Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Szczęśliwa paczka

Polecamy

Forum > Hydepark
Temat: Przestępcy na stadionach
Dodane: 24.05.2018 13:37 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1493
O dziwo nie znalazłem tematu, który w sposób ogólny skupiałby się na problemie pseudoki... Na problemie tej przestępczej hołoty, która od wielu lat trzyma za jajka polskie społeczeństwo, władzę, policję i kluby piłkarskie.
Jestem pewien, że chyba każdy z was ma wyrobiony jakiś pogląd na ten temat.
Z punktu widzenie laika, powiedziałbym, że najlepsze byłyby skoordynowane, długoterminowe działania na wielu frontach walki z tym chorym zjawiskiem.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 24.05.2018 15:48 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1904
Sprawa prosta zwiększenie monitoringu na stadionie, i za każdą akcje tego typu dożywotni zakaz stadionowy na wszystkie stadiony w Polsce. Tylko nic się nie zrobi skoro kluby same nie widzą problemów gdyż mają kasę od tych kiboli.

-
Dodane: 24.05.2018 16:35 /
Samo nie wpuszczenie ich na stadion to jedna rzecz, ale w takim przypadku wciąż istnieje ryzyko przemieszczenia się burd na tereny około-stadionowe oraz do miejsc spotkań kibiców. Dodatkowo na stadionie można umieścić policję, ale już nie rozmieścisz funkcjonariuszy w całym mieście czy miejscowości, w której odbywa się mecz. Na tych przestępcach kluby zarówno zyskują jak i tracą.

-
Dodane: 25.05.2018 01:11 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4638
Ten temat był poruszany wiele razy i co? A no nic. Co z tego, że ktoś się burzy za burdy. Ale mało kto chce zrobić porządek. Bo ci kibole są w pewnym sensie $sponsorami$ klubów. Poza tym ci kibole, to jeden z filarów elektoratu obecnej władzy, więc nic nie zostanie za bardzo zrobione. Miały być sądy 24 godzinne i co? Co się z nimi stało?

-
Dodane: 25.05.2018 08:32 - Edytowane przez demon119 /
Stenbar napisał/a:
Samo nie wpuszczenie ich na stadion to jedna rzecz, ale w takim przypadku wciąż istnieje ryzyko przemieszczenia się burd na tereny około-stadionowe oraz do miejsc spotkań kibiców. Dodatkowo na stadionie można umieścić policję, ale już nie rozmieścisz funkcjonariuszy w całym mieście czy miejscowości, w której odbywa się mecz. Na tych przestępcach kluby zarówno zyskują jak i tracą.

To dodatkowo wysokie grzywny, oraz zapłacenie kosztów naprawy tego co zepsuli. Jeśli nie miały by dane osoby hajsu to komornik i hajs się znajdzie. Jak nie to przymusowe pracę społeczne to by się nauczyli jeden z drugim szacunku do rzeczy publicznych. Do tego policja by miała większe uprawnienia i mogła z automatu używać gumowej amunicji.

Ps jak ja się cieszę iż jestem kibicem żużla, a nie piłki nożnej. Przynajmniej ze spokojem mogę przychodzić na stadion i się nie martwić o to bydło.

-
Dodane: 25.05.2018 10:14 /
Przestępcy stadionowi raczej nie stanowią dobrego ani licznego elektoratu dla największych partii. Nie chodzi o ochronę ze strony polityków, główny problem to lenistwo i niekompetencja, a to niestety dominowało w tym temacie od dawna.
Jak długo już słyszymy obietnice, a polskie państwo dalej jest bezradne?
Nie wiem, jak długo jeszcze będziemy czekać na poprawę tej sytuacji.
Kluby też tracą, sponsorzy mniej chętnie wspierają te z groźniejszymi bandami, dodatkowo koszty tych burd muszą pokrywać i czasem po większych incydentach drużyny muszą grać bez kibiców, nawet tych bezproblemowych, prawdziwych.
demon119, Wielka Brytania chyba korzysta z twoich rozwiązań jeśli się nie mylę. Tam to bardzo zmniejszyło problem.
Jedyny plus tej sytuacji to zyski dla innych dyscyplin sportu, które są chętniej wybierane. Bo nikt normalny nie chce siedzieć na jednym stadionie z tym motłochem.

-
Dodane: 25.05.2018 16:41 /
vmac - Profil - user - 20% - 395
Witam,

Temat zapewne został założony ze względu na wydarzenia, które miały miejsce w Poznaniu podczas ostatniej kolejki ekstraklasy.
Tak na wstępie dla tych którzy nie wiedzą "kibol" w gwarze poznańskiej w przeciwieństwie do znaczenia powszechnego jest określeniem pozytywnym.
wierny kibic = kibol.

Jeśli zaś chodzi o "burdy" na stadionie w Poznaniu to 3/4 Polski nie ma pojęcia i nie rozumie co się tak naprawdę wydarzyło!
Zacznijmy od tego, że nic nie wyszło poza stadion, nikt nie ucierpiał i wbrew temu co twierdzą wszelakie media żadne rodziny z dziećmi nie uciekały ze strachu ze stadionu. Nie działo się tam kompletnie nic co by zagrażało bezpieczeństwu kibiców i ludzi znajdujących się na stadionie. Dlatego też określenie "burdy" czy "hołota" jest nie na miejscu.

Przerwanie meczu było celowym zagraniem poznańskich kiboli, ponieważ był to manifest i pokaz sprzeciwu tego w jaki sposób klub i zarząd nie mają szacunku do oddania i wiary swoich kiboli w Kolejorza.
Zamieszki w świecie piłkarskim to były w latach 90' kiedy to latały krzesełka, butelki i wszystko co pod ręką a chaos przenosił się poza stadion i rzucane były płyty chodnikowe, uszkadzane samochody i ludzie. Tu nie miało nic takiego miejsca!

Zastanawiające jest to, że podkreśla się a nawet wręcz szkaluje poznańskich kiboli a jakoś nigdzie nikt nie wspomina o tym, że Ci sami kibice tylko, że drużyny przeciwnej, czyli legii warszawa, zatrzymując się na postoju w czasie powrotu do Warszawy wszczęli zatarg z policją w Kutnie. Przepychanki, rzucana pirotechnika w funkcjonariuszy..

Czekam na dalszy rozwój dyskusji i pytania. I zapewne hejt, że bronię społeczeństwa kibolskiego :p

-
Dodane: 25.05.2018 18:21 /
vmac

Zniszczony dworzec też widziałem i nie krytykowałem jedynie w poznaniu co zrobili na stadionie tylko całość.
Co do gwary poznańskiej to nawet nie słyszałem o tym, a mieszkam około 60 km od Poznania :d .
https://www.tvn24...38794.html
Wiem tvn nie jest jakim rzetelnym źródłem informacji ale chodzi mi o pierwszy film bez komentarza. Jak dla mnie cywilizowani ludzie tak się nie zachowują.

Zresztą o jakich wiernych kibicach mowa? Jeśli ktoś jest wiernym kibicem to jest z drużyną na dobre i złe wspiera do końca meczu. Nie zachowuje się tak iż uniemożliwia własnym zawodnikom poprawienia wyniku, plus nie naraża też klub na straty finansowe. Takie zachowanie to robi motłoch który jedyne po co przychodzi na stadion to się napieprzać z kimś.

-
Dodane: 25.05.2018 18:47 - Edytowane przez Stenbar /
Temat jest ogólny, jeśli za kilka miesięcy jakiś inny klub z drugiego krańca Polski zapewni nam podobne wrażenia, to tutaj też będzie można się wypowiedzieć.
Inspiracją do otwarcia wątku mógł być każdy inny tak skończony mecz, ale padło akurat na ten. Jeśli chodzi o hejty, to ich tu nie będzie.
Jeśli ktoś nazywa burdą:
Świece dymne na stadionie, sforsowane barierki, zamaskowanych... ludzi, którzy przerywają mecz, do czego nie mają prawa, bluzgi i inne.
To ma racje, to jest burda.
Wybaczcie, ale nie zamierzam być wdzięczny, za to że chaos nie wydostał się poza stadion(jeśli faktycznie się nie wydostał), czy też za to, że "łaskawie"( [nerw] ) motłoch oszczędził kostkę brukową. Bardzo dziękuje.
Wiem co oznacza słowo kibol, dlatego że jest pozytywne nie używam go w kontekście tego o czym mówimy.
Nie ważne czy to kolejorz, legia czy ekipa przestępców z pogoni kozie dołki mniejsze.
Żaden protest nie uzasadnia takich ekscesów.

-
Dodane: 25.05.2018 20:29 /
KaKa - Profil - user - max% - 13606
Normalnie wykastrować xD

Pluję na to kibolstwo. Robią oprawy - niech robią. Podniecają się odpalając racę - to zboczone. Nawet do opraw przedmeczowych bym na to nie zezwalał, chyba, że wnosimy na przykład osiem rac, osoby są spisane z imienia i nazwiska a potem ładnie wynoszą po sobie resztki. A tak? No zwierzęta i tyle w temacie.

-
Dodane: 04.06.2018 22:15 /
Laptor - Profil - user - 0% - 21
Wystarczy spojrzeć ile kiboli ma na twarzach maski? Wszyscy. Dlaczego? Przecież jest to wyraźnie zakazane regulaminem stadionowym. Czemu nikt z tym nic nie robi? Kibole mówią, że oni potrzebują race, by wyrazić radość... I my na to idziemy xd a przynajmniej organizator. Organizatorzy, kluby, mają wystarczające kary za przeróżne rzeczy, nei chcą pozbywać się swoich dochodów. Ale pamiętajmy, że te kary są przez ich dochody (kiboli) xD

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy