Ważna informacja News: 2x2 TV: Miłość, gimbaza i kosmiczna faza! Za mną leć na DVD i Blu-ray w październiku

Polecamy

Forum > Film, Serial i Program TV
Temat: Imperium słońca
Dodane: 18.09.2018 18:44 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3896
zanghaj, II wojna światowa. Podczas okupacji miasta przez Japończyków 12-letni Jim, syn brytyjskich arystokratów, zostaje rozdzielony z rodziną i trafia do obozu dla internowanych.

Film z 1987 roku. W sumie moja opinia- nie podzielam zdania większości akurat do tego. W sumie w większości dość naciągany- zbyt szybka przemiana Jima- owszem jest zrozumiałe, że nie chciał wojny, ale wiele scen jest naciąganych. Za mało pokazane okrucieństwo wojny- owszem sceny jak chłopak chce ożywić matkę. Fascynacja japońskimi samolotami u niego była- jakby wtedy Japończycy byli święci a 12 lat to chyba wystarczająco by rozróżnić różnice między ,,Dobrem" a ,,złem". Chociaż były tu też emocjonalne chwile. Więc tak 5/10 dam. Lepiej tu patrzyć na to nie z punktu historycznego.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 18.09.2018 23:10 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13868
>6 nominacji do Oskara
>5/10

Ok xDD

Oglądałem go dosyć dawno. Jakoś mocno mi w pamięć nie zapadł. Dałem bodajże 7/10. Brakowało mi w nim czegoś co by wywołało u widza większe emocje, sprawiło, że bardziej go zapamiętamy, a co za tym idzie podniosła ocenę tego dramatu. Jednak warto polecić ludziom co lubią wojenne dramaty.

PS. Nie, nie masz za nikim podążać :| [facepalm] Bardziej chodzi o to, że tego typu filmy nie koniecznie ocenia sie przez "podoba mi się" tylko ocenia w bardziej szerszym jak najbardziej obiektywnym spojrzeniem. Twoje jest czysto subiektywne :p Gówno się znasz na historii Chin (tak jak i ja), a piszesz aby się nie sugerować historią... skąd Ty to możesz wiedzieć? :| Albo skąd możesz wiedziec jak się powinno zachować 12 letnie dziecko, które zgubiło rodziców podczas wojny? Lubił samoloty, to jacy byli Japończycy go nie obchodziło. To tak jakbyśmy my mieli nie lubić BMW, Mercedesa, Volkswagena i reszty Niemieckich marek bo oni kiedyś byli źli :|

-
Dodane: 18.09.2018 23:12 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3896
Darknes napisał/a:
>6 nominacji do Oskara
>5/10

Ok xDD

Bo przecież jak wielu ludziom się podobało, to i mnie musi. Mam ślepo podążać za innymi :)

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy