Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Szczęśliwa paczka

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Buk Toyotaro
Dodane: 23.05.2018 23:15 /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1194
Król mangi i ostatnia nadzieja Super, pan świeżego spojrzenia i innowacyjnego podejścia...
kalkuje artystę od Marvela.
https://twitter.c...9310830592

PS: Dalej twierdzę że mu nie idzie i co lepsze sam o tym wie skoro kompozycje nawet zżyna. Z przerysowanymi kalkami z Toyriamy to pewnie też inspiracja i oczko do fanów. Czy coś... ^^

-
Dodane: 23.05.2018 23:34 /
hopkins13 - Profil - user - 0% - 65
Bohnart napisał/a:
Król mangi i ostatnia nadzieja Super, pan świeżego spojrzenia i innowacyjnego podejścia...
kalkuje artystę od Marvela.
https://twitter.c...9310830592

PS: Dalej twierdzę że mu nie idzie i co lepsze sam o tym wie skoro kompozycje nawet zżyna. Z przerysowanymi kalkami z Toyriamy to pewnie też inspiracja i oczko do fanów. Czy coś... ^^

nie rozumiem...
o co konkretnie chodzi?
jeśli to jest kalka to mógłbym prosić o oryginał?

-
Dodane: 23.05.2018 23:48 - Edytowane przez breakingmirai /
breakingmirai - Profil - user - 20% - 390
Zawiodłem się straszliwie. Manga DBS i Toyotarou to do tej pory były promyczki nadziei na "dobry" kontent DB, przynajmniej w moim osobistym odczuciu. Wcześniej te jego "oczka do fanów" mi nie przeszkadzały, ale po czymś takim straciłem do gościa szacunek (nie żeby go ktoś z Polski obchodził... xD ). No, może nie całkowicie, ale jednak został nadszarpnięty.
Prawdopodobnie dokończy swoją mangę, a dalszą kontynuacja zajmie się ktoś inny. Wątpię, że Shueisha pozostawi to bez komentarza. Jakieś działania na pewno zostaną podjęte.

Teraz całe Super będzie mi śmierdzieć - anime nijakością i głupotą, a manga plagiatem.

edit:
https://i.imgur.c...NQLUwx.png
https://pbs.twimg....jpg:large

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 24.05.2018 00:35 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 854
Hm Akira tworząc DB inspirował się wieloma rzeczami toyo po prostu poszedł krok dalej ;)
breakingmirai
Cóż to tylko moje spekulacje ale jeśli obroni się finansowo to go nie ruszą, nie wiem jak sprzedaje się manga DBS i szczerze mówiąc nie chcę wiedzieć, patrząc dodatkowo na reakcje toei na pretensje fanów myślę że toyo może spać spokojnie.

-
Dodane: 24.05.2018 12:11 - Edytowane przez bekson /
bekson - Profil - user - 50% - 1434
Yamamoto który za bardzo inspirował się muzyką innych artystów wyleciał na zbity pysk, a wszystkie jego kawałki zostały usunięte z Kai i gier.

https://www.youtu...JXkqfGGgJg

Szkoda, bo nawet fajne kawałki "robił" xD

O kadry Akiry prawdopodobnie nie będą się czepiać, bo podobno Akira sam to sprawdza i jakby miał z tym jakiś problem, to uwaliłby Toyo z miejsca, ale jak znajdą więcej "inspiracji" z innych dzieł, to może być przypał.

-
Dodane: 24.05.2018 12:17 /
Mleckor - Profil - user - 0% - 14
E tam, Toyo jest bezpieczny. Bob Kane (twórca Batmana) przez większość kariery kopiował i nic mu nie zrobili. xD

-
Dodane: 24.05.2018 12:19 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6425
Amerykanscy rysownicy juz lata temu przescigneli Azjatów, co prawda sa wyjatki od tej reguly, ale moim zdaniem japonski komils od dlugiego czasu nie tyle co nie rozwija sie, ale popadl w regres jezeli chodzi o wartosc artystyczna czy chociazby estetyczna. Dlatego taka kalka wcale mnie nie dziwi.

-
Dodane: 24.05.2018 13:14 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1493
To pojedyncza kalka czy było tego więcej? Toyotaro jest raczej bezpieczny tak długo, jak długo nie znajdzie się jakaś większa liczba skopiowanych rysunków.
Za małą kradzież od czasu do czasu nikt się chyba nie będzie czepiał. [cfaniak]

-
Dodane: 24.05.2018 17:06 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13732
Też nie rozumiem o co chodzi xD Buk to niby prześmiewcze określenie słowa bóg? czy o co chodzi?

No i czemu w ogóle Toyotaro otrzymał taki przydomek?

Ktoś potwierdził, że to kalka? Przecież nawet przypadkowo można namalować pozę, którą już namalował ktoś inny xD A nawet jesli nie przypadkowo to nazywanie inspiracji kradzieżą to gruba przesada. A postać przecież jest kompletnie inna więc własny wkład artystyczny miał tutaj miejsce... ja bym nie dał rady narysować takiego Goku nawet mając kalke i gotową poze.

Teraz całe Super będzie mi śmierdzieć - anime nijakością i głupotą, a manga plagiatem.
Przez jeden rysunek zmieniasz pogląd na całe anime i mangę xDDDD Wcześniej anime nie było nijakie a teraz nagle się takie stało bo... o matko, gość który z anime nie miał w sumie nic wspólnego zainspirował się pozą z innego komiksu [xd] Brawo, gratuluje twardego charakteru i budowania światopoglądów skoro taka pierdoła zmienia u Ciebie tak wiele w postrzeganiu rzeczy...

-
Dodane: 24.05.2018 17:35 - Edytowane przez Stenbar /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1493
Pewnie dostał ten przydomek, bo wiele osób, także na tym forum wychwalało jego prace nad mangą DBS. Dla sporej części ludzi zawiedzionych anime był on "Ostatnią Nadzieją Dragon Balla".
Te rysunki są bardzo podobne, przynajmniej dla mnie. Mimo to nadal myślę, że wiele jego pomysłów na mangę było trafionych.

-
Dodane: 24.05.2018 17:56 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 759
To że kadry czasem ,,zżyna" od Akiry, była też z tego co pamiętam z metal coolerem tylko zamiast miliona kopii Metal Coolerów były Zamase(?xD). Nie podoba mi się to ale nadal manga jest nad anime i poziomem walk, i prowadzeniem fabuły i spójnością. Zresztą nikt nie pisał że Toyatoro król mang i rysowników tylko po prostu że robi lepszą robotę z Super niż Trolelli.

Darknes ,,buk" jest ironiczne i szydercze. Ja tak to odebrałem.

-
Dodane: 24.05.2018 18:41 - Edytowane przez breakingmirai /
breakingmirai - Profil - user - 20% - 390
Darknes napisał/a:
Przez jeden rysunek zmieniasz pogląd na całe anime i mangę xDDDD Wcześniej anime nie było nijakie a teraz nagle się takie stało bo... o matko, gość który z anime nie miał w sumie nic wspólnego zainspirował się pozą z innego komiksu [xd] Brawo, gratuluje twardego charakteru i budowania światopoglądów skoro taka pierdoła zmienia u Ciebie tak wiele w postrzeganiu rzeczy...

LOL
Przede wszystkim, anime zawsze było dla mnie nijakie i głupie, więc w tej kategorii nie zmieniło się nic. Nie zabłysnąłeś.
Manga będzie mi śmierdzieć plagiatem, bo lubiłem Toyotarou jako mangakę. To że uciekł się do plagiatu sprawiło, że będę już zawsze patrzeć na niego pod tym kątem. Dalej szanuję to, co zrobił z DBS - w sensie, że sprawił, że manga miała klimat starego, dobrego DB, ale przez ten plagiat stracił wiele w oczach fanów DB.

edit:
Bobers25
"Zresztą nikt nie pisał że Toyatoro król mang i rysowników tylko po prostu że robi lepszą robotę z Super niż Trolelli."
Dokładnie tak.

-
Dodane: 24.05.2018 19:36 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13732
breakingmirai napisał/a:
LOL
Przede wszystkim, anime zawsze było dla mnie nijakie i głupie, więc w tej kategorii nie zmieniło się nic. Nie zabłysnąłeś.
LOL
Raczej to Ty nie zabłysnąłeś bo użyłeś słowa "teraz" czyli sam podkreśliłeś fakt, że dopiero od TERAZ zmieniłeś zdanie a wcześniej miałeś inne a TERAZ twierdzisz, ze było takie samo więc nie mogło się to stać TERAZ xD Logika nie jest twoją najmocniejszą stroną :d

Dla mnie osobiście to nie jest żaden plagiat. W obecnych czasach nagranie prawie identycznej piosenki, która była hitem w latach 50-tych jest nazwane coverem (a czasem nawet nie), a nie plagiatem, nakręcenie filmu o identycznym tytule i praktycznie identycznej fabule jest remakem, więc czemu inspirowanie się pozą bohatera z innego komiksu nazywa się plagiatem a nie po prostu inspiracją? Trudno obecnie być innowacyjnym bo wszystko już praktycznie było, można co najwyżej udoskonalać to co było dodając do tego własny talent i własną wizję.

Na siłę robicie z igły widły.

-
Dodane: 24.05.2018 20:36 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2452
Darknes
Myślę, że chodziło o to, że "teraz" do nijakiego anime dołącza smród plagiatu mangi.
Czyli, że pierwsza rzecz była już wcześniej i teraz dołącza do niej ta druga.

Ale ogólnie jestem takiego zdania jak Ty, często właśnie można narysować nieświadomie coś podobnego, wymyślić coś podobnego itd. Jak znajdzie się tego więcej to ok, ale teraz? Nie przesadzajmy.

-
Dodane: 24.05.2018 22:04 /
Xill_5 - Profil - user - 0% - 98
Szczerze powiedziawszy to nie wiem, po co tyle szumu wokół tego jednego rysunku. Dla mnie nic się nie zmieniło w spojrzeniu na Toyotaro. Ludzie zawsze uczą się od innych, lepszych i potem tworzą własny styl. Mi jego wyraźne rysunki bardzo się podobają graficznie. Zawsze można się do niektórych paneli przyczepić, ale ogólnie uważam, że poziom rysowania ma bardzo wysoki, a przynajmniej taki, który trafia w moje gusta. Właściwie to jego rysunki podobają mi się bardziej niż wiele Akiry, ale to już kwestia subiektywna. Ten drugi ma podobno świetne rozłożenie paneli, gdzie widać dynamikę i dobre przejścia. Ja na to nigdy nie zwracałem takiej uwagi. Liczyła się sama kreska, statyczny obraz. No i Toyotaro przede wszystkim dość dobrze ciągnął fabułę, pozbywał się wielu błędów logicznych anime, starał się wyjaśniać wątpliwości (czasem czytał mi w myślach, bo zadawałem sobie pytanie, dlaczego nie zrobili tego, a za chwilę jest tłumaczone dlaczego tak, a nie inaczej). Obecnie na Turnieju Mocy strasznie szybko wypadają przeciwnicy i to na jednego hita, co mi się nie podoba, ale w sumie zawsze postacie latały całe kilometry, a tutaj nie mogą latać ani zatrzymywać się na przeszkodach, bo arena jest płaska, więc ma to mimo wszystko sens. Szkoda, że Piccolo nie pokazał żadnej nowej techniki (albo chociażby swojego wiertła), podobnie Krillin, no ale cóż... Ich czasy już minęły w sadze Buu.

-
Dodane: 25.05.2018 03:30 /
tyruty - Profil - user - 20% - 359
W ogóle nie widzę problemu.

Raz - nie ma 100% pewności, że to jest kalka, a nie czysty przypadek (Marvel jest tak wielki, że nieumyślne powielenie czegoś od nich nie zaskoczyłoby mnie w ogóle).

Dwa - nawet jeżeli zerżnął pozę postaci, kompozycję czy cokolwiek, to jaki problem? Wprowadzono jakieś patenty na ułożenie ciała bohaterów w komiksach?

Spoiler

W najgorszym wypadku Toyotaro mocno się zainspirował pozą postaci u innego artysty. Popatrzył, jak się układają kończyny, mięśnie itd., czyli skopiował szkielet, ale przy tym oblekł go w ciało, które sam stworzył.
No problemo. Inspiracja, normalna (i pożądana!) rzecz w sztuce. Nie ma czego się czepiać.

Nikt przecież nie powie, że Goku z początków DB to plagiat Małpiego Króla, zgadza się?

Problem byłby, gdyby się okazało, że komiks to same "inspiracje", a autor nie włożył nic od siebie.

Teraz to nie ma nawet o co kruszyć kopii, a mówienie o plagiacie to semantyczne nadużycie.

-
Dodane: 25.05.2018 07:07 /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 542
Wy tak na serio? XD Zalecam się zapoznać ze stwierdzeniem plagiat, bo coś mi się wydaje, że nie dokońca macie pojęcie co to słowo znaczy. To, że jeden rysunek jest podobny do tego marvelowskiego praktycznie nic nie znaczy (a zmienianie z powodu tej jednej rzeczy poglądu na mangę DBS jest już kompletną głupotą). Przecież wiadomo, iż od czasu do czasu inni twórcy inspirują się innymi artystami i nie ma w tym nic złego.

Naprawdę nie róbcie problemu z niczego.

-
Dodane: 25.05.2018 11:28 - Edytowane przez demon119 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1904
Jeden kadr wielkie rzeczy, to raczej db mógłby pozywać anime jak Naruto, one piece itd gdzie sam Oda się przyznawał iż się inspirował dragon ballem tworząc OP. Jakoś nikt nie robił mu pretensji o to, Akira też nie.

Ps że też nikt nie krzyczał podczas fukkatsu no f ale plagiat skopiowali cios bruca Lee :d

-
Dodane: 26.05.2018 12:13 /
Matex - Profil - user - 10% - 172
I w sumie kogo to obchodzi? Mnie obchodzi dostarczanie nowych treści ze świata DB, a to że ktoś się wzorował na czymś co za problem? Z reszta ludzie nakładali jeden rysunek na drugi i nie są idealnie te same.

Kompletnie nie rozumiem, tak jakby żaden inny rysownik nie wzorował się na rzeczach które już widział a wydały mu się fajne i zaimplementował je u swojej twórczości.

-
Dodane: 26.05.2018 14:48 - Edytowane przez SirPsychoSexy /
SirPsychoSexy - Profil - user - 40% - 826
Ale co nie którzy mają zajebiste problemy. A co to mnie obchodzi, niech se kopiuję co chcę jak mu to ułatwia prace to spoko :d Po za tym rysunek jest zmieniony tylko poza ta sama więc nie przesadzajcie.

Po za tym nasz mistrz Akira też nigdy się nie wysila. Jak ktoś np grał w Chrono Trigger to wie o czym mówię, wszystkie postacie żywcem z DB tylko kolory włosów i oczu zmieniony haha

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy