Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball Super: Kontynuacja anime/Naprawa scenariusza
Dodane: 22.05.2018 16:23 - Edytowane przez kamilpro123 /
kamilpro123 - Profil - user - 10% - 150
Bartek30 napisał/a:
kamilpro123 napisał/a:
to niezły ten filer DBS gdzie Dende wspomina Goku o Uubie a pod koniec DBZ nie wie co to za dziecko xd :d

Nie pamiętam dokładnie tego momentu, ale nikt w DBS o uubie nie wspominał.
Mówili tylko coś tam że możliwe że już reinkarnacja złego buu gdzieś tam jest, czy jakoś tak.

Dende mówił o reinkarnacji złego Majin Buu Goku i przy okazji mówił gdzie on mieszka i że jak on podrośnie, to żeby Goku go potrenował itp DBS odc 86.
w DBZ podczas pojedynku Goku vs Uubem, Dende był zaskoczony i nie wiedział o tym dziecku, jedynie Piccolo wiedział że to musi być reinkarnacji Majin Buu, i Najlepsze jest to że nawet Vegeta był zaskoczony że jest reinkarnacji Majin Buu xd a w DBS wiedział o reinkarnacji xd. sprawdź sobie jak tam chcesz :d

----- Podpis --------------------
https://www.faceb...190505632/

-
Dodane: 22.05.2018 17:04 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5341
kamilpro123
No być może zrobili małą wtopę :]
Nie przeczę, cóż powiedzmy że zapomnieli :d
Bo jednak to z DBS a to co było na turnieju Uuba dzieje się kilka lat później, wiec mieli prawo pozapominać, w świetlne takich wydarzeń jak zamasu, turniej mocy, żyjący znowu freezer, bo to jednak ciut ważniejsze niż jakiś tam smark co ma 5lat :d

-
Dodane: 22.05.2018 17:50 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2367
Bartek30
Właśnie aktywowałeś moją kartę pułapkę. :d
No to teraz patrz swoje podwójne standardy:

Bartek30 napisał/a:
Ruqer
Nie jest [wesoly]

Jest, skąd to wiem?
Patrz oceny.

Bartek30 napisał/a:
Aha... niech robią tak jak DB i DBZ?
Czyli maja zrobić kopię DBZ i DB?
Hmmmm... zaraz już coś takiego było zdaje się, nazywa się GT!
I coś nie pykło gdy zrobili kopie DBZ i DB.
Więc chyba lepiej że zrobili to inaczej i dodali coś NOWEGO a nie kopię starego.

http://www.filmwe...015-744108
http://www.filmwe...1996-94335

Czyli albo GT jest prawie takim samym "majstersztykiem" jak DBS albo oba są kiepskie. Już nie wspominam, że niektóre oceny przy DBS pojawiały się przed premierą.

Jak chcesz się kierować ocenami przy jednym, a drugie nazywasz słabiakiem, bo tak...

-
Dodane: 22.05.2018 18:50 - Edytowane przez Karotte /
Karotte - Profil - user - 20% - 364
sie dziwie, ze toczycie te dlugie dyskuej z Bartkiem :p o db super.

Bartek jest wyznawca db super, zachowuje sie wyznawca jakiejs partii Po, Pis czy rydzyka XDD albo jak swiadek jehowy.

powiecie, ze jest blad. on powie nie ma bledu.
pokazecie blad, odp. no male wtopy sie zdarzaja w db z tez sie zdarzaly.

wytknie glupoty gt, i jednoczesnie wybroni identycznie glupoty w super, jak np. glupkowate zachowanie goku.

Cokolwiek nie zrobicie, to on bedzie bronic najbardzije absurdalnymi argumentami.

jakby db super mial zle oceny na filmiwie, to w jednym poscie wam powie, ze oceny serii nie maja znaczenia.

Ale, ze zobaczyl, ze ma dobre oceny, to uzyje tego by bronic sie na jakiekolwiek sposoby i nagle oceny maja znaczenia.

Tak dziala ten mechanizm ;p. Nie wygracie z tym.

Tak jak polityk bedzie mowic, ze wszystkie politycznie decyzje sa dobre i sytuacja w kraju wspaniala, nawet jesli bedzie wszystko na odwrot, tak samo Bartek zrobi z db super najlepsza serie ;p, mimo ze jest to slabizna

-
Dodane: 22.05.2018 18:57 - Edytowane przez Bartek30 /
Ruqer
A od kiedy FILMWEB to wyznacznik jakości filmów?

Filmweb to maszkaron, tym nikt kto zna się na filmach/serialach się nie sugeruje.
Zobacz lepiej oceny na najlepszej na świecie stronie o filmach/serialach czyli IMDB.

Także zrobiłeś pułapkę, ale niestety sam w nią wpadłeś, podając filmweba jako jakieś wiarygodne źródło informacji, zapomniałeś tylko że na filmwebie siedzą w 95% Polacy, a na IMDB jest o wiele więcej osób z różnych krajów.

Karotte
No no, nieźle odpłynąłeś :d
Nie wiem, może mnie zacytuj gdzie napisałem że DBS to najlepsza seria DB?

-
Dodane: 22.05.2018 19:40 - Edytowane przez Bobers25 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 703
Bartek30 imdb to jest o samo co filmweb tylko że,, zagraniczny ". Też tak randomy głosują i są też wojenki typu,, dajmy marvelowi maksymalna ocenę a DC najniższa". Czy Ty sugerujesz że za granicą każdy szary człowiek zna się bardziej niż taki sam szary człowiek w Polsce? XD.

Przypomnę że kiedyś mi dałeś argument że na filmwebie DBS ma wyższa Ocene niż GT ale nie chce mi się tego szukać.

A co do ocen GT zauważmy też że GT wyszło dość dawno więc logiczne ze więcej ludzi głosuje niż na super więc to też wpływa na ocenę. Więc należy poczekać z rok i ocena się zmieni.

Ale pisanie że na imdb ludzie się znajo bo z innego kraju a na filmwebie się nie znajo bo so z Polski jest no. Głupie bo zasada działania tych for jest podobna xD.

A tak żeby było do tematu :
Oglądam naruto i chciałbym żeby DB poszło w stronę prowadzenia fabuły przez naruto. Czyli egzamin na chuunina był wstępem do wątku który ciągnie się jeszcze w shippudenie. Brat sasuke też wprowadzony fajnie i sam wątek sasuke też się ciągnie przez dłuższy czas już.

-
Dodane: 22.05.2018 20:19 /
Bobers25
Przypomnę że kiedyś mi dałeś argument że na filmwebie DBS ma wyższa Ocene niż GT ale nie chce mi się tego szukać.

Być może, ale jakby nie było, ma wyższą :d Ruqer udowodnił nawet :d

Na IMDB wypowiadają się oraz oceniają filmy/seriale najwięksi światowi krytycy a nie tylko zagraniczna gówniarzeria...
To główne różnice między filmwebem a IMDB.

-
Dodane: 22.05.2018 20:22 - Edytowane przez Bobers25 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 703
Bartek30 w Polsce też krytycy i recenzenci się wypowiadają. No i nawet kiedyś przytoczyles takiego eksperta z imdb który recenzowal dbs (odcinki które wyszły) i brzmiało to w stylu,, dbs mi się podoba bo Goku i spółka wrócili) a ten ekspert nie poruszył kwestii kreski, fabuły itp. :d . Tego też nie chce mi się szukać ale dobrze to pamiętam ^^

Na imdb też randomy się wypowiadają xD

-
Dodane: 22.05.2018 20:23 - Edytowane przez Ruqer /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2367
Bartek30
Przecież na imdb siedzą hamerykańce zamiast polaków. Rozumiem, że dla Ciebie zdanie amerykańców, którzy wystawiają 10/10 przed premierą anime jest "wiarygodne". Nawet na twoim "wiarygodnym" IMDB GT nie ma słabej średniej. Nie mówiac o tym, że niektórzy pewnie nawet nie oglądali tej serii, co pokazują dyskusje na tym forum xD

Najwięksi światowi krytycy? Bartku, idź przeczytaj recenzje na imdb, bo tam nic nie ma ze światowych krytyków. Nawet ja mogę iść i napisać recenzje na imdb...
Nie mówiac o tym, że to jest ANIME. Tutaj nie uświadczysz światowych krytyków.

Sporo ocen zostało wystawionych przed premierą anime lub po kilku odcinkach, wiec faktycznie, wiarygodne źródło. [wesoly] A mediana w ocenach na imdb przy DBS wynosi 10/10, no serio super wiarygodne źródło :d

-
Dodane: 22.05.2018 22:12 - Edytowane przez musial3211 /
musial3211 - Profil - user - 20% - 377
kamilpro123 napisał/a:
Bartek30 napisał/a:
kamilpro123 napisał/a:
to niezły ten filer DBS gdzie Dende wspomina Goku o Uubie a pod koniec DBZ nie wie co to za dziecko xd :d

Nie pamiętam dokładnie tego momentu, ale nikt w DBS o uubie nie wspominał.
Mówili tylko coś tam że możliwe że już reinkarnacja złego buu gdzieś tam jest, czy jakoś tak.

Dende mówił o reinkarnacji złego Majin Buu Goku i przy okazji mówił gdzie on mieszka i że jak on podrośnie, to żeby Goku go potrenował itp DBS odc 86.
w DBZ podczas pojedynku Goku vs Uubem, Dende był zaskoczony i nie wiedział o tym dziecku, jedynie Piccolo wiedział że to musi być reinkarnacji Majin Buu, i Najlepsze jest to że nawet Vegeta był zaskoczony że jest reinkarnacji Majin Buu xd a w DBS wiedział o reinkarnacji xd. sprawdź sobie jak tam chcesz :d

Problem w tym ze nie ma w mandze tego wielkiego zdziwienia dendee, jedyne zdzieienie to na wodok tego ze uub walczy z goku jak rowny z rownym pomimo wieku. Sam vegeta tez sie dziwi ze ta mala oferma ma w sobie sile majin buu

-
Dodane: 23.05.2018 07:16 /
Alfaro - Profil - user - 20% - 302
musial3211 napisał/a:
Sam vegeta tez sie dziwi ze ta mala oferma ma w sobie sile majin buu

A dokładniej to Vegeta dziwił się, że chłopak szybko kopiuje każdy cios i technikę Goku, która została użyta do walki z nim.

"We are the Borg, resistance is futile"
-
Dodane: 23.05.2018 11:16 - Edytowane przez breakingmirai /
breakingmirai - Profil - user - 20% - 375
Wielkiego zdziwienia jako takiego nie ma, ale jest kadr, na którym Dende zupełnie nie wie, o co chodzi Piccolo, kiedy ten mówi, że to właśnie Uub jest ważny. Spokojnie można z tego wywnioskować, że Dende nie miał pojęcia kim jest Uub.

https://i7.mangar...144351.jpg

Na kolejnych stronach wszyscy, pomijając Piccolo i Vegetę, są zaskoczeni siłą Uuba. Wliczając w to również Dende, który otwiera swoje paszczęki ze zdziwienia.

-
Dodane: 23.05.2018 16:00 - Edytowane przez Bartek30 /
Tylko musicie ogarnąć że zakończenie z Uubem, a DBS to około 20pare lat, nic dziwnego że małe nieścisłości są.
Ale mimo to i tak jest dobrze.

-
Dodane: 24.05.2018 18:21 - Edytowane przez by_black /
Nameless14 - Profil - user - 10% - 216
Bartek30 napisał/a:
A niby dlaczego nie powinni, bo ty tak uważasz?
Właśnie ta niesłabnąca popularność DB sprawiła że kontynuacja powstała, a więc POWINNI, dzięki tej niesłabnącej popularności DB, i co z tego że ma 600epków, a ile ma takie naruto a końca nie widać?

Nie wiem, ile ma Naruto, bo mnie to nie obchodzi. A niesłabnąca popularność czegokolwiek nie jest jedynym warunkiem, który dla rozsądnego fana powinien zostać spełniony, by robić kontynuację - jest nim przede wszystkim sensowny pomysł.

Jak widać, da się, póki sensownie idzie wytłumaczyć siłę nowych postaci, a nowe universa idealnie to wyjaśniają.

Nie, nie wyjaśniają. Jeśli niedługo po transformacji Goku w SSJ God mówili, że wszechświat zaraz się rozpadnie od tej walki, a potem walka trwała i nagle każdy o tym zagrożniu zapmniał, to jest to wpadka. A jeśli do tego pojawiają się nagle w pozostałych wszechświatach/liniach czasowych/gdziekolwiek wrogowie silniejsi niż w Goku w momencie walki z Beerusem (jak Golden Frieza/Goku Rose/Hit), a ich starcia z Goku nie powodują jakiegokolwiek zagrożenia chociażby dla planety, to jest to po prostu parodia. Tego już nie da się ciągnąć, bo bohaterowie już dawno stali się zbyt silni, o czym po prostu scenarzyści "zapominają", gdy jest to dla nich wygodne. I z takich bzdur składa się DBS, "cieszące się niesłabnącą popularnością" fanboyów, którzy "po prostu wyłączają myślenie" i cieszą się, że powstała kontynuacja i "kiedyś każdy na to czekał" - przecież wy już macie narracje przygotowaną na jakiekolwiek gówno. ;) Zauważ, że to ostatnie zdanie to zlepek waszej linii argumentacyjnej, którą można podciągnąć pod wszystko.

Choć najnowsze UI nie wymaga wkurzenia się, tylko wymaga ogromnej woli nie przegrania.

LOL. To jak Goku walczył przeciwko Frezerowi, Zamasu czy Buu, to chciało mu się nieco mniej niż z Jirenem?

Można im dawać tyle ile się autorowi wymarzy, bo to nie rzeczywistość, a "bajka"

Czytałeś w ogóle to, co napisałem, czy po prostu uprawiasz sztukę dla sztuki? "Ile power upów można dawać bohaterom, żeby to jakieś pozory logiki stwarzało?" Jasne, że w bajce można wymyślić wszystko - dla komfortu widza warto jednak zadbać, by wszystko trzymało się kupy i było wewnętrznie spójne (a nie jest, co pokazałem choćby 2 akapity wyżej). Dragon Ball polega na ciągłym wzroście mocy. Oczywiste jest, że im dalej w las, tym trudniej wymyślać nowe powody dla power upów. Jeśli DBS zszedł już na poziom trzymania się za ręce, to niżej upaść nie można.

Aha... niech robią tak jak DB i DBZ?
Czyli maja zrobić kopię DBZ i DB?
Hmmmm... zaraz już coś takiego było zdaje się, nazywa się GT!
I coś nie pykło gdy zrobili kopie DBZ i DB.
Więc chyba lepiej że zrobili to inaczej i dodali coś NOWEGO a nie kopię starego.

http://www.transa...D5B15D.jpg
Po pierwsze: zastosowanie tego samego systemu pracy nie oznacza, że robi się to samo.
Po drugie: przecież w GT zastosowano zupełnie inny system pracy od tego znanego z DB/DBZ (choćby przez to, że scenariusza nie wymyślał Akira), o czym piszesz w każdym możliwym wątku, próbując dowieść, że "DBGT to filler" (i przy okazji pokazując, żee nawet nie wiesz, czym jest filler) - więc może zrób sobie odpoczynek od tego forum...

Przecież Akira pisze w CAŁOŚCI scenariusz, a to że czy to TOEI czy ten toyotaro sobie go zmieniają, to już nie jego wina.

Oczywiście, że to jego wina. Gdyby poczuwał się do odpowiedzialności za swoje dzieło i zależałoby mu na jego jakości, to nie zgodziłby się na taką współpracę. A jednak to zrobił, więc również ponosi odpowiedzialność za efekt pracy.

I sorry ale DBS jest w 100% spójne z universum DB, i tylko dodaje nowe rzeczy, więc o co te pretensje?

Nie. Poziomy mocy nie są spójne, prędkość leczenia nie jest, rzekomy wpływ siły bohaterów na otoczenie też nie. Nie chce mi się dalej szukać, bo to sprawy już omawiane.

Skoro są smaczki z DB i DBZ to między innymi targetem tez jesteśmy "MY" stare chłopy co oglądały to za gimbazjum, chcieli po prostu przy okazji narobić nowych fanów, anie tylko podjarać starych.

O kurczę, dzięki, że po raz dziesiąty przypomniałeś mi owocach we włosach Vegety. No nic - wybaczę im dzięki temu zniszczenie spójności świata przedstawionego, bo przecież na tym motywem tak musieli się napracować, że nic innego mi nie pozostaje.

Jakiego ratunku?
A przed czym DB trzeba ratować? kiedy ma się świetnie, a na popularności tylko zyskuje?
Co ty za brednie piszesz.

Ratunku przed kompromitacją.

Tak zgadzam się, Akirę znudziło DB, ale za czasów gdy robił Buu sagę, teraz wróciła mu ochota na DYBY, dowód?
DBS i inne projekty DB ( filmy )
On po prostu nie chce wracać do pisania molochów na lata, bo jest już STARY chłopie, daj mu żyć, to nie robot.

Człowieku, piszesz, jakby ktoś negował istnienie DBS. Tak, powstało - pytanie tylko z jakich pobudek - i jak pokazałem, najprawdopodobniej czysto finansowych. Zresztą najlepszą tego ilustracją jest to, co przypomniał Ruqer - współpraca przy filmie polegająca na jednym w miesiącu spotkaniu ze studiem.

Zaznaczam że nie mam nic do ciebie, że nie podoba ci się DBS, bo masz takie prawo jak każdy do swojej opinii.
Chodzi mi oto że twoje argumenty były w większości totalnie bezsensowne...

Nope, nie były, co pokazał temat DBS - podsumowanie.

-
Dodane: 24.05.2018 21:57 - Edytowane przez Bartek30 /
Nameless14
Chłopie nie wiem jaki jest twój problem, nie chce wnikać, do tego poruszasz jakieś wątki sprzed kilku miesięcy, których już nie muszę pamiętać i nie chce mi się do tego wracać, bo mam wywalone na to, ale ktoś tu spać chyba nie może przez to, beka :d

Także weź się ogarnij i napiszę krótko, to że tobie się DBS nie podoba to nie znaczy że wszystkim i kończymy temat.

-
Dodane: 25.05.2018 06:47 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2378
Mam nadzieje, że nie będzie kontynuacji DB Super. Chce, aby nowa seria TV była czymś nowym nie ograniczonym przez czas, a tylko nawiązywała do poprzedniczki, np Uubem.
Mam nadzieje, że mimo kontynuacji mangi tak zrobią.

-
Dodane: 25.05.2018 07:47 /
Seneka
No i w sumie ta nowa seria od gry Heroes będzie czymś nowym, bo jeszcze nigdy nie było Goku ssj4 vs Goku ssjb :]

A czy będzie jakaś seria po nowym filmie która będzie zastępstwem kontynuacji dla GT, to nie wiadomo.

-
Dodane: 25.05.2018 09:46 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2378
Bartek30
Z tym, ze to nowe "anime" będzie głównie promocją gry, która jest mało znana poza Japonią i wątpię, aby świat DB zakończył się na tym filmie DB Super Movie 1, skoro Troleii sobie powołało działy, które mają pracować tylko i wyłącznie nad DB, prawda?

-
Dodane: 25.05.2018 11:24 /
Seneka
Jasne że świat DB nie zakończy się na tym nowym filmie DB, zbyt wiele się dzieje, DB znowu jest bardzo popularne i ogólnie głośno jest o tym.

Coś jeszcze powstanie, to niemal pewne, i ja tam jestem mega zadowolony z tego :)

-
Dodane: 26.05.2018 21:50 /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 514
Jak już chcemy cokolwiek naprawiać to ekhem:

*Co bym dodał:

- Zostawienie Goku tylko SSJG wskutek rytuału, a Vegecie SSJB wskutek boskiego treningu,

- Sprawienie, żeby SSJG był silniejszy od SSJB,

- Wprowadzenie motywu z ultra instynktem już w sadze Blacka w momencie walki ze złączonym Złamasem - myślę że byłoby to fajnym smaczkiem, a zarazem mindfuckiem co to takiego,

- Pokazanie treningu Freezy,

*Co bym naprawił:

- Wyjaśnienie mocy Jirena,

- Wyjaśnienie nowej transformacji Trunksa,

- Brak magicznej regeneracji w 2 minuty na turnieju,

- Naprawienie MUL (Goku w tej formie powinien być nietykalny),

- Likwidacja motywu z lataniem w te i spowrotem (z przeszłości w przyszłość i na odwrót),

- Likwidacja motywu z Zenkiem unicestwiającym całe uniwersum Trunksa,

- Likwidacja motywu z Złamasem jako wszechświat,

- Wyjaśnienie, jak działa Goku na Kaiokenie Blue, bądź całkowita likwidacja tego poziomu,

- Brak stosowania tak częstego recyklingu animacji jaki dostaliśmy w sadze z turniejem mocy,

- Mniej kotletów, więcej konkretów (w przeciągu 131 odcinków prawie połowa to turnieje, 1/5 to odgrzewane kotlety, 1/6 to saga z jakąś fabułą, a pozostała część to fillery,

- Mniej Goku, który opuszcza swoją gardę, przez co byle laserek w plecy może go załatwić (serio to najgłupszy motyw jaki w życiu widziałem),

- Więcej dramaturgii, mniej cukierkowości

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy