Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Dodane: 15.10.2018 12:18 - Edytowane przez Ruqer /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2546
Wybacz, że nie będę cytował konkretnych fragmentów, mój telefon jest dość upierdliwy.

Z tą hipokryzją faktycznie mogłem przesadzić i podświadomie powiązać twój post z postem Bartka.

Co do reszty, dlaczego ludzie oglądają oryginał? Bo to nie jest ich rodzimy język, to nie jest język polski, którym posługują się na codzień i są z nim obeznani. Każdy język ma inne akcenty, są inne odczucia przy słuchaniu tego języka. W każdym inaczej odbiera się dane głosy.

Wcale nie chodzi o aktora, który ma 40lat, chodzi o to, żeby goku brzmiał na takiego właśnie. Jeżeli znajdzie się kobieta z takim głosem to pewnie(ale w polskim dubbingu nie znam takiej osoby), nie ma problemu. Tutaj nie chodzi mi o to, że głos kobiety brzmiały infantylnie, chodzi o to że w tej chwili głos tego goku brzmi już dla mnie infantylnie i o to się rozchodzi. Musiałaby brzmieć znacznie bardziej dojrzale niż obecny głos, a to chyba mija się z celem, prawda? Nie chodzi o samą kobietę, a o to, że w tej chwili brzmi to dla mnie właśnie w ten sposób, chociaż nie jest to kobieta.

Trochę chaotycznie to pisze, ale chodzi głównie mi o to, że jeżeli mieliby wziąć kobietę to nie mogłaby brzmieć jak kobieta, więc what the point.

Nie mówiąc o tym, że to właśnie twoja strona zaczyna wyciągać kobiety w dyskusję. Mówimy, że obecny goku brzmi dla nas infantylnie, a wy, że przecież w oryginale jest kobieta!!1! Czy to znaczy, że brzmi mniej dojrzale niż obecny polski głos? Nie.

Pamiętaj też, że w Japonii zaczęło się od małego goku, gdzie kobieta faktycznie miała sens, a że seria rozrosla się do takich rozmiarów to już nikt się nie spodziewał, a nozwe zostawili. Gdyby db zaczęło się od momentu, w którym goku jest dorosły to jestem niemal pewien, że w Japonii wzieliby też faceta.

Tutaj wcale nie chodzi sama kobietę, a o to, żeby mi to pasowało kobieta musiałaby mieć mało kobiecy głos. Jeżeli faktycznie by tak było, to spoko.

Głos goku na polsacie brzmi mi na głos gościa, który poskładał głos pod gohana w kinowkach, wtedy mi to pasowało, gohan jest znacznie młodszy od goku, chętnie usłyszałbym taki głos właśnie u niego.

I gdzie ja napisałem, że nie chce dubbingu? Nigdzie. A Ty właśnie próbujesz mi coś takiego zarzucić. Ja wręcz napisałem, że cieszę się, że będzie dubbing i w ten sposób będę oglądał. Napisałem nawet, że szkoda, że dubbinguja tylko dbs, a innych anime nie. Więc nie wiem co to za zarzuty.

No nic, dzisiaj się przekonamy jak to wszystko wyjdzie.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 15.10.2018 16:27 /
GucioGucek - Profil - user - 0% - 33
Premierowy odcinek DBS dopiero za godzinę ze względu na rewanż G2 i Flash Wolves. To juz sę wolę obejrzeć powtórkę o 7:00...

"Sko­ro mam bym być zły, to będę w tym dobry"
-
Dodane: 15.10.2018 18:33 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2450
Nie wiedziałem, że dożyje czasów, w których Dragon Ball będzie brzmieć jak kreskówki z CN'a zdecydowanie wole lektor, którego nie mogłem włączyć..

-
Dodane: 15.10.2018 19:20 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 820
Jakie polaczkowanie. W boku no Hero lektor zły bo nie ma dubbingu. W dbs chcą lektora. Nie podoba się dubbing? Włącz oryginalna ścieżkę dźwiękowa i miej wywalone. Najpierw płaczecie że nie ma db w polskiej telewizji jednocześnie narzekając że taka zetka miała słabego lektora. Teraz dostajecie dubbing a i tak płacz jest że nie ma lektorabo przecież trudno odpalić napisy i oryginalna ścieżkę dźwiękowa.

-
Dodane: 15.10.2018 19:26 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5600
GucioGucek

Jest możliwość obejrzenia tego epka gdziekolwiek? nie wszyscy mają polsat games
O linki nie pytam.

-
Dodane: 15.10.2018 19:40 - Edytowane przez Mysterious /
Mysterious - Profil - user - 0% - 73
Jest możliwość oglądania Polsat Games na platformie ipla.tv.

Cena za pakiet IPLA SPORT, zawierający m.in. Polsat Games, na 30 dni za 20zł.

- https://www.ipla....ames/17550

-
Dodane: 15.10.2018 19:45 - Edytowane przez mjetekk /
mjetekk - Profil - user - 0% - 76
W boku no Hero lektor zły bo nie ma dubbingu.

Miałem okazję obejrzeć urywek BNHA i stwierdzam, że lektor idealnie pasuje. Dla mnie jest jak najbardziej ok.

Jest możliwość obejrzenia tego epka gdziekolwiek? nie wszyscy mają polsat games

Pewnie jak będzie powtórka odcinka, bodajże jutro o 7.00 i 9.00 :p
Polsat Games jest też na stronie Iplii, ale tam też chyba trzeba zapłacić.

Ach, już ktoś mnie uprzedził :p

-
Dodane: 15.10.2018 19:55 /
mjetekk bardziej chodziło o to że nie ma dubbingu tylko że jest lektor. Ludzie narzekali. A przecież jest wybór i nikt nie karze ani dubbingu ani lektora słuchać. A i tak narzekają jakby to był jedyny wybór.

-
Dodane: 15.10.2018 19:55 /
Co do dubbingu - odniosłem wrażenie, że jest strasznie nierówny. Chodzi o to, że jedna postać brzmi w jednej scenie inaczej niż w innej. Głównie Goten, który ogólnie ma kiepski głos i właśnie nierówny. Satan podobnie(chociaż tutaj według mnie głos pasuje, przypomina mi miejscami amerykańskiego satana).

Głos Kulfona i gargamela jako Roshi, świetne XDD Czekam jak kulfon będzie strzelał kamehameha <3 Tutaj nie ma żadnej ironii!

Gohan i Videl pasują mi bardzo, wiec to na plus.

No i teraz Goku - dalej nie jestem przekonany, szczególnie. Boję się scen walki i jego DADADADADADADADADA.

Lektor w Boku no hero akurat mi nie przeszkadza, lubię głos tego pana.

-
Dodane: 15.10.2018 21:13 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1551
Widzieliście te wpisy na facebooku Polsat Games?
Sam wyznaję zasadę, że najlepszy dubbing do anime to ten oryginalny, jeśli jakiś dubbing byłby bardzo słaby to z pewnością bym go skrytykował gdyby miał na to ochotę, ale nie będę atakował dubbingu tylko za nie-japońskość, szczególnie gdy mam możliwość wyboru wersji kinowej.
Super mnie nie interesuje, a do Polsat Games nie będę miał dostępu chyba.

-
Dodane: 15.10.2018 22:39 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 984
Widzieliście te wpisy na facebooku Polsat Games?

A po co marnować czas na bandę poj!@#ów, wszystko nie pasuje, nie było anime w tv, było źle jest też im nie pasuje, dla tego fandomu nie warto czegokolwiek robić (o czym już wielokrotnie można się było przekonać) bo ta banda zakompleksionych zdziecinniałych pizdusiów i tak wszystko będzie torpedować.

Dubbing ogólnie bardzo spoko, oczywiście poza gotenem który rzeczywiście wyszedł słabo, ale reszta zdecydowanie bez zarzutu, wreszcie mamy Polskiego Goku i to z głosem mężczyzny a nie babci jak to jest w tym podobno lepsiejszym oryginale ;) Lektor BnHA też wypadł całkiem nieźle, choć szczerze nienawidzę Lektora czy to w filmach czy bajka, a nawet zwłaszcza w bajkach.

-
Dodane: 15.10.2018 22:45 /
SirPsychoSexy - Profil - user - 40% - 833
Ja się tak zastanawiam po co tracić kasę na płacenie tym pseudo aktorom głosowym i robić ten dabbing. Przecież lepiej dać tylko wersje z napisami i po sprawie i tak nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tego oglądał z tym dabbingiem. Po za tym anime powinno się oglądać tylko z oryginalnymi aktorami bo tylko Japończycy potrafią oddać emocję i ekspresje postaci bo to jest ich produkt narodowy.

-
Dodane: 16.10.2018 06:45 /
Mnie ciekawią dwie rzeczy, a mianowicie
- Ile mają wykupionych odcinków One Piece'a
- Czy jeżeli skończą emitować dane anime dadzą nowe czy będą powtarzać to stare do znudzenia?
I PS
Nie dało się zmienić dubbingu w DBS

-
Dodane: 16.10.2018 07:14 /
Seneka napisał/a:
- Czy jeżeli skończą emitować dane anime dadzą nowe czy będą powtarzać to stare do znudzenia?
I PS

Polsat Games deklaruje, że wyemituje 9000 odcinków anime. Polsat Games na razie jest dostępny w Cyfrowym Polsacie i Netii.

-
Dodane: 17.10.2018 11:12 /
SirPsychoSexy nie wiem. Może mam błędne myślenie ale raczej dzieci w wieku 5 lat nie będą czytać napisów z bajki dla dzieci? Dlatego jest dubb /lektor. Przecież to są bajki dla dzieci więc głupoty które piszesz są wynikiem nie myślenia.

-
Dodane: 17.10.2018 17:14 /
W tym tłumaczeniu DBS też na Cella mówią komórczak! <3 Uwielbiam tą nazwę i mówię to bez sarkazmu :d

-
Dodane: 17.10.2018 18:03 /
Ruqer napisał/a:
W tym tłumaczeniu DBS też na Cella mówią komórczak! <3 Uwielbiam tą nazwę i mówię to bez sarkazmu :d

Komórczak brzmi lepiej od Cella. Po za tym Polsat Games deklarował możliwość oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Na razie jej nie ma (Evobox PVR). Ale dubbing dla mnie spoko, nie narzekam :d

-
Dodane: 17.10.2018 20:25 /
musial3211 - Profil - user - 20% - 387
GucioGucek napisał/a:
Seneka napisał/a:
I PS

Polsat Games deklaruje, że wyemituje 9000 odcinków anime. Polsat Games na razie jest dostępny w Cyfrowym Polsacie i Netii.

Ale oczywiście żartujesz tak? Zdajesz sobie sprawę że to z 9000 to było tylko takie luźne nawiązanie do Dragon Balla...

-
Dodane: 18.10.2018 07:08 /
musial3211 napisał/a:
GucioGucek napisał/a:
Seneka napisał/a:
I PS

Ale oczywiście żartujesz tak? Zdajesz sobie sprawę że to z 9000 to było tylko takie luźne nawiązanie do Dragon Balla...

Jaj sobie nie robię, oglądnij zapowiedź kanału lub w telewizji oglądnij (do teraz „zapowiadają” ten kanał). Ale nawiązanie jest :d

-
Dodane: 18.10.2018 07:17 /
Czy oni majstrowali coś przy jakości odcinków One Piece? Zdecydowanie lepiej to wygląda od tych dostępnych w sieci.
---
No jestem ciekaw czy jak puszczą dane anime będą powtórki gwałcić do końca kanału to by było bez sensu

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy