Ważna informacja News: Recenzja: Ao no Exorcist, Bakuman i No Game No Life (Waneko)

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: Liga Mistrzów 2018/19
Dodane: 13.12.2018 03:06 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4718
Po takiej kolejce, ciężko coś napisać. Ogólnie niezły popis włoskich ekip. Żadna nie wygrała. Popisów Juve i Romy komentować nie będę, bo nie ma sensu. Ale Inter okey, mógł odpaść z takiej grupy, ale nie koniecznie w meczu z PSV, kiedy był korzystny wynik w Barcelonie. [umarl] Ja rozumiem, że ciężkie są powroty do LM, ale bez przesady. W być może najważniejszym meczu sezonu. Stracić punkty?

Teraz co do Napoli, nie będę hejtował Milika, za sytuację z 91-szej minuty meczu. Miał chłop ciężką sytuację, trudna sytuacja do przyjęcia piłki. Alisson też popisał się refleksem. Sam mecz wizualnie lepiej wyglądał po stronie The Reds, gdyby Sane i Salah mieli lepszy dzień, to po Napoli nie byłoby co zbierać. Van Dijk powinien wylecieć z boiska na faul na Mertensie, ale tak się nie stało.

Napoli tak naprawdę odpadło, nie w Anglii, ale w Belgradzie. Tam zmarnowano okazję, mecz na Anfield byłby o pietruszkę. Napoli nie pierwszy już raz dało popis w pucharach. Nawet Benitez z nimi nic nie wygrał, sam Carlo też ma trudne zadanie. Bo nawet w lidze europy będzie im ciężko ze względu na Arsenal i Chelsea.

Mam taką nadzieję, pewnego pięknego dnia to Napoli się skończy i najlepiej niech spadną do serie B. Za dużo tych popisów ich w europejskich pucharach. Mam nadzieję, że wrócą stare dobre ekipy z Mediolanu. Romę kupią jacyś szejkowie i dadzą łapówę łysemu z Uefy. [placze]

Po fazie grupowej mam wrażenie, że Lega Calcio trochę nie słusznie dostała cztery miejsce w LM. Gdyby nie włoskie lobby, i reforma likwidująca reformę Platiniego, którą uważałem za sprawiedliwą moralnie i etycznie. Ta Lega wyglądałaby w Europie jeszcze gorzej niż obecnie. Trochę włochom się w klubowej piłce się przyfarciło.

Bo nic nie tłumaczy wyczynów, włoskich ekip w szczególności Napoli. Niech tam polskie gwiazdory siedzą jak najdłużej i niech z tym klubem spadają na samo dno. ;)

Co do fazy pucharowej, to jakieś hity mogą być, bo nie rozstawione są Atletico, Unitez czy Liverpool. Tu już nie będzie raczej śmiesznej pary, chyba że trafi się Porto z Schalke. :) Mam nadzieję na dobre gorące kulki.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 13.12.2018 13:01 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13926
hlkpl napisał/a:
Mam taką nadzieję, pewnego pięknego dnia to Napoli się skończy i najlepiej niech spadną do serie B. Za dużo tych popisów ich w europejskich pucharach. Mam nadzieję, że wrócą stare dobre ekipy z Mediolanu. Romę kupią jacyś szejkowie i dadzą łapówę łysemu z Uefy. [placze]
A może Roma niech spadnie do serie B? :| Czemu Ty tak źle wszystkim życzysz? Piątek raz na ławce usiadł i już go skreśliłeś, że przestanie grać, Napoli w tak trudnej grupie do samego końca walczyło o awans i już do serie B ich wysyłasz xD Uspokój się.

Lewandowski wczoraj miał szansę na 4 bramki. Niezły występ polaka ale ogólnie to Ajax mi się strasznie podobał. To było starcie doświadczenia z młodością i przebojowością. Staruszki czuli straszną presję, Ajax tak ich cisnął, że gubili się przy najprostszych zagraniach, Ribery notorycznie dawał się ogrywać na skrzydle. Nigdy jeszcze Bayern nie wygrał na stadionie Ajaxu, wczoraj był blisko ale znów się nie udało :d Przyjemnie się oglądało ten mecz. Niemcy z ogromnymi problemami z wyprowadzaniu piłki, dobrze że zachowali te pierwsze miejsce w grupie bo jakby już teraz trafili na kogoś mocniejszego to myślę, że już w 1/8 pożegnali by się z LM a tak to może przejdą do 1/4.
Ciekawe czy Lewemu się uda coś jeszcze strzelić. Fajnie jakby postawił w swojej gablotce króla strzelców LM (złoty medal też by sie przydał).

AEK kończy bez punktu. Benfica się mocno nie wysiliła a i tak 3 punkty ostatecznie ugrała.

Grupa A:
Atletico skiepściło z Belgami i wychodzą ostatecznie z drugiego miejsca. BVB ograło Monaco. Piszczek tym razem odpoczywał. Glik wrócił, miał szansę nawet na bramkę ale minimalnie nad poprzeczką.

Grupa B:
Tottenham lekkim fartem gra dalej. Udało im się wyszarpać remis, a Inter ku memu zdziwieniu nie dał rady PSV. Słabiutko, sytuacji sporo ale nic nie chciało wpaść. Awans był na wyciągnięcie ręki, wystarczyła jedna bramka. Chyba włosi liczyli na to, że Anglicy przegrają z Barceloną i remis ich urządza. Przeliczyli się.

Grupa C:
Mówienie, że Napoli odpadło przez wpadkę z Cveną wydaje mi się trochę głupie bo Liverpool tez przecież zaliczył tam wpadkę i to nawet gorszą od Napoli. Anglicy mogli śmiało wygrać ze 2-3 do zera ale Mane strasznie marnował sytuację, podobnie Salahowi wpaśc nie chciało. Mimo przewagi Liverpoolu Włosi mieli jednak szansę na remis a bohaterem mógł zostać Milik, ciężka piłka do opanowania, całkiem nieźle to wyszło ale Alisson w gotowości.

Grupa D:
Porto z Galatą zagrało niezły mecz. Dali widowisko na koniec grupy. Schalke skromnie ale również do przodu. Rybus raz kąśliwie strzelił, ale tak to średni występ polaków... zresztą średni występ całej drużyny z Moskwy.

Grupa F:
City musiało odrabiać wynik. Niby taka maszyna ale balansuje na granicy zaliczania wpadek. Tym razem uratował ich Sane. Lyon o mały włos a by się pożegnało z LM xD Jedno zwycięstwo i 5 remisów, nie ogarniam tego. Grają naprawdę nieźle, potrafią odrabiać straty a na koniec i tak zawsze remisują. Jedyna ekipa, która nie dała się City i ledwo co przeszli.

Grupa G:
CSKA jest dziwne xD Bilans z Realem? 4:0... Real pierwszy, CSKA ostatnie xD Czemu nie mogli z innymi ekipami tak grać? Spinali się tylko na Real. Rosjanie chyba liczyli jednak, że załapią się do LE a tu szok, Pilzno dało radę Romie i gra dalej. Brawo dla Czechów, wyszarpali sobie tę Ligę Europy.

Grupa H:
Liderzy grupy się nie popisali na koniec xD Odpuścili czy po prostu gorszy dzień? Mi się wydaje, że raczej to drugie. Murinho potrzebuja zwycięstw, nawet w mniej ważnych meczach a Juve z Ronaldo raczej też nie zadowala się awansem po porażce. Szkoda, że takie wyniki nie padły podczas ich pierwszych spotkań, tedy ostatnia kolejka byłaby ciekawsza.

Losowanie w poniedziałek. Ciekaw jestem par :d

-
Dodane: 13.12.2018 19:37 /
KaKa - Profil - user - max% - 13651
RIP Napoli.
Uwaga
MILIK NIE ZAWINIŁ.

Dzięki.
Wczoraj fajny meczyk, 6 goli, 2 czerwone kartki, Lewandinho strzelił sobie gole. Fajnie. No i Tagliafico sobie odbił rozciętą głowę strzelając gola na 3:3.

Podobno LM ma być przełożone na weekendy tak btw, ale to chyba od następnej edycji. FAJNIE.

-
Dodane: 15.12.2018 21:51 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4718
Darknes napisał/a:
hlkpl napisał/a:
A może Roma niech spadnie do serie B? :| Czemu Ty tak źle wszystkim życzysz? Piątek raz na ławce usiadł i już go skreśliłeś, że przestanie grać, Napoli w tak trudnej grupie do samego końca walczyło o awans i już do serie B ich wysyłasz xD Uspokój się.

Ja nikomu nie życzę źle, ale ile można kompromitować się w pucharach europejskich? Ile można odpuszczać europejskie puchary pod pretekstem wygrania ligi? Aby później ją przegrać? Dla dobra Lega Calcio niech lepiej oni wypadną z tego topu.

Roma miała swoje problemy, powrót do europejskich pucharów był dla nich ciężki, ale w zaszłym sezonie pokonali Barcelonę. Już się nie pamięta, jak Roma ratowała tyłki SerieA, kiedy to Milany i Intery nie dawały rady.

KaKa napisał/a:
Podobno LM ma być przełożone na weekendy tak btw, ale to chyba od następnej edycji. FAJNIE.

Moim zdaniem zły pomysł, za dużo będzie kombinowania ligom krajowy z terminami spotkań.

-
Dodane: 15.12.2018 23:09 /
hlkpl napisał/a:
Darknes napisał/a:
hlkpl napisał/a:

Ja nikomu nie życzę źle, ale ile można kompromitować się w pucharach europejskich?
Spytaj polskie kluby xD

Życzenie spadku do Serie B nie jest raczej dobrym życzeniem xD

Nie uważam, że Napoli się skompromitowało. w grupie z Liverpoolem i PSG Włochom dawano najmniejsze szanse na awans a im udało się do samego końca o te miejsce walczyć. Dwa razy wywalczyli remis z PSG, mogli nawet oba te mecze wygrać, zabrakło nieco szczęścia. Wygrali u siebie z poprzednim finalistą LM i przegrali na Anfield. Gdzie Ty tu widzisz kompromitację? Remis z Cveną? Zdarza się gorszy dzień. Liverpool dostał od nich bęcki.

-
Dodane: 16.12.2018 08:31 /
KaKa - Profil - user - max% - 13651
Darknes

Napoli po prostu spieprzyło start i tyle w temacie. Mogli spokojnie wyjść z tej grupy, bo mieli taktykę I na PSG, i na Liverpool. Zabrakło na Zvezde. Żenua. Ligi też raczej nie wygrają, bo jest spora przepaść między juve a Napoli i musieliby mieć masę szczęścia, by na koniec sezonu przegobic juve.
11 punktów? Myślałem że jednak trochę mniej. No czarno to widzę

-
Dodane: 16.12.2018 13:33 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1060
No dobra

Grupa A

Tutaj w zasadzie bez zaskoczenia, Monaco jest obecnie w miejscu jakim jest, a Brugge od początku było tutaj do pożarcia.

Grupa B

PSV zdeklasowane w tej grupie, sądziłem że jednak będą wstanie urwać nieco więcej, ale z drugiej strony zabrali Interowi kluczowe dwa punkty.

Szkoda Interu ale to mogło pójść w każdą stronę dlatego też bez zaskoczeń przy wyjściach w tej grupie.

Grupa C

Crvena Zvezda okazała się bardziej niebezpieczna niż PSV i to w trudniejszej grupie, i to tak naprawdę ona w dużym stopniu zdecydowała o ostatecznych rozstrzygnięciach w tej grupie.

Ostatecznie wyszły ekipy które wyjść miały, szacun dla Napoli za walkę było blisko, ale w sumie Carlo lubi ligę mistrzów, więc można było oczekiwać że wykręci przyzwoity wynik nawet w tej grupie, chociaż przyznaję że po meczu ze Zvezdą nie wróżyłem im walki o awans do końca.

Grupa D
Porto i SG04 tyle w temacie, chyba nie widziałem nawet fragmentu meczu z tej grupy, sorry w tym czasie byly ciekawsze :p

Grupa E
Tutaj Bayern wygrał niby bez zaskoczenia, ale jednak w bólach :d Dobra faza grupowa Ajaxu, szkoda trochę Benfiki bo myślę że w tej edycji były conajmniej dwie grupy z których by spokojnie wyszli.

Grupa F
City mimo sporej przewagi końcowej nie miał łatwo w tej grupie, ogólnie całkiem słaba na papierze ale całkiem ciekawa się okazała xD OL wyszło chyba już minęło trochę czasu od tego jak ostatni raz Lyon grał w jednej ósmej, będzie ciekawie.

Grupa G
Niesamowita grupa wszyscy przegrywali i wszyscy wygrywali, szkoda każdego bo naprawdę same solidne zdobycze punktowe, ostatecznie jednak wychodzą dwie wielkie firmy, obie raczej w średniej formie, o ile do wiosny nic się nie zmieni, przedstawiciele to przedstawiciele tej grupy pożegnają się z LM dosyć szybko.

Grupa H
Juventus w trochę żenujący sposób zakończył fazę grupową, fakty są takie że powinni to skoczyć z kompletem punktów, ale niestety momentami podchodzenie zbyt lekko - samo się przecież wygra i przesadny minimalizm Allegriego doprowadza właśnie do takich sytuacji

LM w weekendy to z kolei kolejny pomysł podobny do tych z usuwaniem spalonych, środa to wielkie święto i kojarzy się z hymnem LM (fanom futbolu oczywiście), przesuwanie tego zniszczy rozgrywki ligowe i wieloletnie tradycje, to jest trochę jak z Kevinem w święta lepiej nie ruszaj bo... W każdym razie nie wyobrażam sobie żeby to gówno przeszło, zwłaszcza że wpłynie to negatywnie nie tylko na terminarz lig, ale również na ich słupki oglądalności.

-
Dodane: 17.12.2018 12:21 - Edytowane przez Darknes /
No i po losowanku :d Teraz czekamy na wiosnę.

Schalke vs Manchester City -> Sorki Schalke. City gra dalej.

Atletico vs Juventus -> Dwaj mocni defensorzy. Szkoda, że już teraz się spotykają. Postawię na Juventus.

Manchester United vs PSG -> No cóż. PSG moim zdaniem gra dalej.

Tottenham vs Borussia Dortmund -> Ciekawa para. Postawię jednak na BVB, zbudowali znów fajny zespół. Chciałbym aby Piszczu podniósł puchar.

Lyon vs Barcelona -> Koniec przygody dla Francuzów. Barcelona gra dalej.

Roma vs Porto -> Roma nieźle trafiła. Moim zdaniem przejdą dalej. łatwo jednak nie będzie, Porto się na pewno postawi.

Ajax vs Real Madrid -> Szkoda, że Ajax trafia na takiego rywala boo grają w tym sezonie ładną piłkę. Myślę, że przejdzie Real jednak będę kibicował Ajaxowi, może zaskoczą :d

Liverpool vs Bayern -> też mocna para podobnie jak Atletico vs Juve. Przykro moim Robercik, źle trafiłeś. Liverpool gra dalej, Bayern ma za starą kadrę + problemy w lidze więc raczej nie da rady.

-
Dodane: 02.01.2019 12:13 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1060
Schalke vs Manchester City - City dobrze trafiło, ale za Pepa pokazało, zresztą w wcześniejszych latach również że potrafi ostro zawodzić w LM. Oczywiście City wyraźnym faworytem ale nie skreślałbym, tak całkowicie Schalke, marne bo marne ale jakieś 10% szans mają :p

Atletico vs Juventus - Mocna defensywa Atletico, kontra wyrachowany, minimalistyczny i ofensywny Juventus Allegiriego. Atletico nie prezentuje jakiejś mega formy w tym sezonie, a minimalizm Juve już odbijał się im czkawką w tej edycji ligi mistrzów. Atletico ma najlepszego bramkarza na świecie, a Juve jednego z dwóch najlepszych piłkarzy, zobaczymy jak to się skończy, bardzo ważny będzie występ Szczęsnego w tym pojedynku, w takim meczu niema miejsca na błędy. Stawiam na Juve, będzie remis oraz jakiś krótki wynik.

Manchester United vs PSG - Na przekór wszystkim United przejdzie do ćwierćfinału żeby tam odpaść z jakim Porto czy coś xD A tak poważnie, nie wiem, teoretycznie patrząc na problemy United wiele wskazuje że nie mają szans, ale z drugiej strony pokazali już że w LM potrafią spiąć dupę, do tego jest trochę czasu więc jeszcze wiele może się zmienić. Obecnie dla mnie 50 na 50.

Tottenham vs Borussia Dortmund - Spurs, dwa takie średniaki wysokiej klasy ciężko wybrać, teoretycznie lepiej w tym sezonie wygląda Borussia, ale w pewnym momencie przyjdzie zadyszka, i może to być w najmniej pożądanym momencie, dlatego stawiam na Spurs.

Lyon vs Barcelona - Lyon ma małe szanse ale pokazał już charakter, kto wie może napsują trochę krwi Barcelonie, nawiązując do pierwszej dekady 21 wieku i Lyonu z Juninho Pernambucano, gdzie trzeba było się z tym klubem liczyć.

Roma vs Porto - Roma jest w słabej formie, Porto ma bardzo duże i realne szanse na awans, wiadomo jeszcze do tego czasu sporo może się zmienić ale na obecną chwilę to Porto jest dla mnie faworytem, choć wolałbym Romę w kolejnej rundzie

Ajax vs Real - Ajax w zimę pewnie straci kilka żądeł ze składu, Real też nie gra na miarę nazwy klubu, jest duże prawdopodobieństwo marnego meczu, z ostatecznym awansem Realu.

Liverpool vs Bayern - Liverpool pokazał już jak beznadziejny i świetny potrafi być w LM, drużyna stabilna w lidze i nieprzewidywalna w LM, Bayern z dużymi problemami, teoretycznie niema większych szans, ale Kloppa nie lubią puchary ;) 55 do 45 dla Liverpoolu

Wiadomość doklejona:
Manchaster bez Mou, no ciekawe teraz sama nowa miotła w klubie może sprawić że zwycięzca stanie się mniej oczywisty ;)

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy