Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Forum > Gry
Temat: Diablo Immortal!
Dodane: 03.11.2018 14:20 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1551
Blizzard podgrzał internet do czerwoności swoim mocnym uderzeniem związanym z Diablo, coś mi jednak podpowiada, że nie oczekiwali aż tyle atencji, szczególnie negatywnej.
Już jak wyciekały pierwsze informacje o nowym projekcie w świecie Daiblo starałem się łagodzić oczekiwania i sprowadzać ludzi na ziemię. Pisałem ,że to może być mobilniactwo jakieś, nawet na tym forum w temacie o Diablo 4 przygotowywałem was na taką ewentualność.
Nastała, ta ewentualność stała się faktem. Jak nastroje po Blizzconie?
Czy już szykujecie kasę z myślą o Diablo Immortal?

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 03.11.2018 15:29 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
Szykujecie kasę? To oni za to coś chcą jeszcze pieniądze? xDD

No cóż. Można się było tego spodziewać. Ja Blizzconu nie śledziłem bo nawet jeszcze w trójkę nie grałem [xd] Ewentualna czwórka szybciej by mnie jednak zmobilizowała do nadrobienia zaległości niż jakiś mobilniak.

Gemaplay nie wygląda najgorzej. Mocno w stylu trójki. No i będzie miał multi nawet. Może na to zerknę. Zależy jaką cenę zaproponują xD

-
Dodane: 03.11.2018 15:34 - Edytowane przez Kaczus10 /
Kaczus10 - Profil - user - 0% - 4
Wstałem rano, obejrzałem galę od WWE, potem patrzę na neta co ciekawego, a tu jakiś filmik z diablo. Wbiłem przy okazji na forum, tam już kilka tematów założonych. Pod oficjalnymi filmikami z tejże gry (tak kilkoma, nie jednym, czemu? Ano bo blizzard sobie uploaduje raz po raz TO SAMO i wrzuca do neta) 99% łapek w dół, pod każdym jednym filmem jaki znowu wypuszczają.

Osobiście, nie liczyłem na jakieś fajerwerki, w sumie to nie liczyłem na nic ciekawego, ale oni przeszli samych siebie - olewamy markę, hajs musi się zgadzać, mamy fanów gdzieś.
Z jednej strony śmiać mi się chcę, a z drugiej jednak współczucie dla fanów, już nawet nie całego blizza, a wyłącznie diablo. Plus, dobrze, że ludzie hejtują to strasznie (czy to na forach czy filmikach). No cóż, zasłużyli sobie i co tu dużo mówić - parcia tylko na pieniądze ciąg dalszy.

Przestałem grać w 3 część około 1,5 - 2 lata temu. Tam zupełnie nic się nie działo, czy to identyczny n-ty sezon, czy śmieszne poziomy mistrzowskie, a kończąc na jakże sporej ilości dobrych i grywalnych buildów, żeby zajść coś dalej - na magicznej liczbie 1. Tak 1 build na krzyż i grajta sobie. Według mnie poziomy mistrzowskie, itemizacja (, coraz lepsze wersje starych rzeczy - dropnij sobie xx fajnych itemów, złóż kozak build, przyjdzie wtedy patch i co? Znowu to samo - dropnij lepsze itemy, stare wyrzuć do śmieci i powtórz to xxx razy) i taka ilość buildów, to wszystko dobiło tą grę. Nawet jak chce się dla funu wejść pograć - po prostu się nie da, wszystko już było i nudzi się po 5 min. Gra była fajna do około kilku patchy po wyjściu dodatku - trza było wtedy brać się za naprawę gry, a nie psuć jej jeszcze bardziej.

Na koniec, dzięki blizz, że utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem porzucając tą szmirę i przeszedłem na PoE, czy po prostu inne gierki z przyjaciółmi, nawet legendarne Wormsy Armageddon gra się dzisiaj i można się świetnie bawić. Nie powiem, że jestem zawiedziony bo miałem oczekiwania prawie zerowe, ale takie decyzje niszczą markę i to jest po prostu chamskie względem fanów, których się zdobyło na 1 czy 2 części diabełka. Także rzeknę tylko Sayonara :)

-
Dodane: 03.11.2018 15:47 /
Godlo24 - Profil - user - 40% - 773
Blizz współpracuje z jakaś chinską firmą, która ma mobilne gry i ponoć Diablo Immortal to kopia jednej z ich gier, która ma tylko grafiki z Diablo podrzucone od Blizarda :d Ta chinska firma jest znana z dojenia graczy, wiec będzie to mega p2w, ludzie nie dadzą im żyć :d

-
Dodane: 03.11.2018 15:48 /
Darknes, wiesz jak działają mobilniaki?
Dają ci to za darmo, ale by zrobić w grze cokolwiek musisz wyciągnąć portfel. Pograsz sobie pięć minut, ale jeśli chcesz pograć dziesięć to musisz użyć waluty kupowanej za realne pieniądze.
Tak działa 98 procent mobilniactwa.
Wątpię by Diablo Immortal przyjęło inną strategię. Mogę się jednak mylić nie jestem prorokiem.

-
Dodane: 03.11.2018 17:17 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5600
Cóż mogę napisać, ten immortal to jakiś żart...

To jest już doszczętne zniszczenie tej marki, D3 było kiepskie ale to D immortal jest po prostu gównem.
Blizz idzie w ślady EA.

-
Dodane: 03.11.2018 18:17 - Edytowane przez Darknes /
Nie lubię grać po sieci więc i tak interesowałby mnie jedynie single player :p Dlatego nie wiem jak działają mobilniaki. W singlu płatności chyba nie będą potrzebne... gardze p2w.

Blizz idzie w ślady EA.
To chyba dlatego, że EA ich przejmuje [xd] Ale pewny nie jestem...
Stwierdzasz, że gówno po krótkich pokazach odrobiny gameplayu? :| Rozumiem żal ludzi bo liczyli na pełnoprawną gre a nie mobilniaka ale takie wnioski co do samej gry po samej zapowiedzi to przesada.

-
Dodane: 03.11.2018 18:52 /
Darknes
Ponoć ma to być łącznik między d2 a d3, jednak po gameplayu widać że to zwykła kalka D3 bez niczego co by przypominało D2, nawet postacie są z D3...

Dlatego dla mnie osobiście to gówno.

-
Dodane: 03.11.2018 19:16 /
kryst87 - Profil - user - 10% - 140
https://www.youtu...k_k0ZwdkXg
Myślę, że reakcja publiczności jest dość wymowna. Jest jak rafaello - wyraża więcej niż 1000 słów xD

-
Dodane: 03.11.2018 19:47 /
ironik - Profil - user - 30% - 413
A ja sobie chętnie to na komóreczce wypróbuję, jak będę miał okazję, i będzie single za darmo :)
Mnie ta zapowiedź ani grzeje ani ziębi, niestety brak czasu i umiarkowanie udana D3 mnie ostudziły i nie napalałem się już na nic od Blizzarda, natomiast ból dupy internetu mnie strasznie bawi :)

"Nie ma żadnych smoczych kul, są tylko halucynacje z niedożywienia i śmierć"
DBS PL
-
Dodane: 03.11.2018 20:14 - Edytowane przez Darknes /
ironik
Mogę napisać tylko x2 :d Ludzie hejtują a jeszcze nawet nie wiedzą jak to wypadnie. Ja się nastawiam własnie na jakąś dobrą historię singlową i chętnie spróbuję zagrać zanim wyrażę opinię.

Bartek30 napisał/a:
Darknes
Ponoć ma to być łącznik między d2 a d3, jednak po gameplayu widać że to zwykła kalka D3 bez niczego co by przypominało D2, nawet postacie są z D3...
lol xD
Mówiąc o łączniku studio miało na myśli wątek fabularny, a nie grafikę xDD Jak wyobrażałeś sobie to połączenie? Misz masz elementów? Trochę wzięte z dwójki, a trochę z trójki? Przecież to by wyglądało beznadziejnie i się gryzło ze sobą.

Postacie są z trójki? Ale przeciez postacie z trójki są postaciami z dwójki xD Tylko desing mają lekko podtuningowany na potrzeby współczesności. Twórcy nie chcą po prostu słuchać zarzutów w stylu "Wykorzystane stare postacie sprzed dwudziestu lat". Pewnie najlepiej dla ciebie by było jakby w ogóle wzięto desing postaci z jedynki (bo też są te same co w dwójce i trójce).

Jesli fabułe oceniasz po kilku sekundach pokazania rozgrywki to przestaje z Tobą dyskutować bo po raz kolejny mi udowadniasz, że to nie ma sensu.

-
Dodane: 03.11.2018 22:31 - Edytowane przez Stenbar /
Blizzard oberwał mocno, jest w tym odrobina hejtu, ale prawda jest taka, że to oni sami chwycili za gniazdo szerszeni i zaczęli się nim tłuc po głowie.
Ludzie wykorzystują swoją broń i mają do tego prawo. Głosują polubieniami, portfelem, komentarzami.
Jedną z rzeczy, która denerwowała ludzi w trzeciej części był ten obleśny, przerysowany, cukierkowy styl graficzny, a oni przenieśli go jeden do jednego bo pewnie tak było łatwiej.
Trzon fanów Diabła to ludzie chcący usiąść wygodnie przed komputerem, mieć porządne kontrolery(myszka, klawa) i na kilka godzin zanurzyć się w świecie Sanktuarium, a Blizzard daje im gierkę do dłuższego posiedzenia w toalecie i gmerania paluchami po małym ekranie aj-fona czy tabletu, coś w co się gra góra piętnaście minut, a potem się o tym zapomina.
Darknes, zamawiasz w restauracji pieczeń z warzywami i winem z dobrego rocznika, a dostajesz zupkę chińską łagodną i kompot ze śliwek. Zhejtujesz przed spróbowaniem czy po? [trybi]

-
Dodane: 04.11.2018 03:16 - Edytowane przez Darknes /
Stenbar napisał/a:
Darknes, zamawiasz w restauracji pieczeń z warzywami i winem z dobrego rocznika, a dostajesz zupkę chińską łagodną i kompot ze śliwek. Zhejtujesz przed spróbowaniem czy po? [trybi]
No i tu własnie leży cały problem. Ja właśnie zamawiałem zupkę i kompot i dostane zupkę z kompotem... ocenię ją więc po zjedzeniu :) Powinieneś to rozumieć bo z Twojego pierwszego posta jasno można wywnioskować, że oczekiwałeś właśnie zupy, a nie pieczeni. Miałes co najwyżej jakieś niewielkie nadzieje, że może przez przypadek to będzie pieczeń.

Już pisałem to wcześniej. Ludzie tak zareagowali bo oczekiwali zupełnie czegoś innego. Jest to dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. Są zawiedzeni zapowiedzią. Ale powinni ocenić samą zapowiedź, skupić się na tym czy to aby na pewno dobry pomysł (większość ocenia, że zły)... a oni już oceniają grę samą w sobie, a nawet jeszcze palcem tego nie dotknęli. Może to będzie najlepsza zupa jaką w życiu jedli (w kategorii zup) ale boją się nawet spróbować i od razu wylewają.

Czyli prościej - może to być dobry mobilniak wsród innych mobilniaków :p

PS. Pamiętam jak kiedyś sporo osób hejtowało tutaj pewien film po samej zapowiedzi a potem jak wyszedł już w końcu i go obejrzeli to nastroje im się kompletnie pozmieniały.

-
Dodane: 04.11.2018 08:06 - Edytowane przez Bartek30 /
Darknes
Nie do końca zrozumiałeś, miałem na myśli to że stylowo D3 jest cukierkowe i mało poważne, i takie będzie to immortal, a d2 miało surową ale poważną oprawę graficzną nie było w zasadzie karykaturalnych wrogów takich jak w d3, także tak trochę mogli zrobić taki "misz masz" a przynajmniej zrobić jakieś elementy które by przypominały te z dwójki, skoro to się dzieje tylko 5 lat po D2 to czemu to wygląda identycznie jak d3?
Ja tu widzę po prostu kalkę d3 i nic więcej, poszli po jak najmniejszej linii oporu i robią grę której nikt nie chce, tak na prawdę.
Albo nie, mogli by nie robić "misz maszu" tylko zrobić coś co nie przypominało by d3 ani d2, to byłoby najlepsze wyjście, coś nowego, coś innego.

No bo tak na prawdę zrobili znowu d3 tylko w wersji na komórki, mogło by to przynajmniej inaczej wyglądać a nie znów to samo...

Dlatego jeden z fanów był lekko wku.... wkurzony :d i zapytał się na blizzconie czy: https://www.youtu...zKlmNLTkXM

No ja mam podobne odczucia i nie tylko ja tak mam :p

Btw: Ja nie mówię że ta gra będzie zła, może być zajebista na te komórki, mnie się tylko nie podoba to że wygląda IDENTYCZNIE jak d3 praktycznie zero różnic.

-
Dodane: 04.11.2018 12:32 - Edytowane przez Darknes /
Cukierkowate to może być My Little Pony, a nie gra gdzie walczy się z demonami [xd] Fakt. D III jest kolorowe i średnio klimatyczne względem dwójki... ale w czym przeszkadzają te żywsze kolory? Imho nic cukierkowatego tam nie ma, jest po prostu kolorowe i bardziej przystosowane do współczesności. Nie można stać w miejscu zamykając się tylko na jedną konkretną formę graficzną bo fanom się stare podobało. Się napaliłeś na grafikę z D II i sądzisz że za 30 lat nadal tak samo będą wyglądać gry? Przykłady podobnych gier, które sa podobnie kolorowe jak DIII i nie są za ten fakt krytykowane:

Path of Exile
Grim Dawn
The Incredible Adventures of Van Helsing
Torchlight

Rozumiem krytykę D III za rozgrywkę. Złe rozwiązania w trybie multi, które zabijały dobrą zabawę, słaby rozwój i nietrafione pomysły przy dalszym rozwijaniu trybu multi. Słabo zaprojektowane potwory, złe rozwiązania przy przedmiotach magicznych czy unikatowych. Może za fabułę? (Za fabułę nie oceniam bo nie dane mi było przejść jeszcze singla, grałem co najwyżej kilka godzin u znajomego.) A Ty się tego nie czepiasz, uczepiłeś się samej formy graficznej, a to ma najmniejsze znaczenie moim zdaniem, bo co z tego że zrobili by twoją wymarzoną grafike a pozostałe elementy skiepścili? Pisanie "Jest zła, bo nie jest taka sama jak D II" jest po prostu głupie. Co to jest w ogóle za argument? xD Serio po 20 latach byś chciał dostać identyczną grę? D III jest nowsze, więc czerpią grafikę z nowszej odsłony i wolą klonować bardziej współczesny tytuł. Klonowanie to nic złego o ile pozostałe elementy będą dobrze rozwinięte (patrz akapit o God of War).

Jest niepoważne? Nie moge odpowiedzieć na to pytanie bo nie znam wątku fabularnego... ale skąd możesz wiedzieć, że Immortal też będzie nie poważne? Znasz już całą fabułę? :|

Widzisz kalkę D III... ale jakby była grafika jak w D II to już byś kalki D II nie widział? xD Rozumiesz jak to śmieszne brzmi?

Nikt jej nie chce nie dlatego, że wygląda tak jak wygląda. Nikt jej nie chce bo się ludzie spodziewali pełnoprawnej kontynuacji, a nie jakiegoś pierdu w postaci mobilniaka. I co ten filmik który dałeś mówi? On się czepia tego, że to żart z mobilniakiem, a nie tego, jaką to ma grafikę xD

No ja mam podobne odczucia i nie tylko ja tak mam :p
Nie. Masz kompletnie inne. Ty się czepiasz grafiki i tego, że wygląda jak klon D III. Ale jakby wyglądało jak klon D II to by było spoko xDD Cała reszta czepia się tego, że robią pierda w postaci mobilnej gry zamiast dużej kontynuacji w postaci D IV. Ich rozumiem, są rozczarowani zapowiedzią. Ciebie niestety nie rozumiem.

Spin-offy God of War też wyglądały tak samo gdy robili Ghost of Sparta albo Chains of Olympus, które wyszły na PSP (imho pod mobilne można podciągnąć) i co? Miały ciekawą fabułę i grało się przyjemnie. Zyskały podobną popularność jak pełnoprawne części i doczekały się portu na poważne konsole.

-
Dodane: 04.11.2018 16:18 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 859
Cóż myślę że sporo osób jak ja ma zbyt wygórowane wymagania do każdego tytułu z napisem Diablo. 3 absolutnie mnie nie zainteresowała, dobrze że kolega w to grał i miałem okazję to zobaczyć więc oszczędziłem sobie kosztów, nowe Diablo nie wzbudza ekscytacji po ostatnich tytułach Blizzarda, dużo bardziej zainteresował mnie Warcraft 3 Reforged .Choć to też pokazuje że w firmie skończyły się pomysły.

-
Dodane: 04.11.2018 17:10 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
Super wieści, kto by nie chciał zagrać w gierkę na telefonie?

Tak naprawdę to nigdy w żadne diablo nie grałem, ale to co się dzieje w sieci to xD Ludzie sami sobie wmówili, że dostaną Diablo IV a teraz zawód, bo jednak nie xDD

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 06.11.2018 10:33 /
Morex - Profil - user - 20% - 338
Na Diablo II poświęciłem kilkaset godzin grania i przechodziłem grę kilka razy różnymi postaciami w różnych trybach. W Diablo III przeszedłem całą grę od niechcenia z czystej ciekawości i po prostu gra mi się nie podoba :( Być może dlatego że jestem stary i za bardzo przyzwyczaiłem się do II. Natomiast co do nowej odsłony sugerowanej przez Blizzard, no cóż mam podobny stosunek co do III i nie przekonuje mnie to za bardzo, ale zobaczymy może wyjdzie z tego przebój xD

-
Dodane: 07.11.2018 00:14 /
Xeriuss - Profil - user - 0% - 77
No to ludziska, obstawiamy jaki będzie maxymalny lvl Vipa w tym mobilniaku? Ta chinska fimra co robi tego Diablo, to już robiło gry które wygladały jak te Diablo Immortal. Wiec bedą teraz na legalu wydawać kopie diablo :d

-
Dodane: 08.11.2018 01:09 - Edytowane przez Stenbar /
Zauważyłem ciekawą rzecz, im ktoś mniej związany z serią Diablo tym trudniej mu zrozumieć sytuację w jakiej znaleźli się fani i powody ich niezadowolenia.
Bartek przywołał w jednym ze swoich postów najnowszego bohatera Sanktuarium, "Nefalema w Czerwonym". Blizzcon raczej nie przeniesie się do światowego centrum mobilniactwa jakim są Chiny, ale obawiam się iż jest to ostatnia taka Blizzardowa impreza z prawdziwymi fanami zadającymi trudne pytania. Następne mogą być zdominowane przez podstawionych klakierów.
Oczywiście pojawiły się zachowania niewłaściwe ze strony części fanów, zrobił się mały hate train, ale ten klaps jaki otrzymał Blizz był w pełni uzasadniony(to był klaps kijem baseballowym w twarz).
To ich nauczy szanować gracz Diablo. [cfaniak]

"Hail and sacrifice to Diablo, Lord of Terror and Destroyer of Souls."

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy