food. przynajmniej tak na mnie to działa ;)

-
Dodane: 03.10.2008 20:02 /
Rewinger - Profil - user - 40% - 920
Fasssst Foody... to zło... Stwierdzenie prawdziwe, ale jednak niektórzy jedzą tam bardzo często. Ja jem to jedzenie średnio 2 razy na rok. Mam taką dziwną cechę, nie wiem czemu, że jak zjem tam tak raz od dawna to mi strasznie smakuje, ale potem przez bardzo długi czas nie chce mi się na to patrzeć. Staram się ogólnie zdrowo odżywiać, a słodycze to jem głównie przed jakimś wysiłkiem fizycznym. Nad czym nieco ubolewam to jedzenie o stałych porach. W moim przypadku jest to bardzo trudne. Co tam jeszcze? Chipsów nie jem wogóle, Coca-Colę pijam bardzo rzadko, no i to chyba tyle na ten temat, a temacik przyjemny ;]

-
Dodane: 03.10.2008 20:29 /
Haudziarz - Profil - user - 100% - 6202
Ja mieszkam na wsi, ni ma tu żadnych niezdrowych jadłodalni. Jako że trzeba pisać prawdę, takoż napiszę. Nie trzymam szczególnej diety, nie gardzę chipsami. Na widok pysznej potrawy, cieknie mi ślina, jak chyba każdemu zdrowemu polakowi. Lecz nie mam zwyczaju się obżerać, a żal mi naprawdę tych którym ta czynność zajmuje 80% życia.

----- Podpis --------------------
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy