Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Dodane: 13.10.2018 16:49 - Edytowane przez by_black /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
Każdy kto śledzi nasze newsy związane ze startem nowej polskiej stacji telewizyjnej, Polsat Games, pewnie już wie, że stacja startuje od 15 października i wyemituje na swojej antenie nie tylko programy związane z grami. Od początku wiedzieliśmy o planach emisji Dragon Ball Super, jednak im bliżej premiery, tym Polsat Games zaskakuje coraz bardziej.

Od najbliższego poniedziałku, 15 października, startuje Polsat Games, a co za tym idzie anime: Dragon Ball Super, Assassination Classroom, My Hero Academia i uwaga, kolejne oficjalnie zapowiedziane anime, Monster Hunters Stories: Ride On, Bleach i One Piece!

One Piece to anime bazujące na jednej z najpopularniejszych mang na świecie, o tym samym tytule, autorstwa Eiichirō Ody. Historia opowiada przygody młodego pirata, Luffy'ego. Anime liczy obecnie 857 epizodów, a na antenie Polsat Games będzie dostępne z lektorem i wersją z napisami.
PREMIERA: Poniedziałek 23:30

Bleach to anime bazujące na mandze autorstwa Tite Kubo. Historia opowiada o 15-letnim uczniu, posiadającym zdolności percepcji duchowej, Ichigo Kurosakim, który przez spotkanie z Rukią Kuchiki wkracza w świat Bogów Śmierci. Anime liczy 366 epizodów i jest historią zamkniętą, Polsat Games wyemituje serię od 170 epizodu.
PREMIERA: Poniedziałek/Wtorek: 00:30

Prezentujemy ramówkę anime na Polsat Games w pierwszy dzień nadawania:
- Dragon Ball Super (Premiera 15/10/2018 16:00)
- My Hero Academia (Premiera 15/10/2018 16:30)
- Monster Hunters Stories: Ride On (Premiera 15/10/2018 23:00)
- One Piece (Premiera 15/10/2018 23:30)
- Assassination Classroom (Premiera 16/10/2018 00:00)
- Bleach (Premiera 16/10/2018 00:30) od 168 epizodu

Polsat Games startuje 15 października, dostępny będzie od najniższego pakietu Cyfrowego Polsatu na 16 pozycji. Niebawem stacja może dołączyć do operatorów sieci kablowych.

Dziwnych i zarazem fajnych czasów doczekaliśmy się w naszym kraju. Przez kilka lat nieudanych prób i posuchy w świecie anime rusza nowy kanał dający nadzieję na oglądanie popularnych Japońskich serii. Ja chociaż anime już praktycznie nie oglądam to się z tego faktu bardzo cieszę. Najbardziej chyba z One Piece.

Jak się nastawiacie na nowy kanał? Ramówka zachęca do ponownego wygodnego ułożenia w fotelu przed telewizorem czy nie bardzo? Jakie anime byście chętnie ujrzeli w stacji Polsatu?

Kwestię dubbingu, lektora czy napisów zostawię w spokoju bo to w sumie indywidualna sprawa każdego widza. Najważniejsze, że Polsat zostawia nam jakiś wybór więc w tej kwestii ludzie nie powinni narzekać.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 13.10.2018 17:01 /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65517
Jak ja start to jest bardzo dobrze i gdybym mial cyfrowy Polsat czy inna kablowke to bym oglądał - a że nie mam to cóż... bardziej myślę o Netflixie.

-
Dodane: 13.10.2018 17:06 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2546
Ja też się cieszę, fajnie, że coś ruszyło. Cieszę się też z dubbingu dla DBS, jednak szkoda, że tylko DBS :)

Co do samego kanału, bardzo sceptycznie do tego podchodzę. Pamiętacie jak AXN Spin reklamował się tak samo? Pełno anime, reklamy młodzieżowe itd. Jak wygląda teraz AXN spin HD? Dokładnie tak samo jak zwykły AXN... Seriale pokroju CIA. Żadnego anime, więc boję się, że tutaj może być podobnie - nie sprzeda się to zrobią bezpieczną opcję i tyle. Oby Polsatowi się udało :)

-
Dodane: 13.10.2018 17:08 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2450
Bardzo się ciesze wiadomością o One Piece, gdyż jestem wielkim fanem tej serii. Bardzo miło by było, aby została ona puszczona od początku. Jakich anime oczekuje na przyszłość? Przede wszystkim Naruto wszystkich serii, no i chyba klasycznego DB, nie pogardziłbym Saint Seiya

-
Dodane: 13.10.2018 17:08 /
Vegeta: It's over nine thousand!!!!!!
9 tysięcy epków anime :o :o :o

Ja w sumie mam dość sporo obejrzane, ale moje statystyki wynoszą rapten 3 614 epizodów, a licząc rewatche to 7 802 więc zapowiedziana liczba trochę imponuje. Chociaż sam One Piece już spokojnie zagarnia tysiąca [xd]

Mnie ogólnie trochę dziwi i zarazem cieszy informacja o takim kanale. Brakowało trochę tego w Polsce. Osobiście mam nadzieję, że będą mieć oglądalność i doczekamy się wielu nowych popularnych serii + od czasu do czasu uraczą nas jakimś starszym klasykiem.

Są serie dla młodszych jak nowe DBS czy My Hero Academia i są dla ciut starszych jak chociażby One Piece, Assassination Classroom czy Bleach. Szkoda tylko, że Bleach będzie emitowany od środka a nie od początku. Ale pewnie ma to związek z tym, że na Hyperze był kiedyś puszczany i pewnie prawa licencji do początkowych epków to jakaś bardziej skomplikowana sprawa.

Assassination Classroom i My Hero Academia to w sumie chętnie bym obejrzał bo nie widziałem jeszcze [xd] Co bym oprócz tego chętnie ujrzał? Jakiś stary klasyk pokroju Cowboya Bebopa czy FMA, a po północy jakiś dobry seinen pokroju Monstera. W ten sposób kanał przyciągnie zarówno młodzież nie znającą za bardzo anime ale też i takich staruchów jak my. Rynek mangowy potwierdza, że nasz kraj już dojrzał do seinenów (Berserk, Vinland Saga itp.).

No i najważniejsze, że może na razie nie każdy będzie mógł se pozwolić na ten kanał. Ale po emisji na głównej stacji anime będą po jakimś czasie przerzucane na ogólnodostępny TV4/TV6. Pewnie nie wszystkie, ale te z największą oglądalnością pewnie tam wylądują. No i jest też w sumie wspomniany przez kordosa Netflix, który w swojej ramówce również rozwija coraz bardziej dział z anime. Więc chyba czasy posuchy w kwestii Chińskich Bajek się skończyły :d

-
Dodane: 13.10.2018 20:05 /
tyruty - Profil - user - 20% - 368
Nie interesuje mnie ani anime, ani e-sport, więc tym samym zawartość tego kanału jest mi obojętna, ale interesuje mnie coś innego. Mianowicie ciekawi mnie, czy Polsat Games znajdzie swoich odbiorców - tzn. tylu odbiorców, aby emisja była opłacalna. E-sport to domena młodych i bardzo młodych ludzi. Z anime podobnie, chociaż tu też są jeszcze stare pryki i "sentymenciarze". Wobec tego kanał ewidentnie celuje w młodsze pokolenia, a tym widzę pewien problem: wśród tej grupy ludzi rządzi internet. Telewizja jest raczej w odwrocie i nie bardzo radzi sobie w rywalizacji ze mediami takimi jak YT czy Netflix.

Jestem oczywiście świadom tego, że skoro Polsat zdecydował się na utworzenie takiego kanału, to oznacza, że zrobili bardzo dokładne rozpoznanie rynku, rzetelniejsze od mojego "wydaje mi się", i najwyraźniej uznali taki ruch za opłacalny.
Niemniej jednak chętnie zobaczę, czy ich przewidywania się sprawdzą, czy może jednak zostaną brutalnie rozliczeni przez rynkową rzeczywistość.

Osobiście na pewno obejrzę sobie jeden czy dwa odcinki zdubbingowanego DBSuper - z czystej ciekawości - a potem pewnie zapomnę o istnieniu tego kanału :) Jak mi się przypomni za parę miesięcy czy lat, to wtedy ze szczerym zainteresowaniem sprawdzę, czy im to wypaliło.

-
Dodane: 13.10.2018 20:21 - Edytowane przez by_black /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14702
tyruty, kanał dostępny jest na platformie Youtube, Twitch oraz Ipla. Polsat Games nadaje na wymienionych dwóch pierwszych serwisach od kilku tygodni mecze League of Legends i zbiera dobre oceny za transmisje.

-
Dodane: 13.10.2018 22:29 /
kryst87 - Profil - user - 10% - 140
Ogółem to wow. Nie spodziewałem się ani One Piece ani Bleacha. Nie jestem pewien oglądalności telewizyjnej bo w końcu nie każdy może mieć cyfrowy polsat, ale jeśli kanał byłby dostępny przez internet to może nawet być dobry poziom oglądalności.
Ja bym chętnie zobaczył w Polsce HunterxHunter. Zaczyna się niby jak typowy shonen ale im dalej w las tym bardziej seinenem zalatuje.

-
Dodane: 14.10.2018 14:11 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
Paskudny dubbing xD jak będzie na tv4 to pewnie sobie będę patrzył czasem, ale na pewno nie z polskim dubem xD koniec.

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 14.10.2018 15:04 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 820
Serio? 2 zdania a Wy już piszecie że cały dubbing zły XD. Beerus ma spoko dubbing. Gorzej z goku ale wyjdzie w praniu.

-
Dodane: 14.10.2018 16:11 /
Bobers25 napisał/a:
Serio? 2 zdania a Wy już piszecie że cały dubbing zły XD. Beerus ma spoko dubbing. Gorzej z goku ale wyjdzie w praniu.
Dla mnie to co jest na trailerze to za mało aby cokolwiek oceniac ale prezentuje się całkiem ok. I też się zastanawiam jakiego głosu wy od Goku oczekujecie skoro pod oryginał głos podkłada mu kobieta.

Zresztą. Stacja daje wybór i opcję z napisami a ludzie narzekają i hejtują, że Polsat zły bo dubbing robi xD Polacy to naród narzekaczy. Nie było DB w TV to pisali petycje, a jak jest to tez jest źle bo Goku ma nie taki głos o jakim oni marzyli xD I w sumie gówno ich w tym momencie obchodzi fakt, że moga oglądać oryginał z napisami tylko "hurr! Robia dubbing! Profanacja DB!". W innych krajach jakoś nie mają problemu z tym, że bajki są dubbingowane (i nie dają tam opcji z napisami).

-
Dodane: 14.10.2018 16:59 /
Darknes napisał/a:
Zresztą. Stacja daje wybór i opcję z napisami a ludzie narzekają i hejtują, że Polsat zły bo dubbing robi xD Polacy to naród narzekaczy.

Robią dubbing do DBS -> Ale syf, wiedziałem, że tak będzie!
Ale przecież będą do wyboru napisy -> I tak nie oglądam telewizji...

Nieważne co się powie, zawsze będzie argument na nie :d

To, że w Japonii podkłada głos kobieta pod Goku, to nie znaczy, że w języku polskim przeszłoby to samo. W angielskim to samo, dlatego w roli goku od lat jest świetny sean schemmel. Głos ma męski, ale jak trzeba to zgrywa głupka i takiego głosu właśnie oczekujemy :p

-
Dodane: 14.10.2018 17:30 /
mjetekk - Profil - user - 0% - 76
Ja tam kibicuję tej stacji. Jeśli chodzi o TV o to oglądalność może być niska, ale jak będą jeszcze na żywo transmitować na Youtube to jestem spokojny - zdecydowana większość młodych raczej siedzi w necie niż ogląda telewizję.

Co do ramówki anime:
9 tysięcy odcinków robi wrażenie, przy czym One piece zabiera 1/10 z tego :p Z tego co widzę to większość będzie miała lektora, co uważam za plus. Napisy też będą więc wilk syty i owca cała. Co do dubbingu DBS - niby padły tylko dwa zdania, ale jakoś nie zrobiły na mnie pozytywnego wrażenia. Ale to przyjdzie ocenić po obejrzeniu przynajmniej jednego epka.
A jeśli chodzi o tytuły: cieszy widok Bleacha czy My Hero Academy. Trochę dziwnie jest to, że Bliczyk jest puszczany od środka. Mogli już sobie to darować i poczekać, aż zdobędą licencję na wszystkie epy. Co do One Piece - niby cieszy fakt że jest, ale z drugiej strony anime jest przykładem tego, jak nie powinno się ekranizować mangi więc...
Reszta tylko obiła mi się tylko o uszy.

Tak więc kibicuję i czekam na tytuły pokroju Jojo, Gintamy, Fullmetalla Alchemista itd.... :p

-
Dodane: 14.10.2018 17:57 /
To, że w Japonii podkłada głos kobieta pod Goku, to nie znaczy, że w języku polskim przeszłoby to samo.
Czemu by nie przeszło? Jeden sensowny argument poproszę :d Jeśli by pasował głos to dla mnie bez różnicy kto podkłada. Japoński Goku brzmi bardzo dobrze, mi się podoba o wiele bardziej niż twardy angielski dubbing.

Przebrnęliśmy kiedyś przez Francuską wersję i było ok. A teraz nagle wymagamy nie wiadomo czego. Bo barwa głosu nam się nie odpowiada [xd]

-
Dodane: 14.10.2018 18:02 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5600
Darknes
Yep, podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Angielski dubbing brzmi okropnie, kilka postaci ma w głosy ok, ale taki Vegeta czy piccolo to tragedia dla uszu.
Ale rozumiem ze może to być sentymentalne dla osób wychowanych na angielskim dubbingu.

Dla mnie Głos Goku powinien przede wszystkim pasować do tej postaci, a Goku to około 40letni koleś który zachowu8je się jak duże dziecko i jest trochę przygłupi, i głos który pokazali na trailerze PL, wydawał mi się okej, bardziej ciekawi mnie vedzia.

-
Dodane: 14.10.2018 19:24 /
Darknes
Francuski nie był dobry pod żadnym względem, fo tylko gęsta nostalgia - czasami krzyki postaci we francuskim dubbie puszczali w oryginale. Czyli gada Francuz, a krzyczy nozawa. Poza tym niezła hipokryzja, marudy na angielską wersję, a później "przebrnelismy przez przez francuski, a teraz narzekamy", no chyba nie.

Czasami odnoszę wrażenie, że ludzie nawet nie znają barwy głosu seana i gadają głupoty. Sprawdźcie sceny, w których goku jest "głupkowaty" i zobaczcie jak brzmi.

Dlaczego nie przeszedłby głos kobiety w polskim dubbingu u Goku? Bo brzmiałoby to infantylnie, nikt nie chciałby tego oglądać i byłoby marudzenie. Tylko osoby, które i tak by nie oglądały tego z dubbingiem udawały i strugały "mądre", bo przecież w oryginale też podkładka głos kobieta i nie mamy prawa się czepiać. Ashowi w pokemonach podkłada głos kobieta i co? Brzmi to bardziej dziecinnie niż w oryginale. Tutaj byłoby tak samo. Chcecie to dalej możecie żyć w przeświadczeniu, że jeżeli w języku polskim kobieta będzie podkładała głos pod umięśnionego 40 latka, to będzie to brzmiało dobrze(nie komicznie i/lub infantylnie) , no to super, okej, wierzcie dalej w coś takiego :)

-
Dodane: 14.10.2018 19:35 /
Mleckor - Profil - user - 0% - 19
Głos Goku średni (w Fuzji i Ataku Smoka miał lepszy), a Beerusa jeszcze gorszy. xD Ale, żeby nie było, nie skreślam całej serii.

Zresztą i tak najważniejsze jest dal mnie, by Buu i Hercules mieli odpowiednie głosy.

-
Dodane: 14.10.2018 19:42 - Edytowane przez Bobers25 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 820
Dla mnie to co jest na trailerze to za mało aby cokolwiek oceniac ale prezentuje się całkiem ok. I też się zastanawiam jakiego głosu wy od Goku oczekujecie skoro pod oryginał głos podkłada mu kobieta.
po prostu głos jest zbyt młody i nie pasuje do postaci 36 latka jakim jest Goku (czy coś takiego). Nie chodzi o głos basowy badassa ale bardziej dojrzały. Co do Beerusa to pasuje faktycznie ale dla mnie Goku za młody ale zobaczymy resztę postaci. Wygląd i głos też mi nie pasują do siebie no ale to moja opinia na ten moment.

-
Dodane: 15.10.2018 06:50 /
GucioGucek - Profil - user - 0% - 33
Stacja już jest na liście na pozycjach 16 i 169 (w drugim przypadku CP pozbywa się Wellbeing Network; od teraz na poz. 519). Na razie się pojawia info o starcie o godz. 9:30 (Worldsy 2018).

Wiadomość doklejona:
A wracając do tematu polskiego dubbingu: Beerus (Piwus) wypadł dla mnie dobrze, z Gokū już gorzej, lecz nie ma tragedii. O 16:00 wszystko się wyjaśni, czy będzie sukces lub klapa :)

"Sko­ro mam bym być zły, to będę w tym dobry"
-
Dodane: 15.10.2018 11:16 /
Poza tym niezła hipokryzja, marudy na angielską wersję...
W którym miejscu marudzę? Proszę wskaż mi dokładnie zdanie gdzie napisałem, że angielska wersja jest zła... bo ja tylko napisałem, że japoński Goku podoba mi się po prostu bardziej niż angielski. To tylko subiektywna ocena uwzględniona własnym gustem. To tak samo jakbym napisał, ze bardziej wole kwaśne jabłka niż słodkie. To nie znaczy, że słodkie sa niedobre, tylko ja akurat bardziej lubię te pierwsze.

Bo brzmiałoby to infantylnie, nikt nie chciałby tego oglądać i byłoby marudzenie.

Nikt nie chciałby oglądać? xD To dlaczego miliony fanów oglądają Dragon Balla z napisami skoro tam kobiety podkładają głosy męskim postaciom? xDD
Byłoby marudzenie? Przecież obojętnie kto podłoży głos i tak już jest marudzenie bo polacy to po prostu w większości marudy szukający dziury w całym.
To nie jest argument. Równie dobrze męski głos może brzmieć infantylnie. Twoje posty brzmią trochę szowinistycznie w stylu "żadna kobieta na pewno się nie sprawdzi, a mężczyzna to obojętnie jaki ale na pewno lepszy od baby będzie".

Nie wiem dlaczego zakładacie sobie, że -> Polska produkcja to musi 40 latkowi podkładać głos 40 latek ale jak w oryginale 40 latkowi głos podkłada 80 letnia kobieta to w porządku ale w POLSCE TO JUŻ NIE.
Dlaczego? :| Przecież głos można modulować, raz - naturalnie, drugi raz - poprawić jeszcze komputerowo. Więc wiek czy płeć nie ma znaczenia. Największe znaczenie mają zdolności dubbingowe i potencjał do modulacji.

Śmieszni jesteście i ograniczeni, zakładając, że tylko jedna racja jest słuszna. I tylko mężczyzna się sprawdzi, a kobieta żadna nie. Dla mnie obojętna jest płeć. Ważne aby to dobrze brzmiało. No i moim zdaniem brzmi całkiem dobrze.
Swoją drogą ktoś w ogóle wie kto podkłada głos pod Goku? Może robi to faktycznie 40 latek tylko akurat robi to takim głosem bo sobie założył, że taki pasuje do postaci.

https://www.youtu...eZcSb39j68 <- Tutaj Goku ma zwyczajny głos i jest ok. Douglasa głos wypada tutaj fajnie. Równie dobrze taką sama barwą jak Schemmel mógłby mówić u nas Boberek. Zresztą, Goku nie wygląda tutaj nawet na starszego faceta tylko bardziej na jakiegoś 20 latka. Ja tam w bajkach przyzwyczajony jestem do bardziej miękkiego tonu głosu niż takiego twardego jaki stosują amerykanie, dlatego napisałem wcześniej, że o wiele bardziej wolę japońskie głosy. W kulturze USA się to przyjęło i się sprawdza, my nie jesteśmy jednak USA. Nasze głosy moim zdaniem będą do japońskich bardziej zbliżone niż te Amerykańskie, więc moim zdaniem ludzie nie powinni narzekać (tym bardziej, że jest opcja wyboru), a tym bardziej gnębić Polsatu za dubbing. Podają wam rękę, a wy ją od razu im próbujecie wyrwać przy samym barku.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy