Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Propaganda PiS
Dodane: 22.06.2018 08:55 - Edytowane przez Darknes /
KaKa - Profil - user - max% - 13630
Ja byłem daleki od plucia na PiS na początku ich rządów. PO też wykorzystywalo media, ale wiadomo, lawina poszła, wiadomości nie da się oglądać.

Ale teraz to już jest żart xD W szkołach wszędzie wiszą plakaty a dzieci dostają ulotki informujące o tym ze wujek Morawiecki da im za darmo pieniądze

https://www.wykop...KdTlao.jpg

Czyż nie jest to obrzydliwe zagranie? Nie wspominając o tym, że kolejne rozdawnictwo się pojawia. Ale mnie to [nerw]

----- Podpis --------------------
Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 22.06.2018 09:12 /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65517
Piękne. [placze]
Rzeczywiscie to wzorcowy przykład propagandy, ale za to działa! Gdyby tylko PO wpadło wcześniej na to, że mozna ludzi przekupić ich wlasnymi pieniędzmi, zamiast tylko windowac podatki i kłaść nacisk na eurofundusze, to nie przegraliby wyborów. PiS okazało się wprawniejszym politycznie ugrupowaniem, bo wie jak przekonać większość, a o to chodz w demokracji - ilość, nie jakość.
Propaganda, mimo wyjątkowo pejoratywnych skojarzeń w które obrosla za czasów PRL, to najnornalnuejsza rzecz ja świecie, jedno z wielu narzędzi w komunikacji wladza-lud, bo nie oszukujmy się, merytorycznych argumentów większość społeczeństwa nie zrozumie (patrz temat m.in. o nieumiejętności wyciągnięcia wniosków z tekstu). W szlachetnej IIRP mieliśmy całe ministerstwo propagandy.
Dobra propaganda lepsza niż negatywna propaganda przeciw Polsce, którą opozycja urządza na arenie międzynarodowej.

-
Dodane: 22.06.2018 11:50 /
kordos

Nie wiem czy trollujesz czy nie xD

PiS kupuje głosów - prawda.

Całe szczęście, że PO tego nie robiło.

Teraz przez kilkadziesiąt lat każdy będzie obiecywał kolejne pieniądze i w zasadzie większość społeczeństwa zbija się na hajs dla mniejszości. Ten kraj jest doszczętnie spier*#**$y i wszystko zmierza ku temu, żeby było jeszcze gorzej.

PO podnosiło podatki, a PiS... Podnosi lub nie obniża, lub wymyśla kolejny xD różnica jest taka, że nasz poprzedni, cudowny rząd podniósł je raz i nic nie rozdawał, a nasz obecny, cudowny rząd podnosi je po PO i oddaje ogromnej mniejszości.
Tfu na socjalizm.

-
Dodane: 22.06.2018 19:17 /
dbgoku - Profil - user - 0% - 74
Pierś z kurczaka podrożała biedronce o złotówkę, za kg płacimy teraz 16,99 zł.
No niestety nie widzę teraz ratunku dla Polski, sprawdzają się słowa że demokracja to najgorsze rządy. Mnóstwo ludzi będzie głosowało za pisem głównie przez socjale. Sam nie raz słyszałem, czy to na mieście czy na imprezie "PiS lepszy niż PO bo PiS przynajmniej coś daje". Generalnie mówiły to osoby niepracujące. Plusem tego rządu jest niewątpliwie walka z sodomą i masową imigracją, natomiast te rozdawnictwo doprowadza mnie do szału.

-
Dodane: 22.06.2018 20:00 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4685
Oj tam najgorsze od razu. Jak władca jest zły, to zacznie się wołanie o demokrację.

Cóż wolna wola ludu głosującego, lud wybrał. Jak by Polacy wybrali wolnorynkową partię, to byście piali z zachwytu. A teraz zła nie dobra demokracja.

Co do PO, ano Platforma podnosiła podatki i co dawała w zamian? Nic, a Pis, zadłuża czy nie zadłuża. Ale 500 plus w kieszeni jest. ;)

-
Dodane: 23.06.2018 01:10 /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1197
Nie jest. Jest akurat na ich poziomie. A że poziom to żaden to i nie ma co się dziwić.
Pamiętam jeden z odcinków minęła 20, jakoś sprzed 2 lat. Był o pogrzebie Inki i Zagończyka. W pierwszej części pokazali popierających PO ludzi przed cmentarzem i rozkręcili gównoburzę że to nie miejsce na protest polityczny. W drugiej... pokazali protestujących ONRowców wrzeszczących że Wałęsa ,,Bolek'' (jak wychodził z pogrzebu) i że naród osądził.

No więc tego, Kali ukraść krowa- dobrze, Kalemu ukraść krowa, źle.

-
Dodane: 23.06.2018 14:06 /
dbgoku - Profil - user - 0% - 74
hlkpl napisał/a:
Oj tam najgorsze od razu. Jak władca jest zły, to zacznie się wołanie o demokrację.

Cóż wolna wola ludu głosującego, lud wybrał. Jak by Polacy wybrali wolnorynkową partię, to byście piali z zachwytu. A teraz zła nie dobra demokracja.

Co do PO, ano Platforma podnosiła podatki i co dawała w zamian? Nic, a Pis, zadłuża czy nie zadłuża. Ale 500 plus w kieszeni jest. ;)

Przyzwyczaja ludzi do dziadostwa. Człowiek powinien dostawać płacę za ciężką pracę, a nie za robienie dzieci czy siedzenie na tyłku. Wyjątkiem ewentualnym mogłoby być przypadki, gdy ktoś nie jest w stanie pracować bo miał ciężki wypadek, utrata rąk czy coś w tym stylu.

-
Dodane: 23.06.2018 14:48 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4685
dbgoku napisał/a:
hlkpl napisał/a:

Przyzwyczaja ludzi do dziadostwa. Człowiek powinien dostawać płacę za ciężką pracę, a nie za robienie dzieci czy siedzenie na tyłku. Wyjątkiem ewentualnym mogłoby być przypadki, gdy ktoś nie jest w stanie pracować bo miał ciężki wypadek, utrata rąk czy coś w tym stylu.

Ale z drugiej strony co się dziwić, jak ludzie na rękę zarabiają nie całe dwa tysiące. To nie dziw sie, że ludzie wyciągną rękę po coś takiego. Ci ludzie nie będą myśleć, o dobru gospodarki, bo jest myślenie przeciwstawne, a kto pomyślał o mnie? Poza tym są to osoby bardzo często "odstawione na boczny tor", więc w ramach sprawiedliwości dziejowej. Pojawia się myślenie, że im się należy.

-
Dodane: 23.06.2018 14:56 /
hlkpl

Przestań tu biedakować i usprawiedliwiać takie upośledzone zagrania ze strony PiS.Problemy takich a nie innych zarobków można rozwiązać bardziej sprawiedliwe, niż zabierać tym, którzy zarabiała 2500 xD

-
Dodane: 23.06.2018 15:10 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1550
Odpowiedzialny rząd nie skupia się na tym jak rozdawać ludziom pieniądze, on zastanawia się co zrobić by nie musieć im ich rozdawać.

-
Dodane: 23.06.2018 17:59 /
owerfull - Profil - user - 40% - 898
Rząd ma prawo sobie schlebiać i żaden buńczuczny opozycjonista z niskim ilorazem inteligencji tego nie zmieni. Dużo dotychczasowych projektów PiS to sukces i nawet jeśli kwestionujemy sposób działania, to nie da się ukryć, że cel uświęca środki, szczególnie w przypadku naszego kraju.

-
Dodane: 24.06.2018 22:42 /
DuchVegety - Profil - user - 10% - 138
owerfull napisał/a:
Rząd ma prawo sobie schlebiać i żaden buńczuczny opozycjonista z niskim ilorazem inteligencji tego nie zmieni. Dużo dotychczasowych projektów PiS to sukces i nawet jeśli kwestionujemy sposób działania, to nie da się ukryć, że cel uświęca środki, szczególnie w przypadku naszego kraju.

Wymień mi te sukcesy ? Przynajmniej 3.
Ja za to mogę wymienić przynajmniej 10 powodów dla których PiS jest partią tragiczną, pewnie zaraz wielcy obrońcy pisu odezwą się i krzykną przez ostatnie 8 lat to było tak i tak, moi mili jeśli np. wasza kadra przegra 10 meczów z rzędu, zmieni się trener i przegra 9, to też może powiedzieć no ale przecież za kadencji poprzedników było 10 porażek dzisiaj jest 9... Druga rzecz obecnie jest koniuktura światowa, poprzednio natomiast była Dekoniuktura co mimo wszystko jest ważne, śmieszy mnie też porównywanie się do innych krajów Europejskich skoro wiadome jest przecież że UE jest cmentarzyskiem i z roku na rok traci na ważności na rzecz inny kontynentów np. Azji, ba powiem więcej Afryka rozwija się szybciej niż Europa mimo tego są tam cięższe warunki klimatyczne a co najważniejsze humanistyczne, tzn ludzie w Afryce są słabo wykształceni i co by tu nie powiedzieć średnia IQ na czarnym lądzie jest na poziomie 70, naprawdę ciężko robić w takich warunkach interesy.

-
Dodane: 24.06.2018 22:58 /
Proszę: http://forsal.pl/...iego.html#

Dziesięć sukcesów obecnego rządu z podkreślonymi zaletami i wadami. Żaden opozycyjny kmiot się do tego nie odniesie, bo wolą emocjonalne argumenty. Dla nich rząd PiS to same negatywy, a najlepiej byłoby jakby im oddać władzę i siedzieć cicho, bo to jest przecież prawdziwa demokracja.

-
Dodane: 25.06.2018 00:03 /
Okey już się odnoszę :)

Po pierwsze z tego co widzę te sukcesy to nie są sukcesy... ale po kolei

1. Gospodarka rośnie ale inwestycje słabe
Gdzie tutaj jest sukces rządu? Wydaję mi się że gospodarka rośnie dzięki ludziom którzy na nią pracują a nie z przyczyn rządu. Ja nie widzę żadnej ustawy która miałaby przyczynić się do wzrostu gospodarczego? No chyba że uznajemy za sukces to że Pis chce się pozbyć branży futerkowej wartej miliardy (obecnie w kuluarach mówi się że przedsiębiorcy szykują się na przeskok do krajów bałtyckich) wymień mi jedną ustawę która przyczyniła się do rozwoju gospodarczego, bo wyższe podatki z całą pewnością hamują przedsiębiorczość a co za tym idzie gospodarkę. Dodam również że Pis mówi jedno robi drugie, np. mówi o innowacyjnej gospodarce po czym niszczy technologie block-chain... ja się pytam kiedy te 1 milion aut elektrycznych wybudujemy i kto to zrobi.... Tak jak mówiłem obecnie na świecie jest koniuktura i każdy kraj się rozwija, wspomnę również że kilka państw Afrykańskich rozwija się kilka razy szybciej niż my... Wspomnę też że część wzrostu pkb jest wytwarzana z długów (pkb tego nie uwzględnia)

2 Budżet sprzyja
To dla mnie jest całkowity minus, kiedy się nauczycie że im mnie pieniędzy w budżecie tym lepiej? Jeśli w budżecie jest 100 mld więcej tzn że Państwo ściągnęło od obywateli 100 mld pieniędzy więcej, to znaczy że wy macie mniej w portfelu o te 100 mld, centrum ekonomiczne chyba smitha wyliczyło że 40% pieniędzy w budżecie się marnuje, o tym kiedyś mówił Michalkiewicz, poźniej nagle się okazuje że kilka milionów zostało wydane na portal dla bezdomnych, że kilka milionów na wycieczki posłów, po kilka milionów na różne dziwne ekspertyzy, po kilka milionów na różne komisje... Im więcej ma państwo tym większa jest korupcja, więcej dziwnych zleceń i generalnie gorsza jakość...

3. Praca 13 zł za godzinę

Tutaj też nie widzę plusów. To nie partia wyznacza sobie kto ile zarabia tylko rynek, spójrz na Warszawę tam zarabia się znacznie więcej niż najniższa, oczywiście dla państwa jest jak najlepiej by pensje były wyższe bo z każdej złotówki Państwo zgarnia 40 groszy.
Jeśli to sukces, to dlaczego Państwo nie ustanowi 20 zł/h? Przecież też to może zrobić... to konkurencja o pracownika zwiększa płacę, zaś podatki i biurokracja je obniża, dlaczego? Jeśli założenie działalnośći byłoby tanie,proste i zrozumiałe, to jeśli wiedziałbyś że szef Cie robi na kase, na drugi dzień założyłbyś konkurencyjną firmę i sam stopniowo zaczął trzepać kasę, teraz tego zrobić nie możesz bo wiąże się to z ogromnymi kosztami i strachem prawnym. Prawo jest niejasne i tak mocno podlega interpretacji że dzisiaj możesz być przedsiębiorcą a jutro nie spodobasz się sąsiadowi który pracuje w urzędzie i po dniu ogłoszą Cię złodziejem

4. Emerytury
Uwaga. Tutaj jest rzeczywiście sukces PiSu, dla mnie jasne powinno być to że jeśli chcesz sobie przejść na emeryturę to przechodzisz kiedy chcesz, i jeśli twoje wyliczenia wskazują na to że twoja emerytura wyniesie 50 zł na miesiąc i się na to decydujesz to twoja sprawa.

5. Polityka 500+
Dodamy że projekt 500+ miał zwiększyć drastycznie dzietność dzieci i poprawić demografię na tym polu to totalna klęska, jeśli przez 2 lata urodziło się 20 tys dzieci więcej to jedno to dziecko kosztuje nas kilka milionów... co nijak nie jest w stanie się zwrócić w przyszłości

Jeśli chodzi o świadczenie socjalne to 500+ to program 520 + ponieważ ludziom zabiera się po 520, a później oddaje 500. Checie pomóc ludziom, obniżcie podatki pracy, sprawi to żę ludzie będą mieli te 500 zł więcej, a 20 zł kosztów urzędowych nie będzie, dodatkowo psychicznie jest to coś lepszego ponieważ lepiej jest jak zarobisz 500 zł więcej, niż jak 500 zł dostaniesz od Państwa którego się mentalnie uzależniasz, jak można tak traktować ludzi? Zabiera się im godność najpierw zabiera im się masę pieniędzy a póżniej oni muszą się prosić o to by im oddać... Jak żebracy.... Tragedia jakaś

6. NFZ zostaje?
Co to za plus? Tego punktu nie rozumiem, wyjaśnij mi o co w tym chodzi

7. Edukacja- partia zadowolona z zalewskiej
Z tej samej Zalewskiej której chcą się teraz pozbyć? Nie widzę tutaj sukcesu... pozbycie się gimnazjów nic nie daje, nie ma znaczenia czy ty dasz 4 szkoły po 3 klasy, czy 2 po 6, tutaj istotny jest program i sami nauczyciele, z natury wiadomo że jeśli klasy mają mniej uczniów to nauczanie jest lepsze, natomiast wiadomo że część nauczycieli straciło pracę, to świadczy o tym że uczniów przypadającyh na jednego nauczyciela jest więcej, Ci którzy są w podstawówkach nowych są w sporych grupach, ponadto niektóre szkoły są niedopasowane przez co np. cieżko o porządny wf bo sala gimnastyczna wiecznie zajęta... Nowe podręczniki robione na kolanie to nie przyniesie dobrych efektów moim zdaniem, natomiast czas sam to zweryfikuje. Niestety ale jeśli mam rację to już tych prawdopodobnie negatywnych skutków nie będzie dało się odwrócić

8. Prawo, tutaj same minusy

9 Armia
Nie wiem co się zmieniło na plus, polecam posłuchać kogoś z wojska a dowiesz się jaki tam burdel, nie mówiąc już o tym że bulimy 1.5 mld na to by amerykańce mogli sobie tutaj przebywać, tragedia...

10. Bezpieczeństwo
Niby uchodźców nie przyjeliśmy, za to upadamy przez Izraelem który domaga się od nas 400 mld$ Gowin już ich przepraszał... tragedia... przypominam że nasze rezerwy walutowe są w USA, więc z całą pewnością Stany wywrą na nas presje i kilkadziesiąt miliardów im oddamy, na to wskazuje polityka Pisu.

11. Polityka zagraniczna
Przecież to jest klęska, my prowadzimy politykę gdzie mamy za wrogów Rosję, Niemców, ponadto w Ukrainie rosną siły banderowców którzy nienawidzą Polaków, palą nasze kukły i wielbią zbrodniarzy którzy masowo mordowali Polaków stawiając im pomniki... Tragedia... Obecnie jesteśmy parobkami Jankesów, którzy realnie mają nas głęboko w d.... W stosunku do niektórych krajów powinniśmy być neutralni, natomiast my nie jesteśmy przez to tracimy bardzo bardzo dużo... Nie wiem jakie sukcesy mają nasi politycy na arenie międzynarodowej, sam jestem wrogiem UE, nie przepadam za Szwabami, natomiast polityka to nie gra namiętności i uczuć tylko wyrachowana gra interesów... My natomiast o nie nie dbamy

Wszystko co było napisane w tym artykule wypunktowałem, widzę tylko w tym 1 plus natomiast nadal mogę wymienić kilkanaście ustaw które niszczą nas od środka.

-
Dodane: 25.06.2018 08:32 /
Ty widzisz jakie banialuki wypisujesz? 500+ nie tylko ma poprawiać dzietność, ale i pomóc rodzinom w ich sytuacji materialnej.

-
Dodane: 26.06.2018 11:48 /
owerfull napisał/a:
Ty widzisz jakie banialuki wypisujesz? 500+ nie tylko ma poprawiać dzietność, ale i pomóc rodzinom w ich sytuacji materialnej.

Jakie banialuki? Napisałem, że głównym celem było poprawienie dzietności ten cel nie się nie spełnił.
Również pod tym napisałem o 500+ jako świadczeniu socjalnym...

Nie wiem więc o co Ci chodzi, mógłbyś napisać albo raczej rozpisać się o tych moich banialukach? Czekam :)

-
Dodane: 26.06.2018 12:13 /
DuchVegety

Ower to troll, więc sobie pisze takie śmieci żeby pisać. Poprawa życia biednych, kosztem życia klasy średniej. Szanuję ten pomysł.

-
Dodane: 26.06.2018 13:29 - Edytowane przez owerfull /
DuchVegety napisał/a:
owerfull napisał/a:

Jakie banialuki? Napisałem, że głównym celem było poprawienie dzietności ten cel nie się nie spełnił.
Również pod tym napisałem o 500+ jako świadczeniu socjalnym...

Nie wiem więc o co Ci chodzi, mógłbyś napisać albo raczej rozpisać się o tych moich banialukach? Czekam :)

Do czego się mam odnosić skoro mam do czynienia z pro-rosyjskim oszołomem, który wszędzie widzi zły Izrael i Amerykę?

500+ poprawiło dzietność, nieważne ile, ale dało radę. Przede wszystkim jednak głównym celem jest poprawa sytuacji materialnej rodzin, więc piszesz nieprawdę. Akurat ze strategicznego punktu widzenia powinniśmy popierać Ukrainę mimo tego, że są tam również siły nam wrogie, ale to Rosja jest w tej chwili zagrożeniem nr 1, więc chłodna kalkulacja każe wspierać nam Ukrainę i to robimy.

-
Dodane: 26.06.2018 14:08 - Edytowane przez DuchVegety /
Spodziewałem się, że zaczniesz mnie wyzywać i się nie odniesiesz do niczego :)

Jestem pro-rosyjskim oszołomem... Nie widzę w żadnej mojej wypowiedzi czegokolwiek o Rosji, dosłownie nic o niej nie napisałem...

Bawi mnie twoje i Pisu dzielenie ludzi i przypinanie im łatek, bo jeśli nie jesteś za PiS to jesteś faszystą,komunistą, ruskim agentem, Anty-Polakiem i jednocześnie totalnym opozycjonistą... Taka jest wasza narracja, zauważ że w żadnym zdaniu nie obraziłem Ciebie ani nikogo natomiast podałem argumenty, ty zaś już w pierwszej wypowiedzi przed moimi w tym temacie napisałeś cytuje:
"Rząd ma prawo sobie schlebiać i żaden buńczuczny opozycjonista z niskim ilorazem inteligencji tego nie zmieni...() Żaden opozycyjny kmiot się do tego nie odniesie, bo wolą emocjonalne argumenty"

Jak widzisz ja jako ten opozycyjny kmiot odniosłem się do każdego punktu który podałeś w artykule, ty zaś zacząłeś używać emocjonalnych wyzwisk...

Jeśli chodzi o twój sukces w sprawie dzietności to jeśli dajmy na to dostaniesz podwyżkę i zarobisz złotówkę więcej, a szef obiecał Ci podwyżkę o 100 zł to też uznasz swój sukces? Napisałem już że żeby dać 500 trzeba zabrać 520zł, więc jeśli już chcą tak działać to niech obniżą o 500 zł podatki pracy dla tych ludzi... wynik będzie na +, ponieważ ludzie będą mieli te 500 zł więcej, natomiast zniknie obsługa kosztująca 20zł...

-
Dodane: 26.06.2018 14:55 /
Jeśli chodzi o twój sukces w sprawie dzietności to jeśli dajmy na to dostaniesz podwyżkę i zarobisz złotówkę więcej, a szef obiecał Ci podwyżkę o 100 zł to też uznasz swój sukces? Napisałem już że żeby dać 500 trzeba zabrać 520zł, więc jeśli już chcą tak działać to niech obniżą o 500 zł podatki pracy dla tych ludzi... wynik będzie na +, ponieważ ludzie będą mieli te 500 zł więcej, natomiast zniknie obsługa kosztująca 20zł...

Od pojedynczej osoby nie zabiera się 520 zł bezpośrednio żeby dać komuś 500 zł, to jest demagogia. To jest narodowa składka na rodziny, które potrzebują tej pomocy.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy