Ważna informacja News: Recenzja: Ao no Exorcist, Bakuman i No Game No Life (Waneko)

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Nowe ceny prądu
Dodane: 06.01.2019 11:22 /
BobTheDog - Profil - user - 10% - 131
Aż dziwne, że tak głośna sprawa nie znalazła swojego odbicia w postaci tematu na forum. Jeśli ktoś przez ostatnie kilka miesięcy nie ukrywał się w nieznanych komnatach Kopalni Wieliczka, na pewno słyszał o ogromnych podwyżkach energii elektrycznej, które miały nadejść w 2019 roku. W wielu miastach nowe stawki za dostawę prądu były wyższe nawet o 70 %. Oczywiście nie dotyczyło to klientów indywidualnych, ale szary Kowalski i tak odczułby je podczas codziennych zakupów.To jak łatwo było przewidzieć szybko doprowadziło do pojawienia się szerokiego niepokoju. Rząd najpierw próbował wprowadzić jakieś zwroty, jednak szybko doszedł do wniosku, że to za mało. Tak więc na szybko przygotował uchwałę, która w teorii znosi planowane podwyżki stawek energii elektrycznej.

Ja wiem, że rok wyborczy i kampania za pasem i trzeba szybko zmieniać decyzje, ale takie cyrku już dawno nie widziałem. Moim zdaniem problem powróci tak czy inaczej, tylko za rok czy dwa stawki nie poszybują w górę o 60 % tylko o 150% i wtedy zrobi się naprawdę gorąco.

-
Dodane: 07.01.2019 12:22 /
T3TRU53K - Profil - user - 10% - 111
Dopóki naród będzie siedział na tyłkach i tylko narzekał na wszystko przed monitorem, głosował tylko PiS/PO lub nawet nie głosował "bo co ja sam mogę" to wszystko będzie dążyć do tego "zap...ania za miskę ryżu. Tak moi drodzy jesteśmy sami sobie winni, bo pozwalamy im kraść na potęgę i tyrać za grosze... Niemcy, państwo z 4x większą pensją, często nawet więcej mają tańsze paliwo, lepszą żywność w podobnej cenie i taniej kupują gaz niż my. Nawet nie umiem tego skomentować...
Tak, podwyżki będą i to nie tylko energii elektrycznej. Cena paliwa w najlepszym przypadku zostanie na obecnym poziomie mimo, że na świecie jej ceny mocno spadną (USA opuszcza arabów), zasiłki pewnie niedługo wzrosną, żeby utrzymać elektorat patologii (wiem, że są wyjątki, ale uogólniam) no i standardowo dotacje na kościół, żeby inny odłam patologii też wiedział jak głosować.
Upadamy jako państwo, bo naród ma w dupie co robią ci złodzieje, jesteśmy zbyt leniwi, żeby zrobić cokolwiek... Przykre, ale mamy to na własne życzenie niestety...

-
Dodane: 07.01.2019 18:41 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 864
T3TRU53K
Z tego co widzę co Niemcy mają droższe paliwo niż Polacy po przeliczeniu na złotówki.
Co do gazu to temat na całkowicie inną dyskusję i Polska nie ma szans w najbliższych latach "wynegocjować" sobie nawet zbliżonej.

Wzrost cen prądu nie wziął się z kosmosu to lata zaniedbań, co zrobiły partie przed po-pisem żeby Polacy mieli tani prąd? Nic. Nikt nie kwapi\ł się z likwidacją nierentownych kopalń, nadal wszyscy udają że kopanie na głębokości kilometra jest opłacalne. Z jednej strony uparcie bronią starych dziur z drugiej boją się rozkopać nowe co ostatnio zrobili Niemcy wycinając pewien dość stary las.

Użytkowniku T3TRU53K zmartwię cię jeszcze bardziej jako że Polska do 2020 musi osiągnąć wskaźnik 15% udziału odnawialnej energii w całości, obecnie jest to 11% (w 2016-11,3%) jak widać nie ma szans na wywiązanie się z tych zobowiązań. Należy mieć tylko nadzieję że kary które będą musiały być zapłacone nie wywindują cen jeszcze wyżej, nie wiem w jaki sposób są podpisane te porozumienia.

Pis za to pod światłym przywództwem minister edukacji!!!!! bo to ona boi się że śmigło wielkości autobusu spadnie jej na głowę postanowiło zlikwidować 'farmy wiatrowe" te które mamy dostały termin likwidacji nowych w Polsce w praktyce już nie wybudujesz.

Ale towarzyszu nie obawiaj się, w przyszłości swoim Polskim elektrycznym samochodem będziesz mógł podziwiać Polskie fermy wiatrowe na morzu. Kiedy? Kiedyś!!

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 08.01.2019 19:29 /
@Mateo Frozen
Nie używaj wobec mnie ani w rozmowie ze mną określenia "towarzyszu" w tym kontekście ok? Będę bardzo wdzięczny za to :)

Polacy mieszkający przy granicy niemieckiej tankują w niemczech, nie powiesz mi chyba, że jeżdżą tam po droższe paliwo? Ciężko jest uwierzyć w to co piszę, ale niestety w niemczech bywa tańsze paliwo. Ogólnie cena może i jest porównywalna, ale porównajmy zarobki... Poza tym pisząc "Polacy tankują w niemczech" logiczne jest, że zarówno Ci Polacy jak i ta niemiecka stacja benzynowa muszą być przy granicy, żeby to się opłaciło. Chyba wyjaśniłem kwestię paliwa.

Co do cen prądu. Kopalnie to fascynujący temat. Kiedy są państwowe (czytaj obstawione stołki po koleżeńsku) przynoszą ogromne straty, ale wystarczy jakąś sprywatyzować i w ciągu nawet 2 lat staje się dobrym, opłacalnym biznesem. I nie, nie zmienia się miejsca wydobycia, wystarczy usunąć złodziei.

Energia odnawialna. Dla mnie to jedna wielka bzdura tak samo jak emisje CO2. W moich oczach Polska niestety nie jest suwerennym państwem, ba ciężko mi myśleć o własnej ojczyźnie jak w ogóle o państwie. Jesteśmy narodem mentalnych, leniwych, ślepych i przede wszystkim głupich niewolników... Nasza ojczyzna faktycznie jest tylko państwem teoretycznym, bo w praktyce okazujemy się pionkiem niemalże każdego innego państwa. Pozwalamy na to. Dlatego to obce elity ustalają nam prawa i obowiązki, normy i nakazy oraz zakazy. My na tym cierpimy, ale jedyne na co nas stać to narzekanie przed TV/monitorem i wyznawstwo PiS/PO.

-
Dodane: 08.01.2019 19:56 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 864
Widzę że nie każdy potrafi wyłapać sarkazm, cóż trudno.

Nie interesują mnie "mityczni" Polacy którzy gdzieś tankują mnie interesują dane dane pokazują że po przeliczeniu na złotówki w Polsce paliwo wciąż jest tańsze. A to że ktoś wybiera Niemieckie nie znaczy że jest tańsze może po prostu stać go na to by zapłacić więcej bo uważa że jest lepsze jak wielu rodaków sądzi o niemieckiej chemii.

Nie do końca, sprawdziłem pobieżnie te prywatne i państwowe, największe zyski osiąga pewna prywatna to fakt ale jak napisałem wyżej nie drąży kilometry w ziemi, do tego inny jest etos w sztandarowym przykładzie prywatnej kopalni SILESIA gdzie górnicy są udziałowcami a inaczej w państwowych kopalniach inne(choć zbliżone pensje) inny poziom biurokracji podejście do 13 i 14 czy deputatów węglowych, pewnych rzeczy wciąż w kopalniach państwowych zmienić się nie da.

Na tą chwilę masz nieaktualne dane już w 2017 roku polskie górnictwo było na plusie i nie, prywatne kopalnie nie są w stanie "zatuszować" strat państwowych molochów bo są zwyczajnie za małe. Usunąć złodziei jak to ładnie brzmi dlaczego nikt od 30 lat tego nie potrafi?

Skoro energia odnawialna to bzdura to kończę temat bo szkoda mi czasu.

-
Dodane: 08.01.2019 22:13 /
KaKa - Profil - user - max% - 13651
Mateo Frozen

Ale ty coś myślisz przed dodaniem postu? Przelicz ile litrów benzyny w Polsce kupi Polak za godzinę pracy, a ile kupi Niemiec. Koszty życia w Polsce są chore. W Niemczech za najniższą krajową się utrzymasz. W Polsce MOŻE nie będziesz głodny jak zapłacisz za mieszkanie.

Kopalnie przynoszą straty, bo zarabia się zbyt duże pieniądze względem zysków xD

PiS po prostu chce chyba zobaczyć ile można ludziom zabrać, zanim się zezloszczą. Jak wieść można sporo xD

-
Dodane: 11.01.2019 09:58 - Edytowane przez T3TRU53K /
@Mateo Frozen
wiem co to sarkazm i dlatego, że napisałeś to sarkastycznie zacząłem z Tobą polemikę. W przeciwnym wypadku bym Cię olał, bo cytując klasyka "z głupkami się nie dyskutuje". Więc bez obaw sarkazm wyłapałem i dlatego poprosiłem o nie używanie tego określenia w żadnym kontekście, gdy dyskutujesz ze mna. I dziękuje, że spełniasz moją prośbę pomimo różnych poglądów :)

Co do paliwa.
Jeżeli faktycznie myślałeś, że pisząc o tańszym paliwie miałem na myśli warszawiaków goniących przez pół kraju do niemiec, żeby zatankować to faktycznie w tej kwestii nie mamy co dyskutować. Miałem na myśli absurd, który nigdy nie powinien mieć miejsca, nawet gdyby to była 1 stacja paliw w niemczech, a paliwo bylo tańsze tylko o 1gr. Czemu? Bo dzieli nas przepaść w zarobkach. Proste i koniec tematu.

Kopalnie.
Nie wchodzę w szczegóły działania kopalń, ale ewidentnie widać tendencje do wytwarzania znacznie większych zysków przez kopalnie po prywatyzacji niż przed. I nawet jeżeli to nadal będą straty (choć chyba takiego przypadku nie ma) to straty po prywatyzacji są mniejsze niż przed. Prosta niemalże reguła i tu też nie ma moim zdaniem co dyskutować.

Odnawialna energia.
Źle mnie zrozumiałeś. To akurat może być moją winą, bo dość chaotycznie napisałem tę część posta poprzednio. Energia odnawialna jest czymś bardzo dobrym. "Wiatraki", "młyny", a nawet po części panele słoneczne to praktycznie nieobsługowy sposób na uzyskanie energii. Po wybudowaniu tych urządzeń wystarczy prosty system do zarządzania + konserwacja i mamy darmową energię (nie licząc kosztów budowy). Absurdem jest jednak narzucanie nam ile takiej energii mamy mieć, ile CO2 możemy wyprodukować itp. Rozumiesz już? Nie energia odnawialna jest bzdurą, a narzucanie nam ile takiej energii mamy wytwarzać. Prościej wyjaśnić już nie umiem :p

Wywalanie złodziei.
Nikt tego nie robi, bo nie wyciągamy konsekwencji wobec rządu za np. niespełnione obietnice wyborcze, afery, kolesiostwo. Czemu PiS ma wsadzać PO i później bać się ich zemsty, gdy oni dojdą do władzy? To najprostszy logiczny powód. Najprawdziwszy jednak jest taki, że w polityce od 30lat głównymi politykami są te same "mordy" tylko ich partie lub nazwy partii się zmieniają. Przecież oni przez 30lat się znają, nie jedną flaszkę obalili razem, nie jeden milion wspólnie ukradli... Grają teatrzyk nienawiści w mainstreamie, a później śmieją się z nas przy flaszce za kilka stów na nasz koszt :) I to my jesteśmy temu winni, bo głosujemy na tych samych złodziei, dajemy im władzę, a później zdziwienie jak ten nosach z memow "ooO Halyna kurła ten złodziej miał nie kraść, a kradnie jeszcze więcej". Dopóki będziemy głosować na lub przeciw Pis/PO to tak właśnie będzie.

-
Dodane: 11.01.2019 19:16 /
dawid266716 - Profil - user - 0% - 1
Wszystko to zawdzięczamy uchwale 500 + nie wiem na co to dali teraz trzeba płacić na tych co mają dzieci a podwyżka prądu to dopiero na dobry początek potem na pewno dalej polecą sobie bo na to nie ma kasy do roboty wysyłać tych co mają dzieci niech zapierdalają a nie jakieś tam 500+
Za to wszyscy płacimy bezwzględnie

-
Dodane: 11.01.2019 20:43 /
@dawid266716
Masz rację, ale tylko częściowo. Oczywiście też nie popieram takiego rozdawnictwa, ale 500+ to nie jedyny powód rosnących podatków i cen. To wdrażanie powoli planu pana M. "zapier...nia za miskę ryżu" i najlepsze jest to, że ma całkiem spore szanse realizacji... Nawet tchórzliwi francuzi coś próbują zrobić przeciwko opresyjnemu państwu, a my? Przeciętny Polak wstając o 6 do roboty przeklnie pod nosem, zje śniadanie z tanich (przy tym często gorszych jakościowo) produktów, wypije kawę i pójdzie zapier...ac za 2k na rękę...

-
Dodane: 11.01.2019 23:51 /
Karotte - Profil - user - 30% - 451
Nawet tchórzliwi francuzi coś próbują zrobić przeciwko opresyjnemu państwu, a my? Przeciętny Polak wstając o 6 do roboty przeklnie pod nosem, zje śniadanie z tanich (przy tym często gorszych jakościowo) produktów, wypije kawę i pójdzie zapier...ac za 2k na rękę...

akurat rewolucje i barykady to oni maja we krwi xD, jak im sie cos nie podoba.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy